Дневникът на Танита

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пон Мар 03, 2014 12:24 pm

HippoDel написа:Танита, честит празник! :bgflag:
Имаш чудесни резултати! Браво на теб! :bouquet:

Благодаря! Аз нещо се чудя защо ли сантиметрите спряха да намаляват. Но те пък в началото намаляха много бързо. Ще видя в сайта на Сиърс какво е положението с телесните мазнини и крехката маса. Забелязах, че последните дни бях наблегнала повече на плодовете като въглехидрати и нещо теглото се задържа, а в началото на седмицата падаше по-бързо. Май трябва наистина не повече от един блок на хранене да са ми плодове. Но нещо ми е трудничко да изям достатъчно зеленчуци, за да бъдат повечето въглехидрати от тях.
Ураааааааааааа! Най-после процента на телесните мазнини падна под 50! А като започнах беше 56! Значи за 6 седмици телесните мазнини са намалели със 7 % ! :bigsm16: :bigsm15: :bigsm16:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Зоната
 

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пон Мар 03, 2014 6:39 pm

Възползвах се максимално от намалението в iherb. Направих две поръчки. В едната - още стевия и витамин Е, в другата - рибено масло от голямата опаковка 240 капсули. Утре или вдругиден трябва да получа втората си поръчка, а след това чакам третата и четвъртата. :bigsm1: :bigsm2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tatyana » Пон Мар 03, 2014 7:42 pm

Поздравления за страхотните резултати, Танита :yess: Особено с тези сантиметри ме шашна...
И аз се възползвах от намаленията и си поръчах голямата опаковка рибено масло, но не знаех, че може да пусна и втора поръчка. Нищо, за друг път ще знам и сега с нетърпение си чакам масълцето. Ти тази стевия ползвала ли си я досега и доволна ли си от нея?
Честит празник и от мен - двоен е за теб с тези постижения :bigsm1:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пон Мар 03, 2014 8:25 pm

За коя стевия става въпрос? Аз в момента ползвам течната от промоцията без аромат и съм доволна от нея, с втората поръчка трябва да ми пристигне и една с аромат на шоколад, но тази с ванилията постоянно ми пише, че няма наличност. Иначе ползвам и тази Wisdom Natural, SweetLeaf, 100% Natural Stevia Sweetener, 4 oz (115 g). Сега си поръчах от нея две опаковки. Колкото и да се рових из iherb не успях да открия по-изгодна чиста стевия. Аз едната поръчка я направих вчера и днес като ми изписа, че е изпратена направих втората, за да ползвам намалението. :bigsm1:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот vanja » Вто Мар 04, 2014 8:58 am

Страхотни резултати, Танита! Поздравления и от мен и продължавай все така!
Аз този път не се възползвах от намалението, съвсем наскоро си направих 2 поръчки - едната с рибено масло и стевия и другата с овес и козметики разни :) . Аз ползвам от тази течната стевия от промоцията - бях си взела ванилия и шоколад - много са ми удобни - по 1-2 капки много подслаждат, иначе имам и на прах стрити листа, купена от тук от един био магазин. Чакам към края на седмицата да ми дойдат двете поръчки.
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Вто Мар 04, 2014 12:27 pm

А на мен преди малко ми пристигна поръчката от iherb. Този път си бях поръчала пак рибено масло, стевия от промоцията с шоколадов вкус и мостра от някакви витамини за коса и нокти. Изпих вече една таблетка, общо са 50 в опаковката. Надявам се наистина да се отразят добре на косата ми, има нужда от тях, въпреки че в последно време изглежда сравнително добре(всъщност по-добре от обикновено). След раждането беше започнала много да капе и през лятото направих един тримесечен курс с калмацин, но тук няма откъде да си го взема, вероятно има нещо друго подобно, но е бая трудно да обясниш в аптеката какво търсиш. Преди нова година ми се наложи да пия антибиотик заради един зъб и трябваше да ми го изпише зъболекаря иначе не ми даваха от аптеката без рецепта. То и в България уж не дават без рецепта, но само УЖ. :bigsm1: :bigsm2: Тук е кошмар. Даже в аптеката ти искат и документ за самоличност да не си откраднал случайно рецептата.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tatyana » Вто Мар 04, 2014 9:28 pm

Нещо натиснах без да искам и ми изчезна коментара, но ще ме извиниш ако дойде 2 пъти :pray: - това е първия форум, в който пиша и имам желание изобщо да пиша, та още се уча.
Другата стевия дето си посочила изобщо не я бях видяла, но ако си доволна от нея по-натам ще я пробвам. Сега сложих шоколад и натурална от промоцията. А ванилията ми я добави в кошницата, но на цена 6-7 долара и я отказах. От витамините за коса също поръчах, но ми направи впечатление, че ако сменя езика от настройките на руски - тогава вече не са в наличност :think2: Щом и при теб се е получило, вероятно зависи от коя държава е поръчката. Нямам друго логично обяснение. От витамините по 1 на ден ли ще взимаш или има доза на опаковката?
За коса бих ти препоръчала Мерц на дражета - 60 броя за 30 дни. Много бях доволна от него преди години. То си е добавка (пише -витамини, микроелементи и соев протеин), но щом е толкова сериозно там всичко да е с рецепти...
И след още 1-2-3 месеца ще ставаме все по-стройни, енергични, с блестящи коси и страхотен маникюр :bigsm1:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Сря Мар 05, 2014 3:12 pm

Tatyana написа:Другата стевия дето си посочила изобщо не я бях видяла, но ако си доволна от нея по-натам ще я пробвам. Сега сложих шоколад и натурална от промоцията. А ванилията ми я добави в кошницата, но на цена 6-7 долара и я отказах. От витамините за коса също поръчах, но ми направи впечатление, че ако сменя езика от настройките на руски - тогава вече не са в наличност :think2: Щом и при теб се е получило, вероятно зависи от коя държава е поръчката. Нямам друго логично обяснение. От витамините по 1 на ден ли ще взимаш или има доза на опаковката?

Ами при мен ако поръчам втори път от някой вид стевия от промоцията ми я изписва на цена 6-7 долара, но то е защото я поръчвам втори път(имам право само на един брой на промоционална цена). Иначе тази с ванилията изобщо си ми я показва, че липсва. Аз съм доволна от другата стевия дето е на прах, но ти като си в България може би ще ти е по-изгодно ако си вземеш някоя от тези дето ги препоръча Хипо в темата за стевията. Аз честно казано смятам да си поръчам като се прибера през лятото, че да имам запас. Тук изобщо не мога да намеря чиста стевия, има сума ти примеси, най-гадния от които - малтодекстрин, а и е адски скъпа.
Tatyana написа:И след още 1-2-3 месеца ще ставаме все по-стройни, енергични, с блестящи коси и страхотен маникюр :bigsm1:

Оф, дано не само да е блестяща, а и малко да се посгъсти и да спре да капе, че това ми е проблем от сума ти години. Преди време правих една маска с костен мозък от теле. Откачих, направо беше кошмар да спя цяла нощ с маската на главата, а да не разправям как се мие това мазно нещо на другата сутрин. Имам късмет, че не си счупих нещо в мазната баня - все едно бях на ледена пързалка. Уж поспря да капе след това, но не се сгъсти, а на мен това ми беше главната цел. Сега прочетох за някакво домашно мазило от корени на репей, но трябва да агитирам щерката да ми го направи, че аз тук нямам откъде да взема репей. Уж казват, че от него се сгъстявала косата.
А всъщност забелязвам, че откакто се храня по зоната косата ми е по-добре, няма нацъфтяло, въпреки че е станала бая дълга. Не смея да се доверя тук на никой фризьор. Първо не мога да обясня точно как я искам подстригана и второ моята коса е капризна, трудно е да се работи с нея, чуплива е и е абсурд да бъде подравнена. Преди време така като отидох при нова фризьорка и така ме беше подстригала, че не можех да се гледам. Сега я връзвам и ще се наложи да я изтърпя докато се прибера, че да ме подстриже моята фризьорка. :bigsm1: :bigsm2: А догодина вече ще е нужно само да ходя по-често да и обират краищата и да и поддържат формата. Сега малкия човек постоянно ме дърпа за косата хем е вързана, а ако е пусната не ми се мисли направо.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tatyana » Сря Мар 05, 2014 9:48 pm

За коса се сетих и друго, което можеш да потърсиш лятото като се прибереш. Казват му "конски" витамини и се намира по ветеринарните аптеки и магазини за домашни любимци. Иначе е витамини А,D3 и Е. Може да се използва и самостоятелно, но аз го слагам в домашни маски. Тъкмо в последно време си оползотворявам жълтъците ефективно :) Ако имаш път към София го има в един магазин до женския пазар. Опаковката е 100 мл и стига да доста време. А за корените от репей и аз съм чувала хубави неща, но нямам идея как се приготвят. Ще се поразтърся в нета като ми остане повече свободно време. Добре, че ме подсети :hug:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Сря Мар 05, 2014 10:07 pm

Моята сестра наскоро ми разправяше, че си купила ревалид. Препоръчали и го за косата. Ама тя каза, че при нея нямало голям ефект.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Чет Мар 06, 2014 8:27 am

Tatyana написа:За коса се сетих и друго, което можеш да потърсиш лятото като се прибереш. Казват му "конски" витамини и се намира по ветеринарните аптеки и магазини за домашни любимци. Иначе е витамини А,D3 и Е. Може да се използва и самостоятелно, но аз го слагам в домашни маски. Тъкмо в последно време си оползотворявам жълтъците ефективно :) Ако имаш път към София го има в един магазин до женския пазар. Опаковката е 100 мл и стига да доста време. А за корените от репей и аз съм чувала хубави неща, но нямам идея как се приготвят. Ще се поразтърся в нета като ми остане повече свободно време. Добре, че ме подсети :hug:

Татяна, а как се използват тези витамини? Слагаш по няколко капки в жълтъка и си миеш косата? :doNotKnow: Или се добавят в маска за коса, или може самите те да се ползват като маска без други съставки?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tatyana » Чет Мар 06, 2014 10:22 am

Витамините ги слагам в маски за коса, но може е самостоятелно да се втрият в кожата на главата. Но са мазнички и трябва добре да се измие после. Затова ги добавям към жълтъци, мед (когато има мед задължително и отцедено върху филийка кисело мляко), малко зехтин, може лъжица ракия или водка. В общи линии каквото се сетя на момента. Тези витамини са в кафяво стъклено шишенце, което си е лекарство за преживни животни, коне и прасета. Затова му казват "конски витамини". Препоръча ми ги една приятелка, която е ветеринарен лекар и имат наистина страхотен ефект.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Karrita » Чет Мар 06, 2014 10:29 am

Tatyana написа:Витамините ги слагам в маски за коса, но може е самостоятелно да се втрият в кожата на главата. Но са мазнички и трябва добре да се измие после. Затова ги добавям към жълтъци, мед (когато има мед задължително и отцедено върху филийка кисело мляко), малко зехтин, може лъжица ракия или водка. В общи линии каквото се сетя на момента. Тези витамини са в кафяво стъклено шишенце, което си е лекарство за преживни животни, коне и прасета. Затова му казват "конски витамини". Препоръча ми ги една приятелка, която е ветеринарен лекар и имат наистина страхотен ефект.

Така е! Аз ги ползвам от 5 години и съм доволна. Имат две имена, едното е Тривитаминол и се купуват от ветеринарните магазини.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Italiano » Чет Мар 06, 2014 11:46 pm

Мдааа, аз сега съм в пауза след 3 маски с тривитаминол. И косопадът ми спря. Дали е от него, дали е съвпадение ... не знам, но съм доволен.
Аз го правя с този вариант на маска:
- 2 с.л. тривитаминол;
- 1 с.л. кисело мляко;
- 1 с.л. ракия;
- 1 с.л. зехтин;
- 1 жълтък.

Правите 3-4 маски и после 2-3 седмици почивате.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот vanja » Пет Мар 07, 2014 7:15 am

И аз си правя тази маска, но със следните съставки

2 сл тривитаминол
1 жълтък
1 сл ракия
1 сл кисело мляко
1 сл мед
1 сл хума

Ако няма някоя от съставките не е проблем. намазва се на косата и се слага найлонова шапка и отгоре кърпа, за да се затопли и се стои 2 часа. Прави се веднъж седмично. След 1 месец се прави почивка. За сега съм доворна от тази маска. Преди като се среша - гребена беше пълен, сега вече е ок. Дали е от маската или съвпадение не знам.
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот mamamimi » Съб Мар 08, 2014 2:20 am

Танита здравей и от мен. Прочетох дневника ти и се възхищавам на упоритостта и търпението. Поздравления за добрите резултати.

Прочетох за таблицата която си си направила и с която изчисляваш продукта по етикет. Това много събуди интереса ми и ще те помоля за помощ. Аз изчетох много във форума но все още се бъркам с изчисляването по етикет, така и не се научих. Ще можеш ли да ме светнеш как да се сдобия и аз с такава таблица?

Тъй катои ти като мен си чужденка искам да те попитам как си намираш извара там. Аз все си мислех че котиджа ми е вид извара, но от теб разбирам че не е така. И още тук има гръцки йоргут с 0% масленост а също и плодови млека на Данон също с 0% масленост. Тях ползваш ли ги?

Извини ме ако ти досаждам с тези въпроси, но освен теб не открих други които имат достъп до друг хранителен пазар.

И накрая поздравления за кърменето. Аз отбих моето момиченце на 2 години и 40 дена. Сега сме вече на 3 но още бърка с ръката в пазвата. Не се тревожи как ще заспивате, всичкоще си дойде на мястото. Кърми до тогава докъто и двамата го желаете.

Успех и Честит 8ми Март!
“Силата е търпение и време “
Аватар
mamamimi
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 17, 2014 4:08 pm
Лондон

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта

cron