Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Italiano » Вто Сеп 30, 2014 4:40 pm

Хммм, странно, на мен пък точно Верея ми се е вкисвало, и то в хладилника.
Ама не си представяйте някакви парцали, отвратителна миризма и плесен. Просто вкисване на вкус и мирис. И става по-рядко като консистенция.

Но като цяло изненада няма - нито едно купешко мляко не е 100% истинско. И е така общо взето от разсипването на ТКЗС-тата и АПК-тата.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Зоната
 

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Сря Окт 01, 2014 9:50 am

Italiano написа:Но като цяло изненада няма - нито едно купешко мляко не е 100% истинско. И е така общо взето от разсипването на ТКЗС-тата и АПК-тата.

Като няма контрол така ще бъде. :gunshot:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Окт 09, 2014 3:41 pm

Явно върлува някакъв нов вирус с болки в гърлото. Два-три дена и мен ме наболваше то и се чудех какво става. Дигнах дозата на рибеното масло с 2 капсули и вземах и витамин Ц и днес съм ОК. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пет Окт 17, 2014 5:40 am

За любителите на хубавия чай искам да съобщя, че на iHerb са пуснали с 50% намаление органичните чайове на Just a Leaf. Преди време бях си поръчал този зелен чай със жасмин. Просто е божествен. Сега има още дузина чайове в промоцията. Черни, зелени, бял, пуер,...Как ще се избира, не знам? :doNotKnow:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот ДиДи » Пет Окт 17, 2014 5:52 am

gogo написа:Явно върлува някакъв нов вирус с болки в гърлото. Два-три дена и мен ме наболваше то и се чудех какво става. Дигнах дозата на рибеното масло с 2 капсули и вземах и витамин Ц и днес съм ОК. :)


Хаха, а аз се наложи да се боря 7 дни с тоя същия вирус! Голяма мъка беше! Сега след него оценям колко много значи да можеш да преглъщаш без да те боли ... :stupid: Ти си го изкарал по тъч линията! :yess:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот Reason » Пет Окт 17, 2014 12:22 pm

Аз лично ти благодаря за това, което си написал в дневника си. Това за рибеното масло не го знаех. Пробвал съм 2 пъти рибено масло и то на същтата фирма Now Foods, но от стандарното, като и двата пъти се стигаше до избиване на акне. Уж Now Foods е достатъчно реномирана марка за хранителни добавки. Явно стандарното рибено масло при тях не е добър продукт. За себе си съм открил, че има ли нещо притеснително в даден продукт, било то храна или добавка, то неминуемо ще ми избие акне. Та от това, което прочетох от споделеното то теб вече си вадя определени изводи. Ще тествам това, което си препоръчал и ще споделя дали пак ми избива акнето или не.
Притеснява ме нещо, обаче, което си написал:
gogo написа:Имайте също в предвид, че протеините в растителните култури не се усвояват и затова не трябва да влизат в сметката.


Защо да не се усвояват? Ако не се усвояваха дали би било възможно постигането на такива резултати от този веган?
Винаги съм ги смятал и ще продължавам да ги смятам! Нищо в природата не се губи ей така.

https://www.youtube.com/watch?v=mvJHw64fxgQ
Reason
 

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот gogo » Пет Окт 17, 2014 3:06 pm

Reason написа:Притеснява ме нещо, обаче, което си написал:
gogo написа:Имайте също в предвид, че протеините в растителните култури не се усвояват и затова не трябва да влизат в сметката.


Защо да не се усвояват? Ако не се усвояваха дали би било възможно постигането на такива резултати от този веган?
Винаги съм ги смятал и ще продължавам да ги смятам! Нищо в природата не се губи ей така.

https://www.youtube.com/watch?v=mvJHw64fxgQ


Виж тук въпрос 41.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Reason » Пет Окт 17, 2014 3:36 pm

:) Нека не обобщаваме протеините в зърнените храни и зеленчуците като растителни протеини! В зеленчуците и в редица зърнени култури мога да се съглася, че протеина или е твърде малко или наистина не се усвоява пълноценно, но това не значи, че за бобовите или пък за ядките например това е в сила. Ориза, хлебните изделия и т.н. се приемат разбира се като първоизточник на въглехидрати, но бобените култури или ядките имат достатъчно високо ниво на протеин в тях и не бива да се разглеждат само като въглехидрати и толкова.
Reason
 

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пон Окт 20, 2014 10:06 pm

Търся си нещо като кана за вода, на която да може да се задава конкретна температура, на която каната да се изключва. Някой да е виждал някъде да се продава такъв уред? :think2:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот mahona » Пон Окт 20, 2014 10:19 pm

Разгледай термо кани от марката Филипс...те имаха разработено задаване на температура :th:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пон Окт 20, 2014 11:07 pm

Махона, благодаря за информацията. :bouquet: Разгледах каните на Филипс на бг сайта на компанията. Действително има кани с регулиране на температурата, но с предварително зададени стойности - 40,80,90,100 градуси. На мен ми се искаше аз да определя температурата. Напр. 77 градуса. 77 не си го изсмуквам от пръстите, а това е температурата на водата, кято препоръчват за жасминовия чай, който си купих и на когото станах фен заради божествения аромат. Така че търсенето продължава. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот ginette » Вто Окт 21, 2014 8:23 am

Гого ,малко трудно ще намериш такава кана .Аз пия зелен чай ,загрявам си каната на 80,изчаквам да поизстине и ..така действам .А може и термометър в краен случай.Успех в търсенето :yess:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Вто Окт 21, 2014 11:37 pm

Джини и аз сега така процедирам. Кипвам водата и чакам 10-15 минути. Ама ми се ще някак по технологично и научно. ;) Ше го помъча още малко тоя проблем, пък ако няма чалъм ще кандисам и на 70-80-90-100. :lol:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Съб Ное 01, 2014 7:57 pm

:birthd: :bday1: :bigsm40:
Да Ви почерпя, макар и на патерица, за моя 2 Зонов рожден ден. Рекапитулацията за тези 2 години е - изхвърлих хапчетата за кръвно, жизнения тонус се повиши неимоверно, не си спомням да ме е тръшкало нещо на легло(да не чуе дяволът ;) ) от първоначално свалените 25 кг съм си върнал 3 кг, като тенденцията е да ги махна отново. Към края на месеца ще си правя и кръвни изследвания и ще видим какво ще покажат. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Маня » Съб Ное 01, 2014 8:07 pm

Честит Зонов рожден ден, Гого. Да си жив и здрав и все така Зонов! Ти си пример за всички ни, че Зоната дава резултати. Благодаря за всички полезни съвети, с които помагаш на всички да вървим по пътачката й. :potfl:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Melkat » Съб Ное 01, 2014 9:09 pm

Все така добре да се чувстваш, Гого, и изследванията ти да са добри :) Сърдечни благодарности за богатия опит, който споделяш с нас :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта

cron