Зонуването на Тонkата

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот marianapanova » Пет Юли 25, 2014 9:19 pm

Тони да не би да си пред онези женски месечни дни?
Това задържане на кг се е случвало на всички ни,изведнъж кг се стопяват след задържането, лично за себе си от опит споделям,месец не ъм мърдала от кг после рязко се стопяват!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Зонуването на Тони

Зоната
 

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Пет Юли 25, 2014 9:27 pm

marianapanova написа:Тони да не би да си пред онези женски месечни дни?
Това задържане на кг се е случвало на всички ни,изведнъж кг се стопяват след задържането, лично за себе си от опит споделям,месец не ъм мърдала от кг после рязко се стопяват!

Не, Марианка.
При мен проблемът не е че не свалям килограми, а че се чувствам особено - отпуснато, умирено и нямам това чувство на лекота.
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот marianapanova » Пет Юли 25, 2014 9:42 pm

Интересно,може да е нещо от времето,толкова е променливо.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Пет Юли 25, 2014 10:50 pm

marianapanova написа:Интересно,може да е нещо от времето,толкова е променливо.

Марианка, ти ме накара да се замисля в тази посока. Аз по принцип съм с ниско кръвно и има логика рязката смяна на времето да ми се отразява по-осезаемо. Така бях свикнала да съм в кондиция, да има излишък от енергия, че това ми състояние хич не ми се нрави :noo: .
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот marianapanova » Съб Юли 26, 2014 2:18 pm

Ето Тони да щом имаш ниско кръвно,най-вероятно е от това. На мен лично времето много ми влияе.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Нед Юли 27, 2014 3:57 pm

Е-е-е, най-накрая свърших с досадните домашни задължения :vacuum: :laundry: :hang: :cook1: и имам време за сладка приказка с всички вас.
Ама преди да продължа считам за редно да си призная за нетолкова зоновия обяд. Бях сготвила на домочадието прясно зеле с месо и съответно се изкуших и аз ядох от него. Ама това е по-малкия грях, защото изядох и едно парче - голя-я-мо парче от една моя любима *йогурт торта" :bigsm39: и сега ми е гадно, ама много-о-о гадно :bigsm32:. Стомахът ми тежи, постоянно ми се пие вода, а колкото повече пия ми става още по-тежко.
За пореден път се убеждавам, че кой каквото сам си направи и най-големият му враг не може да му го направи. :refuse:, а и синдрома ГГЗ/Гъз Глава Затрива/ за пореден път си каза думата! :noo:

Иначе, за да ми е лесно през седмицата опекох пилешки гърди предварително мариновани в соев сос, чесън и малко вино, сварих и 5 блока нахут - за по 1ВБ от следобедната ми закуска. Не знам защо, но първия път когато си сварих нахут от 14гр. суров нахут получих 33 гр. сварен, а сега от същия нахут ми се получи 28гр. сварен. Уж спазих технологията от миналия път :think2:, ама резултата е друг. Заредих и хладилника с пъпеш, круши /за мен се оказаха много добър лек за WC-то/ и пуешка шунка.Остава утре да си купя извара и седмицата е вързана.

п.п. Не получих отговор на въпроса ми - Какво обезмаслено сирене ползвате ? Пишете - ще ми помогнете много.
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Маня » Нед Юли 27, 2014 5:09 pm

Toni написа:п.п. Не получих отговор на въпроса ми - Какво обезмаслено сирене ползвате ? Пишете - ще ми помогнете много.

Обезмаслено не съм срещала, но понякога си купувам нискомаслено на Маджаров или Свежото на Хелиос. Нискомасленото го броя по 28 г за блок и не добавям мазнини. Това на Хелиос май излизаше по 77 г за блок, но него го приготвям по рецептата на Гази, иначе е адски безвкусно, няма нищо общо с прясно домашно сирене.

Но винаги предпочитам изварата на Олимпус или лидълския котидж.

Gazilot

Аз скоро правих салам от свежо сирене. Получи се много добре. Навих алуминиево фолио около една дълга и тънка бутилка от вино няколко пъти. Стана калъп. Сложих 10 блока свежо сирене Хелиос на тигана с босилек, черен и червен пипер, мащерка и шарена сол и 10 настъргани ореха ( направо смляни на прах ) и 3 1/3 ч.л. зехтинец. Сиренето се разтопи и се омеси с подправките и го излях в калъпа, оставих го една нощ да изстине и после в хладилника... После голям кеф - блока, стопения излезе около 65 гр (преди стопяване е 77 по етикет) режа си 195 грама, сипвам си виното и кеф, телевизия :) кеф мезе (балансирано).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Пон Юли 28, 2014 10:26 am

Снощи бях толкова уморена, че не съм влизала в дневника си и за моя радост съм имала гост. :)

Маня, благодаря ти за информацията и рецептата на Гази. Изглежда ми много "глезотийска". Непременно ще я пробвам. :chef1:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Сря Юли 30, 2014 10:22 am

Здравейте на всички ! :Hello:
Ден - два не съм влизала във форума и в дневника си и за това време много неща са се случили.Явно Зонуващите не почиват или по-скоро сме достатъчно много и винаги има пишещи. :laugh:
След големите притеснения, че Зоната при мен не действа така бързо както при някои от вас, днес ви пиша с добра новина:
За последните 15 дни в Зоната с ма-а-алки прегрешения съм свалила нови 1.300кг което е изумително за това ядене и пиене. По-радостното е че кантарът ми показва и промяна в показателите на мазнините надолу, а мускулната маса се е повишила леко. :smdance: Вярно с много малко, ама по-важното е, че процесът на чистене е започнал !!! :yess:

Но имам и въпрос:
- в последно време не ми стига времето за сън - вечер още в 10,30ч ми се доспива, а сутрин едвам ставам 6,30ч и то след доста настоятелно подканяне от алармата. Това е ново за мен и не знам как да си го обясня и какво трябва д а променя. Помагайте, моля :pray:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tatyana » Сря Юли 30, 2014 11:26 am

Браво, Тони :yess:. За 15 дни това си е страхотен резултат, като имам предвид, че някъде бях чела за 400 г на седмица, че е нормално да се свалят.
Toni написа: По-радостното е че кантарът ми показва и промяна в показателите на мазнините надолу, а мускулната маса се е повишила леко. :smdance:

Ти да не си с онези кантари, дето отчитат такива показатели? Я сподели дали си доволна от него, че се замислям тези дни дали да не си взема такъв :th:. Засега съм на един китайски, който в последно време показва безумни неща - май зависи на коя плочка ще го сложа :lol:

За съня не мога да помогна със съвет, защото при мен са различни и часовете за лягане и времето за сън. Та по този показател никога не мога да разбера дали съм в зоната.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Karrita » Сря Юли 30, 2014 1:00 pm

Сънят и при мен от два месеца се промени, преди ставах преди часовника, сега все по-често се случва той да ме стряска :), но това го отдавам по-скоро на умората от работата ( при нас тя е интензивна лятото) и летните жеги.
Ще видим септември дали нещо ще се промени в тази посока.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Сря Юли 30, 2014 3:09 pm

Tatyana написа: .....................................
Ти да не си с онези кантари, дето отчитат такива показатели? Я сподели дали си доволна от него, че се замислям тези дни дали да не си взема такъв :th:. Засега съм на един китайски, който в последно време показва безумни неща - май зависи на коя плочка ще го сложа :lol: ...................


Брагодаря ти, Татянка!
Хубаво е да получаваш поздравления, но по - радващото е когато са от приятел !!! :love1:

Този кантар ми го подари мъжът ми преди 15 дни и все още нямам кой знае какви впечатления. Немски е и гаранцията му е 2 години, което донякъде е заявка за качество.Надявам се оптимизмът ми да се оправдае ! :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Сря Юли 30, 2014 3:16 pm

Karrita написа:Сънят и при мен от два месеца се промени, преди ставах преди часовника, сега все по-често се случва той да ме стряска :), но това го отдавам по-скоро на умората от работата ( при нас тя е интензивна лятото) и летните жеги.
Ще видим септември дали нещо ще се промени в тази посока.


При мен физическа работа няма кой знае каква,но пък седенето на стол, преливането от пусто в празно май са ми в повече ! :laugh:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Маня » Сря Юли 30, 2014 4:53 pm

Може би ти е време за отпуска, щом седенето на стола те успива...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Чет Юли 31, 2014 8:12 am

Manya написа:Може би ти е време за отпуска, щом седенето на стола те успива...


И аз това установих и в събота заминаваме на "голямата вода" :swimm: за една седмица.

Много се надявам да уцелим време, защото алтернатива на лошото време е висене по капанчетата и :chickrun: :bigsm41: , а резултатът ще е :bigsm36: !
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Сря Авг 06, 2014 10:07 pm

Привет на всички от морето и от мен!!! :mix15:
Слънце пече, много е добре ама не е много Зоново :refuse: Днес намерих един кантар и ...опа 600гр отгоре-е-е :noo: пък уж се старах много та даже и "за смях на гаргите станах" - разбирайте на компанията . :laugh1:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта