Дневникът на Стеф

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Маня » Нед Сеп 14, 2014 9:21 pm

Пупу, да не са му уруки! Какъв красавец е, маме! Да ти е жив и здрав!

Стеф, днес направих твоя тутманик, като си смлях овес и ечемик в новата придобивка вместо триците. И комбинирах сирене и извара. Стана страхотен. Едва си опазих моето парче за утре за обед, че си имам гостенин тия дни у дома.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Стеф

Зоната
 

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пон Сеп 15, 2014 9:58 am

Ма на мама си прилича :laugh:

А тутманика наистина става вкусен - аз смесвам понякога изварата с настърган кашкавал - като намалявам мазнините естествено :yess:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Tatyana » Пон Сеп 15, 2014 11:02 am

Голям сладур е малкия, ама и мама си я бива :). С малко закъснение, да ти е живо и здраво Стеф съкровището и много да ви радва :yess:. Пък и нали е моята зодия - все сме хубави хора ;)
А на този тутманик отдавна и аз му се каня да го пробвам, та добре, че ме подсетихте за него.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот ginette » Пон Сеп 15, 2014 1:37 pm

На мама малкото мъжле,прекрасен е ! :yess: Да ти е много здрав и весел ,късмет да има ,да радва мама и тати .А мама Стеф ,ама многооого елегантна ,тя да не е в Зоната случайно :hm:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пон Сеп 15, 2014 2:28 pm

Абе и аз дочувам че е в Зоната, дали има нещо вярно???? :laugh:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот mahona » Пон Сеп 15, 2014 3:56 pm

Маня ,ако се смеси за тутманика извара и сирене не става ли различна консистенцията и изпича ли се добре?Иска ми се да го направя само с извара,но няма ли пак да се промени консистенцията и дали ще се получи?Помагайте момичета моляя,че голям мерак ме гони да го забъркам.А за мазнината в рецептата пише 2ч.л ...това не трябва ли да е 2 с.л?
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Маня » Пон Сеп 15, 2014 4:03 pm

Аз направих 12 блока. Всичко разбих в робота (мързелива работа :laugh1: ). Оставих да поотпочите 10-15 минути, че "брашното" ми беше прясно смляно зърно овес и ечемик. И преди да го сложа да се пече добавих 1 ч.л. бакпулвер. Понеже става тъничко (то зависи от тавата де, но в моята в изпечен вид стана с дебелина около 1 см, следващия път ще пробвам в по-малка тава, ама и този на Стеф е тъничък), се изпече разхокшно. Мисля че спокойно може да стане и само с извара (аз ползвах на Добрев, че се ориентирах към нея напоследък - много вкусна и прилича на домашна).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот mahona » Пон Сеп 15, 2014 4:11 pm

И аз си записах мерките направо за 12 Б и се чудех дали носи бакпулвер или сода.Взех си и обезмаслена извара на Мероне и довечера ще го метна във фурната ,а след него ще пробвам ябълкови бисквитко-сладки и ако са сполучливи ще пиша рецептата ,а ако успея и снимки ще направя и пусна.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Маня » Пон Сеп 15, 2014 4:17 pm

За мазнината - 6БМ са 2 ч.л.(1 БМ зехтин/гхи е 1/3 ч.л.), същото количество е и за гхи (пречистено масло). За 12 блока ще е 4 ч.л. мазнина. Аз лично предпочетох да е с гхи, че нещо не си го представях със зехтин.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот mahona » Пон Сеп 15, 2014 4:54 pm

Уф..от удвояване и утрояване на продукти съм оплела мазнините в главата си и задавам тъпички питанки...права си Маня...всичко си е супер в рецептата,ама в главата ми днес куца. :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Вто Сеп 16, 2014 7:59 am

Наистина става тъничък - но пък бързо се опича. Аз го правя 6 блока в малка тавичка и направо си го разделям на две порцийки - за мен и за щерката. А не ми се вярва само с извара като се направи да се промени консистенцията му. Пробвай и сподели :yess:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот mahona » Вто Сеп 16, 2014 8:52 am

Снощи в нас се оказа по скоро динамична вечер,отколкото кротка спокойна почивка и тутманика не направих,а онова сладко нещо с ябълки не направих на бисквитки ,а метнах на хартия за печене и опекох цяло...оказа се голяма тавата,малко количеството и се получи нещо ,което беше дебело около 1 пръст и е сладко. :laugh1: Нарязах си го и пак ще го изям,но не е за пред хора :laugh3: :bigsm26:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Вто Сеп 16, 2014 9:37 am

:laugh4: И това се случва понякога - моите първи тиквени кюфтета......абе изядох ги че и ги публикувах :laugh4: Важното е да се опитва и да се експериментира :yess:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот mahona » Вто Сеп 16, 2014 10:06 am

Тиквените ми кюфтета 1-вия път станаха на тиквени палачинки,но пък беше попрепеченко и си ги излапах и аз :laugh1: .Общо взето с трици и извара е лесно да се зонират рецепти,но пък вида им не е точно за пред хора нечували за зоната :lol:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Маня » Вто Сеп 16, 2014 10:22 am

Важното е че са Зонови. Не че видът не е важен, красиво поднесена храна пълни окото и стомаха. Но в крайна сметка е важно съдържанието и вкуса.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот vanja » Вто Сеп 16, 2014 6:08 pm

Стеф, аз чак сега видях снимката с малкия, много ви се радвам и на двамата :) , голям хубавец ти е, нека все да те радва и да ти е жив и здрав :)
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта