Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Plam4e22 » Пет Мар 28, 2014 12:06 pm

Гази, с удоволствие бих ти препоръчала малко упражнения рано сутрин, които ми действат доста диуретично :yess: да не споменавам, че по 2 пъти сутрин бягам да се отчитам :laugh4: неповторим ефект предизвиква скачането на въже и без такова :)
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Зоната
 

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Gazilot » Пон Апр 07, 2014 5:43 pm

Такаааа, вчера чукнах 8 месеца в Зоната и мога да кажа, че това което постигнах и изпитвам, никога, нищо и никой не ми го е доставял.
Да оставим факта, че когато се отдадеш на този начин на живот ( Зоната не е диета ) и вникнеш в детайла и разбереш НАИСТИНА какво се случва, връщане назад няма, и смело мога да кажа, че ще си Зонувам мнооого дълго още.
Килограмите варират между 77-80, виждам и 76 понякога, но не се притрисам вече, май стигнах теглото, с което се чувствам най-добре - външно и вътрешно. Колкото повече време минава, започвам да не си вярвам даже, че съм бил 104.5 в началото.
Писал съм много в моите отчети как се чувствам и какво изпитвам, затова няма да се повтарям, състоянието е същото, тонус-монус-бонус.
Мисля си, че ден, или айде да го кажем седмица в Зоната се равнява на 1 година подмладяване на организма и ремонт на ценностна система. Звучи префърцунено, но за МЕН, и според мен, този комплекс от усещания на биохимично и подсъзнателно ниво, които съпътстват целия процес на отслабване, реконструират възприятията, реалната себеоценка и решимостта.
Много комплекси изчезват като с магическа пръчка - комплекса на витрината, покрай която минаваме, комплекса на непослушните потни жлези, комплекса на лионската наденица (изгледа от телесата в натъпканите дрехи), комплекса на пеликана (двойната брадичка) и много други.
Например, вкъщи душ-кабината е сравнително малка, като я купувах, не бях слаб, но не бях и много дебел и беше на границата на тясното и свободното. Къде съм блял, не знам, но факт, такава ми беше душ-кабината. В момента на пиковите си килограми отстрани сигурно съм изглеждал като опитен образец в час по биология, натъпкан в буркан с формалдехид. А сега вече ми е свободно и мога да танцувам туист под душа. Благодаря ти, Зоничке.

И да, Зоната е Зона, когато стане начин на живот. Чувстваш ли, че ти тежи, че се опримчваш в часове, грамажи и не можеш да устояваш на изкушенията, то или имаш нужда от преосмисляне на нещата и приоритетите ти, или трябва да се върнеш отначало и да си изясниш какво точно се случва, когато прилагаш този режим на хранене и живот. Защото е много по-лесно да постигнеш нещо, когато си наясно какво се случва, Когато си обясниш, какво прави тялото ти и как реагира при полагането на залък в устата ти. Много често срещано е, хора, които не си правят труда да прочетат тази информация, започват да правят уж Зоната но прекрачват само прага й и се отказват, защото не знаят пусто защо въглехидратите така, мазнините толкова и протеините къде. И се демотивират и по чисто човешки и неподправен начин винят Зоната и всичко друго, само не и себе си. Хора, изяснете си картинката, преди да се монтирате в нея. Гаранция, че ще имате златна рамка накрая.
Например, скоро ми се случи да видя как едни приятели вкусно си хрупаха хамбургери и си пийваха количка от кенче. Какво беше учудването ми, когато вместо да се олигавя от гледката като бивш фен на този вид храна, точно обратното, стана ми гадно. Няма да използвам думата "съжалих" за моите приятели, по-скоро вдигнах рамене и въздъхнах "Не знаят, а и да им кажа, няма да ме чуят". Тази случка, след последвалият анализ ми вдъхна вяра, че съм на прав път. Благодаря ти Зоничке.


RTFB, както е казал поета.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот GODzillata » Пон Апр 07, 2014 6:37 pm

Gazilot написа:...скоро ми се случи да видя как едни приятели вкусно си хрупаха хамбургери и си пийваха количка от кенче. Какво беше учудването ми, когато вместо да се олигавя от гледката като бивш фен на този вид храна, точно обратното, стана ми гадно. Няма да използвам думата "съжалих" за моите приятели, по-скоро вдигнах рамене и въздъхнах "Не знаят, а и да им кажа, няма да ме чуят". ...


Мдааа....и аз като гледам другите какво ядат, се чудя как аз навремето съм го ял и ми иде да им изкрещя да спрат, да се просветат и да започнат да се хранят съобразно Зоната!
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Маня » Пон Апр 07, 2014 7:56 pm

Прозрял... помъдрял... надъхан с оптимизъм... саркастичен понякога, с невероятно чувство за самоирония и толкова зареждащ с желание и увереност, че това е Пътят.
Всеки път, когато се връщам в този дневник да препрочета споделеното от теб, сър GZone (ха сега де, ново именце :laugh1: , но така го усещам), се зареждам неимоверно. Когато си осмислил онова, което правиш, то се прави с лекота и не ти коства усилия, които не можеш да понесеш. Би трябвало всеки зонуващ да се връща освен към RTFB, да се връща и към този дневник.
Сър GZone, благодаря ти, че те има и че споделяш с всички нас своята пътека, която може само да служи за пример на нас, прощъпулниците в Зоната. Да си жив и здрав, приятелю! :bigsm40:
Последна промяна Маня на Пон Апр 07, 2014 10:51 pm, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Gazilot » Пон Апр 07, 2014 10:47 pm

Мерси, Маня!
Радвам се, че те надъхвам и стимулирам за зоНбиране. :bigsm40:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Pipilota » Вто Апр 08, 2014 3:01 am

Ми на мен не ми остава нищо друго, освен да закова този дневник най-отгоре....Стига сър Гази да няма възражения :hugs1: :rheart:
Например, вкъщи душ-кабината е сравнително малка, като я купувах, не бях слаб, но не бях и много дебел и беше на границата на тясното и свободното. Къде съм блял, не знам, но факт, такава ми беше душ-кабината. В момента на пиковите си килограми отстрани сигурно съм изглеждал като опитен образец в час по биология, натъпкан в буркан с формалдехид. А сега вече ми е свободно и мога да танцувам туист под душа. Благодаря ти, Зоничке.
:laugh1: :laugh3: :glaugh: Е тук направо не издържаххххххх :laugh4: и избухнах в смях....само си го представих Гази гол и размазан по стъклото, с притиснато лице как се свлича бавно надолу оставящ следи от булдозер по запотеното стъклооооо... :laugh1: :laugh3:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот GODzillata » Сря Апр 09, 2014 8:15 am

Manya написа:...сър GZone (ха сега де, ново именце :laugh1: , но така го усещам)...


Направо като G-Точка, а? :mrgreen:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Italiano » Сря Апр 09, 2014 11:57 am

Същото си помислих и аз.
И то не е само точка, а цяла зона ... представяш ли си?!
:laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот GODzillata » Сря Апр 09, 2014 12:29 pm

Italiano написа:Същото си помислих и аз.
И то не е само точка, а цяла зона ... представяш ли си?!
:laugh1:


Дай боже на всяка! :mrgreen: Така ще ни е по-лесно да я нацелваме! :laugh4:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Italiano » Сря Апр 09, 2014 12:42 pm

Ами ето - Маня е написала, че
Manya написа:... така го усещам.

:laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Стеф » Сря Апр 09, 2014 12:58 pm

:laugh1: :laugh4: :laugh4: Много мръсно подсъзнание имате еййй :laugh3:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Italiano » Сря Апр 09, 2014 1:05 pm

Ааааа, тия неща ги пише Маня, не сме ние ... :mrgreen:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Стеф » Сря Апр 09, 2014 2:05 pm

:laugh4: :laugh4: Тя пише едно - вие разбирате друго - айде сега оправдания - като ученички 7 клас... :laugh1:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Маня » Сря Апр 09, 2014 2:10 pm

То човек да не изпусне дума :laugh1: Добре де, заменете го с "чувствам", но младежите пак така ще го възприемат :laugh1: :laugh1: все готтина емоция е, няма спор :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Pipilota » Сря Апр 09, 2014 2:28 pm

GODzillata написа:
Manya написа:...сър GZone (ха сега де, ново именце :laugh1: , но така го усещам)...
Направо като G-Точка, а? :mrgreen:

ЦцЦЦ тцтцъъъъ :stupid: Това никога нямаше да ми дойде на акъла :glaugh: За пореден път се убеждавам, че това нещо мъжете определено за болни :laugh1: :laugh3: Маня за к'во говори, те за к'во си мислят :laugh4: :laugh2:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Gazilot » Сря Апр 09, 2014 3:52 pm

Нашата "болест" Ви прави щастливи :) , моля, не ни лекувайте :)
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron