Kristal в Зоната на здрача

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пет Май 09, 2014 7:48 am

Май наистина ще се отърва от хапчетата за кръвно, днес отново кръвното ми е в нормата, пак не пия хапче. За съжаление килограмите ми пълзят като охлюв надолу и само дебнат да прегреша с нещо и веднага се връщат. Сега казах на мъжа да иде да ми купи няколко скумрии и почвам само риба и пиле, никакви свинщини повече, да видим ще имам ли напредък.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Зоната
 

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот HippoDel » Пет Май 09, 2014 8:44 am

Кристал, това е чудесно! До колкото знам има и други зоНбита, на които Зоната е повлияла положително на кръвното налягане. Хубаво е да го споделиш и в темата за здравето. :yess:
Относно отслабването, нали знаеш, че в Зоната се горят само мазнини, а това става бавно. Средната загуба на тегло е м/у 3 и 5 кг на месец, но при жените обикновено е 3, а понякога и по-малко, още повече, че твоите килограми за сваляне са сравнително малко. Така, че не бързай, зонувай си, радвай се на живота и здравето си, а килцата няма да усетиш как ще се стопят. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пет Май 09, 2014 10:21 am

Аз за килограмите не бързам, но много се радвам за кръвното, много се притеснявах когато ми изписаха бетаблокера, но сега се чувствам перфектно и мозъка ми се освежи, това ми е достатъчно, а ако сваля и някое и друго килце ще ми е бонус :)

Ок, ще пиша в темата за здравето.
Последна промяна Kristal на Пет Май 09, 2014 10:25 am, променена общо 1 път
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пет Май 09, 2014 10:24 am

Мъжа ми ме гледа като извънземно като тегля всяко нещо преди да го сготвя, хаха. Сега правя една манжда свободно съчинение от 4 блока, два за мъжа ми, два за мен - тиквички, домат, зелен лук и пилешко месо ситно нарязано. Ще видим какво ще се получи :)
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пон Май 12, 2014 7:27 am

Пак дойде време за мерки и теглилки
Има напредък, макар и малък, но съм доволна. Ще съм по-доволна когато първата цифра на килограмите стане петица :)
28.04
Височина - 158 см
Талия - 81 см
Ханш - 104
Гърди - 94 см
Тегло - 65 кг

4-ти май
Талия 80
Гърди - 93
Ханш - 104
Бедро - 61
Ръка - 31
Тегло - 63.5

12-ти май
Талия - 80
Ханш - 103
Гърди - 93
ръка - 31
бедро - 61
килограми 63

бавноо, славнооо дано да тръгне малко по-бързичко свалянето, но явно с това темпо ще минат месеци докато стана 58 кг.
Поне спрях хапчетата за кръвно вече, даже спрях да си меря и кръвното, защото се чувствам перфектно.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот LoveJoy » Пон Май 12, 2014 7:43 am

Кристал, ти имаш да сваляш малко килограми, затова ги сваляш малко по-бавно. Не че не знаеш, ама да си кажа ;) 2 кг за 2 седмици си е супер резултат както и да го погледнеш, но по-важното е, че кръвното ти се нормализира. Не трябва ли да се консултираш с лекар преди да спреш лекарствата?
Човек получава нещата, които иска, само когато е наистина готов за тях.
Аватар
LoveJoy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 12:32 pm
По света и у нас :)

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пон Май 12, 2014 8:18 am

Ами какво да се консултирам, като кръвното ми постоянно е под 120/80. Днес беше 117/75, направо на своя глава ги спрях, вчера казах на джипито ми, че съм спряла лекарствата, каза супер, много добре, искаше да знае подробности за хранителния режи.
Ще ми се по-бързичко да свалям килограми, но няма как, то аз напълнявам равномерно по цялото тяло, разпределя се сланинката. Както и да е, за никъде не бързам. Тази сутрин започнах с два блока ягоди и извара. За обяд и вечеря предвиждам риба и пилешко. За междинните закуски още нямам идея, но може би ще е с кисело мляко, ако не ми дойде на ум нещо друго.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Tatyana » Пон Май 12, 2014 9:43 am

Браво, Кристал :yess:. И моите кг са малко за сваляне и топя под 1 кг за месец, но по-важни са резултатите ти с кръвното и да се чувстваш добре. Пък и за къде да бързаме с килограмите - нали така ще се храним занапред цял живот ;)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот HippoDel » Пон Май 12, 2014 11:26 am

Кристал,
За 2 седмици - 2 кг е супер! За кръвното - да не говорим. :yess:
И сантиметрите ти са намалели, браво! :bigsm20:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пон Май 12, 2014 12:31 pm

Определено съм доволна. По-важното е ефекта върху здравето, килограмите не са ми проблем. Днес обиколих магазините, много се радвам, че минавам покрай щандовете с шоколади и десерти без да ми мигне окото, просто по инерция се насочвам към правилните продукти, което е добре, вече свиквам.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Вто Май 13, 2014 7:14 am

Тази сутрин забърках една помия, сега ще видя какво е станало :lol: Значи, от снощи накиснах едни трици във вода, в която бяха варени тиквички. Идеята беше това нещо да се разбърка заедно с тиквичките в миксера и да стане като кьопоолу така да се каже. Скъпия ми съпруг обаче взел че забъркал тиквичките с извара и подправки и водата с триците артиса. Та добавих тази сутрин към нея два жълтъка, малко нискомаслено сирене и от онова био брашно, което трябва вече да го хвърля, защото е хванало мушици, две залових в тестото, може да има и още :laugh1: Добавих кисело мляко със сода и го сложих да се пече, то пък придоби много апетитна коричка, сега го изключих и след малко ще закуся с едно парченце, да видим дали става за ядене :laugh4:

Вкусно се оказа, обаче го върнах във фурната да се допече, че тия проклети печки индезит нямат опция за печене само отдолу и такива печива остават сурови от долната страна, а отгоре ако не сложиш фолио прегарят. Сега го сложих на най-долното ниво да видим.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Сря Май 14, 2014 4:03 pm

Оф днеска заслужавам публичен линч, защото с обяда и следобедната закуска се проявих като пъклен зоноотцепник :sad: първо обяда ми беше навън в заведение за готова храна и хапнах шницел и крем карамел - да отбележа, че не съм любител на въпросния десерт, но тъй като не съм яла такова нещо от поне 10 години, реших да хапна, то беше миниатюрно кремче. Както и да е, паниран пържен шницел и крем, ужасна работа. Интересното е, че не се почувствах зле. То какво има в това ядене - кайма, яйца и брашно за панировка. В крема има яйца, мляко и захар. Демек бая протеини съм изяла, освен ако захарта в крема е била повечко, но не беше много сладък, та да балансира по някакъв начин.
Следобед вместо да вляза в пътя се оставих в ръцете на майка ми, която саботира режима ми с голям хъс и ядох сирене, пълномаслено, нищо чудно и пълно с палмово масло да е било. Салата от краставици и домати, но беше малко и хапнах четвърт филия черен хляб, изсушен на въздуха, както аз си ги оставям филийките да изсъхнат. Накрая не ми стига всичко това, ами изядох и няколко кутийки шоколад Своге. Сега за вечеря твърдо се зонирам с точно количество риба и вероятно ягоди. Тамън двата зорлем извоювани килограма се застопориха твърдо и е кофти да кръшкам от зоната своеволно...
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пет Май 16, 2014 3:51 pm

Снощи спретнах на мъжа едно бирено мезе свободно съчинение - накиснах овесени трици в доматен сок, след като набъбнаха добавих свежо сирене, малко от прословутото био брашно което няма свършване и белтъци. Щях да слагам подправки, но забравих, обаче и така станаха вкусни, а и той си ръсеше после каквото иска отгоре. Та забърках тая смес и с лъжица я слагах в керамичния тиган така че да станат малки кръгчета. Изпекоха се чудесно и човека много ги хареса :) аз също хапнах едно-две, а за него това беше вечерята.
Днес се опитах да си направя омлет от белтъци, ама накрая станаха бъркани яйца :laugh1: Уж всичко претеглих точно - белтъци, свежо сирене, кашкавал, горчица и кетчуп, малко подправки. За въглехидрат си претеглих ягоди за десерт. След един час обаче ме заболя ужасно главата и започнах да се чудя защо - на мен рядко ме боли главата. Както и да е, пих хапче за глава и после хапнах само кисело мляко за обяд. Вероятно главоболието е имало друга причина, не е от храната.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пон Май 19, 2014 6:56 am

Часът на истината настъпи отново:
28.04
Височина - 158 см
Талия - 81 см
Ханш - 104
Гърди - 94 см
Тегло - 65 кг

4-ти май
Талия 80
Гърди - 93
Ханш - 104
Бедро - 61
Ръка - 31
Тегло - 63.5

12-ти май
Талия - 80
Ханш - 103
Гърди - 93
ръка - 31
бедро - 61
килограми 63

19-ти май
Талия - 78
Ханш - 103
Гърди - 92
Ръка - 31
Бедро - 61
Тегло - 63

Това е положението, вижда се намаляване на обиколките в талията, ханша и гърдите, другите мерки нямат промяна. Големите грехове от изминалата седмица са един крем карамел, един кадаиф, един каламар и едно парче баница, което сега като го написах и си го прочетох и се изненадвам от себе си, тъй като първите три не съм ги опитвала от години. Сега тази седмица ще гледам да съм по-стриктна, дано да мръдне кантара малко надолу.
Кръвното се застопори твърдо около 120/80, хапчета вече не пия въобще. Даже забравям да го меря, толкова добре се чувствам.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Вто Май 20, 2014 8:55 am

Тази сутрин спретнах едни палачинки от две яйца, една лъжица нахутено брашно, две лъжици овесени трици/не ги броя въобще/ и две лъжици био брашно и вода - 2 БП и 3 БВ. За плънката направих нещо като сладолед - пасирах ягоди - 2 БВ и добавих в блендера извара - 2 БП, сложих и малко стевия. Идеята беше да се получат 4 блока - по два за мен и мъжа ми, още повече че се получава голям обем - по три палачинки и по една купичка от кремчето. Въглехидратите дойдоха в повече, трябваше ягодите да ги намаля, но сега ще хапна едно парченце свежо сирене и ще се балансира що-годе работата.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот HippoDel » Вто Май 20, 2014 10:38 am

Kristal написа:Тази сутрин спретнах едни палачинки от две яйца, една лъжица нахутено брашно, две лъжици овесени трици/не ги броя въобще/ и две лъжици био брашно и вода - 2 БП и 3 БВ. За плънката направих нещо като сладолед - пасирах ягоди - 2 БВ и добавих в блендера извара - 2 БП, сложих и малко стевия. Идеята беше да се получат 4 блока - по два за мен и мъжа ми, още повече че се получава голям обем - по три палачинки и по една купичка от кремчето. Въглехидратите дойдоха в повече, трябваше ягодите да ги намаля, но сега ще хапна едно парченце свежо сирене и ще се балансира що-годе работата.


Защо не ги броиш триците, ако са били 2 с.л. това си е 1ВБ, ако са били чаени е около половин блок или повече, зависи какви лъжици ползваш и колко ги пълниш.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 15 госта