Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот newwoman777 » Вто Юни 23, 2015 4:55 pm

Здравей,Гого!
То май във форума трябва да има рубрика-"Попитай Гого!" :lol:
Сори,ама опитах в други две рубрики,за да не те тормозя,Маня беше така добра да ми отговори,но не мога да не се допитам и до теб,защото от теб се научих да поръчвам от I herb(за което много съм ти благодарна.....то тогава всички вкъщи научиха кой е Гого и какво препоръчва :laugh3: ).
Та въпроса ми е :понеже имам една болест Хашимото и с лекарствата,които пия започнах да си разбивам сърцето,костите и нервите, трябва да опитам да ги заместя с добавки и поразпитах във форум,който е за алтернативно лечение на тази коварна болест,ми препоръчахана фирма "Форевър",но са много скъпи при тях:

-Aloe Barbadensis (Miller), известно и като алое вера (Linne),че е най-добро(аз потърсих и намрих това,но като не зная добре англ,не зная ок ли е :http://www.iherb.com/Real-Aloe-Inc-Aloe-Vera-Gel-32-fl-oz-960-ml/29035)
-Селен
-Антиоксиданти

и те моля,ако знаеш нещо за такива,но в I-Herb, да споделиш! :)
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Зоната
 

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Сря Юни 24, 2015 4:59 am

Katerinka написа:Гого здрасти :bigsm4:
Да те питам, все още ли пиеш по 6 капсули рибено масло , че ми пристигна първото шишенце, и се чудя колко да давам на майка ми.

Катеринка, приемам по 3 сутрин и 3 вечер. Е, ако вместо 3 изпаднат 4 капсули рибено масло, то не връщам. Както е казал Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече" ;) Тук във въпрос 55 можеш да видиш препоръките на д-р Сиърс.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Сря Юни 24, 2015 5:04 am

newwoman777 написа:Здравей,Гого!
То май във форума трябва да има рубрика-"Попитай Гого!" :lol:
Сори,ама опитах в други две рубрики,за да не те тормозя,Маня беше така добра да ми отговори,но не мога да не се допитам и до теб,защото от теб се научих да поръчвам от I herb(за което много съм ти благодарна.....то тогава всички вкъщи научиха кой е Гого и какво препоръчва :laugh3: ).
Та въпроса ми е :понеже имам една болест Хашимото и с лекарствата,които пия започнах да си разбивам сърцето,костите и нервите, трябва да опитам да ги заместя с добавки и поразпитах във форум,който е за алтернативно лечение на тази коварна болест,ми препоръчахана фирма "Форевър",но са много скъпи при тях:

-Aloe Barbadensis (Miller), известно и като алое вера (Linne),че е най-добро(аз потърсих и намрих това,но като не зная добре англ,не зная ок ли е :http://www.iherb.com/Real-Aloe-Inc-Aloe-Vera-Gel-32-fl-oz-960-ml/29035)
-Селен
-Антиоксиданти

и те моля,ако знаеш нещо за такива,но в I-Herb, да споделиш! :)


newwoman777, ще се поразровя в iHerb тия дни и ще ти отговоря. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот newwoman777 » Сря Юни 24, 2015 4:40 pm

Аз съм Руми,приятно ми е :)
Благодаря ти,че ще поровиш,само дано успееш преди 30.06.,за да хвана намаленията за доставка,която е до края на месеца :skyle5:
- да видиш аз какви алое-та разглеждах в I Herb,ама като не зная езика,не знам какви са:
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute ... 4-ml/39652
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Aloe- ... Liter/4335
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Aloe- ... Liter/1895
http://www.iherb.com/Real-Aloe-Inc-Aloe ... 0-ml/29035
http://www.iherb.com/Real-Aloe-Inc-Aloe ... 0-ml/29035

И но не мога да разбера дали са качествени,както тези, ако имаш време,да видиш тези на Forever:
http://www.flp.bg/bg/P_Aloe-Vera-Gel_bg.htm

И малко текст,с който ме агитираха:)
АЛОЕ ВЕРА
Често наричано „растение чудо“ или „лек от природата“, алое вера крие много изненади. То расте най-добре в райони с горещ и сух климат и много хора го бъркат с кактус, но всъщност принадлежи към семейството на лилиите. Алоето запазва свежестта си при условия, в които други растения биха изсъхнали и загинали, като затваря порите си, за да предотврати загубата на ценна влага. Съществуват над 200 разновидности алое, но най-ценно за човечеството е лечебното Алое Барбадензис Милър (алое вера). Древни паметници свидетелстват, че свойствата на алое вера са известни от векове. Терапевтичните му и лечебни качества са издържали изпитанията на времето над 5000 години. През 1862 г. Георг Еберс пръв открива колко ценено е алоето още от древността в египетски папирус. Древногръцки и римски лечители го прилагат много успешно като лечебна билка. Изследователи откриват, че това растение е познато и в китайската, и в индийската култура. Египетските царици го използват в стремежа си да постигнат идеална физическа красота, а във Филипините го смесват с мляко, за да лекуват бъбречни инфекции. Алоето се споменава и в Библията, а според легендата Александър Велики завладява остров Сокотра в Индийския океан заради алоето, което растяло там и било необходимо за лечение на ранените му воини. Но бързият прогрес на документираната медицина на запад и преселването към райони с по-умерен климат води до намаляване на популярността и употребата на алое вера. В наши дни, макар медицината и лекарствата да са ефикасни за лечението на повечето болести, тяхната продължителна употреба води до появата на странични ефекти. Ето защо много от потребителите и учените се връщат към по-традиционните природни терапии, пренебрегвани толкова дълго. В резултат на това алое вера отново привлича вниманието, предлагайки многобройните си свойства за подобряване на здравето и качеството ни на живот. Но популярността на алое вера в области, където то не вирее, се дължи изцяло на патентован процес, наречен стабилизация. Нека разгледаме един прост пример – ако разрежете ябълка и я оставите на открито, плодът бързо потъмнява. Същото се случва и с алоето. В природата прозрачният гел във вътрешността на листата му е добре защитен от месестата им кора, която предотвратява загубата на влага и го предпазва от вредното въздействие на атмосферата. Процесът на окисляване започва веднага щом листото бъде отрязано и ако не бъде спрян, голяма част от полезните качества на гела се губят. Стабилизацията е метод за съхраняване на ценния гел в състояние, възможно най-близко до първоначалното, без загуба на полезните му свойства. Без стабилизация настъпва окисляване и разваляне на гела, дори и при охлаждане. Форевър Ливинг Продъктс (ФЛП) притежава патенти за процеса на стабилизация, което ни дава възможност да постигнем качество на продуктите без конкуренция.Какво е алое вера? Алое вера, или както често го наричат „чудотворно растение”, „естествено лекарство” и „лек за изгаряния”, има много наименования, оцелели през всички 4000 години, откакто е известно на човечеството като лечебно растение. Античната му история е открита от Джордж Ебърс през 1862 г. в древен египетски папирус, представляващ сборник с билкови рецепти от 3500 г. пр.н.е. Оттогава много изследователи са откривали, че алоето е използвано в древнокитайската и древноиндийската медицина. Гръцки и римски лечители като Диоскорид и Плиний Старши са го използвали с отлични резултати. Според легендата Аристотел убеждава Александър Велики да завладее остров Сокотра в Индийския океан, защото там растяло алое в големи количества, а то било нужно за лечение на ранените войници. Египетските кралици Нефертити и Клеопатра ценели високо алоето като средство за лечение и разкрасяване, тъй като в онези времена здравето и красотата били много по-тясно свързани, отколкото днес. И макар че съществуват над 200 вида алое, едва три-четири от тях имат лечебни свойства. От тях Aloe Barbadensis (Miller), известно и като алое вера (Linne) е най-лековито. Алое Барбадензис има дебели, сочни листа и прилича донякъде на кактус, но всъщност принадлежи към семейството на лилиите, към което спадат лукът, чесънът и аспержите. То достига зрялост след четири години, когато съдържанието на листата – съчетание от гел и сок, може да се бере, консервира и затваря в бутилки, за да се получи продукт възможно най-близък до натуралното растение. За да се извлече полза от алое вера, гелът трябва да се приема вътрешно, заради хранителните му качества, а може и да се съчетава с други съставки за създаване на кремове и лосиони, които подхранват и подобряват състоянието на кожата.
Как действа алое вера?
Естественото противовъзпалително и антимикробно действие на съставките му допринасят за развитието на клетките и така подпомагат процеса на заздравяване. Но алоето помага не само на хората със здравословни проблеми. Много от тези, които го пият твърдят, че се чувстват по-добре като цяло – по-спокойни, по-уравновесени и по-енергични. Мисля, че това се дължи на влиянието на алоето върху имунната система, която благодарение на него се балансира и настройва, за да защитава организма по-ефективно от неблагоприятни въздействия.

В ЛИСТАТА НА АЛОЕ ВЕРА Алое вера съдържа над 75 съставки, които могат да бъдат разделени в следните категории: Витамини Разнообразието от витамини в алоето е голямо, но най-важните са антиоксидантите С и Е, както и бета каротина, който организмът преработва във витамин А. Алое вера е и едно от малкото растения в света, източник на витамин В12. Минерали Сред тях са магнезий, манган, цинк, мед, хром, калций, натрий, калий и желязо. Аминокиселини Човешкият организъм се нуждае от 22 аминокиселини, от които се изграждат протеините. Алоето предлага 20 от тях. Но още по-съществено е, че в то съдържа седем от осемте незаменими аминокиселини, без които организмът не може, но не произвежда сам и трябва да приема с храната. Захари Сред тях са важни дълговерижни полизахариди, които укрепват имунната система. Ензими Липази и протеази, които разграждат храната и допринасят за храносмилането, както и карбоксипептидаза – ензим, свързан с възпалителните процеси. Растителни стероли Трите основни вида имат мощни противовъзпалителни свойства. Лигнин Дървесинно вещество, което дава на алоето невероятното му свойство да прониква дълбоко в кожата. Сапонини Естествени производни на сапуна със силно антимикробно действие, които ефективно се справят с бактерии, гъбички и дрожди, като тези от рода Candida. Антрахинони Най-важни от тях са алоин и емодин, а всички заедно са силни обезболяващи и е доказано, че притежават антибактериални и антивирусни свойства. В чистата си форма имат и силно разхлабващо действие. Салицилова киселина Съединение, подобното на аспирин с противовъзпалително действие и спомагащо за разграждане на мъртви тъкани.

Извинявай,ако нямаш време да се ровиш и четеш,няма проблеми,ще те разбера! :)
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Юни 25, 2015 11:06 am

Руми, относно алое вера добре е да е сертифицирано по IASC. Извадил съм ти няколко, сигурно има и други:

Lily of the Desert, Organic, Aloe Vera Juice, Inner Fillet, Preservative Free, 16 fl oz (473 ml)
Lily of the Desert, Organic, Aloe Vera Juice, Whole Leaf, 16 fl oz (473 ml)
Nature's Way, Aloe Vera Leaf Gel & Juice, Wild Berry Flavor, 33.8 fl oz (1 Liter)
Dynamic Health Laboratories, Organic Aloe Vera Juice, Unflavored, 32 fl oz (946 ml)

Селен:
Now Foods, Selenium, Yeast Free, 100 mcg, 250 Tablets
Nature's Way, Selenium, 200 mcg, 100 Capsules
и накрая антиоксиданти:
Витамин Е - Solgar, Vitamin E, 400 IU, 100 Softgels
и маки бери, което се води като най-мощния антиоксидант по ORAC (Оxygen Radical Absorbance Capacity - способност за усвояване на кислородни радикали). Освен това в "Средиземноморската зона", любезно и професионално преведена от Маня, д-р Сиърс отделя голямо внимание на този антиоксидант.
Sunfood, Purple Maqui Berry Powder, 4 oz (113 g)
Sunfood, Purple Maqui Berry Powder, 8 oz (227 g)
Paradise Herbs, Organics, Maqui Berry, 60 Veggie Caps
Успех!
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот newwoman777 » Чет Юни 25, 2015 3:38 pm

gogo написа:Руми, относно алое вера добре е да е сертифицирано по IASC. Извадил съм ти няколко, сигурно има и други:

Lily of the Desert, Organic, Aloe Vera Juice, Inner Fillet, Preservative Free, 16 fl oz (473 ml)
Lily of the Desert, Organic, Aloe Vera Juice, Whole Leaf, 16 fl oz (473 ml)
Nature's Way, Aloe Vera Leaf Gel & Juice, Wild Berry Flavor, 33.8 fl oz (1 Liter)
Dynamic Health Laboratories, Organic Aloe Vera Juice, Unflavored, 32 fl oz (946 ml)

Селен:
Now Foods, Selenium, Yeast Free, 100 mcg, 250 Tablets
Nature's Way, Selenium, 200 mcg, 100 Capsules
и накрая антиоксиданти:
Витамин Е - Solgar, Vitamin E, 400 IU, 100 Softgels
и маки бери, което се води като най-мощния антиоксидант по ORAC (Оxygen Radical Absorbance Capacity - способност за усвояване на кислородни радикали). Освен това в "Средиземноморската зона", любезно и професионално преведена от Маня, д-р Сиърс отделя голямо внимание на този антиоксидант.
Sunfood, Purple Maqui Berry Powder, 4 oz (113 g)
Sunfood, Purple Maqui Berry Powder, 8 oz (227 g)
Paradise Herbs, Organics, Maqui Berry, 60 Veggie Caps
Успех!


Гого,благодаря ти много! :bouquet:
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Kaloian_Tz » Пет Юни 26, 2015 1:26 pm

Гого,
Какъв эехтин би ми препоръчал?
Kaloian_Tz
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Юни 13, 2015 10:07 am
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Съб Юни 27, 2015 5:43 am

Калояне, аз ползвам екстра върджин зехтин. Обикновено си го купувам от Турция като ходим на почивка там.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Kaloian_Tz » Съб Юни 27, 2015 8:37 am

Благодаря, за отговора.
Друго да питам.
Сметката от която ще плащам рибеното масло в долари ли трябва да е?
Kaloian_Tz
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Юни 13, 2015 10:07 am
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот tanita68 » Съб Юни 27, 2015 11:25 pm

Kaloian_Tz написа:Благодаря, за отговора.
Друго да питам.
Сметката от която ще плащам рибеното масло в долари ли трябва да е?

Не е от значение в каква валута е сметката - долари, евро или левове. Сумата се приспада в зависимост от курса на банката за деня.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Kaloian_Tz » Чет Юли 02, 2015 8:56 am

А защо не може с карта маестро да се поръчва рибено масло?
Kaloian_Tz
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Юни 13, 2015 10:07 am
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Юли 02, 2015 10:01 am

Kaloian_Tz написа:А защо не може с карта маестро да се поръчва рибено масло?

Калояне, не може, защото iHerb не приема карти Маестро. А защо, не знам. ;) Приемат се -Мастеркард, Виза, Американ експрес, Discover, JCB, DCI, BC.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот _belladonna_ » Чет Юли 02, 2015 10:58 am

Гого един въпрос от серията тъпи :) . Ще си вадя Виза карта за поръчка на рибено масло. Смятам да поръчам това от 120 капсули за да не ходи до митница. Въпроса ми е колко пари да вкарам в картата за първа поръчка. Мисля 30 лв но ще стигнат ли с доставката? Ох много съм зле с английския извинявай. :skyle5: Колко пари ти излиза на месец рибеното масло?
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Kaloian_Tz » Чет Юли 02, 2015 11:13 am

ОК, Благодаря.
Kaloian_Tz
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Юни 13, 2015 10:07 am
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Юли 02, 2015 12:33 pm

_belladonna_ написа:Гого един въпрос от серията тъпи :) . Ще си вадя Виза карта за поръчка на рибено масло. Смятам да поръчам това от 120 капсули за да не ходи до митница. Въпроса ми е колко пари да вкарам в картата за първа поръчка. Мисля 30 лв но ще стигнат ли с доставката? Ох много съм зле с английския извинявай. :skyle5: Колко пари ти излиза на месец рибеното масло?

Ако ще правиш първа поръчка, то тогава при ползване на код за отстъпка(GBS139) можеш да свалиш от цената 5 или 10$ в зависимост от това на каква стойност са продуктите, които поръчваш. При поръчка до 40$ ти се дава 5$ отстъпка. При поръчка над 40$ ти се дава 10$ отстъпка. Значи ако ще правиш първа поръчка, то ако поръчаш 1 бр. от Now Foods, Super Omega EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels ще ти трябват 26 лв, което си е по-малко от 30 лв., дори и с транспорта, и по всички правила трябва да ти дойде в пощата, а не на митница. Това е цената със транспорта. Втори път като поръчаш от същото рибено масло вече ще трябва да заредиш в картата 35 лв., защото няма да я има отсъпката от 5$. Отново пратката трябва да ти дойде в пощата, защото в тези 35 лв. са включени и около 8 лв. за транспорт, които не влизат в сметките за митницата. На мен горното рибено масло ми стига за 20 дена, което ще рече, че за месец давам около 46 лв.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот _belladonna_ » Чет Юли 02, 2015 1:08 pm

Благодаря ти Гого! :Hello:
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron