Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот GODzillata » Чет Май 29, 2014 5:03 pm

На Поморие за последно бяхме през 2004г. и помня, че се бях заклел кракът ми никога повече да не стъпи там!

Единственият относително свестен курорт за семейство с деца, е Албена, но и там има какво да се желае.
Тази година, както казах, за първи път ще пробваме на море в странство - дано да останем доволни, че накрая ще ми писне и ще си кибича на Дунава цяло лято! :laugh4:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Зоната
 

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Italiano » Чет Май 29, 2014 7:46 pm

А, бе, тука всички са недоволни от Поморие и всички ще ходят на ... Поморие.
:laugh2:

Годзи, нещо по гръцко ли?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Май 29, 2014 8:42 pm

Italiano написа:А, бе, тука всички са недоволни от Поморие и всички ще ходят на ... Поморие.
:laugh2:

Годзи, нещо по гръцко ли?


Ити, нещо си се объркал ;) . Много е яко на Поморие :smdance: , особено по време на Яворовите дни, които тази година са от 18 юли.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Май 29, 2014 8:52 pm

GODzillata написа:На Поморие за последно бяхме през 2004г. и помня, че се бях заклел кракът ми никога повече да не стъпи там!

Единственият относително свестен курорт за семейство с деца, е Албена, но и там има какво да се желае.
Тази година, както казах, за първи път ще пробваме на море в странство - дано да останем доволни, че накрая ще ми писне и ще си кибича на Дунава цяло лято! :laugh4:


Годзи, кво толкова не ти харесва градчето :hm: - много си е добро . Аз на Поморие ходя на санаториум вече 5-6 години. Съвместявам го с Яворовите дни, пък и правя и малко плаж. Дето се вика - 3 в 1. Доволен съм. А със семейството на море ходим в Турция от повече от 10 години.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот GODzillata » Пет Май 30, 2014 4:34 am

Italiano написа:Годзи, нещо по гръцко ли?


Цъ, яла те тука, къде Гого оди от 10 годин. :mrgreen:

gogo написа:...А със семейството на море ходим в Турция от повече от 10 години.


Гого, ще ходим в Алания, в Long Beach Resort - случайно натам да си ходил, че да ме светнеш за т'ва - онова?....'баси, а след като бях гледал "Среднощен експрес", си бях казал, че в Турция НИКОГА няма да отида :laugh: ...явно наистина човек никога не трябва да казва "никога"! :lol:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот venci68 » Пет Май 30, 2014 10:45 am

GODzillata написа:На Поморие за последно бяхме през 2004г. и помня, че се бях заклел кракът ми никога повече да не стъпи там!

Единственият относително свестен курорт за семейство с деца, е Албена, но и там има какво да се желае.
Тази година, както казах, за първи път ще пробваме на море в странство - дано да останем доволни, че накрая ще ми писне и ще си кибича на Дунава цяло лято! :laugh4:



Миналото лято ходихме в Албена, и да кажа, че името лежи на стари лаври. Нищо ново, хотелите са от комунистическо време, малко освежени, а цените са надути, без да имат покритие. Гъчканица, румънци и цигани :mrgreen: .
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Tony » Пет Май 30, 2014 11:55 am

venci68 написа:
GODzillata написа:На Поморие за последно бяхме през 2004г. и помня, че се бях заклел кракът ми никога повече да не стъпи там!

Единственият относително свестен курорт за семейство с деца, е Албена, но и там има какво да се желае.
Тази година, както казах, за първи път ще пробваме на море в странство - дано да останем доволни, че накрая ще ми писне и ще си кибича на Дунава цяло лято! :laugh4:



Миналото лято ходихме в Албена, и да кажа, че името лежи на стари лаври. Нищо ново, хотелите са от комунистическо време, малко освежени, а цените са надути, без да имат покритие. Гъчканица, румънци и цигани :mrgreen: .



Да де, ама е единственият курорт дето не е презастроен.

Ние последните 5-6 години ходим на Тасос и в гръцко и сме в пъти по-доволни.

Ама да видим дали и как ще ни се случат нещата това лято и ако успеем с удоволствие ще прескочим и до Поморие за 2-3 дни по време на срещата :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Italiano » Пет Май 30, 2014 12:08 pm

gogo написа:Ити, нещо си се объркал ;) . Много е яко на Поморие :smdance: , особено по време на Яворовите дни, които тази година са от 18 юли.

Гого, аз мнение нямам - не съм ходил там.
Просто чета какво са написали съфорумците ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Italiano » Пет Май 30, 2014 12:14 pm

Tony написа:Ние последните 5-6 години ходим на Тасос и в гръцко и сме в пъти по-доволни.

Истината е, че в Гърция няма презастрояване и като цяло не преобладават големите пренаселени курорти.
Е, повечето плажове не са с така хубав пясък, а на места и липсва, но пък водата е разкош.
И не ти скачат по главата.
А пък с едно кафе, вода или сладолед си изкарваш цял ден на шезлонг и под чадър.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот venci68 » Пет Май 30, 2014 12:16 pm

2007г., ходих до Италия, като минах през Гръцко. Покрай магистралите само ръждива трева и камънак. Не съм ходил там на почивка, но май само на островите и край морето имат зеленина. Скъпо ли излиза една почивка в Гръцко или в БГ е по скъпо :)
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Italiano » Пет Май 30, 2014 12:24 pm

Венци, вече няколко години не съм ходил на нашето море и изобщо не ми липсва.
Ако търсиш спокойствие, Гърция е дестинацията.
Ако искаш купони и дискотеки - тогава по нашето.
Нощувките излизат като в БГ (без да броим бабките със стаичките по нашето море).
Повечето стаи/апартаменти по гръцко са с кухня, боксче или поне котлон, така че позволява да си готвиш, защото заведенията им са по-скъпи от нашите. Не с много, ама ако всеки ден се храните навън, ще ти дойде в повече.
Вече има и приемливи "Ол инклузив" по Гърция, ама трябва по-рано да се резервират.

Трябва да имаш предвид комарите - доста са. Но четох, че и по нашето море (особено Приморско и около) било мазало с комари.

И знаеш ли кое ме кефи най-много - че там гледат на мен като на нормален клиент, а не по нашето море, понеже съм българин, а не чужденец, да ме третират като турист втора ръка.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот venci68 » Пет Май 30, 2014 1:14 pm

Ити, много ми се иска да отида до Гърция или Турция, но жената я пускат в отпуск само за седмица. Пътуването би отнело ден два. За пет дни не знам дали ще има изгодни оферти. Но и в БГ има доста хубави места и то на прилични цени. Жена ми предпочита да ходим на места с минерална вода, хем почивка, хем процедури :) . Но пък и всичко е свързано с финансите. Дано догодина успеем да спестим за почивка в Гръцко :)
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Italiano » Пет Май 30, 2014 1:45 pm

Венци, от кой град си?
Ясно е, че Турция я забравяте с толкова малко време за почивка, но ако си от София, пътят до Гърция ще ти излезе колкото до нашето море.
Аспровалта ти е доста близо (май по-близо и от нашето море ще ти излезе), а там има и Лидл, така че можеш да си пазаруваш спокойно на място.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот venci68 » Пет Май 30, 2014 2:27 pm

От Шумен съм, мисля, че Турските курорти са ми по близо. Един колега ходи на почивка с някаква агенция и му излезе около 1000 лв. и остана много доволен. За Гърция нямам идея колко е разстоянието :(
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Italiano » Пет Май 30, 2014 3:57 pm

Охо, щом си в Шумен, нещата се променят драстично. Значи нещо по на изток се ориентирай.
:)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот GODzillata » Пет Май 30, 2014 6:32 pm

venci68 написа:Ити, много ми се иска да отида до Гърция или Турция, но жената я пускат в отпуск само за седмица. Пътуването би отнело ден два. ...


Пътуването със самолет отнема 2 часа. ;)
Резервация през зимата е в пъти по-евтина, отколкото сега. :idea:

@Що се касае до Албена - да, има какво да се желае, но пък има зеленина и няма презастрояване, предимно семейства с деца са почиващите........сега трябва да е готов половината аква парк, пък догодина - целия..... :lol: ...нещо от сорта на "тази година завод за полупроводници, а догодина - за цели!" :mrgreen: :laugh1:

Имам предубеждения както към турците, така и към византийците, но това лято ще гласувам доверие на първите, а за догодина ще се чудя между Гърция и Испания....... :hm:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта