Дневникът на Nympheacea

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот gogo » Пет Окт 25, 2013 10:07 am

Браво Нимфи :bouquet: :applaus:

Ити, ти не си от страхливите, нали? С воля всичко се постига - и пиене на винце в Зоната :laugh4: :bigsm40:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Nympheacea

Зоната
 

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Italiano » Пет Окт 25, 2013 11:37 am

Винцето, винцето ... ама сега съм на вълна тъмна бира. :bigsm41:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Pipilota » Съб Окт 26, 2013 6:25 am

nympheacea написа:Много е говорено за "поправителния" ефект на зоната. Не само относно здраве и тегло, но и като отношение към света и живота.
След почти 6 месеца живот е Зоната (навършват се на 01,11,2013) искам да споделя какво се промени в мен физически и психически

1. Станах много по-уравновесена личност. Много по "слънчев" човек. Усмихвам се почти непрекъснато.
2. Започнах да се уча да обичам себе си, (ама толкова готина ставам, как да не се самообича човек :laugh1:)... (това е още в много начален стадий. така, че, повече инфо по-късно)
3. Пиенето вече не ми доставя удоволствие за това го спрях.
4. В момента стават 17 часа от последната ми цигара (да правя компания на Пипи и Гази)
5. Ноктите на ръцете ми станаха твърди и спряха да се делят и цепят (дори и нокъта на малкия пръст, който в продължение на 3 години непрекъснато се цепи на едно и също място.)
6. Кожата ми се промени
7. Спрях да спя като мечка през зимата (10-12 часа не ми стигаха)
8. Будя се преди алармата
9. От както съм в зоната не съм сънувала кошмари (не че преди сънувах много, ама се случваше по 1 на 2-3 месеца)

ще допълвам списъка като се сетя за нешо, нали знаете, не всичко идва на веднъж


Еййй, този пост искам да го направя на плакат :done:
Това е Зоната Нимфичке, това е !!!:)

Относно точка 3- за алкохола....сега разбираш ли ме, като си литнах лятото за БГто, как ми беше странно в началото, докато свикна пак да пия, да купонсвам и да живея както преди,.Със зор пиех първите дни :laugh4:

Относно точка 4-
Браво, Нимфи, Бравоооо :bouquet: I love you :rheart:
Сега става още по напечено...че утре като се събудиш, и като искаш да посегнеш към цигарката, да си кажеш веднага: "Да бе, после какво ще пиша във форума, как ще се оправдавам, да умра от срам, Пипи и Гази да ме бъзикат...неее, няма да се дам на тая гадна тютюнева клечка.." и така ще мине ден, ще минат два, и после ще си кажеш " абе аз цели два недна не съм пишила, сега за кво да паля, да ми отидат мъките напразно. Айде и тоя ден ще избутам." и такаааа до края на света :bigsm4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Plam4e22 » Съб Окт 26, 2013 8:45 am

gogo написа:Браво Нимфи :bouquet: :applaus:

Ити, ти не си от страхливите, нали? С воля всичко се постига - и пиене на винце в Зоната :laugh4: :bigsm40:


Гого, няма как при Ити да се говори за раздяла и бира в едно изречение :laugh4: :laugh4: та нали затова аз още от началото най-много се радвах, че Барито ни е заделил винцето в хубавата графа :bigsm46: :bigsm46: то това живот ли е ако си няма човек един страхотен миг с чаша библейска напитка :love: :love:

п.с. Нимфичке, ето това си е да усещаш, че наистина си живееш пълноценно. много вдъхновяваща реч и надушвам, че не си я казвала само пред нас, ами във всеки случай си агитирала някоя нова колежка :laugh4: :laugh4:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Poppy » Съб Окт 26, 2013 2:05 pm

Plam4e22 написа: то това живот ли е ако си няма човек един страхотен миг с чаша библейска напитка :love: :love:



Нимфи, напълно съгласна съм с Пипи! От всичко мога да се откажа, но по една чашка червено вино от време на време е задължително. Без кафе и вино не мога!
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Съб Окт 26, 2013 3:31 pm

Освен че съм нервна, друго нищо не ми напомня за цигарите, сутрин изобщо не се сещам. Никога не съм ги отказвала толкова "безболезнено"
Все пак, ще видим.

Ааааааа да питам, вместо елсерова торта, един зонов чийзкейк дали се брои за торта също, че откакто открих тази извара в кофичките, нещо ми е много изкушаващо да се пробвам.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Italiano » Пон Окт 28, 2013 1:15 pm

Plam4e22 написа:Гого, няма как при Ити да се говори за раздяла и бира в едно изречение :laugh4:

Хаха, баш си е така! :laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Вто Окт 29, 2013 12:29 pm

Хора, смяната на времето ми е голям проблем. Пипи беше писала преди относно навика на организма да се храни по едно и също време (специално за по-късното ставане през уикенда) което важи с пълна сила и за мен ОСОБЕНО сега. Тяхната гад лятно и зимно време, направо че чувствам разбалансирана. Сутрин си се будя както преди, ям си както преди да ама обяда сега ми се пада в 11. Реве ли реве стомаха, иска си неговото, ама и аз също!
Днес проблема го реших така: обядът, който е 3 блока, го разделих на 2 и си увеличих яденетата за деня.
Закуска 2Б 6:15
преди обедна закуска 1Б 10,30
Обяд 2Б 12,00
След обедна закуска 1Б 16,00
Вчеря 3б 18,00
Закуска непосредствено преди лягане 1Б -10,00
Непосредствено, щото като си легнем, задължително гледаме поне няколко серии на Оги и хлебарките и чак тогава мармота ми разрешава да спя. А аз понеже съм добро дете, слушам и изпълнявам.

Същото бих препоръчала на всички, които се чувстват разбалансирани, от смяна на време, от болест или от отказване на цигарите, за последните две бих добавила и увеличение на блоковете според както усетите, че се чувствате най-добре.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Karrita » Чет Ное 07, 2013 1:44 pm

Нимфииии, забърши малко паяжините... :swipping:
Жива ли си?
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Пон Ное 11, 2013 7:58 pm

Карита жива съм, ама ме е срам да си покажа очите тук.....
провал на отказването на цигарите съпроводено от тотален провал на зоната докато не пушех което ми качи 4 кг. После прочетох, че отказването на цигарите влияе много на кръвната захар а аз съм доста чувствителна на темата. Така че сега пак пуша,,,, и вече 3 от 4-те кг съм ги изчистила.....
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот marianapanova » Пон Ное 11, 2013 9:02 pm

Нимфи :hug: мила няма за какво да се срамуваш,по важното е че отново си сред нас в зоната,ако неможеш да ги откажеш цигарите пробвай да пушиш по малко :hug:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот HippoDel » Пон Ное 11, 2013 9:47 pm

:redflow: Нимфи,
Няма страшно, само който не се опитва, той не се проваля. Но и който не се опитва, той не успява. Когато си готова, ще опиташ пак, а ние ще те подкрепяме! :romance-grouphug:
Радвам се, че сега си добре. Успех, мила! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Karrita » Вто Ное 12, 2013 1:56 pm

Нимфииии, добре, че се обади, стана ми мъчно за теб :hug:
Виж какво сега, горе главата, стой си в Зоната, а цигарите ще ги спреш постепенно. И аз ги спирах за година, после пак пропушвах, после електронна цигара, после намалях другите и какво ли не, после реших, че няма какво толкова да се изтезавам и взех решение, че по-добре да си запалвам по няколко цигари на ден, отколкото да се мъча и умът ми да е все там. В момента пуша от 3 до 5 цигари, през останалото време ако ми се пропуши дърпам малко от електронната. Има моменти в които се улавам, че нямам никакво желание за цигари и осоено ако имам някакво занимание даже и не се сещам за тях по половин ден ( но много ми помага електронната). И така, малко по малко организмът привиква с по-малко, по-малко и накрая нищо :lol:
Така, че не се притеснявай за цигарите в момента, НО не излизай от Зоната, че ще има тояга :bambam2:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Вто Ное 12, 2013 7:39 pm

Айййй колко сте ми милички, много си ви обичкам. Ама мен ме е страх и срам най-вече от Пипи и Гази, като надушат че съм се провалила източното крило тясно ще ми се види :lol:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Pipilota » Сря Ное 13, 2013 6:09 am

:scared-eek: :nohear: :bigsm55: :stupid: :msmile1: :bigsm36: :bigsm35: :bigsm55: Направо нямам думи. Марш веднага в източното крило :bigsm37: :prison: И ще си на строг режим три месеца без право на свиждане и обжалване :but:

Нимфиии :hug: Мила наша единствена Нимфичка..спокойноооо :hugs1: Не се е свършил света, а и не си единствената която се проваля с отказвнето на цигарите. Но.... :but: това не означава, че трябва да спреш да опитваш ;) и че ще ти се намали присъдата :laugh:

Аз удържах фронта, но с Гази не знам какво стана :doNotKnow: Сега на 15ти стават два цели месеца без тютюнче :bigsm16: Аз не знам ти колко си пристрастена, но аз бях най-най-най-заклетия упорит пушач. И щом аз ги отказах, значи всеки го може. Само че, аз се нагласявах психически почти една година докато не дойде правилният момент.

Но после да ти кажа какво стана :о т.е ще започна от по назад....Ще се пробвам да разкажа на кратко :laugh4: Значи прибрах се аз от БГ в края на август. Една две седмици не знам къде съм още, и едвам успявам да вляза в зоната. Септември месец решавам, че великия изтезаващ момент е наближил и вечерта след дълго сбогуване с тютюневите пушечни фигури реших, че време да кажа СТАРТ на изтезанието.

След няколко дена откривам, че имам проблем с един напълно ненужен мъдрец в устата :oh: И с чичко зъболекар решаваме да го изтръгнем от моята устна кухина, след което съответно се налага да пия антибиотик. Аз и антибиотик... :stupid: не ми се е случвало от преди да се сбръчкам :weary: И както и да е, започвам една цяла седмица да пия антибиотик, докато зонувам, и страдам зверски по моите тютюневи клечки. На третия ден получавам ужасен запек :obscene-tolietpush: Който продължи до преди една седмица (а вече сме ноември) И то по скоро не знам запек ли беше, или просто липсваше :oh: На петия ден след пиенето на малките шарени антибиотични хапчета получавам неприятни болки в бъбреците :oh: . За щастие, това е предпоследния ден от антибиотика.
Другото което беше- като казах НЕ на мръсните гадни долни вкусни цигари, реших, че трябва да направя същото и с кафето, за да не се дразня. Че какво е кафе без цигара...и сутрин вече не пиех и кафе. И това не ми се беше случвало от 16 годишна сигурно :о

През всичкото това време аз се старая усилено да зонувам, и същевременно започва да не ми стига храната, и колкото и да бях стриктна, умирах от глад, постоянно ми се ядеше сладко, увеличих блоковете на 12-13-14...гладдд ли бе да го опишеш. В същото време, след приключването на антибиотика лицето ми се изби и леко заприличах на любимеца на Гази -Иванов. Притесних се, ако ме види как ли ще устои на неистивото желание да ме разцелува. Две седмици започна едно упорито мазане с вълшебния бял крем на Рачев, специално поръчан от БГ...докато влезех в къщи и слагах маската на белия вожд (така ме нарече мъжо). И още продължавам да не пуша.
От там решавам, че е време да започна да пия чай :laugh1: Аз и чай... :scared-eek: в живота си съм пила не повече от 5-6 пъти чай. Както споменах в по-старите постове някъде из този форум....подпалих до Българския магазин "Малинчо" и реших да се простя с 40 зелени банкноти в името на билкоспасението. През това време още не пуша, и много ям.
От там се започва едно яко пиене на чай, тъй като усетих че започвам заплашително да покачвам килограмите като нивото на река дунав в инчове. И преди всяко ядене гледах да се наливам с чай за да си убия глада. Но....грънци.. След количества изпит чай, подута вече като балон продължавах да съм гладна. Съответно започвам да ям...вече не знам има ли смисъл от всичкото мерене и телглене. Корема ми е с една стъпка пред мен, и странното усещане, че съм нахлузила резервна гума около кръста ми. В същото време не съм ходила до :obscene-tolietclaw: от известно плашещо време :oh: Но пиенето на чай на пук на всичко продължава.

Вече е края на октомври, аз още пия чай, и още и още търся нещото в тоалетната, за да мога да си погледна айказаноидите. За съжаление успявах да видя количества с големината на кози барабонки :obscene-hanged: Резервната гума продулжаваше да се издува, докато дойде момент в който виждах ластика от чорапите ми изписан прекално ясно върху глезените ми. За момент ми мина ужасна светкавица през мозъчните гънки, че може би съм бременна :bigsm31: Подути крака, пълни с течности. Имах чувството, че ще експлодирам. Само поемах храна, от никъде не изхвърлях нищо, продължаваща да умирам от глад, и да слагам маската на белия вожд в къщи вече не знам колко веме :oh: А да не говорим за зверското на моменти желание да изям цяла кутия с цигари на веднъж :angel:
Казано на кратко- от както спрях цигарите и си изпих антибиотика настъпиха- зверски глад, неописуем запек, отвратително подуващо задържане на течности, избиване на лицевата част с пъпки като на Иванов, и засилен инат да устоя на всичко това.

Запека го победих с чай Сена и сверени сини сливи. И от 4-5 дена вече мога да кажа че май всичко си влезе в релси. Не ми се яде вече. Пак си ям по 11 блока, пия си чайчета, по 4-5 на ден, почти не мислп за цигари, лицето ми светна още повече отпреди. Определено мога да кажа, че го няма оня жълтеещия тон. И просто трнасофрмацията в моя организъм беше около 2 месеца. Много зверско мъчително нещо беше, всичко на куп, но вече дишам спокойно, и резервната гума се спука, и бавно бавно издиша :laugh:

Това е Нимфичке, виждаш ли аз през какво минах :oh: :oh: :oh: и още и още отшумяват всичките гадории за тези два месеца. Направо ми се взе акъла ти казвам. Не толкова заради самите цигари, ами заради всичко друго което се случи в тялото ми. Едва от няколко дена спя спокойно НЕподута и НЕгладна.
Спирам да пиша, че май се унесох, ама нямаше как по накратко да ти обясня какво ми се случи. Но всички мъки си заслужаваха в името на моя бял дроб :applaus:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Сря Ное 13, 2013 9:56 pm

Леле Пипи, ама всико това и на мен ми се струпа на главата, още ми е избито цялото лице сякаш съм на 14.... и не спира. Тези 4 кг ги качих като че ли за 1 седмица и дори по-малко. За сметка на това ги свалих за отрицателно време (мисля си, още не съм се мерила но корема ми е хлътнал). Наистина зверско е чувството да се бориш да си нормализираш кръвната захар, никога не съм си представяла, че ще ми коства толкова усилия, може би за това се провалих. Бях неподготвена. Но пък както каза, тенът на лицето ми се беше променил за 1 седмица, толкова свеж, толкова натурален, чувствах се като твоето слънчице на тези усмихнати снимки.
От както почнах да пуша отново, започнах и нещо добро, имам в предвид започнах всекидневно. Скачане и пилатес. А от 4 дни съм и на вендузи. Ефектът е уау. Много боли но се научих да контролирам вакуума. Това + пилатес ме кара да се чувстван 1/2 бразилка. Сега като си обикалям на работата и ръцете ми през цялото време опипват бедрата и д-то и ми иде чак сама да си посегна :laugh3:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта