Kristal в Зоната на здрача

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Нед Май 04, 2014 7:27 am

Мерки и теглилки
28 април
Височина - 158 см
Талия - 81 см
Ханш - 104
Гърди - 94 см
Тегло - 65 кг

4 май
Талия 80
Гърди - 93
Ханш - 104
Бедро - 61
Ръка - 31
Тегло - 63.5

Цел - 58 кг

Кръвно 128/82
настроение прекрасно
енергия достатъчно
:smdance:
Последна промяна Kristal на Нед Май 04, 2014 7:39 am, променена общо 1 път
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Зоната
 

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Нед Май 04, 2014 7:38 am

План за днес
блокове 9
Закуска 7.30 - 1 блок
обяд 10.30 - 3 блока /от 11 съм на работа и после няма време за ядене/
закуска 14.30 - 2 блока
Вечеря 18.30 - 2 блока
Закуска 22.30 - 1 блок

Храните, които избрах за днес са закуска - сух телешки суджук 100% телешко и "само" 3 Е-та; половин портокал; обяд - варено свинско нетлъсто, зелечуци на пара - чушка, кромид лук, миниатюрен картоф, домат, магданоз. Междинни закуски - снощното ми произведение от овесени ядки, белтъци, извара и орехи за междинните закуски. Вечеря - от същото месо и салата от домат, краставица, зелен лук и репички.

Добавки - капсули с масло от чаена роза, зелен чай, половин кафяна чашка кафе/един напръстник почти/

Следвайки максимата "Пази се от всичко и не се лишавай от нищо" включвам всички храни от списъка без значение дали са червени или зелени, обаче с точни пропорции, вече нали имам кантарче :)
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пон Май 05, 2014 9:45 am

Въх, днес кръвно 107/77 чудо невиждано от години :) Последните дни бях намалила бетаблокерите наполовина, днес не пих хапче въобще, ако продължава така ще се отърва от хаповете :smdance:
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот tanita68 » Пон Май 05, 2014 10:21 am

Kristal написа:
Следвайки максимата "Пази се от всичко и не се лишавай от нищо" включвам всички храни от списъка без значение дали са червени или зелени, обаче с точни пропорции, вече нали имам кантарче :)

Ти си решаваш, но доколкото си спомням има едно ограничение - храните от червената зона не трябва да надвишават 25% от едно хранене. Наистина при теб има страхотен резултат с кръвното, дано да се задържи така. Но за най-добри резултати би трябвало да се стремиш да се придържаш към това правило. И аз не съм толкова стриктна по отношение на червените и оранжевите храни, че съвсем да ги изключа от храната си, но се стремя да са колкото се може по-малко като количество.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пон Май 05, 2014 10:54 am

Да, така е и в бъдеще ще ги ограничавам доста, но сега имам една стратегия. Както се знае, всяка диета или хранителен режим в даден момент достига до така нареченото "плато", при което се получава продължителен застой без отслабване и други ползи. Искам да си оставя механизми, които да задействам когато този момент дойде. Така при първия случай, в който усетя че нещо не върви и тъпча на едно място ще намаля червените храни, при следващия случай ще ги спра напълно, след това ще включа дълги разходки или фитнес. Така докато достигна желаните килограми, което при мен ще стане трудно. Вярно е, че не са много за сваляне, към 5 кг, но от много време насам не мога да мина границата от 60 килограма. Стигам до нея и край, надолу нито грам. Сега имам надеждата, че ще се получи. Все пак по-важното е реакцията върху здравето ми, постепенно си набавям подходящи продукти, имаме вкъщи домашен ябълков оцет, трябва ми протеин на прах, трябва ми рибено масло, овесени трици. Всичко постепенно, засега вече успях да меря с точност блоковете, а се мъча да вкарам и мъжа ми в пътя, дано да успея.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот GODzillata » Пон Май 05, 2014 11:30 am

Kristal написа:Мерки и теглилки
Гърди - 94 см


4 май
Гърди - 93



Лоша работа, мъжът ти като нищо ще ти спре Зоната. ;) :laugh1:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пон Май 05, 2014 11:53 am

Хаха, така е :laugh1: ама кой го пита, аз и без това не влизам в критериите на заклетите цицомани, така че не ми дреме :)
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот GODzillata » Пон Май 05, 2014 6:53 pm

Имаш още мегдан да ги сваляш, тъкмо ще станат като на манекенка: 90-60-90. ;) :yess:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пон Май 05, 2014 8:47 pm

GODzillata написа:Имаш още мегдан да ги сваляш, тъкмо ще станат като на манекенка: 90-60-90. ;) :yess:

Въх не думай :lol: Мъжа взе да ме ревнува, като гледа как меря, тегля, днес тръгнах да ходя на козметичка, той с мене, остави ме до козметичката, след един час дойде да ме чака :laugh: взех да му се виждам съмнителна :laugh1:
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Вто Май 06, 2014 8:12 am

Днес кръвно 110/70 без хапче. Отново не пих бетаблокера, от което съм много щастлива. В килограмите имам малко връщане назад, затова днес стриктно в зелената зона. Закуска 2 БП извара + половин ябълка и половин портокал.
За обяд предвиждам пилешко със салата. За следващите хранения още нямам идея.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот tanita68 » Вто Май 06, 2014 8:24 am

Kristal написа:Въх не думай :lol: Мъжа взе да ме ревнува, като гледа как меря, тегля, днес тръгнах да ходя на козметичка, той с мене, остави ме до козметичката, след един час дойде да ме чака :laugh: взех да му се виждам съмнителна :laugh1:

Това трябва да се пресече още в началото! Повярвай, от опит ти го казвам! Иначе после се превръща в болестно състояние.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Вто Май 06, 2014 8:33 am

tanita68 написа:
Kristal написа:Въх не думай :lol: Мъжа взе да ме ревнува, като гледа как меря, тегля, днес тръгнах да ходя на козметичка, той с мене, остави ме до козметичката, след един час дойде да ме чака :laugh: взех да му се виждам съмнителна :laugh1:

Това трябва да се пресече още в началото! Повярвай, от опит ти го казвам! Иначе после се превръща в болестно състояние.

Няма страшно, моя мъж е излекуван от това отпреди 100 години :) просто сега му е интересно, защото се случват странни неща, отначало взе да ми се присмива, ама откакто видя резултата върху кръвното ми и почна да иска и той. Лошото е, че яде зоновото ядене и после продължава да яде. Той на практика по цял ден дъвче нещо. Отделно е и пиенето - от сутринта ракия в чая или в кафето, тоя чай или кафе се пият до обяд, на обед пак 20-тина грама със салата, след като яде ляга да спи, после се събужда и пак чай с ракия, после минава на бира и така количеството на алкохола не е много, обаче му е целодневно и същевременно каквото докопа по шкафове и хладилници - тук парченце саламче, там бисквитка и това е едно целодневно ядене. Поне 20 кила има да сваля, иска, обаче грам воля няма. Днес го оставих на самотек, ядох си аз зоново на закуска, пък той да яде каквото ще. Или ще влиза в пътя или да се спасява. Ама гледам сега нито яде нито пие, може пък да се стресне.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот GODzillata » Вто Май 06, 2014 2:00 pm

Kristal написа:...от сутринта ракия в чая или в кафето...


:о Е, те за такава комбинация не бях чувал! :refuse:

Ром в чая, уйски в кафето - иди дойди, ама пък рИкия....мани-мани, направо не знам к'во му е мезето на т'ва пиене! :laugh: :mrgreen:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Вто Май 06, 2014 4:10 pm

GODzillata написа:
Kristal написа:...от сутринта ракия в чая или в кафето...


:о Е, те за такава комбинация не бях чувал! :refuse:

Ром в чая, уйски в кафето - иди дойди, ама пък рИкия....мани-мани, направо не знам к'во му е мезето на т'ва пиене! :laugh: :mrgreen:


С никакво, ей така чай с една капачка ракия :)
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Сря Май 07, 2014 11:28 am

Трети ден без хапче за кръвно, тази сутрин беше 117/77 и съм много доволна. Кантара продължава да стои на 64 кг, меря, тегля, спазвам пропорциите, да видим.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Сря Май 07, 2014 4:24 pm

Днес тръгнах перфектно със закуската - направих си извара с белтъци на керамичен тиган без мазнина и си подготвих съответната доза въглехидрати с пресни ягоди и сушени сливи, които вчера открих случайно и се оказаха чудесни - мекички и без костилки. Дотук добре, но на обяд попаднах в лапите на майка ми, която всячески се опитва да ми саботира режима и хапнах малко супа със спанак, застроена с яйце - минимално количество, също минимално количество дроб сърма и добавих пилешко месо, което изрових от една манджа. Надявах се поне горе - долу да съм докарала някакъв баланс, но не би - след три часа бях гладна и тогава реших да хапна кренвирш и ябълка. Така си ги изчислих значи по табличката, хапнах кренвирша, но си изпуснах по-голямата част от ябълката на земята и я хвърлих и трябваше да добавя въглехидрат и хапнах парченце шоколад шоколад - колкото един бонбон. Естествено, само след половин час разбрах, че съм направила голяма грешка. Сега смятам да не ям нищо докато се прибера вкъщи и ще се вкарам в зоната с пилешки гърди и салата..
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта