Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот mahona » Пет Авг 01, 2014 12:15 pm

Петя относно изварите ,които са тествани тук аз си направих следния извод: "Родопея" - бомбички ; "Мероне" -насипна ми вършат същата работа като "Олимпус" , но пък само един вид омръзва и затова си ги менкам както ми дойде музата."Домлян" също е сред одобрените тук ,но не съм засичала по магазините при нас.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Зоната
 

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Съб Авг 02, 2014 7:03 am

vanja написа:
gogo написа:Вече съм на линия


Гого, радвам се, че отново си на линия :)

Благодаря. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пет Авг 08, 2014 6:16 pm

Една "прелюбопитна дописка" - Отслабването може да не е толкова полезно, колкото си мислим.

Изследване на британски учени показва, че спазването на хранителен режим може да накара хората да се чувстват нещастни

Отслабването не прави хората щастливи. Изследване на британски учени показва, че спазването на различен хранителен режим може да накара хората да се чувстват нещастни и да доведе дори до депресия.

Хората, които са изгубили най-много килограми, е два пъти по-вероятно да се чувстват тъжни, самотни и апатични, отколкото тези, които са запазили предишното си тегло или са напълнели.

Според мащабното изследване на специалистите от Университетския колеж в Лондон рекламната индустрия заблуждава хората, че животът им напълно ще се трансформира, ако са по-слаби. След това, когато процесът на отслабване приключи, хората остават разочаровани, че нищо не се е променило – освен, разбира се, показанието, когато стъпят върху кантара.

В проучването са участвали 2000 души с наднормено тегло – мъже и жени на около 50 години.

Доброволците са били измерени в началото на изследването и е трябвало да отговарят на въпроси - колко често се чувстват самотни, тъжни и апатични.

Четири години по-късно учените отново изследвали участниците. Те установили, че при хората, които са свалили излишните килограми, рискът от депресия е със 78% по-висок, отколкото при тези, които са запазили предишното си тегло.


Вай-вай-вай!!! :bigsm36: Тия пишман специалисти не са ли чували за Зоната? Да бяха дошли на зоновите ни срещи да видят те една депресия - друга песен щяха да запеят. :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот TanyaS » Пет Авг 08, 2014 8:50 pm

Бре, ами сега? Аз трябва пак да почвам да качвам килограми :(
При 100 кг почти, бях в депресия, сега ми е добре, но когато стигна целта, явно пак ще съм в депресия? Може би защото няма да имам достатъчно парички, за да си купя всички хубави дрехи, които ми стоят тоооооолкова елегантно, или пък защото не мога да се наситя на мъжките комплименти. Днес един колега ме запрегръща и целува , друг си прави снимки с мен, а трети съжалява че е семеен ;)
И това не е лъжа :yess:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Съб Авг 09, 2014 6:17 am

Танче,
Другаят път обезателно да дойдеш на зоновата среща. :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот TanyaS » Съб Авг 09, 2014 8:53 pm

Дадено...къде и кога?
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот jade » Нед Авг 10, 2014 2:51 pm

Здравей,Гого!
извинявай,че ти пиша в дневника,но имам 2 въпроса..... :shy:
1.пресмятането на БВ така ли става:
вземам за пример 100г бамя сурова
Общо въглехидрати 7.45 г
Фибри 3.2 г
{100/(7,45-3,2)}.9=212g

2.поръчвал ли е някой от амазон?
питам,понеже там рибеното масло,което харесвам ще излезе под 30 лв....или аз нещо бъркам?под 20 долара
http://www.amazon.com/gp/product/B000SE5SY6/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=AD2IKBEYOULXA
Изображение
Аватар
jade
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 08, 2014 10:58 pm
Варна

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Нед Авг 10, 2014 5:31 pm

Джейд,
Формулата ти е правилна с една уговорка - вадим фибрите от въглехидратите само когато те са дадени като част от самите въглехидрати. Ако са дадени отделно - не ги вадим.
Що се отнася до рибеното масло, което цитираш от Амазон то наистина в момента е на цена под 20$ но без доставката. За съжаление обаче няма доставка до България, така че не върши работа.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот jade » Нед Авг 10, 2014 6:22 pm

Гого, :hooo:

Друго,което ме обърква е следното:
примерно патладжан(суров) да вземем
http://www.bb-team.org/hrani/id/192355_patladzhan-sin-domat-surov
Общо въглехидрати 5.88 г
Фибри 3 г
фибрите са дадени като част от В
5,88-3=2,88г В без фибри
(100/2,88).9=313г суров патладжан за 1Б
а в таблицата е даден 120г
:doNotKnow:
Изображение
Аватар
jade
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 08, 2014 10:58 pm
Варна

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Маня » Нед Авг 10, 2014 6:57 pm

Джейд, ако си обърнала внимание патладжана е по 1 1/2 ч на две места в таблицата - при въглехидратите и при сготвените въглехидрати. Не знам някой да яде суров патладжан. Количеството, което си изчислили по таблицата на ВВ като се опече или изпържи става горе-долу 120 г или 1 1/2 ч.

И в сайта на Бари понякога се появяват нови стойности за някои продукти. Така че и в нашата таблица понякога има леки неточности, но грамажите тук дължим изключително на Пипи, която всичко е рязала и мерила, за да ни го сдъвче. При Бари само протеините са в грамаж (по-точно унции). Въглехидратите и мазнините са в чаши, лъжици или бройки.

Когато са чаши, чашата е с вместимост 250 мл, супената лъжица е 15 мл, чаената - 5 мл, когато е бройка се приема средно голям плод/зеленчук.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот jade » Нед Авг 10, 2014 9:29 pm

Manya написа:Не знам някой да яде суров патладжан.



права си,аз си го сметнах ако го готвя смесен с други зеленцуци,да изтегля преди готвене...
в никакъв случай не оспорвам данните на таблицата...по скоро се съмнявам в моите сметки...
благодаря за отговорите и се извинявам пак,че досаждам с банални въпроси,нова съм в Зоната... :peace1:
Изображение
Аватар
jade
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 08, 2014 10:58 pm
Варна

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пон Авг 11, 2014 10:07 am

Джейд, гледам Маня ме е изпреварила :laugh4: , няма лошо. Само да добавя, че досега не съм заглеждал патладжана, а още повече, че суров и сварен е еднакво количество. Наистина Пипи извърши адски много работа по "оразмеряването " :lol: на въглехидратите от чаши в грамове. Сама разбираш, че в зависимост от това въглехидратите на какви парченца ще се нарежат ще зависи и колко ще влезе в съответната чашка и следователно колко ще тежи. Та и от тук може понякога да идва някое и друго разминаване в данните. В крайна сметка за мен най-точно си остава изчисляването по етикет - стига данните да са верни, нали така. ;)
Въпросите не са ти глупави, а напълно резонни. :yess:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот jade » Пон Авг 11, 2014 4:01 pm

gogo написа: Наистина Пипи извърши адски много работа по "оразмеряването " :lol: на въглехидратите от чаши в грамове.


аааа,ето от тук идва разминаването,а аз смятам по формулите и данните в бб-тийм...
:pipilota: :hug: :hug: :hug:
аз това го установих още преди да започна-като е нарязано на по-дребно в чаша се събира повече продукт и теглото е различно...това е,което ме объркваше и затова съм ти благодарна,че ми показа формулите за смятане на блоковете по етикет и данните в бб-тийм,вчера ме светна и за фибрите и пак си пресметнах БВ,нооооооо само за зелената част от таблицата...от днес се хванах за зелено... :dance1:
Изображение
Аватар
jade
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 08, 2014 10:58 pm
Варна

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Маня » Сря Авг 13, 2014 5:49 pm

Гого, от къде вземаш изварата на Домлян? Нещо не я откривам в моя вилает.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Авг 14, 2014 6:08 am

Маня, от Фантастико я купувам.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Маня » Чет Авг 14, 2014 7:12 am

Благодаря, Гого. Но ще ми се размине - в моя ареал Фантастико няма. Не мога да обикалям половин София за някаква извара :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron