Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот ddididd » Сря Юли 22, 2015 7:01 am

Аз прод с въпросите-рибата в сурово или готово състояние ли я мерим.
ddididd
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 6:40 am
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Зоната
 

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Маня » Сря Юли 22, 2015 7:12 am

ddididd написа:Аз прод с въпросите-рибата в сурово или готово състояние ли я мерим.


Само пилешкото мерим сготвено. Всички останали меса са в сурово състояние.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Italiano » Сря Юли 22, 2015 4:09 pm

Аз си ги меря готвени всички меса.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Маня » Сря Юли 22, 2015 4:32 pm

Преди време питах по въпроса в сайта на Бари и съпругата му ми отговори, че месата и рибите се мерят СУРОВИ! Но всеки си решава сам в крайна сметка. Аз и го нямам кой знае колко този проблем сурово/готвено, щото месото и рибата рядко присъстват в менюто ми, а пилето сме се "договорили", че се мери сготвено. Да му мислят "хищниците" :lol:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот eldass » Сря Юли 22, 2015 4:49 pm

Скоро правих сьомга котлет /и аз нямам проблем с месото и рибата щото не ги ям :mrgreen: / на фурна във фолио и реших да меря информативно - 35 гр. в готово състояние 1 блок. Може да е от полза на някой.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот NikoLinia » Сря Юли 22, 2015 8:02 pm

Дианче, ай нед прод с тия съкращения, мила! Хич не е кул! :(
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Italiano » Чет Юли 23, 2015 11:53 am

Маня написа:Преди време питах по въпроса в сайта на Бари и съпругата му ми отговори, че месата и рибите се мерят СУРОВИ!

Във всяка бяла държава е така.
Само че в БГ ...
Снощи си правих шунка от свинско контра-филе (нещо изчезна пилешкото филе на Градус. При вас намира ли се?).
Термичната обработка не минава 80-85 градуса на водата. На месото във вътрешната му част достига 80 градуса към втория час от общо 2,5 часа готвене.
Сложих 1080 гр. месо, а сутринта извадих 749 гр. шунка.
Ясно е, че при всяко месо има някаква загуба на тегло след термична обработка, ама 25% (особено за свинско) ми се струва много.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Katerinka » Нед Юли 26, 2015 11:07 am

Градус ги купи една румънска фирма , аз си купувам пил филе от метро, охладено, на същата фирма, не се сещам как се казваше, в тарелки от 5 кг 8.5 лв за кг
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Italiano » Пон Юли 27, 2015 3:38 pm

5 кг. пилешко ... не че няма да влезе в употреба, ама пак си е много ... :think2:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Сря Юли 29, 2015 9:02 am

Колкото повече, толкова повече, както е казал колегата Мечо Пух. :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Сеп 10, 2015 11:47 pm

Тия дни ми предстои ново Зоново изпитание. Това със санаториума в Поморие мина и замина и то много добре. Хранех се по Зоната отвсякъде, с ел. везна под ръка, а като добавим и вечерните разходки - нещата си бяха съвсем добре. Сега обаче ме чака нелесна задача - почивка в Турция. Смятам леко да му отпусна края и да меря на око. Ясно ми е, че няма да е съвсем точно, но пък като се върна си влизам в "правата вяра" :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Italiano » Пет Сеп 11, 2015 4:22 pm

Отпускай, отпускай - няма смисъл да го тъниш. :laugh:
Приятно изкарване!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Dara » Сря Сеп 16, 2015 2:18 pm

Здравей, Гого! Приятна почивка ти желая!
Преди време се съветвах с теб относно рибеното масло, което давам на детето си и сега отново съм с въпрос, кое би ми препоръчал, като най - изгодно в отношение цена и качество. Детето вече е на 2г. и това масло http://www.iherb.com/nordic-naturals-ba ... ode=gbs139 с тези 5 мл. на ден никак не е изгодно. Благодаря много за съветите и помощта!
Аватар
Dara
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Мар 04, 2014 12:01 pm
Пловдив
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Сеп 17, 2015 6:21 pm

Dara написа:Здравей, Гого! Приятна почивка ти желая!
Преди време се съветвах с теб относно рибеното масло, което давам на детето си и сега отново съм с въпрос, кое би ми препоръчал, като най - изгодно в отношение цена и качество. Детето вече е на 2г. и това масло http://www.iherb.com/nordic-naturals-ba ... ode=gbs139 с тези 5 мл. на ден никак не е изгодно. Благодаря много за съветите и помощта!

Дара, в неделя се връщам и ще потърся нещо по изгодно. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пон Сеп 21, 2015 1:12 am

Дара, направих проучване по iHerb за рибено масло за твоето детенце. Спрях се на няколко предложения, а пък ти ще си избереш. Вероятно има и други, но при по-голям избор човек по-трудно избира, така че реших да ти спестя чуденката. :laugh4: За всяко от предложенията съм ти сметнал и колко излиза като цена 1гр. омега 3, но само EPA+DHA. Това уточнение го правя защото в рибеното масло има и други омега 3 киселини, а д-р Сиърс казва, че за Зоната са важни само EPA+DHA. Не съм слагал цената за транспорт и евентуално ходене до митницата, т.е взел съм само цената на съответното рибено масло от сайта. И така рибеното масло, което сега ползваш - Nordic Naturals, Baby's DHA, with Vitamin D3, 2 fl oz (60 ml) идва на цена 1,43$ за грам EPA+DHA. И сега предложенията:
1.Nordic Naturals, Children's DHA, Strawberry, 4 fl oz (119 mL). Грам EPA+DHA от него идва на 0,76$. То е в триглицеридна форма, както и това, което ползваш в момента и излиза почти 2 пъти по евтино. Не пише, че е молекулярно пречистено, но пък казват, че всяка партида рибено масло се тества от независима и сертифицирана лаборатория(Every batch of Nordic Naturals fish oils is tested by a third-party certified lab for environmental toxins, including heavy metals. All fish oils are in the triglyceride form and surpass the strictest international standards for purity and freshness.) Аз съм склонен да се доверя защото фирмата производител има доста рибени масла, които са с 5 звезди по IFOS. За съжаление само на капсули, което теб за сега не те устройва.

2.Nordic Naturals, Ultimate Omega Xtra, Lemon, 4 fl oz (119 ml). Грам EPA+DHA от него идва на 0,56$. Отново имаме триглицеридна форма. Молекулярно пречистено е и е доста концентрирано. Превишава обаче 30 лв и си е за митница. Вече е въпрос на късмет дали ще отиде или ще си го получиш в пощата. Съдържа и витамин Д в количество 1000 IU на 5 мл.

3.Carlson Labs, The Very Finest Fish Oil, For Kids, Orange, 6.7 fl oz (200 ml) или Carlson Labs, Kid's, The Very Finest Fish Oil, Natural Lemon Flavor, 6.7 fl oz (200 ml). Различават се само по аромата - портокал или лимон. Грам EPA+DHA от него идва на 0,32$. Не пише, че е молекулярно пречистено, но отново се декларира, че редовно се проверява - This product is regularly tested (using AOAC international protocols) for freshness, potency and purity by an independent, FDA-registered laboratory and has been determined to be fresh, fully-potent and free of detrimental levels of mercury, cadmium, lead, PCB's and 28 other contaminants.
От последното рибено масло давам и на моя синковец, който е 9 годишен. Последното шише с вкус на портокал дойде със знака на IFOS на гърба си. Рибеното масло мина и теста с фризера. Другите не съм ги поръчвал, така че за тях не знам.
След отваряне на шишето с течното рибено масло то задължително се съхранява в хладилника. Там си слагам и моите капсули на NOW.
Надявам се, че съм те улеснил в избора ти на по-изгодно рибено масло. Добра идея е също и да се посъветваш и с педиатъра на детето.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Dara » Вто Сеп 22, 2015 2:35 pm

Благодаря от сърце за помощта!
Последното с вкус на портокал е добра оферта,но то е за след 4г.
Ще помисля на кое точно да се спра.
А какво мислиш за това - http://www.iherb.com/Nordic-Naturals-Ch ... 3-ml/48622 ?
Най- вероятно ще мине през митница, но пък ще е за по- дълъг период.
Аватар
Dara
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Мар 04, 2014 12:01 pm
Пловдив
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron