Дневникът на Татяна

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот tanita68 » Сря Апр 16, 2014 10:33 pm

Tatyana написа: Рождения ми ден (септември) винаги се празнуваше там. Хазяйна беше капитан на корабче доколкото си спомням и тогава за пръв път ядох калкан - "риба с копчета" й казвах по онова време :laugh1: Много хубави години бяха....

Я, освен че сме адашки и рождените ни дни са в един месец! И аз навремето съм яла "риба с копчета" и си спомням, че много ми харесваше. Но сега нещо май трудно се намира(поне аз не съм попадала). Ние също ходехме в Несебър на море, но не само там. Все пак Несебър е един от най-красивите градове на морето!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Зоната
 

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Сря Апр 16, 2014 10:37 pm

Менюта май вече е късно да споделям, защото мисля, че се движа в правилна посока и от няколко дни поддържам 58 кг и нещо :bigsm15: . Да видим какви ще ги свърша около празниците, макар, че козунаци трудно ще ме изкушат...Каквото се съмнявам обаче ще питам, защото естествено много неща още ще изникват като въпроси.
Сега да споделя каква глупост направих преди няколко седмици докато бях във Варна - може на някой да му е полезно и да не прави такива неща... :)
Преди време хапнах едно парче селска торта и се чудех, защо нищо ми нямаше след това, дори се усъмних, че не съм в Зоната щом си бях много добре след него - голяма грешка...в зоната съм си била, но го разбрах по-късно и по много неприятен за мен начин :shock:.
Та да започна отначало. Следобед ходих на кафе с една приятелка да се видим и тя си поръча някаква сладка вкусотия. Аз си казвам, че няма да остана по-назад и няма какво толкова да ми стане и от следващото хранене пак съм си в зоната - хапнах едно обидно малко парче тортичка.
Добре, ама вечерта сме били поканени на гости, а аз разбирам в последния момент. Е, викам си то се е видяло, че половината ден го отписах и от утре съм пак на линия. Но какво да ви кажа - цяла маса отрупана с всякакви вкусотии. То не бяха салати, мезета, ориз със спанак, ориз с миди, паста със сьомга и какво ли още не... И понеже моя човек почти нищо не яде цяла вечер, аз трябваше да отсрамвам и двамата - все пак домакинята е готвила няколко часа и някак неприлично е да не се опита от всичко. От ориза с миди повторих, че и потретих, ама наистина всичко беше невероятно вкусно. Домакинята я признавам за кулинар от класа :chef1: .
И всичко това обилно полято с домашно винце и за капак сладоледена торта :stupid: ...
Прибрахме се и всичко беше наред, дори спах добре през нощта. Но....на другия ден се събуждам все едно изяла малко слонче :msmile5:. Изкарах половината ден в леглото на малко кисело мляко - нали за да се върна в Зоната трябва все пак да ям... :th: Вечерта дори вдигнах температура 38 градуса.
Сега като го разказвам ми е смешно, но повярвайте тогава си мислех, че ще умра :laugh1:
На другия ден като се замислих то почти всичко беше въглехидрати, така че съм си направила неуспешен опит за въглехидратно самоубийство :msmile1:
Та извода е - не правете такава колосална глупост като мен :notagree:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Gazilot » Чет Апр 17, 2014 12:23 am

Татя, само докато ти четох поста и се олигавих. Мисля си, че всеки е правил такива издевателства, дори и като е Зоновак, то иначе как да се разбере кое е правилното :). Аз например, бях в Зоната на време колкото си ти сега и изшмърках една цяла торта на "Маркрит" 28 санта диаметър, с баварски крем, еклери и ягоди. Аз, който не ям торти, и не съм си падал по сладкото цял живот. Одъних и я и хубаво че нямаше още. И никакви слончета в корема или инсулиново гадно, бях щастлив и усмихнат :).
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Чет Апр 24, 2014 1:38 pm

tanita68 написа:Я, освен че сме адашки и рождените ни дни са в един месец!

Сега остава и една зодия да излезем с теб :). В тази връзка пише ли някъде кой кога е роден или аз още не съм видяла къде е?

Gazilot написа: Мисля си, че всеки е правил такива издевателства, дори и като е Зоновак, то иначе как да се разбере кое е правилното :).

Разбрах го Гази, само дето на другия ден мислех, че ще умра... Та затова го споделих, макар, че малко ме беше срам и от мен самата как го изядох всичко това :shy: :laugh: . А ти не знам как си оцелял изобщо след цяла торта...
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот tanita68 » Чет Апр 24, 2014 2:02 pm

Tatyana написа:
tanita68 написа:Я, освен че сме адашки и рождените ни дни са в един месец!

Сега остава и една зодия да излезем с теб :). В тази връзка пише ли някъде кой кога е роден или аз още не съм видяла къде е?


Ами предполагам, че след като си празнувала рожден ден на морето, то датата е в началото на месеца, така че сме една зодия. Моя е на 03.09. А рождените дни се пишат в профила и като си на началната страница на форума отдолу излиза когато някой има рожден ден. :bigsm1: :bigsm2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Чет Апр 24, 2014 2:15 pm

След като успях да изчета всичко, което сте изписали по Великден и след вчерашната лудница в една друга тема :oh: , най-после да си вляза и в дневничето, че обещах да не прашасва много.
Поражения след празниците - минимални. Не си струва изобщо да говоря за някакви грамчета. Упях да балансирам течните въглехидрати :bigsm40: на око, но явно и окомера ми вече е настроен по-добре. Продължавам да поддържам 58 и нещо, пък да видим след другите големи празници какво ще отчета на 8-ми.
Сега да се похваля с първите ми зонови мъфини от рецептите. Малко сухички се получиха, но продължавам с експериментите. Благодарение на споделения опит от ветераните по темата :laugh1: се получи това:

Изображение
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Чет Апр 24, 2014 2:21 pm

tanita68 написа:Ами предполагам, че след като си празнувала рожден ден на морето, то датата е в началото на месеца, така че сме една зодия. Моя е на 03.09.

Е, това вече със сигурност не е случайно, защото и моя е тогава..... :bigsm5: :bigsm1:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Маня » Чет Апр 24, 2014 3:47 pm

Tatyana написа:
tanita68 написа:Ами предполагам, че след като си празнувала рожден ден на морето, то датата е в началото на месеца, така че сме една зодия. Моя е на 03.09.

Е, това вече със сигурност не е случайно, защото и моя е тогава..... :bigsm5: :bigsm1:

Станахме 3-ма на една и съща дата :bigsm22: :bigsm22:

Ще завихрим Зонов купон май!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Чет Апр 24, 2014 6:59 pm

Manya написа:Станахме 3-ма на една и съща дата :bigsm22: :bigsm22:

Ще завихрим Зонов купон май!


Засега сме 3-ма, а дотогава може и повече да станем. А купона е задължителен, пък и дотогава ще сме станали фиданки, та ще имаме двоен повод :yess: . Имаме си зонова тортичка :msmile15: в рецептите и "зелени" течни въглехидрати :bigsm40:, така че ще си отвсякъде Зонов купон!
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Gazilot » Чет Апр 24, 2014 7:05 pm

Къде, къде на морето ще е тоя рожден ден ?
  :bigsm24:  
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Маня » Чет Апр 24, 2014 7:06 pm

Gazilot написа:Къде, къде на морето ще е тоя рожден ден ?
  :bigsm24:  

Не съм виждала море от 20 години сигурно, ако не и повече. Предпочитам планината и село. Но за юбилея и на море става. :smdance:

Последното ми цопване в море беше в Залива на Афродита в Кипър ама наистина преди цяла вечност. :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Gazilot » Чет Апр 24, 2014 7:16 pm

Manya написа:Не съм виждала море от 20 години сигурно, ако не и повече. Предпочитам планината и село. Но за юбилея и на море става. :smdance:

Последното ми цопване в море беше в Залива на Афродита в Кипър ама наистина преди цяла вечност. :laugh4:


Ами то цялото село е на море през лятото :)
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Маня » Чет Апр 24, 2014 7:20 pm

Gazilot написа:Ами то цялото село е на море през лятото :)
Ами аз за това на село, да избягам от навалицата :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот tanita68 » Чет Апр 24, 2014 9:18 pm

Manya написа:
Tatyana написа:
tanita68 написа:Ами предполагам, че след като си празнувала рожден ден на морето, то датата е в началото на месеца, така че сме една зодия. Моя е на 03.09.

Е, това вече със сигурност не е случайно, защото и моя е тогава..... :bigsm5: :bigsm1:

Станахме 3-ма на една и съща дата :bigsm22: :bigsm22:

Ще завихрим Зонов купон май!

Три за късмет! Те това си е най-готината дата! :bigsm18: :bigsm5: За жалост купона на морето ще е без мен! :bigsm6: Тогава по план-график трябва да съм тук! Но духом ще съм с вас!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Чет Апр 24, 2014 10:39 pm

Manya написа:
Gazilot написа:Къде, къде на морето ще е тоя рожден ден ?
  :bigsm24:  

Не съм виждала море от 20 години сигурно, ако не и повече. Предпочитам планината и село. Но за юбилея и на море става. :smdance:

Маня, тъкмо за това на юбилея е добре да направиш изключение :yess: . Пък и тогава почти всички ще са се върнали в голямото село, а ние на моренце... :msmile8:. А пък Гази може да ни спретне от прословутите си мъфини :bigsm1:

tanita68 написа: За жалост купона на морето ще е без мен! :bigsm6:

Танитка, тогава и всички ние ще сме духом с теб :hooo:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Italiano » Нед Апр 27, 2014 12:46 am

Tatyana написа:Сега да се похваля с първите ми зонови мъфини от рецептите. Малко сухички се получиха, но ...

А пък на мен това ми е мечта - да са сухи, но ... :doNotKnow:
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron