Дневникът на ДиДи

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Пет Сеп 19, 2014 1:28 pm

Абе, рекламата е голяма работа :laugh1: Аз споделям практиката след рекламата :laugh4: Преимуществото е, че всичко става бързо и можеш да направиш на каша почти всичко. Просто мощен блендер, нищо повече. Комбиниран и с мелничка за сухи семена, ядки и подправки.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Зоната
 

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот gogo » Пет Сеп 19, 2014 2:21 pm

Manya написа:Абе, рекламата е голяма работа :laugh1: Аз споделям практиката след рекламата :laugh4: Преимуществото е, че всичко става бързо и можеш да направиш на каша почти всичко. Просто мощен блендер, нищо повече. Комбиниран и с мелничка за сухи семена, ядки и подправки.

Маня, блендера не е толкова мощен - 600 W. Има 800 W и 1000 W. Вероятно професионалните са и по-мощни. Аз също вече се замислям за някакъв блендер. Нутрибулета малко скъпичко ми идва и не знам дали си струва парите. :hm:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Пет Сеп 19, 2014 2:27 pm

gogo написа:
Manya написа:Абе, рекламата е голяма работа :laugh1: Аз споделям практиката след рекламата :laugh4: Преимуществото е, че всичко става бързо и можеш да направиш на каша почти всичко. Просто мощен блендер, нищо повече. Комбиниран и с мелничка за сухи семена, ядки и подправки.

Маня, блендера не е толкова мощен - 600 W. Има 800 W и 1000 W. Вероятно професионалните са и по-мощни. Аз също вече се замислям за някакъв блендер. Нутрибулета малко скъпичко ми идва и не знам дали си струва парите. :hm:


Аз ще си дам мнението, след като го тествам. От топ-шоп съм доволна единствено от възглавниците на Дормео, страдах много дълго време от алергия и сутрин като стана не можех да спра да кихам, после 2 часа една хрема, ад беше. Откакто ги имам тия възглавници дори веднъж не ми се е случило да кихна сутрин (Сега, не мога на 200% да съм сигурна, че е от тях естествено, но наистина ми подействаха добре).

А за блендер, и аз се чудих много. Гого е прав, доста си е скъпичък, хубаво, че имах малко допълнително работа с добро заплащане и реших защо пък не. Дано да си струва! Четох, че доста хора са доволни от него.

Гого, ето един блендер, който е пак толкова мощен, но двойно по-евтин.
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Пет Сеп 19, 2014 3:14 pm

Блендерът ми е 650 W, но с него не мога да постигна ефекта на булета (който е 600 W). Да не говорим, че някои по-твърди зеленчуци или плодове ги оставя на доста едри парчета и след 10-15 минути въртене. По отношение на времето и консистенцията булета е по-добър. Ядки и зърна в блендера ми остават на парчета.
Не рекламирам булета, не бих си го купила, ако не беше подарък от колегите, защото и на мен ми е скъпичък. Но пък съм наистина доволна от онова, което мога да произведа с него. За мен е добро решение за течна храна по Зоната от сурови продукти. Както и за мелничка за зърна, ядки, подправки. Двата вида ножове дават възможност за много комбинации.
Тестовете продължават :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот gogo » Съб Сеп 20, 2014 9:08 am

Manya написа:Блендерът ми е 650 W, но с него не мога да постигна ефекта на булета (който е 600 W). Да не говорим, че някои по-твърди зеленчуци или плодове ги оставя на доста едри парчета и след 10-15 минути въртене. По отношение на времето и консистенцията булета е по-добър. Ядки и зърна в блендера ми остават на парчета.
Не рекламирам булета, не бих си го купила, ако не беше подарък от колегите, защото и на мен ми е скъпичък. Но пък съм наистина доволна от онова, което мога да произведа с него. За мен е добро решение за течна храна по Зоната от сурови продукти. Както и за мелничка за зърна, ядки, подправки. Двата вида ножове дават възможност за много комбинации.
Тестовете продължават :laugh4:

Явно си е добра машинката. Дали има и други блендери с подобна функционалност. :hm:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Нед Сеп 21, 2014 12:15 pm

gogo написа:
Manya написа:Блендерът ми е 650 W, но с него не мога да постигна ефекта на булета (който е 600 W). Да не говорим, че някои по-твърди зеленчуци или плодове ги оставя на доста едри парчета и след 10-15 минути въртене. По отношение на времето и консистенцията булета е по-добър. Ядки и зърна в блендера ми остават на парчета.
Не рекламирам булета, не бих си го купила, ако не беше подарък от колегите, защото и на мен ми е скъпичък. Но пък съм наистина доволна от онова, което мога да произведа с него. За мен е добро решение за течна храна по Зоната от сурови продукти. Както и за мелничка за зърна, ядки, подправки. Двата вида ножове дават възможност за много комбинации.
Тестовете продължават :laugh4:

Явно си е добра машинката. Дали има и други блендери с подобна функционалност. :hm:


Чувала съм, че много хоря използват и Magic Bullet, което е горе-долу същото. Нутри булета е по-нов мисля, а и не знам дали още се продава Magic Bullet. А за други подобни блендери, хептен не ми е известно. Може би в Техномаркет или технополис? :hm:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Нед Сеп 21, 2014 12:56 pm

Ако пазарувате през Amazon.co.uk:

Magic Bullet тук
Сходни модели тук
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Нед Сеп 21, 2014 1:54 pm

За Magic Bullet-а съм чела, че е като нутри булета, ама не толкова мощен.

Ето едно сравнение между двете.
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот gogo » Нед Сеп 21, 2014 5:22 pm

Диди, Маня, благодаря за включването по повод блендерите. :bigsm21: Още не мога да реша окончателно, но май клоня към нутрито. Може и да отида до някой от магазините малко да поразпитам. И за рожденния си ден да си направя подарък... ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот HippoDel » Нед Сеп 21, 2014 8:03 pm

:laugh: Като чета колко е доволна Маня от този булет, чак и на мен ми се прииска да си го купя. Ако знеха от фирмата, Маня каква реклама му прави, щяха да и дадат процент. :laugh1: :laugh1: Напомня ми за Гого и рибеното масло на Now Foods. :laugh1: :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Нед Сеп 21, 2014 8:24 pm

Ами аз наистина съм доволна. Толкова възможности за комбинации ми дава. И намалява топлинната обработка на продуктите, че и обема на въглехидратите. Някак под формата на течност се преглъщат по-лесно и малко по-големи количества. Да не говорим, че си правя и точна доза на прясно смляно брашно. :laugh4: Днес се развихрих - тутманик, сладкиш с тиквички, хумус... Смути за закуска, смути за следобедна закуска, смути за среднощна закуска...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот HippoDel » Нед Сеп 21, 2014 9:04 pm

Маня, аз не се съмнявам, че ти наистина си доволна. Само да не забравиш покрай този булет, как се дъвче. ;) :laugh1:
И това, че и на мен ми се прииска да си го купя, е съвсем сериозно. Само дето, аз много не си падам по пасирана храна. :refuse:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Нед Сеп 21, 2014 9:22 pm

То в мойта уста май вече не е останало с какво да се дъвче... Само като си помисля, че трябва да посетя зъболекар и ми се изправят косите... Не, че ме е страх... Просто не ми мърдат няколко бона, за да подновя мелничката... А нещо не се задават на хоризонта... (Май трябва да почна да пускам тото или да се пробвам в някоя лотария, иначе изгледи няма :laugh4: ) Та нутрито ми решава отчасти въпроса. Поне засега... :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Пон Сеп 22, 2014 5:31 am

Manya написа:То в мойта уста май вече не е останало с какво да се дъвче... Само като си помисля, че трябва да посетя зъболекар и ми се изправят косите... Не, че ме е страх... Просто не ми мърдат няколко бона, за да подновя мелничката... А нещо не се задават на хоризонта... (Май трябва да почна да пускам тото или да се пробвам в някоя лотария, иначе изгледи няма :laugh4: ) Та нутрито ми решава отчасти въпроса. Поне засега... :laugh1:


Ах, ужас. Баща ми го нарпави това скоро, ама трябваше да му вадят всички останали зъби и .... милия, ходи през ден да му махат по един, по 2 зъба. Казва, че зъболекарката много се била изпотила с него и само дето не накарала майка ми да му държи главата, че не излизали тия зъби :lol: на мен ми е смешно, защото и на него му беше смешно като ми разказваше ...

А за булета, моя още го няма. Бави им се доставката, уж тази седмица със сигурност трябва да дойде (е, хайде вече, че Маня само зарибява с тия смутита и ми се пълни устата само като си помисля... :lol: )
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Вто Сеп 30, 2014 9:45 am

Добре,

Днес получих булета (3 седмици мъка!) .... та, тествах го още на закуската ... еми, колкото и да ми е странно и неестествено е да го кажа... булета си прави точно каквото е на рекламата :lol:

Добър е, много! Сутришната ми рецепта е:

- 1/2 кисело мляко (обезмаслено - 0.1%)
- 1/2 ябълка
- 1/3 овес
- протеин на прах (16 гр)
- 18 бадема (удвоени заради протеина на прах)

Стана ... супер!!!! Честно, много по-приятно да си го пиеш, всичко ти е разградено, иначе ми отнема 15 мин да го сдъвча всичко (а не съм от бавнохранещите се).

Но, определено споделям мнението на Маня - много е добър! :yess:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Вто Сеп 30, 2014 10:36 am

Честито, ДиДи! Да си го ползваш със здраве и винаги Зоново! Радвам се, че споделяш мнението ми за качествата на уреда.

Между другото, майонезата от бадеми, за която писах в моя профил стана великолепна. И е супер добавка към саладки. Чудесен дип.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта