Зонуването на Тонkата

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Katerinka » Пон Юли 06, 2015 3:23 pm

И аз я пробвах тази тактика с череши, държа ми влага две седмици :yess:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Зоната
 

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Suzi » Чет Юли 09, 2015 12:55 am

Tonkata написа: Отдавна си мечтаех да си остана вкъщи и да помързелувам, да си чета книжки и любимия форум ;) и да си посвърша някоя и друга домашна работа. Да, това е факт - от днес поне до края на седмицата ще мога да правя всичките тези неща, но-о-о с превръзка на крака и смяна на компреси час по час щото за мое съжаление не уцелих една стълба и ................. :( резултатът е разтегнато сухожилие, сериозен оток и синини с доста голям периметър. :notagree:


Tonkata, пожелавам ти скорошно оздравяване. Разбирам те, защото преди 2 години не уцелих последното стъпало (нямаше кой да рови в телефона) и едва не си счупих крака. Минаха месеци с отоци и синини, лилавини и жълтини, абе, жив колаж си бях, ей така за едната глупост. Още не съм се възстановила напълно и най-вероятно травмата ще си остане за цял живот… Сега да ме видиш по стъпала, няма по-внимателен човек от мен :laugh:

Tonkata написа:Друго за което все не можех да отделя толкова време, колкото ми се искаше е да чета - книги, списания. У нас винаги имам по 4-5 книги които чакат да им дойде реда. Вчера взех най- горната и това което прочетох в първите 20-30 страници ме кара да се питам - Вярно ли съм разбрала прочетеното ? Готова ли съм да приема написаното ? И все въпроси за които поне аз не съм готова ! Книгата се казва "Пътят на душите" от проф.д-р Майкъл Нютон. Авторът е хипнотерапевт и написаното е резултат от неговата практически опит чрез хипноза да помага на пациентите си да се справят с различни свои проблеми и страхове.Чета и не мога да повярвам или по-скоро нямам културата и знанията за тази материя. Явно съм повече скептик отколкото си мислех че съм !
Ще се радвам, ако някой от вас е чел тази книга и има мнение по написаното, да сподели впечатленията си. :hm:


Четох книгата преди близо 9 години. Бях на 20 и току-що бях изгубила приятеля си в автомобилна катастрофа… Не вярвах в живот след смъртта, прераждане и т.н. Книгата ми я препоръча приятел, също изгубил близък човек. Много ми помогна, точно в този момент, да се съвзема и да продължа да живея... Да повярвам, че момчето, което изгубих съществува някъде и може би ще го срещна отново…

Сега… не знам в какво вярвам. Омъжена съм, живея в чужбина и всичко това остана някак, както обичам да казвам, в миналия ми живот, въпреки че не е минал ден без да мисля за него…
Вече не помня книгата подробно, дадох я на приятелка, която внезапно загуби баща си.
Трябва да я прочета отново.
Ще се радвам да науча мнението ти за книгата, а доколкото разбирам има и други негови книги. Аз не съм ги чела за съжаление, но като си дойда в България задължително ще си ги поръчам.
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tatyana » Нед Юли 12, 2015 2:47 am

Горните книги съм ги чела преди 20-тина години и са страхотни, лесни са за смилане и в същото време карат човек да се замисли за много неща от съвременния ни начин на живот, смисъла на живота като цяло, защо всъщност сме тук и разни други неща...
За съжаление хартиените съм ги раздала на приятели (не помня кои) и никой от тях не се е сетил да ми ги върне :bigsm4:. Нищо де - живи и здрави да са и дано да са им помогнали в труден момент. Та цялото това нещо го написах, защото ги имам в електронен вариант. Три са тези, които имам. Ако някой ги иска да ми пише на лични или по-добре направо на имейла - praskova7@abv.bg . Ще ги изпратя при първото ми малко свободно време, което имам и не обещамав кога, но до 1-2 седмици ще е :bigsm4:. Просто в момента трябва да се клонирам поне на 5, за да свърша в срок всичко, което искам :bigsm5:. Но обещавам, че ще го направя :bigsm18:

Сузи, не бързай да се отписваш и да си мислиш, че травмата ще си остане за цял живот :refuse:. И аз така паднах от глупост преди Нова година (дори без сняг и лед) и си навехнах дясната ръка. Уж ми беше минало, а след 2-3 месеца пак не можех да държа дори чаша с вода. Тогава разбрах за един страхотен масажист, който ни го препоръча масажистка с травма на ръката. Човека владее много видове масажи, занимава се с рейки и какво ли още не. Ходих само веднъж при него, а трябваше поне 3 пъти и вече нищо ми няма - направо съм влюбена вече в него като масажист :Hello:. Кабинета му е на лесно място - бул. "Мария Луиза" - между Халите и бул. "Сливница". Ако проявиш интерес ми пиши на лични или на имейла по-горе. Надявам се, че ще ти помогне :bigsm18:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Suzi » Пон Юли 13, 2015 12:23 pm

Tatyana, писах ти на мейла. С удоволствие ще се възползвам от предложението за книгите! Прати ги, когато ти остане време, аз и без това съм заредила няколко книги на нощното шкафче и си чакат ред, така че не бързам :)
Благодаря предварително! :bouquet:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Вто Юли 14, 2015 3:53 pm

Suzi написа:
Tonkata написа: .....................................................................................................
Четох книгата преди близо 9 години. Бях на 20 и току-що бях изгубила приятеля си в автомобилна катастрофа… Не вярвах в живот след смъртта, прераждане и т.н. Книгата ми я препоръча приятел, също изгубил близък човек. Много ми помогна, точно в този момент, да се съвзема и да продължа да живея... Да повярвам, че момчето, което изгубих съществува някъде и може би ще го срещна отново…

Сега… не знам в какво вярвам. Омъжена съм, живея в чужбина и всичко това остана някак, както обичам да казвам, в миналия ми живот, въпреки че не е минал ден без да мисля за него…
Вече не помня книгата подробно, дадох я на приятелка, която внезапно загуби баща си.
Трябва да я прочета отново.
Ще се радвам да науча мнението ти за книгата, а доколкото разбирам има и други негови книги. Аз не съм ги чела за съжаление, но като си дойда в България задължително ще си ги поръчам.

Сузи,
сега разбирам как книгата се е отзовала у дома. Преди не много време изгубих много, много близък човек за мен и болката е изгаряща. Моя приятелка, вероятно за да ми вдъхне кураж, че в живота нещата не се губят, а само променят същността си, между другите книги ми е сложила и тази. Прочетеното предизвика у мен много въпроси и признавам си и надежда, че връзките ни с хората които не са между нас живите не са прекъснати, макар и да не можем да си комуникираме по начина по който ми се ще !
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tatyana » Сря Юли 15, 2015 12:47 am

Много точно казано Тонка - право в 10-ката :bigsm18:. Затова те обичам и усещам от самото начало, че сме от една порода :bigsm4:. Ще имаш и другите книги от този автор, но за съжаление само в електронен вариант, че приятели забравиха да ми върнат книжните, а нямам спомен на кой съм ги дала :bigsm7:

Между другото днес беше много красива с това зелено сако (не точно зелено де), което мернах набързо от един трамвай, ама докато се усетих да ти звънна и приключих служебните разговори вече беше 10,30 и беше късно да те чуя по това време :bigsm2:
Доскоро :bigsm22:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Сря Юли 15, 2015 4:42 pm

Tatyana написа:..............................................

Между другото днес беше много красива с това зелено сако (не точно зелено де), което мернах набързо от един трамвай, ама докато се усетих да ти звънна и приключих служебните разговори вече беше 10,30 и беше късно да те чуя по това време :bigsm2:
Доскоро :bigsm22:


Много е приятно да получиш комплименти ! :smdance: Благодаря ти, Татянка ! :applaus:
Вчера сутринта беше за сако, ама днес нещата не стоят така ! Ако може, ще си вървя с климатика под ръка и по улиците ! :laugh1: Успокоявам с факта, че и това ще свърши ! :notagree:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Маня » Пет Дек 11, 2015 5:00 pm

Честит рожден ден, Тонката! Бъди здрава и следвай Зоната! :bigsm22: :bigsm21: :bigsm40: :birthd:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот NikoLinia » Пет Дек 11, 2015 6:38 pm

Пак серийни рожденници! Аз се водя по Маня, надявам се да е права!
Честит Рожден Ден, Тонка! Бъди здрава и много щастлива!
:birthdaymulti: :fireworks:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Пет Дек 11, 2015 10:02 pm

Маня написа:Честит рожден ден, Тонката! Бъди здрава и следвай Зоната! :bigsm22: :bigsm21: :bigsm40: :birthd:

Благодаря ти, Маня за вниманието и пожеланията ! :choco:
Последно време Зоната нещо ми се изплъзва, но определено вината не е в нея :notagree: !
От края на лятото съм все на път, а Зоната все остава в София и ме чака ли чака, ама и това ще свърши и обещавам да съм редовна във форума и естествено в ЗОНАТА ! :yess:
Последна промяна Tonkata на Съб Дек 12, 2015 8:50 am, променена общо 1 път
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Пет Дек 11, 2015 10:13 pm

NikoLinia написа:Пак серийни рожденници! Аз се водя по Маня, надявам се да е права!
Честит Рожден Ден, Тонка! Бъди здрава и много щастлива!
:birthdaymulti: :fireworks:

Ники, не се съмнявай - разбира се че е права ! :yess:
Благодаря за пожеланията и се почерпи с парче от моята торта :birthd: !
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Вто Яну 05, 2016 9:05 pm

След голямото празнуване дойде време за активното зонуване ! :but:
Не съм си и представяла,че с удоволствие ще искам да се върна към кутийките, теглилките и сметките и ще пиша в дневничето си, а не само да "воайорствам" в чуждите. :notagree:
От вчера съм вече в Зоната и с двата крака, но явно прегрешенията са ми повечко и все още се чувствам тежка, тромава и непохватна.
Надявам се това да не продължи дълго защото е ГАДНО !!! :refuse: :refuse: :refuse:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Чет Яну 07, 2016 12:39 pm

Ох, май се завъртат нещата ! :notagree:
За тия три дни що вода изпих :msmile11: , що нещо! В офиса започнаха да крият тоалетната хартия от мен и са започнали да правят график за посещение в WC-то :techie-ebay: щото по техните думи съм приватизирала помещението :laugh4: :laugh1:
Малко съм позагубила тренинг в сглобяването на порциона и най-вече се озорвам със следобедната и късната закуска. Ще ми се да е нещо, което да е топличко и естествено да е малко. Приемам всякакви предложения и се надявам на помо-о-о-щ ! :pray:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот roksi » Чет Яну 07, 2016 8:52 pm

Е-е-е Тонка :hug: , браво ,и аз трябва да те последвам,че така съм се освинила , малеййййй,лакомията е без граници :mrgreen: а и няма кой да ни изпрати в ъгъла ,Пипи не се показва :laugh4: имам нужда от малко нахъсванеее....
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Маня » Чет Яну 07, 2016 9:01 pm

Рокси, срамота! Може ли човек докоснал се до Зоната, усетил резултатите от нея, да се "освинва"... Нямаш нужда от външно насъскване, сама трябва да вървиш по тази пътека! Никой не може да ти стори това, което сам си сториш - и в негативен и в позитивен смисъл важи! Я се взимай в ръце - ти поне си старо куче! Лакомията глава затрива. Не че всички сме безгрешни, всички си имаме по някой и друг ден или дни бягство. Но аз например не се чувствам добре, когато това бягство е е по-дълго. Старая се да го коригирам бързо бързо. Дори коледно-новогодишната десетдневка на "хранителни извращения" се постарах да е все пак с поне по 2-3 зонови хранения. И не мога да се оплача. Всичко си е ОК.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот roksi » Чет Яну 07, 2016 10:20 pm

Маня :hug: :Hello: ,ти за мен си , рядко срещан ,дисциплиниран, отговорен и м .д.....човек, няма друг като теб ,силна воля и дух. :applaus: Вярно е ,че каквото си направиш сам , никой друг , не ще ти го направи.Малее срамота, срамота :stupid: ,да се отпусна така .Благодаря ,за насъскването,започвам да препрочитам книгите, и се вземам в ръце.М/у другото чела ли си книгата на David Ludvwig -Винаги гладен .
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта

cron