Дневникът на Стеф

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Чет Фев 27, 2014 2:50 pm

Да се оправят - ние сме си добре в зоната ;)
Днес си реших проблема с широките дънки - купих си колан :laugh3: . Засега няма да купувам нови :laugh4:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Зоната
 

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пет Фев 28, 2014 11:47 am

Днес ме цепи яко глава, сигурно е от магнитните бури, както казва майка ми :laugh1:
Снощи изпекох скумрия на скара дълго време се чудех какви въглехидрати да сложа на момичето на мама, защото печени чушки и варен зелен боб не ядем... :refuse: Та сварих картофи и направих картофена салата и за мъжката част. Какво ми беше учудването като я опитах тая картофена салата - аз, дето преди повече от месец изяждах цяла купа такава салата и питах за още - та като я опитах - много блудкави бе тия картофи - как съм ги яла преди :о
Определено вкусът ми се е променил - не ме привличат вече и закуските, картофите - ПОВРЕДИХ СЕЕЕЕЕ :laugh4: :wow: :laugh3:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Съб Мар 01, 2014 10:56 am

Честита баба Марта! Закичихме се всички вкъщи и гласим багаж за село - всяка събота и неделя сме там, а сега и там ще изкараме националния празник. На първо място в багажа слагам кухненската везна, след това формите за мъфини и рецепти, преписани на листче ;) Ако е лошо времето (а го дават да вали) ще се развихря в кухнята :lol: Жалко че няма интернет там че да поствам изобретенията си :laugh3:
Малко ме притеснява дали майка ми пак няма да е направила нещо домашно и да ме изкуши :shy: Ще се пробвам да устоя - обещавам си го :shy:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Вто Мар 04, 2014 9:06 pm

Боже, днес за вечеря хапнах 220 гр варено зеле, 280 гр печени чушки и 126 гр кюфтета от риба - в момента имам чувството че ще се пръсна.... Така ме боли корема, че ми идва да тръгна да обикалям блока, в който живея и да не се върна поне два часа.. :refuse: :sad: Чак не мога да си представя, че трябва да ям още веднъж преди да легна :refuse:
А между другото все още съм в застой - не мога да смъкна под 80 кг :(
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 04, 2014 10:14 pm

Стеф написа:Боже, днес за вечеря хапнах 220 гр варено зеле, 280 гр печени чушки и 126 гр кюфтета от риба - в момента имам чувството че ще се пръсна.... Така ме боли корема, че ми идва да тръгна да обикалям блока, в който живея и да не се върна поне два часа.. :refuse: :sad: Чак не мога да си представя, че трябва да ям още веднъж преди да легна :refuse:
А между другото все още съм в застой - не мога да смъкна под 80 кг :(

:о :stupid: Ами количеството си го бива, да беше хапнала 1ВБ плод вместо толкова зеленчуци. :oh: И аз съм имала подобен случай с броколи, но беше първият ми ден в Зоната и от тогава си знам. :laugh: Няма сташно, ще го преживееш, но друг път внимавай, не прави тази грешка. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Сря Мар 05, 2014 6:59 pm

Абе уж внимавам - нали съм чела как сте се подули и вие със зеленчуците и си виках аз няма да я направя тая грешка, но..... :stupid: Нямах плодове вкъщи, но това няма да се повтори :shy:
Тази вечер ще пека домашен суджук и имам грах за мен, но щерката...... охххх какъв въглехидрат да и измисля - купих ябълки - това ще е единия блок, ще и сипя чаша домашен доматен сок - втори блок иии ще не ще - грах ;)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пон Мар 10, 2014 7:40 pm

Приемам поздравления!!! :bow: Върнах се от село и НЕ ядох от баклавата на майка ми. И то защото не ми се ядеше. По - рано като видех баклавичка...... А сега дори не ми се прияде. Гордея се със себе си. :smdance: :smdance: :smdance:
Тази вечер съм на гъбки със сос бешамел и свинско месце, разбира се всичко сметнато и изчислено и умножено по 3,14 :laugh1: :laugh4: :laugh3: (такъв е лафа по нашия край - с две думи - всичко точно и премерено)
О и да се похваля - дъщеря ми прояде гъби :yess:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот HippoDel » Пон Мар 10, 2014 8:25 pm

Стеф написа:Приемам поздравления!!! :bow: Върнах се от село и НЕ ядох от баклавата на майка ми. И то защото не ми се ядеше. По - рано като видех баклавичка...... А сега дори не ми се прияде. Гордея се със себе си. :smdance: :smdance: :smdance:
Тази вечер съм на гъбки със сос бешамел и свинско месце, разбира се всичко сметнато и изчислено и умножено по 3,14 :laugh1: :laugh4: :laugh3: (такъв е лафа по нашия край - с две думи - всичко точно и премерено)
О и да се похваля - дъщеря ми прояде гъби :yess:

Хе, хе, браво Стеф! И ние се гордеем с теб!
Вече си твърдо в Зоната, щом устояваш и на мамината баклавичка. ;)
Гъбките с бешамела от рецептите в сайта ли е или си е твоя, ако е твоя сподели я моля. :pray:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот HippoDel » Пон Мар 10, 2014 8:26 pm

Стеф написа:Приемам поздравления!!! :bow: Върнах се от село и НЕ ядох от баклавата на майка ми. И то защото не ми се ядеше. По - рано като видех баклавичка...... А сега дори не ми се прияде. Гордея се със себе си. :smdance: :smdance: :smdance:
Тази вечер съм на гъбки със сос бешамел и свинско месце, разбира се всичко сметнато и изчислено и умножено по 3,14 :laugh1: :laugh4: :laugh3: (такъв е лафа по нашия край - с две думи - всичко точно и премерено)
О и да се похваля - дъщеря ми прояде гъби :yess:

Хе, хе, браво Стеф! И ние се гордеем с теб!
Вече си твърдо в Зоната, щом устояваш и на мамината баклавичка. ;)
Гъбките с бешамела от рецептите в сайта ли е или си е твоя, ако е твоя сподели я моля. :pray:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пон Мар 10, 2014 8:57 pm

Ще споделя, разбира се ;) За съжаление нямах прясно мляко и правих соса с вода. Така:
Свинско крехко месо - 6х28 гр. =168 гр.
гъби - 1х360 гр = 360 гр.
брашно - 3 с. л.
мазнина - 2 с. л.
вода - на око :lol:
Запържих месото в мазнината и като се зачерви го извадих. След това сложих гъбите и те като омекнаха и смениха цвета си и тях извадих. В същата мазнина запържих и брашното и постепенно доливах вода и така докато достигна идеалната гъстота на сос.
Гъбите и месото претеглих и разделих в две чинии по равно и залях с разделения вече на две сос. За мен черно пиперче :) и чаша вино ;) , а за щерката - нищо (не обича черен пипер) и чаша доматен сок (домашен). За десерт - една голяма ябълка разделена по братски ;)
Съжалявам, че не снимах :( но обещавам следващия път :yess:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот HippoDel » Пон Мар 10, 2014 10:51 pm

Мерси, Стеф! Ще се пробва непременно. :cheff:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Вто Мар 11, 2014 9:36 pm

Тази вечер, за ужас на щерката :laugh4: бяхме на зелен боб. Но за мой ужас - тя го хареса и го изяде с удоволствие :bigsm20: Браво на зоната!!!!
А иначе не беше нищо особено - сварих 6 блока пилешко месо и го извадих. В бульона сложих 2 блока зелен боб и като стана готов в 2 с. л. мазнина запържих малко червен пипер и две с. л. брашно. Разбърках добре и изсипах в съда със зеления боб. Като завря върнах месото и повря около 10 мин. Подправки - копър и магданоз. Разделих на две порции и пак чаша вино за мама и чаша доматен сок за детето чудо :applaus:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Сря Мар 12, 2014 1:18 pm

Боже днес имам много работа и успях да обядвам чак след 13 часа. Така ми се събират повече от 6 часа след закуската. Но най-интересното беше, че не бях гладна. Замислям се дали да не си правя закуска от 1 блок към 10 часа, разбира се ако имам време та да се презастраховам за такива случаи когато не мога да обядвам в 12 :hm:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Italiano » Чет Мар 13, 2014 12:05 am

Аз по едно време имах такава закуска (в 10:30), ама ми се стори прекалено разбито на хранения и ставаха 7 (щото имах и втора следобедна към 18:30).
Ако си закусваш солидно, няма да имаш нужда от хапване в 10 часа. Едва ли често ти се налага да обядваш със закъснение ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Чет Мар 13, 2014 4:50 pm

Абе на седмица поне веднъж обядвам след 12. Но наистина няма смисъл да разкъсвам толкова блоковете. Пък и не бях гладна, така че засега остава така.
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот HippoDel » Чет Мар 13, 2014 5:08 pm

Стеф написа:Абе на седмица поне веднъж обядвам след 12. Но наистина няма смисъл да разкъсвам толкова блоковете. Пък и не бях гладна, така че засега остава така.

Аз понякога когато съм навън и не успея да обядвам, си хапвам следобедната закуска от 1 блок на обяд, после след два часа си изяждам обяда и после след 4 часа-вечерята. Така нямам повече хранения за деня просто един път ям 3-3-1-3-1, друг път 3-1-3-3-1. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта