Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Май 12, 2014 8:23 pm

Ами аз си обичам подправките и си ги смесвам - не винаги по правилата. Не винаги комбинациите са сполучливи. Но аз си експериментирам. Просто на мен да ми хареса. Ако не стане - или на принципа "пени се не пени, ке го ядем, паре съм давал за него" или на пилетата, или в кофата за боклук.
Пробвала съм преди време дюс омлет със сумак и явно ми е харесал. Та затова и тук го пробвах.
Да не ти казвам каква прелест е хумуса като му добавиш ситно накълцана свежа мента - направо мечта.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Вто Май 13, 2014 11:04 am

Manya написа:Не, че чиниите ми дразнят модератора :laugh1: :laugh1:

Модераторът ще ти купи чисто нов комплект чинии. Само първо да събере пари да купи ЦСКА и после си ти в списъка.
Да ви се чуди човек какви хора сте - ядете от антикварни чинии, ядете мухлясали сирена, пиете старо отлежало вино, някакви уискита на по 50 години, пури на по 20 ... толкова ли нямате пари да си купите пресни, нови?!
:laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Май 13, 2014 11:18 am

Ити, наканила съм се заради теб, когато намеря малко свободно време, да вляза в някой магазин дето продават чинии и да си купя един комплект (по 1 чиния за супа, второ, десерт - нямам място за повече в кутийката, в която се помещавам), че да изглеждат блюдата модерни :lol: Но трябва май да сменя и телефона, че нещо все мрачни ги вади камерката му. Или да видя що не ми работи в последно време фотоапарата. Не е до пари, сладур, пари винаги могат да се намерят. На мен просто времето не ми стига. И не ми и остава много... да се модернизирам. Прехвърлила съм вече над 85% от жизнения си път...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Вто Май 13, 2014 11:42 am

Маня, това за парите беше шега. Даже е обратното на това, което си си помислила.
:)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Май 16, 2014 6:13 pm

Днес леко вън от Зоната с малко повече черен шоколад и повечко от нормалното ядки в чест на рожденика в офиса! А утре със сигурност обеда няма да е съвсем зонов в Сръбско. Добре, че ще е само обед. :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Май 18, 2014 7:21 pm

Сладкиш с тиквички
8 БПВМ

Скрит текст:
Изображение


480 г тиквички - 2 БВ (настъргани и изстискани)
112 г овесени трици - 6 БВ (по етикет)
250 г извара/рикота - 5 БП (по етикет)
3 яйца - 3 БП
2 2/3 ч.л. гхи - 8 БМ
стевия на вкус, ванилия, бакпулвер

Леко изстисканите тиквички се смесват с останалите продукти. Накрая се добавя бакпулвера. Сместа се изсипва в тавичка покрита с хартия за печене и се пече в загрята на 180 градуса фурна с вентилатор 30-35 минути.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот zuzulin » Нед Май 18, 2014 9:55 pm

Manya написа:Днес леко вън от Зоната с малко повече черен шоколад и повечко от нормалното ядки в чест на рожденика в офиса! А утре със сигурност обеда няма да е съвсем зонов в Сръбско. Добре, че ще е само обед. :laugh1:

Маня,нищо не писа за Сръбско?Добре ли изкара :hm: ?Гледайки Годзи как се размазва по сръбско-български,няма стигане... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: не си му в категорията...(в кръга на шегата)
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Май 18, 2014 10:05 pm

О, не беше лошо, мястото беше приказно красиво, само дето валя непрекъснато дъжд и бяхме вътре, а не на тифирич. Агнето беше супер! И аз го опитах. Но резултатът за мен беше неприятен - драйфане и разстройство. :laugh1: :laugh1: Знаех си, че не трябва да правя такъв експеримент със стомаха си. Може да не е било от агнето, знам ли. Наблегнах на някаква салата, която ми приличаше на маскарпоне с люти чушки от туршия. И червено вино. Естествено, не съм съм се и опитвала да гоня Годзи... не бих си причинила такова чудо... Днес реанимирам след агнето... Никога повече агне... никога... :laugh1: :laugh1: Сега ми иде да си направя един плодов ден, ама не е зоново, тъй че... малко протеин на прах и изваричка вместо мръвки... Другото е лесно - въглехидратите и мазнините са лесна работа за нагаждане. Абе, много си е гот в Зоната и човек трябва просто да забрави, че има и друг начин на хранене - винаги му излиза през носа... или г...за... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот zuzulin » Нед Май 18, 2014 10:18 pm

Съчувствам ти,и аз с тази крем супа от броколи ми излезе през носа,та сега да не чуя за броколи :refuse: ....хайде възстановявай се по-бързо и леко зонуване ;)
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Май 23, 2014 5:44 pm

Тази седмица мина под знака на Зоната на око! Толкова натоварена беше, че нямах време нито да си сготвя, нито да меря. Със сигурност не всичко е било както трябва, но единственото, с което може да съм попрекалила са черешите и ягодите. Винаги ги съм ги комбинирала с протеин (на прах или извара/котидж), но покрай тях и следобедната и късната закуски май станаха по 3 блока. На кантара няма промяна :laugh4: :laugh4: Седя си на тия кила вече втора седмица - със 100 отгоре, 100 отдолу - но все 83 кг. А за мерене на обиколки време не ми е останало. То май ми наближава времето за отчет... в неделя. Тогава ще видя докъде съм я докарала с тия смутита и бонбонките на Кари с добавен протеин (голямо изкушение са, едва се устисквам да хапвам само по 1, когато има приготвени :laugh1: ). Но има време до юбилея, все ще успея да сложа една седмичка за начало. За никъде не съм се разбързала :laugh4: Само ако можех да преодолея мързела си и да включа малко повече движение от ходенето пеша и качването на стълби, но.... Сигурно и на това ще му дойде времето.
Въпреки леките забежки от стриктното спазване на грамажи и блокове се чувствам великолепно. Щом издържах тази седмица с по 3-4 часа сън и бачкане по 15-16 часа и не съм усетила умора, значи все пак всичко е ОК.
Днес ще си поотпочина малко, че утре е ден за размисъл и в неделя ще трябва да ходя на екскурзия, за да гласувам. Но няма да го пропусна, новия политик направо ме влудява и няма как да не си дам гласа... срещу него, разбира се. :laugh1:

А тази вечер ще трябва да преживея и звуковете от емоциите на стадиона! А топлото време не позволява човек да си затвори прозорците, за да намали външния шум. :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Май 26, 2014 7:16 pm

Салата от тиквички с нахут и песто от зелени подправки

3 БВМ
240 г тивички - 1 БВ - нарязани на жулиени и лентички със резачка
1/2 ч.ч. сварен нахут - 2 БВ

За пестото:

връзка левурда (див чесън) - със стеблото
връзка магданоз (листната част)
връзка копър (листната част)
листата от 10-тина стръка мента
връзка босилек - листата
5-6 стръка чесън
5-6 стръка зелен лук
сол, чили, чер пипер на вкус
2-3 ч.л. зехтин
2-3 с.л. смлени ядки

Всичко пасинаро в робота или с пасатор.

Тиквичките се нарязват на жулиени или лентички. Объркват се с нахута. Добавят се 2 с.л. от пестото и още малко сол, чер пипер, оцет/балсамико. Добавя се 1 ч.л. зехтин (количеството в пестото е минимално, затова не го броя).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот gogo » Пон Май 26, 2014 7:28 pm

Manya написа: Агнето беше супер! И аз го опитах. Но резултатът за мен беше неприятен - драйфане и разстройство. :laugh1: :laugh1: Знаех си, че не трябва да правя такъв експеримент със стомаха си. Може да не е било от агнето, знам ли.


Маня, сигурна ли си, че е било агне? Чувал съм за яре, че ако си яла косъм от него се получава такъв ефект.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Май 26, 2014 7:31 pm

Агне беше. Аз просто съм алергична към агнешко. Ярешкото не ми влияе така. Освен това ми отделиха възможно най-крехката мъвка без жилки. И беше адски вкусно (за първи път успявам да го преглътна :laugh1: ). Но после...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот gogo » Пон Май 26, 2014 7:38 pm

Manya написа:Агне беше. Аз просто съм алергична към агнешко. Ярешкото не ми влияе така. Освен това ми отделиха възможно най-крехката мъвка без жилки. И беше адски вкусно (за първи път успявам да го преглътна :laugh1: ). Но после...

Е, щом така казваш значи причината е друга.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Май 27, 2014 7:51 am

Сутринта се престраших да скоча върху кантара - приятна изненадка - за 1 месец с близо 2 кг надолу - полечка лечка се приближавам към виждането на седмичка :laugh1: - 83.2 кг днес. Сантиметри не съм мерила, че много ми беше сънено. Но гадния кантар продължава да се върти около тия 83 кг и не ще да мине надолу доста време. Трябва да си помисля дали да не намаля блоковете на 10
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Вто Май 27, 2014 11:08 am

На месец по 2 килца надолу - браво! :bigsm20: Много добре, направо отлично. Дай Боже всекиму, само не и на Кари. :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron