Дневникът на Nympheacea

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Italiano » Вто Окт 01, 2013 9:11 am

Леле, Нимфи, ти си като Йоан Кръстител - вкарваш хората в правия път, в правилната вяра.
Направо си Нимфа Кръстителка!
:angelic-green:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Nympheacea

Зоната
 

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Вто Окт 01, 2013 10:22 am

ами нали знаеш, че така се и казвам :laugh1:
Обаче, днес мамето ми заяви, че не и се занимава :wow: при условие, че аз и приготвям всичко!!!!!! не разбирам, дори и не даде шанс, може би това е страх да признае че съм права. Не че мен ме интересува, а и не съ от хората дето натякват, ама за друго обяснение не мога да се сетя освен ИНАТ.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот лилит » Вто Окт 01, 2013 12:12 pm

Ох, това ми е любимият коментар - "не е за мен, много занимавка". Като ме видяха как стопих 12 кг за норматив, без да гладувам и - "лелее, издай тайната". И като почна да я издавам и "ъъъъъ :think2: " и губят инетрес, щом не е вълшебно хапче.
Аз искам да вкарам домашните любимци в клуба, т.е. мъжа ми и сина му, (мойте вече отлетяха от гнездото), обаче ми е проблем готвенето и разделянето на блокове. А да готвя на три пъти... трябва да спра работата :laugh: .

дано не прекалих със спама :shy:
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Вто Окт 01, 2013 4:33 pm

Лилит, за съжаление си много права. Ако може да сваля 15 кг за един месец, ама без да си мръдна пръста и задника, пък пази боже да трябва да попрочета нещо, пък изключено ако трябва и да почна да мисля......
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Plam4e22 » Сря Окт 02, 2013 1:54 am

Само като стане дума за мерене, кантар, чашки и лъжички и... По-скоро им се струва, че ще вземат изпит по висша математика и физика :stupid: ама, тази Нимфа Кръстителка голяма хитруша :angel: , мълчи, а зад това мълчание и спокойствие цяла конспирация си е приготвила :laugh4: аз крия в тайна всичко, докато не ме " понатиснат" в някой ъгъл да си призная.така или иначе всички си мислят, че прекалявам със здравословните ми отвари :cook:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Italiano » Сря Окт 02, 2013 10:51 am

Plam4e22 написа:... докато не ме " понатиснат" в някой ъгъл

Мдааа, пускай ги такива и после защо се говори за разврат във Форума ...
:laugh1:

И по темата: хората, на които "не им се занимава", изглежда нямат достатъчно мотивация и/или здрав разум.
Защото е странно да не го възприемеш, като ти го обяснят логически.
Преди няколко дни бях командировка и обяснявах на една колежка за Зоната. Казах и основните неща, а тя ми контрира с някаква колежка от Кюстендил, която свалила Х килограми с някакви хапчета от люта чушка.
Е, с такъв човек може ли и има ли смисъл въобще да се говори по тази тема?!
Как беше изразът: "Спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се". Като още не усещат "удавянето", не бързат да се спасяват. Тяхна си работа, защото колкото и да се "хвърляш във водата", няма да ги "извадиш", ако те сами не пожелаят да излязат от нея.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Сря Окт 02, 2013 2:08 pm

Тъжно, но истина!

За сметка на това да се похваля с колежките ми, и двете летят. Едната не е толкова стриктна, но пак се радва на резултати. Като ми стигнат нивото направо ще си купим 3 метли, да си летим заедно.

Мисля, че кухата ми лейка най накрая загря защо отслабвам толкова малко. Всъщност, то не е "загряване" а припомняне. Просто бях забравила, че това беше умишлено решение с цел да огранича загубата на тегло кг/месец. Спомних си, че бях решила да не се съобразявам с мазнините в сиренето, защото 1 кг на месец ми беше повече от прекрасно да свалям /така донякъде контролирам и отпускането на кожата/. Идеята ми бе по-бавно, но славно, и ето ти на... забравих и от седмица бях в питанка какво ми се случва.
Преди когато контролирах наличните мазнини в протеините, отслабването ми беше сигурно без значение колко прегрешения имах. Да ама сегя - ядец, май съм +1 кг. Ще докладвам утре, да поспадна малко от МЦ.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Italiano » Чет Окт 03, 2013 11:52 am

Да си призная честно и аз доскоро не смятах мазнините от сиренето и киселото мляко.
Но сега си карам на Верея 0,1% (единственото с хубав вкус от обезмаслените, че някои са направо вода) и свежо обезмаслено сирене (което няма много вкус, ама ...).
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Plam4e22 » Чет Окт 03, 2013 2:29 pm

Не мога да го преглътна факта, че трябва киселото мляко да е 0,1%. Направо да си вземам суроватка , съвсем същото е. Още повече, че аз напълно споделям мнението на Гого за съмнителния характер на тези обезмаслени млека :refuse: хапвам си даже домашно което уважавам най- много и не се и съмнявам, че днес козичката си е хапвала тревица, а после млякото й е толкова вкусно :cook: Мммм, ями :love: :love: :love:
Нимфичке, за мен най- големият препъни камък са мазнините от сиренето ( могат да достигнат до 55-60% :refuse: ) преди много обичах шопска салата с някакво Датско фета сирене(меко, мазно, мазно ама много мазно), което така се разтапяше по доматките, че имаш чувството, че ядеш масълце :but: като ме погледнеше човек- все ям салатака, ама каква калорийна бомба е била- само аз си знам :laugh4: ако пробваш само за 1 седмица да елиминираш съвсем мазните продукти, ще имаш да летиш от щастие, наред и с твоите верни последователки ( навярно те вече си прехвърчат около теб от еуфория :laugh4: )
П.С.Да се похваля- борбата с кашкавала я спечелих :applaus:
Оххххх , как ми е милно да говоря така за сиренцето...то така си върви с всичко ( най- вече с вино :laugh4: , червено, вкъщи, на топло, докато навън фучи и гърми..... и с него се глезя ( за рапорта да кажа, че веднъж - 2 пъти в месеца :laugh4: )
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Чет Окт 03, 2013 7:49 pm

Пламче аз вече съм стриктна. Успях да изритам сиренето /без това за закуска/ сега си хапвам извара с 1% мазнини и 18% протеини. Имам мнооооооого грехове за изкупване. Относно сиренето, и преди забелязвах огромна промяна дори и само да мина на яйца и извара. Ама докато ми уври канчето....
Това датско и т.н. гръцки фета(и) имам чувството, че са предимно от растителни мазнини. Много са вкусни, кремообразни ама...... растителни. Относно домашното кисело мляко, ние само такова даваме на малката, и аз много се изкушавам, обаче откакто минаха на сухо, демек спря пашата, такъв жълт каймак прави, че чак ми се обръща стомаха като го гледам и цялото ми зоново същество изтръпва.
Млякото го взимаме от една жена която слиза от Юндола два пъти в седмицата. Тя продава и домашно масло и сирене. Е такова сирене не съм яла, но и ужасно му личи че е от пълномаслено мляко.
Преди време ревях, че много скъпо ще ми дойдат протеини за 3 възрастни като визирах сиренето, сега обаче като минах на извара, мисля, че това е много по-добро решение и още по-добро финансово бреме.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Italiano » Пет Окт 04, 2013 11:22 am

А, бе, аз търсих и в Била, и в Кауфланд обезмаслено сирене, но намерих (и то само в Кауфланд) единствено свежо обезмаслено. Сещате се - това мекото с почти никакъв вкус.
Обаче твърдо обезмаслено сирене не намерих, а и не съм виждал. Има ли такова?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот gogo » Пет Окт 04, 2013 12:01 pm

Италиано, и аз търсих усилено сирене за протеини, но уви. :( Затова минах основно на извара. В началото на зонуването ми чат пат си купувах сирене от типа на Рокфор. Бях си го изчислил колко грама ми е 1БМ и като си го намажа на ръжена филийка и м.м.м.м :lol: вкуснотийка. Разбира се балансирам както си му е редът с каквото трябва - например 50-тина грама извара и става чуден 1 блок.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Italiano » Пет Окт 04, 2013 12:50 pm

А това - свежото сирене, не се ли брои?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот лилит » Пет Окт 04, 2013 12:59 pm

Това купувал ли го е някой. Аз го търсих по големите магазини, ама не го открих. Води се обезмаслено :roll:
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Italiano » Пет Окт 04, 2013 1:03 pm

Аз не съм го и виждал това.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Пет Окт 04, 2013 1:45 pm

Един съвет
Не купувайте бяло сирене, което не е произведено в БГ. При нас наредбата за разграничаването на истински и имитиращи продукти я има, но те са само за произведени в БГ продукти, т.е. всичко което е внос не се подчинява на нашето законодателство а на общите за ЕУ правила.

Относно свежото сирене, много е гот, много чист от към мазнини продукт. Минусите му са: вкуса като на тебешир (аз 5-та опаковка повече не можех да го ям) и голямото количество което трябва да се погълне. Това което се продава в Била е с 9 на 100 гр протеини, което означава, че за 3 блока трябва да се изядат към 220 гр, а като добавим и солидно к-во въглехидрати и коня отива в реката....

Относно изварата - ниска цена, ниски мазнини, а минуси - много е суха и безсолна. На фона на свежото сирене, това са неща които много лесно се коригират.
Примерно за 3 блока смесвате си изварата с нужното к-во зехтин. Ако имате салата от домати, добавете малко от сока и проблемът със сухотата ще изчезне. Ако добавите и шарена сол, ще получите продукт много близко на вкус до сиренето.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron