Зоната и Eldass

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Radost » Чет Фев 20, 2014 1:35 pm

Елдасче ,как се установява това ph ?
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Зоната и Eldass

Зоната
 

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Karrita » Чет Фев 20, 2014 1:40 pm

Radost написа:Елдасче ,как се установява това ph ?

Тя си има PH лентички, за което й завииииждам....ама неблагородно ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот eldass » Чет Фев 20, 2014 2:24 pm

Вчера ходих да питам за тези лентички в един магазин до нас за медицински продукти, но за съжаление нямат такъв артикул. Сега направих запитване към 2 фирми и ще чакам отговор, дано не се забавят и ще пиша.

Кари, може пък да ви се отвори парашута .... :lol:

А сега намерих още един сайт, който предлага тези ленти на ролка и като лентички
http://www.zoya.bg/%D0%9B%D0%B5%D0%BD%D ... D1%80.4185
А в Зоя цената е най-добра за 100 бр.


П.П.
Така първи отговор от Хим Спектър имат и магазини в София, за който се интересува:

Здравейте,
предлагаме доста видове индикатори за рН, но всичките са
общолабораторни, не са специално за урина. Но много хора купуват за тази
цел в обхват от 5-9, пез 0,5рН. Цената на ролката (5м) е 14,40 лв. Може
да бъде закупена на място от някой от магазините ни, или ако не сте от
София мога да ви я изпратя по Еконт, с наложен платеж, за ваша сметка.

Втори отговор от Валерус /прикачвам и ценовата листа, която ми изпратиха http://dox.bg/files/dw?a=50aa4291b4 през докс на мен не ми се зарежда и за това пускам и алтернативен
http://file.bg/c276580aHmPE
Здравейте,
предлагаме различни видове инд.хартия, на прикачения файл може да ги
разгледате и да си изберете, имаме ги на склад.Може да ги закупите от
наш склад в ж.к.Дружба 1 или да ви ги изпратим по ЕКОНТ или Спиди с
наложен платеж за ваша сметка на посочен от вас адрес.


Дано да съм помогнала. :)
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот gogo » Чет Фев 20, 2014 10:59 pm

Karrita написа:
Radost написа:Елдасче ,как се установява това ph ?

Тя си има PH лентички, за което й завииииждам....ама неблагородно ;)

Кари, познай къде има PH лентички - в iHerb разбира се и на цена над 60% по малка за тези PH тест лентички.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Tatyana » Пет Фев 21, 2014 12:06 am

Елдас, поздравления и от мен за постигнатите резултати :bigsm18:
Да продължаваш да се хвалиш с още минуси, защото е много стимулиращо за новите като мен.
И аз търсих лентички за измерване на pH и попаднах на тези от Хим Спектър. Ако ценоразписа, който открих е все още актуален, там цените са по-изгодни от тези на магазин Зоя (ленти 0-12 са 13,66 лв.). Според ценоразписа там ленти 0-12 са 7,50 лв., ролка 1-11 е 12,00 лв., ленти 0-14 са 16,80 лв.
За по-точна информация ще отида до магазина в събота или понеделник и ще пиша подробно, след като ми обяснят кои ленти и ролки за какво са, както и цени. Имам телефони и имейл на магазина, но си мисля, че винаги е по-добре контакт "очи в очи" :)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот eldass » Пет Фев 21, 2014 9:48 am

:wave: Добре дошла и на теб! Много минуси и лесно зонуване, но няма как да е друго с такава компания. ;)

А за лентичките от Хим Спектър и Валерус, инфото ми е от вчера - направих запитване и такива цени ми дадоха от двете фирми. :yess:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Karrita » Пет Фев 21, 2014 10:56 am

gogo написа:
Karrita написа:
Radost написа:Елдасче ,как се установява това ph ?

Тя си има PH лентички, за което й завииииждам....ама неблагородно ;)

Кари, познай къде има PH лентички - в iHerb разбира се и на цена над 60% по малка за тези PH тест лентички.

WoW, Гого, златен си.... :love:
Този сайт е истиска находка, златна мина! :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Karrita » Пет Фев 21, 2014 10:56 am

Елдас, много ти благодаря за инфото! :love:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Tatyana » Съб Фев 22, 2014 2:31 pm

Няма как да не е леко зонуването в тази компания. Направо се чудя, как на едно място са се събрали толкова добронамерени и позитивни хора – от Зоната трябва да е... :)
Извинявай, че в твоя дневник продължавам за тези лентички, но не знам къде има такава тема. А на някой може и да му е полезна информацията.
Ходих в Хим Спектър и за урина са най-подходящи тези, за които ти си писала – ролка (5 м) от 5-9 на цена 14,40 лв., защото деленията са през 0,5 и са най-точни. А урината е в граници от 4,5 до 9. На останалите делението е през 1. Тези, за които Гого говори също са супер за целта.
За слюнката обаче по-подходящи са тези на Валерус (6 – 8,1), защото тя се движи в тези граници и оптималната pH на слюнката е над 7. Те са по-скъпички, но пък са 200 броя.
Благодаря ти за пожеланията и най-вече за информацията - много ми помогна. Дано имам и аз с какво да се похваля след месец-два. :wave:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 22, 2014 8:34 pm

Може би за тези лентички и РНто е най-добре да пишете в темата за алкалната вода. T.е за препоръчване е да си преместите разговора там :bow: ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот Tatyana » Съб Фев 22, 2014 11:19 pm

Благодаря ти, Пипи - уж и там четох, но ми е трудно да наваксам с всичко, което сте изписали повече от година. То се чудя кое по-напред да изчета, а всичко е интересно. Ще наваксам пропуска тези дни :shy:
Елдас, ще ти идвам на гости пак :)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот eldass » Чет Фев 27, 2014 3:16 pm

Аз все пак си записвам рН сутрин - 6,6
Кръвна захар 2 часа след обяд - 5,3
Днес много ми се спи.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот HippoDel » Чет Фев 27, 2014 5:40 pm

eldass написа:Аз все пак си записвам рН сутрин - 6,6
Кръвна захар 2 часа след обяд - 5,3
Днес много ми се спи.

А ти как ги измерваш с такава точност. Това на слюнката ли е, или?
Аз имам едни лентички, за измерване на рН, белтък и глюкоза на урината. Ако си здрав не трябва да имаш белтък и глюкоза в урината. Така че реално измерва рН. Тази сутрин цвета ми съответстваше на рН 7. Мисля, че това е добре. Колко трябва да е според теб. Аз не съм много наясно. :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот eldass » Чет Фев 27, 2014 7:56 pm

Кръвната захар я меря с глюкомер, а рН на урината с тест ленти и сравнявам със скалата /моите ленти са само за урина и слюнка и под всеки цвят съответства от 5 до 8,2 - 11 степени/.
Сутрин от 6 до 6,5, а вечер 6,5 до 7 - това са нормални граници - като 7 е неутрално и аз мисля, че е добре 7.
Скрит текст:
Test Your Body's Acidity or Alkalinity with pH Strips:

It is recommended that you test your pH levels to determine if your body's pH needs immediate attention. By using pH test strips, you can determine your pH factor quickly and easily in the privacy of your own home. If your urinary pH fluctuates between 6.0 to 6.5 in the morning and between 6.5 and 7.0 in the evening, your body is functioning within a healthy range. If your saliva stays between 6.5 and 7.5 all day, your body is functioning within a healthy range. The best time to test your pH is about one hour before a meal and two hours after a meal. Test your pH two days a week.


Скрит текст:
http://www.chemcraft.net/acidph2.html


В различните източници малко варират границите.
Последна промяна eldass на Чет Фев 27, 2014 8:56 pm, променена общо 1 път
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот HippoDel » Чет Фев 27, 2014 8:48 pm

Мерси, Елдас.
Моите явно са някакви по-долнопробни, скалата им е от 5 до 9, но през 1. Т.е. 5, 6, 7, 8, 9. :)
Мисля утре да опитам да ги ползвам и за слюнка, пък да видим какво ще покажат. :doNotKnow:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоната и Eldass

Мнениеот TanyaS » Нед Мар 02, 2014 10:32 am

Привет и от мен,, Елдас!
Много ми е драго да видя още един диабетик, хранещ се по Зоната.
Радвам се на твоите резултати. Кр. захар на гладно 5.1 е направо перфектно, пък макари и с глюкомер.
А пък 2 часа след храна 5,3 е мечта.
Поздравления за силната воля и постигнатите резултати.
Бих искала да те питам , какви бяха стойностите ти преди да отслабнеш? Когато си била с 25 кг повече. Защото и аз имам този проблем със кр. захар. Бях почти 100 кг и имах 7.8 кр. захар в лаборатория и гликиран Хб 6.8 %
След 3 седмици в Зоната кр. захар беше 7.2 и от тогава не съм я мерила в лаборатория. Купих си глюкомер, меря я с него , но ето тази сутрин от 1 убождане ( една капка кръв ) с 3 лентички излязоха 3 различни стойности - 6,4...5,7...5.4 . Зная , че и трите са поносими , но все пак ми е чудно защо има почти цяла единица разлика?
Моят глюкомер е Браун...уж много ми го похвалиха. Калибриран е с лентичките, но пак има тези различия!
Имаш ли обяснение на този факт. Видях че и при теб веднъж стойността е 2.2 след нахранване. Аз все още не смея да се бодна след храна, а зная че най - важното е постпрандиалната захар.Днес ще се бода 3 - 4 пъти на гладно.
Хубав празник желая! ПРОШКА! Дано да ни е простено! :monk:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта