Дневникът на Karrita

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Karrita » Нед Май 25, 2014 4:30 pm

При мен се случват интересни неща!
Днес за първи път се качих на кантара от месеци. Последно не помня точно кога се теглих, но със сигурност има 3-4 месеца и тогава бях 52 кг. След като си изчислих и мазнините по калкулатора на Барито и се оказа, че те са 15% при норма за жените 22% увеличих блоковете на 12, увеличих и блоковете на мазнините. Днес като се качих на кантара ( измерих се на два различни кантара ) се оказа, че съм 50 кг !!!
Не знам вече какво трябва да направя за да стопирам свалянето... :think2: То вече ще започне да става грозна картинка....Иначе се чувствам прекрасно - и физически и душевно! :bigsm16:
Който има идеи, моля да сподели.
Забравих да кажа, че спортувам 5 дни в седмицата - умерено по 20-30 мин.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Karrita

Зоната
 

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот tanita68 » Нед Май 25, 2014 4:43 pm

Ами според мен още трябва да увеличиш блоковете след като спортуваш.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот GODzillata » Нед Май 25, 2014 4:49 pm

Според мен трябва да отсвириш спортуването като балтон в жега :laugh4: и да започнеш да водиш заседнал начин на живот, като дори забравиш и за ходенето пеша - само с колата! ;) :mrgreen:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Karrita » Нед Май 25, 2014 5:10 pm

Танитка, колко още, аз няма да мога да погълна толкова храна :)
Годзи, твоето мнение ще го пренебрегна, защото просто не искам да се отказвам от спортуването ;), а и то не е чак толкова много.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Tatyana » Нед Май 25, 2014 5:17 pm

Karrita написа:Не знам вече какво трябва да направя за да стопирам свалянето... :think2:

Е, това горното не знам дали някога ще го доживея :doNotKnow:. Откакто съм спряла активния спорт, все съм си леко закръглена, никога не съм била слаба. Чак сега със зоната имам надежда, че ще стане :pray:
Ти доколкото си спомням си и доста висока, та наистина 50 кг са малко :think2:. И аз като Танита мисля, че трябва да увеличиш блоковете или да включиш от червените въглехидрати като тестени, ориз и картофи. Аз забелязах, че като ги увелича тях и отслабването спира. Мазнините също освен да увеличиш още :th:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Karrita » Нед Май 25, 2014 5:39 pm

Tatyana написа:Ти доколкото си спомням си и доста висока, та наистина 50 кг са малко :think2:. И аз като Танита мисля, че трябва да увеличиш блоковете или да включиш от червените въглехидрати като тестени, ориз и картофи.

Аз ям абсолютно всичко, въобще не гледам цвят, а мазнини ям доста повече от блоковете, които ми се полагат, като си мислех, че това ще даде резултат....Да, ама не!
Висока съм 170 см.
От друга страна си мисля, че тялото си има лимит и все трябва да спре да сваля като достигне нормалните му килограми....ама колко са моите нормални килограми? Досега само веднъж съм стигала 49 кг и беше адски грозно - щръкнали кокали отвсякъде! Винаги съм била 52-55 кг. Вече не знам какво да мисля :think2:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Tatyana » Нед Май 25, 2014 7:09 pm

Щом си хапваш от червените и пак отслабваш - тогава наистина не знам :doNotKnow:. Аз от макарони, палачинки и др. тестени се докарах до 64 кг, та мислех, че това ще помогне да спре отслабването. То вярно, че всяко тяло си има структура и сигурно си знае кои са му нормалните кг. Аз съм 165 см и под 55-56 кг не съм падала повече от 20 години. Само когато тренирах активно като ученичка съм била по-слаба.
Пипи като влезе, със сигурност ще знае какво да се прави в този случай :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот HippoDel » Нед Май 25, 2014 10:31 pm

Karrita написа:При мен се случват интересни неща!
Днес за първи път се качих на кантара от месеци. Последно не помня точно кога се теглих, но със сигурност има 3-4 месеца и тогава бях 52 кг. След като си изчислих и мазнините по калкулатора на Барито и се оказа, че те са 15% при норма за жените 22% увеличих блоковете на 12, увеличих и блоковете на мазнините. Днес като се качих на кантара ( измерих се на два различни кантара ) се оказа, че съм 50 кг !!!
Не знам вече какво трябва да направя за да стопирам свалянето... :think2: То вече ще започне да става грозна картинка....Иначе се чувствам прекрасно - и физически и душевно! :bigsm16:
Който има идеи, моля да сподели.
Забравих да кажа, че спортувам 5 дни в седмицата - умерено по 20-30 мин.

Това, което си спомням от книгата на Бари, е че за да се прекрати отслабването, не трябва да се увеличават блоковете, а само мазнините. Според мен увеличи ОЩЕ мазнините. Разбира се полезните. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Gazilot » Нед Май 25, 2014 11:02 pm

Много си си добре!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Plam4e22 » Пон Май 26, 2014 10:40 am

Каритка, при мен специално се наблюдава това: спорт с тежести + повечко мазнини = мускулна маса и увеличаване на тегло....аз лично не го правя съзнателно! а просто винаги тренирам по много! а тежестите вече не ги усещам и все ги увеличавам :hm: мисля, че това няма как да не ти увеличи теглото и на теб

П.С ям повече мазнини, защото обожавам всички видове ядки и черен шоколад - 85% и понякога не съзнавам как съм ги изяла :stupid: :stupid: ако ги увеличиш още малко няма как да не стопираш топенето ;)
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Karrita » Пон Май 26, 2014 11:21 am

Добре, ще пробвам да увелича още мазнините, та да видим какво ще се получи.
Иначе днес си мерих кръвното за първи път откакто съм в Зоната - 105/70. Цял живот съм била с ниско кръвно - 80/60 и сега съм много доволна от резултата. Спряха черните петна при рязко изправяне и прилошаването когато границите се доближаваха, а аз даже не бях забелязала тези промени. Човек като се чувства добре, бързо забравя какво е било преди....Наскоро майка ми ме пита какво ми е кръвното сега и аз чак тогава зацепих, че не съм го мерила въобще и върнах лентата назад - липсхваха симптомите на ниско кръвно!
Да живее Зоната!!! :bigsm16:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот eldass » Пон Май 26, 2014 11:41 am

Кари, сигурна съм, че изглеждаш чудесно! :hug: Ако все пак те притеснява толкова теглото увеличи с един блок въглехидратите - 4:3:3. Моето кръвно е все така стабилно - 95/55 и преди зоната беше такова. Но е най-важно, че се чувстваш добре. И рН е чудесно.
Изобщо ти си идеалния пример на Зоната. ;)
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот HippoDel » Пон Май 26, 2014 12:31 pm

eldass написа:Ако все пак те притеснява толкова теглото увеличи с един блок въглехидратите - 4:3:3. ;)

:bigsm28: С това не съм съгласна. :refuse:
Тя вече си е настроила "хормоналния карбуратор". Не мисля, че това е правилно решение.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Gazilot » Пон Май 26, 2014 12:59 pm

eldass написа: Ако все пак те притеснява толкова теглото увеличи с един блок въглехидратите - 4:3:3.


Не само, че не съм съгласен, ами чак съм намръщен за този "съвет". Каква е идеята за Зона в тоя съвет, просто не знам. Изобщо ко правим с инсулина и баба му и леля му и правнучетата - и лошите и добрите? Стоооп ит!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Karrita » Пон Май 26, 2014 1:04 pm

Да, и на мен някакси не ми се рискува с увеличаване на въглехидратите. Бари пише за увеличаване на мазнините за стопиране на килограмите, само, че не пише до колко БМ + е допустимо да се увеличава. Аз от месеци съм на +1БМ, сега ще пробвам с +2 да видим дали ще се получи нещо. Иначе се чувствам прекрасно, и визуално си се харесвам, но виждам, че започват да щръкват кокалите и това хич не ме кефи....просто трябва да стопирам свалянето.....а си мислех, че нямам вече какво да ставям като стигнах и се задържах няколко месеца на 52 кг. Ама явно имало :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Tony » Пон Май 26, 2014 1:41 pm

Karrita написа:Добре, ще пробвам да увелича още мазнините, та да видим какво ще се получи.
Да живее Зоната!!! :bigsm16:


Определено си мисля, че ще ти помогне - при мен точно това се получи :( Обожавам сурови ядки - и последната седмица прегреших на няколко пъти между храненията с по 8-10 лешника, или по толкова бадеми...е тази седмица имам само 400 гр надолу...:( Та ако увеличиш още малко полезните мазнини може и да стопираш свалянето на кг.
Ако пък можеше да ти дам от моите 3-4 кг с удоволствие бих ти ги харизала... :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта