Дневникът на Танита

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Вто Фев 18, 2014 6:43 pm

Manya написа: А за отказването... трудна работа... даваш го за 1-2 седмици на някоя баба... и ще не ще се се откаже... но това, когато е най-добре за човечето, не за мама... :laugh4:

Лошото е, че няма баби, на които да го дам. Моята майка почина преди 15 години, а другата баба е на 78 почти. Не ми се иска да я товаря, а и не е много добре със здравето. Ще се оправим някак си. На времето дъщеря ми успях да я кърмя само до 6 месеца някъде, а големия ми син се отказа сам на 3 месеца, просто ме буташе с двете ръце и не искаше да суче. Затова пък сега малкия ще суче и за тримата. Сестра ми вече се бъзика, че щял да е като Крали Марко - да суче до 25 години. :bigsm5: Като реши човека и ми дърпа блузата и това е. Тук има едни напитки за деца от овес, понякога заменяме кърменето с такова. Ама като каже, че не иска и край, не можеш да го убедиш.
А относно пазенето на "красотите" - ми то не е здравословно да не се кърми, даже е по-добре за бюста ако кърмиш отколкото да не кърмиш. Това някъде го четох наскоро ама не си спомням къде. А и аз няма за кога да ги пазя вече - не съм първа младост. :bigsm1: :bigsm2:
Важното е малкия да е здрав и да се развива добре, че много мъничък се роди и все се притеснявам за него.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Зоната
 

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Маня » Вто Фев 18, 2014 7:45 pm

Танита, ти си майка героиня! Евала, толкова е хубаво къщата да е пълна с деца! Да са ти живи и здрави! И да влязат и те в Зоната за цял живот! :rose-1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Вто Фев 18, 2014 8:13 pm

Manya написа:Танита, ти си майка героиня! Евала, толкова е хубаво къщата да е пълна с деца! Да са ти живи и здрави! И да влязат и те в Зоната за цял живот! :rose-1:

Ако успея да убедя дъщерята и тя да започне да се храни по този начин ще е страхотно. Всъщност двете ми големи деца са наистина големи - дъщерята е на 23, а сина ми е на 19. Имам си и две внучки - едната скоро ще стане на 4, а другата е 4 месеца по-голяма от вуйчо си. :bigsm1: :bigsm2: Изобщо при нас е весело. Та дъщерята напълня много още след първата, наложи се да и направят операция от жлъчка и след това не успя да свали килограмите, а сега след втората мадама е нещо страхотно - 125кг ми каза че е преди няколко седмици. Затова за мен е толкова важно да сваля килограмите, за да я амбицирам и тя да направи нещо по въпроса. А че това е най-здравословния начин просто няма спор. Искам да види с очите си резултатите и да пожелае и тя да ги постигне.
За малкия човек няма проблеми да е в зоната(поне приблизително) - хапва си от зоновите манджички и даже му харесват повече от другите. Но за батко му - абсурд, поне на този етап! Той си е в България и като ме няма при него май кара основно на сандвичи(не че преди можех да го накарам да яде готвено). Ама дано да му дойде акъла в главата занапред!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Сря Фев 19, 2014 12:31 pm

Пристигна ми поръчката от iherb! Много съм щастлива - всичко си е наред, нямаше повредени опаковки, нищо не доплащах. :bigsm16: :bigsm16:
Сега ще ида да забъркам едни мъфини! :bigsm1: :bigsm2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот eldass » Сря Фев 19, 2014 2:50 pm

Таня, аз бих кърмила повече ако можех да върна времето /кърмих 16 месеца/ и въпреки, че ми беше малко дотегнало, е най-доброто, което можеш да дадеш на детето си като старт в живота му /не знам дали е от кърмата, но моето дете до момента расте много здраво и за петте си години не е приемало антибиотик и никакви сериозни лекарства/. Е, все пак ако наистина вече ти самата не се чувстваш комфортно и приемаш упреците и подмятанията много лично, намалете нощните кърмения /мен те най-много ме мъчеха/ и постепенно и другите похапвания ще бъдат изместени от твърда храна. Поздравления за дечицата, а да си млада "баба" сигурно е готино! ;)
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Сря Фев 19, 2014 8:57 pm

eldass написа: Поздравления за дечицата, а да си млада "баба" сигурно е готино! ;)

Да, а сега като се подмладя още покрай зоната направо ще бъде върха! :bigsm5:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот gogo » Чет Фев 20, 2014 7:02 am

tanita68 написа:Пристигна ми поръчката от iherb! Много съм щастлива - всичко си е наред, нямаше повредени опаковки, нищо не доплащах. :bigsm16: :bigsm16:
Сега ще ида да забъркам едни мъфини! :bigsm1: :bigsm2:


Танитка, да пратиш и на нас по един мъфин. ;) :laugh4: :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Чет Фев 20, 2014 1:10 pm

gogo написа:
Танитка, да пратиш и на нас по един мъфин. ;) :laugh4: :hug:

Как да ти го пратя? По DHL? :bigsm5:
А между другото останаха вече само 4бр(2 блока). Това народа у дома ги унищожава за отрицателно време, нищо че са залепени за хартиените чашки! :bigsm1: Даже и малкия настоява за мъфин!
Май и аз ще имам одисея с тия мъфини! :bigsm5:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пет Фев 21, 2014 8:12 pm

Да се похваля! Снощи навъртях 10км на велоергометъра и можех още, но просто задника ми се схвана на това нещо. Много ми убива седалката, направо като стана и не мога да ходя в началото. Не са измислили по-меки седалки! Ако не ми убиваше сигурно поне още толкова щях да навъртя. Затова и не ми се качва всеки ден на него, но ще взема и днес да го потормозя, че дано да спре да ми убива! :bigsm1: :bigsm5:
А иначе днес бяхме на пазар и си заредих хладилника отново с извара и котидж, взех си и домати, мандарини и пилешко филе. Но имам още огретен от броколи и ще трябва да го свърша. Скоро няма да купувам броколи! Направо ми писна от тях! Предпочитам карфиол! И тия дни може да си взема и малко зеле, въпреки че е от онова гадното пластмасовото. С кухненския робот става лесно да се нареже и да си направиш салата. Като го комбинирам с малко морков и чушка го бива.
За днес менюто:
закуска:
едно парче руски сладкиш с круши - 2 блока
135гр йогурт с малко стевия, ванилия и лимонови кори - 1БП+1БВ
3 бадема - 1БМ
обед:
огретен с броколи - направих го за 6 блока и го разделих на 6 части по един блок - 1блок
шунка - 84гр - 2БП
салата от айсберг, пресен лук и домат - общо 1БВ
половин парче от сладкиша - 1 блок
6 бадема - 2 БМ
следобедна закуска:
половин парче от сладкиша - 1 блок
200гр прясно мляко - 1 блок
вечеря:
отново едно парче от огретена - 1 блок (оф, дано да се свърши по-бързо)
може би ще си направя малко йогурт с чесън и копър като заливка за огретена дано да бъде по-добре на вкус - 135гр йогурт - 1БП+1БВ
42гр шунка - 1БП
240гр домат - 1БВ
6 бадема - 2БМ
късна закуска:
200гр прясно мляко - 1 блок - просто вечер не ми се яде, а и топлото мляко ми действа приспиващо

Айде, сега изчезвам да моря велоергометъра! :bigsm1: :bigsm5:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Пет Фев 21, 2014 9:47 pm

tanita68 написа:: ...А иначе днес бяхме на пазар и си заредих хладилника отново с извара и котидж, взех си и домати, мандарини и пилешко филе. Но имам още огретен от броколи и ще трябва да го свърша. Скоро няма да купувам броколи! Направо ми писна от тях! Предпочитам карфиол! И тия дни може да си взема и малко зеле, въпреки че е от онова гадното пластмасовото. С кухненския робот става лесно да се нареже и да си направиш салата. Като го комбинирам с малко морков и чушка го бива.....


Tanita,
Във Финландия има ли извара, тук в Дания няма. Аз ям котидж и кварк, това е нещо като извара, ама не съвсем, по-гладко е като консистенция и е чудесно за десертчета с плодове и ядчици.
Зелето и тук е пластмасово, затова аз купувам едно такова заострено и го ям на салатка с морков, чудно е. Ще намеря снимка в нета, до го видиш, със сигурност го и има и при вас. Ще се родиш с него, да знаеш, направо ти се чудя как го ядеш това кръглото зеле, то и сготвено не става. Зелките от Петърч ги няма нигде по света...ех, спомени, спомени... :laugh4:
Ето и снимчица. И още една.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пет Фев 21, 2014 10:48 pm

Хипо, за съжаление тук не съм виждала такова иначе щях да си купя. Аз до скоро си купувах китайско зеле, то си е мекичко и вкусно, понякога успявам да намеря и едно по-меко, малко по-скъпо зеле, но сякаш с напредването на зимата се позагуби от пазара. Ама ще търся да си взема, защото май най-добре се чувствам и не огладнявам като има салатка от зеле, морковки и чушки. Бая са скъпички тук зеленчуците, а и плодовете. Като видях цената на една връзка пресен лук и направо се шашнах - 2,50евро.
А изварата е кремообразна и на мен много ми харесва. Не е зърнеста като българската. Иначе в Лидл има и кварк с йогурт, но не ми харесва особено. Аз тука си намирам и котидж - има голямо разнообразие, обезмаслен. В общи линии ми се струва, че тук е по-лесно да се намират необходимите продукти, за да се храниш по зоната. С изключение на овеса и рибеното масло. :bigsm1: :bigsm2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Пет Фев 21, 2014 11:17 pm

tanita68 написа:Хипо, за съжаление тук не съм виждала такова иначе щях да си купя. Аз до скоро си купувах китайско зеле, то си е мекичко и вкусно, понякога успявам да намеря и едно по-меко, малко по-скъпо зеле, но сякаш с напредването на зимата се позагуби от пазара. Ама ще търся да си взема, защото май най-добре се чувствам и не огладнявам като има салатка от зеле, морковки и чушки. Бая са скъпички тук зеленчуците, а и плодовете. Като видях цената на една връзка пресен лук и направо се шашнах - 2,50евро.
А изварата е кремообразна и на мен много ми харесва. Не е зърнеста като българската. Иначе в Лидл има и кварк с йогурт, но не ми харесва особено. Аз тука си намирам и котидж - има голямо разнообразие, обезмаслен. В общи линии ми се струва, че тук е по-лесно да се намират необходимите продукти, за да се храниш по зоната. С изключение на овеса и рибеното масло. :bigsm1: :bigsm2:

Tanita, има го и при вас, нарича се suippokaali. Намерих сайт на финландски, виж тук.
Можеш ли да ми напишеш какви са данните на изварата която купуваш там и ако не те затруднявам, може ли да ми пратиш снимчица да я видя. Защото така както ми я описваш ми прилича на едно нещо тук, но то не е като нашата извара, на зрънца. И аз не го харесвам този кварк с йогурт от Лидл, аз си купувам чист кварк, обезмаслен, но не го намирам често, има го само в 2 вериги и то не винаги. :( Всъщност, то май кваркът е извара.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Пет Фев 21, 2014 11:49 pm

Интересното е, че пазарувам често точно от тази верига магазини, но не съм виждала такова зеле. Но утре ако ходим до там ще се позагледам повече по разните видове зеле. :bigsm7:
Аз изварата я купувам от Лидл най-вече, но има и по другите магазини, просто от Лидл ми е най-изгодна. Това е тази от Лидл:
Скрит текст:
Изображение

И съдържанието и:
Скрит текст:
Изображение

А тази е другата от к-маркет:
Скрит текст:
Изображение

А данните на тази от Лидл са: протеини - 12гр, въглехидрати - 4гр, мазнини - 0,3гр
на другата: протеини - 10гр, въглехидрати - 4,3гр, мазнини - 0,3гр
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Italiano » Пет Фев 21, 2014 11:58 pm

Хм, пък наш'то е на малки топчета ... :th:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Съб Фев 22, 2014 12:10 am

На мен лично тази ми е много по-вкусна, всъщност започнах да си хапвам извара откакто дойдох тук. В България я купувах от време на време и висеше бая време в хладилника докато се свърши. А тази си я хапвам с кеф объркана с малко стевия, лимонова кора и ванилия или канела.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Italiano » Съб Фев 22, 2014 12:17 am

Оп, чакай, аз помислих, че това е котидж ... :stupid:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта

cron