Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Italiano » Чет Апр 17, 2014 10:34 pm

gogo написа:Бях по Италианската и Френската Ривиера ...

Е, Гого, мо'е ли да 'одиш по Италия и да не викнеш Италианецо с тебе?!
Ама така е - свикнахте на "Ити" и забравихте "Италиано" ...
:laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Зоната
 

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пет Апр 18, 2014 7:09 pm

Italiano написа:
gogo написа:Бях по Италианската и Френската Ривиера ...

Е, Гого, мо'е ли да 'одиш по Италия и да не викнеш Италианецо с тебе?!
Ама така е - свикнахте на "Ити" и забравихте "Италиано" ...
:laugh1:

Е, Ити не мой се коси :laugh4: . Догодина, живот и здраве ще те викна. А тук могат да се видят и малко снимки от пътуването ми.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Нед Апр 20, 2014 5:03 am

Христос Воскресе!

С най-добри пожелаия за всички зоНбита и техните семейства.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Karrita » Нед Апр 20, 2014 9:23 am

Воистина Воскресе!
Гогич, да ти се връщат всичките хубави пожелания!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот HippoDel » Нед Апр 20, 2014 6:01 pm

gogo написа:Христос Воскресе!

С най-добри пожелаия за всички зоНбита и техните семейства.

Воистина Воскресе! :potfl:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот zuzulin » Нед Апр 27, 2014 11:29 pm

Здравей gogo,
Нова съм тук и от три дни чета и главата ми се замая.Пиша в твоя дневник,защото вчера изчетох всички 34 страници за рибеното масло и останах с много добри впечатления за теб.Та на въпросите,много ще съм ти благодарна,ако ми отговориш.Изчислих с калкулатора в сайта,че трябва да приемам 9 БП. Изчислих и за водата-2.61-как се пие толкова много вода.Аз като изпия 1.5 съм доволна от себе си,та не знам как ще се справя с това !Вие тук спазвате ли стриктно количеството вода,което изчислява калкулатора?
Та главното ,за което моля е да ме насочиш към някакво едноседмично примерно меню за моите протеинови блокове.Просто главата ми се напълни с толкова много инфо,че ми трябва време да го асимилирам.Още не мога да се ориентирам в сметките(макар да си мислех,че съм добре с математиката).Може би тук в сайта има ,но двата почивни дни свършиха и от утре съм на работа.Рибено масло и аз мисля да поръчам от това ,което ти препоръчваш,но няма да е сега,а след месец като си дойда в България.
Главния ми проблем е обяда,защото живея в Италия и от година така се пристрастих към техните пици,фокачи,пиадини и всичките им разновидности на спагети и макарони.Готвят се много бързо и като се прибера от работа-хоп и макаронките са готови,а дъщеря ми свикна с тяхната кухня и няма претенции.Та си мисля трябва някакъв план да имам,защото ми омръзна да започвам с някоя диета и да стигам до под кривата круша.
Насочих се към Зоната,не толкова,че трябва да свалям килограми(само 10 са за сваляне) и някакви явни здравословни проблеми нямам,а защото от година се опитвам да се храня с колкото се може по малко буклуци в храната.Не казвам здравословно,защото то според мен е възможно не само с добра комбинация ,а и качество на храната.Вкъщи се пие само вода,всичко друго-сокове,кока кола,фанти е изхвърлено от употреба.Винаги преглеждам етикетите на стоката,която купувам и имам програма на телефона за Е-тата .Отказах се и от шунката и всички салами и кренвирши.Приготвям си в къщи хляба и сладкишите,бисквитки и т.н.В Зоната много се набляга на плодовете и зеленчуците,а тук страшно много химикали им слагат.Ако знаете чушките,картофите,лука,марулите-какви мутанти са-извънредно големи.
Стига толкова за тази вечер ....много дълго стана.чакам с нетърпение отговор.
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пон Апр 28, 2014 6:13 am

Здравей zuzulin и добре дошла в Зоната. Не се стряскай много. Стресът е само първите 1-2 седмици докато влезеш в "коловоза". Водата наистина трябва да се пие толкова, колкото ти е дал водният калкулатор. Целта е не само да ти е пълен стомаха с нещо, а да не се получи обезводняване на организма в следствие на контрола върху инсулина. Аз пия по 3 л. вода. Сутрин като отида на работа слагам 2 бутилки по 1,5 л. на бюрото и като са ми пред очите до края на деня съм ги изпил. Лесно е. Вярно е, че се ходи по-често до WC-то, но това е в реда на нещата.
Не ми говори за италианските пици и други специалитети. Няма и месец когато се върнахме от едно пътешествие до Италия, Монако и Франция.М.м.м... Дойдох си с около 2 кг и нещо отгоре. Но сега отново в Зоната и килцата се топят като ланшен сняг. Та за протеин аз ям много обезмаслена извара(0,5% масленост), обезмаслено кисело мляко(то обаче е смесен продукт - протеин + вълехидрат), пилешки гърди, риба, кайма(но си я правя в къщи. Купувам постно свинско и телелшко и го мелям у дома). Повечето неща си ги изчислявам по етикет. Ако ми изпратиш съдържание по етикет на протеини, които обичаш с удоволствие ще ти сметна колко грама са за 1 блок протеини(БП). Не се притеснявай да питаш за всичко, което те интересува. Успех.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот zuzulin » Пон Апр 28, 2014 8:23 am

Здравей gogo,благодаря ти за експресния отговор.За закуска изчислих 220г. кисело мляко(по етикет мазнини-0.1,въглехидрати-5.6,протеини-4.5) и три лешника-прави ли всичко това 1БП,1БВ и 1БМ?И да е правилно и да не е го изяждам,че няма време и трябва за работа да тичам.За обяда ще видя имам пилешко филе и броколи,аспержи и домати.Благодаря ти за отзивчивостта,но аз почти всичко купешко съм изхвърлила от употреба.Ще пиша пак. :yess:
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пон Апр 28, 2014 7:41 pm

zuzulin написа:Здравей gogo,благодаря ти за експресния отговор.За закуска изчислих 220г. кисело мляко(по етикет мазнини-0.1,въглехидрати-5.6,протеини-4.5) и три лешника-прави ли всичко това 1БП,1БВ и 1БМ?И да е правилно и да не е го изяждам,че няма време и трябва за работа да тичам.За обяда ще видя имам пилешко филе и броколи,аспержи и домати.Благодаря ти за отзивчивостта,но аз почти всичко купешко съм изхвърлила от употреба.Ще пиша пак. :yess:


zuzulin, изчислението по етикет правим по следните формули:

1БП = (100/съдържание на протеини в 100 гр)*7
1БВ = (100/съдържание на въглехидрати в 100 гр)*9
1БМ = (100/съдържание на мазнини в 100 гр)*1,5

От съдържанието на въглехидратите трябва да се извадят фибрите.
Предполагам, че си дала съдържанието в 100 гр, тогава:

1БП = (100/4,5)*7 = 156 гр.
1БВ =(100/5,6)*9 = 161 гр.
1БМ = (100/0,1)*1,5 = 1500 гр.

От така направените изчисления излиза, че това кисело мляко 160 гр. е 1БП+1БВ, а не както ти си написала 220 гр. Трите лешника са ти правилно 1БМ.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот zuzulin » Вто Апр 29, 2014 7:51 am

Благодаря отново за отговора.А аз вчера не съм и смятала по формулата,защото още не ми беше ясня.Взех за даденост от таблицата и за лешниците така.За обяд останах втрещена колко много за 220гр.аспержи за 2В и реших ,че трябва да прочета още.Свалих си книгата на Барито,проумях формулата за изчисленията и целия след обяд четох във форума за рецептите.
Стигнах до следните изводи и въпроси:
1.Трябва да си набавя рибено масло-ще направя една обиколка при първа възможност на тукашните аптеки,ако не от сайта ,който си препоръчал
2.Трябва да си набавя и овес ,но от правилния и поне 2-3 пъти да го включа в менюто
3.Според мен в началото поне 2-3 седмици трябва да се придържам към зелените от таблицата,защото в рецептите дадени на сайта има и червени?
4.За овесените трици,понеже съм се запасила яко(тук са много скъпи),разбрах,че се смятат по етикет,но те от червените ли са в таблицата?
5.Когато смяташ по формулата(примера с моето мляко) и стойностите на протеините и въглехидратите са така близки156 и 160 ,закръгляме на 160,а ако са 160П и 230В как го смятам?Уж аъм я разбрала формулата :think2: ,но пак въпроси...въпроси? :hm:
чао за сега и лек ден
ааа щях да забравя,не знам кого да питам за дъщеря ми-тя е на почти 10г .как да я вкарам в Зоната и може ли?
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот tanita68 » Вто Апр 29, 2014 2:05 pm

zuzulin написа:Благодаря отново за отговора.А аз вчера не съм и смятала по формулата,защото още не ми беше ясня.Взех за даденост от таблицата и за лешниците така.За обяд останах втрещена колко много за 220гр.аспержи за 2В и реших ,че трябва да прочета още.Свалих си книгата на Барито,проумях формулата за изчисленията и целия след обяд четох във форума за рецептите.
Стигнах до следните изводи и въпроси:
1.Трябва да си набавя рибено масло-ще направя една обиколка при първа възможност на тукашните аптеки,ако не от сайта ,който си препоръчал
2.Трябва да си набавя и овес ,но от правилния и поне 2-3 пъти да го включа в менюто
3.Според мен в началото поне 2-3 седмици трябва да се придържам към зелените от таблицата,защото в рецептите дадени на сайта има и червени?
4.За овесените трици,понеже съм се запасила яко(тук са много скъпи),разбрах,че се смятат по етикет,но те от червените ли са в таблицата?
5.Когато смяташ по формулата(примера с моето мляко) и стойностите на протеините и въглехидратите са така близки156 и 160 ,закръгляме на 160,а ако са 160П и 230В как го смятам?Уж аъм я разбрала формулата :think2: ,но пак въпроси...въпроси? :hm:
чао за сега и лек ден
ааа щях да забравя,не знам кого да питам за дъщеря ми-тя е на почти 10г .как да я вкарам в Зоната и може ли?

Преди време бях попаднала на един италиански сайт, където се предлагаха храни по зоната. За съжаление не съм го запаметила в отметките, но може да потърсиш с гугъл. Предлагаха и рибено масло, както и зонови барчета.
4.Овесените трици са оранжеви, т.е. приемлив избор.
5. Когато смяташ по таблицата ако ти се получат близки стойности закръгляш и приемаш някакво средно число за БП+БВ - смесен продукт. А в случай, че стойностите се различават толкова си изчисляваш на 160гр мляко в случая се пада 1БП и 0,7БВ. Остатъка го допълваш с 0,3БВ плод и се получава плодово мляко.
За детето малко трудна задача - ти можеш да готвиш по зоната и тя да се храни със същата храна, няма проблем, но обикновено децата си хапват и доста странични неща. Моя син например е на година и 5 месеца почти и си хапва от зоновата храна, но освен това яде и много зеленчуци и плодове, както и все още суче. Хубавото при него е, че яде плодовете и зеленчуците сурови. Иначе предпочита зоновите сладкиши пред нормалните такива, така че го оставям да си ги хапва спокойно. Проблема при децата е, че няма как да изчислиш колко блока са им нужни на ден. Но поне приблизително може да се придържате към зоната. Виж във въпроси и отговори, мисля че имаше такъв въпрос. Също така Карита и Хипо се опитваха да хранят дъщерите си така. Може с тях да се консултираш по този въпрос.
Надявам се Гого да не се сърди, че взех думата в неговия дневник. :bigsm1: :bigsm4:
Приятно зонуване!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Вто Апр 29, 2014 10:19 pm

zuzulin написа:Благодаря отново за отговора.А аз вчера не съм и смятала по формулата,защото още не ми беше ясня.Взех за даденост от таблицата и за лешниците така.За обяд останах втрещена колко много за 220гр.аспержи за 2В и реших ,че трябва да прочета още.Свалих си книгата на Барито,проумях формулата за изчисленията и целия след обяд четох във форума за рецептите.
Стигнах до следните изводи и въпроси:
1.Трябва да си набавя рибено масло-ще направя една обиколка при първа възможност на тукашните аптеки,ако не от сайта ,който си препоръчал
2.Трябва да си набавя и овес ,но от правилния и поне 2-3 пъти да го включа в менюто
3.Според мен в началото поне 2-3 седмици трябва да се придържам към зелените от таблицата,защото в рецептите дадени на сайта има и червени?
4.За овесените трици,понеже съм се запасила яко(тук са много скъпи),разбрах,че се смятат по етикет,но те от червените ли са в таблицата?
5.Когато смяташ по формулата(примера с моето мляко) и стойностите на протеините и въглехидратите са така близки156 и 160 ,закръгляме на 160,а ако са 160П и 230В как го смятам?Уж аъм я разбрала формулата :think2: ,но пак въпроси...въпроси? :hm:
чао за сега и лек ден
ааа щях да забравя,не знам кого да питам за дъщеря ми-тя е на почти 10г .как да я вкарам в Зоната и може ли?


При избора на рибеното масло гледай да е молекулярно пречистено и концентрирано(в 1 капсула рибено масло повече от половината трябва да е EPA+DHA). Особено обърни внимание на Serving size за колко капсули са данните за да съобразиш дали маслото е концентрирано или не.

Овес си купувам от iHerb. По препоръка на Пипи търся начупен овес. Този Now Foods, Steel Cut Oats, 2 lbs (907 g) е почти килограм и на много изгодна цена. А този Bob's Red Mill, Organic Steel Cut Oats, 24 oz (680 g) препоръча Пипи, фирмата била с име. И двата овеса(поотделно) ми се връзват идеално с рибеното масло Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels и поръчката не излиза над 30 лв(без транспорта) и ми идва в пощата. Мисля, че аз съм си решил въпроса и с рибеното масло и с овеса. :wave:

Според мен е добре поне 1-2 месеца да се придържаш стриктно към зелените храни за да може организма да ти се пренастрои хормонално.

Основен принцип в Зоната е балансираното хранене, т.е на едно ядене трябва да приемаме еднакво количество въглехидратни, протеинови и мазнинни блокове. При продукт 160П и 230В явно не можем да пренебрегнем протеините и да счетем продукта за въглехидрат. Единия вариант е този, който е предложила Танита. Втори вариант(според мен и по-лесен) е просто да се спреш на кисело мляко, което е добре балансирано за да не се налага да работиш по метода "нагодиго" . :laugh:
Последна промяна gogo на Съб Сеп 20, 2014 11:13 pm, променена общо 3 пъти
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Май 01, 2014 11:06 am

Честит 1 май на всички !!! :party:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот tanita68 » Чет Май 01, 2014 11:32 am

gogo написа:Честит 1 май на всички !!! :party:

Честито и на теб! :happy-cheerleadersmileyguy: :party:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот zuzulin » Пон Май 05, 2014 11:48 am

gogo написа:Овес си купувам от iHerb. По препоръка на Пипи търся начупен овес. Този Now Foods, Steel Cut Oats, 2 lbs (907 g) е почти килограм и на много изгодна цена. А този Bob's Red Mill, Organic Steel Cut Oats, 24 oz (680 g) препоръча Пипи, фирмата била с име. И двата овеса(поотделно) ми се връзват идеално с рибеното масло Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels и поръчката не излиза над 30 лв(без транспорта) и ми идва в пощата. Мисля, че аз съм си решил въпроса и с рибеното масло и с овеса. :wave:

Според мен е добре поне 1-2 месеца да се придържаш стриктно към зелените храни за да може организма да ти се пренастрои хормонално.

Основен принцип в Зоната е балансираното хранене, т.е на едно ядене трябва да приемаме еднакво количество въглехидратни, протеинови и мазнинни блокове. При продукт 160П и 230В явно не можем да пренебрегнем протеините и да счетем продукта за въглехидрат. Единия вариант е този, който е предложила Танита. Втори вариант(според мен и по-лесен) е просто да се спреш на кисело мляко, което е добре балансирано за да не се налага да работиш по метода "нагодиго" . :laugh:

Благодаря за съветите и от тук на татък,ще внимавам при пазаруването-голямо смятане ще падне до като си открия подходящите продукти!!!Лек ден
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Маня » Вто Май 06, 2014 9:39 am

Честит имен ден, Гого! На теб и сина ти! Свети Георги да бди над вас! Да ви носи здраве, любов, щастие и успехи! :hooo: :hooo:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта