Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот HippoDel » Чет Фев 27, 2014 10:59 am

Italiano написа:
HippoDel написа:Идеята е следната: след 1блок, не повече от 1,5-2 часа, трябва да ти е следващото хранене. След 2 блока, не повече от 3,5-4 часа, а след 3 блока, не повече от 5,5 максимум 6 часа.

Ехееее, къде отидохте чак на 6 часа?!?!
Недейте така! Барито е казал не повече от 5 часа разлика между храненията.

Така е, не бива да е повече от 5 часа. Но аз от собствен опит и по спомени от книгата "ЗОНАТА" дадох отговора. Сега проверих, наистина там пише, че едно основно ядене ни държи в хормонален баланс от 4-6 часа. (стр.126-127) "Запомнете, че хормоналният ефект, предизвикан от едно ядене, продължава между 4 и 6 часа." Затова съм писала "не повече от 5,5 максимум 6 часа". По-правилно би било да напиша, "не повече от 5, максимум 6", но аз спокойно издържам 5,5 часа без да огладнея след 3 блока. :angel:
Приемам забележката. Трябваше да се доуточня. :bigsm4:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Зоната
 

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Italiano » Чет Фев 27, 2014 12:48 pm

Да, сигурно е така, щом Барито го пише - хормоналният ефект, предизвикан от едно ядене, продължава между 4 и 6 часа.
Но хормоналният ефект не настъпва веднага с първата хапка храна.
И затова логиката е да се храним до 5 часа, за да има време новата "партида" да се застъпи със старата.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот HippoDel » Чет Фев 27, 2014 2:08 pm

Italiano написа:Да, сигурно е така, щом Барито го пише - хормоналният ефект, предизвикан от едно ядене, продължава между 4 и 6 часа.
Но хормоналният ефект не настъпва веднага с първата хапка храна.
И затова логиката е да се храним до 5 часа, за да има време новата "партида" да се застъпи със старата.

Слушам, господин доцент с палка! :handgestures-salute: :handgestures-salute: :handgestures-salute:
Както казах приемам забележката. Аз не споря, че не е така, само доуточнявам, защо съм го написала. Все пак 6 часа е максимумът, т.е. това е за извънредни случаи. :peace1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Italiano » Пет Фев 28, 2014 10:03 pm

Ааач, Хипо - и аз не споря. Само уточняваме, за да не се получат разминавания.
:hug:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Kalina » Съб Мар 01, 2014 9:39 pm

Честита Баба Марта. Привет Гази, първо да ти се извиня, че ти пиша в дневника,но имам имам проблем с приемането на омега.......ако съм разбрала правилно май и ти си имал същия проблем ако е така ще се радвам ако споделиш май съм алергична.
Струва ми се, че от кръвната група /резус фактор/. :think2:
Аватар
Kalina
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 26, 2013 9:39 pm

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Gazilot » Пет Мар 07, 2014 10:11 pm

Калина, сорка за бавния отговор, но нещо си в грешка, не приемам рибено масло, защото пиех (преди Зоната) антикоагулант за разреждане на кръвта. С маслото щях да се разредя като текезесарско вино. Но сега, може би до седмица, ще се влея и аз в редиците на гоговистите. 7 месеца Зона, 7 месеца без хап, 7 месеца щастие. Баси Кефа!

В тоя ред на мисли, в телеграфен стил : вчера чукнах 7 месеца Зона. резултат - начало 104.5 - в момента 78.9.
Трансформирано тяло в едно такова, в което бях преди двадесетина години, Б-а-а-си кефа.
Тонус в количества, с които мога да тонизирам и Волен Сидеров до усмивка, колкото и да граничи с научната фантастика. Бафти кефа!
Абе 7 месеца Зона си е... Бахти Кефа!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Мечта_8 » Съб Мар 08, 2014 3:32 am

Gazilot написа: 7 месеца Зона, 7 месеца без хап, 7 месеца щастие. резултат - начало 104.5 - в момента 78.9.
Трансформирано тяло в едно такова, в което бях преди двадесетина години, Б-а-а-си кефа.

Гази, поздравления за чудесните резултати! :bigsm20:
Пожелавам и на себе си и на всички зонуващи такова удовлетворение от зоната!
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Kalina » Съб Мар 08, 2014 12:47 pm

Gazilot написа:Калина, сорка за бавния отговор, но нещо си в грешка, не приемам рибено масло, защото пиех (преди Зоната) антикоагулант за разреждане на кръвта. С маслото щях да се разредя като текезесарско вино. Но сега, може би до седмица, ще се влея и аз в редиците на гоговистите. 7 месеца Зона, 7 месеца без хап, 7 месеца щастие. Баси Кефа!

В тоя ред на мисли, в телеграфен стил : вчера чукнах 7 месеца Зона. резултат - начало 104.5 - в момента 78.9.
Трансформирано тяло в едно такова, в което бях преди двадесетина години, Б-а-а-си кефа.
Тонус в количества, с които мога да тонизирам и Волен Сидеров до усмивка, колкото и да граничи с научната фантастика. Бафти кефа!
Абе 7 месеца Зона си е... Бахти Кефа!

Благодаря, за отговора. Аз продължавам да спазвам правилата на зоната без рибено масло. А за успехите ти поздравления. :yess:
Аватар
Kalina
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 26, 2013 9:39 pm

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот gogo » Нед Мар 09, 2014 10:32 pm

Гази, поздравления и от мен за резултатите в Зоната. :bigsm47:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Plam4e22 » Вто Мар 11, 2014 10:03 am

Гази,вече като се замисля за теб, виждам една снажна фиданка :yess: :yess: до лятото вече ще публикуваш снимки редом до тези на Пипи сина :laugh4: :laugh4:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Pipilota » Вто Мар 11, 2014 2:51 pm

Оффф, аз пък чакам Гази да ми напише ода за отказването на цигарите....ако пак не ги е пропушил де :laugh: Ама аз съм търпелива, и смирено чакам да му дойде никотин-free музата :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Tatyana » Съб Мар 15, 2014 9:49 pm

Привет, Гази. Благодаря за посрещането на твоя територия :hug:. Тъкмо преди малко пишех в друга тема за магнезия и се сетих, че може да ти е от полза една друга книжка, ако ти попадне. Заглавието е "Факторът магнезий" от д-р Милдред Сийлиг и д-р Андреа Розаноф. Да не влизам в подробности, но основно магнезия пази здрави кръвоносните съдове и се бори със сърдечни болести, та затова се сетих за теб. Още предпазва и лекува от хипертония, диабет и куп други неща. Най-добре се усвоява течната форма, която се втрива в кожата. Аз ползвам едно холандско магнезиево олио, което един приятел (луд на тема здраве) ми донася отнякъде и твърди, че е най-доброто на пазара в момента. А аз му вярвам, като знам колко тонове литература е изчел по въпроси за здравето. И книгата ми е подарък от него. Ако те интересува, ще го питам къде се продава и кой го внася.
p.s. По принцип избягвам да давам непоискани съвети, защото ответната реакция обикновено е :bambam2: :laugh4: (основен вселенски закон), но просто ми дойде отвътре да споделя. Може да помогне :)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Gazilot » Нед Мар 16, 2014 12:10 am

Plam4e22 написа:Гази,вече като се замисля за теб, виждам една снажна фиданка :yess: :yess: до лятото вече ще публикуваш снимки редом до тези на Пипи сина :laugh4: :laugh4:


Пламче, по-скоро фидан. Мда, грубо казано - така се чувствам. Не точно фидан, ами като пич. Преди съм се чувствал така само като се насвяткам - the world is mine състояние. А сега си ми е по дефоулт. Ходя си на шивач, прекроявам си дрехите, защото старите не ми стават.

pipilota написа:Оффф, аз пък чакам Гази да ми напише ода за отказването на цигарите....ако пак не ги е пропушил де :laugh: Ама аз съм търпелива, и смирено чакам да му дойде никотин-free музата :laugh4:


Пипс, не съм ги пропушил, даже не съм си и помислял. И кафе не пия от 3 седмици и кусур. Реших и спрях и него, да видя тая кофеинова зависимост само в главата ли е. Еми, там е. Не ми липсва, за тоя период пих 1 път и не бях очарован. А преди, ако не пиех кафе до 20 минути след като стана, бях способен на убийство с особена жестокост. Сега - чай му е майката, сутрин черен, после си бича айляк на плодови, билкови и всякакви модели.

Tatyana написа:По принцип избягвам да давам непоискани съвети, защото ответната реакция обикновено е :bambam2: :laugh4: (основен вселенски закон), но просто ми дойде отвътре да споделя. Може да помогне

Татяначка, мерси за съвета. В случая нямам нужда, защото се чувствам, а и изследваният го показват - прекрасно, но все пак аай инфо за това магнзиево чудо на лични. Мерси.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
И тука искам да споделя някой мои виждания относно Зоната, защото гледам от два-три месеца насам, форума се разводни много с експерти по Зоната на по 2 седмици зонуване и даващи препоръки, без да са разбрали за какво иде реч въобще. Без да са прочели и една книга на Барито.
Оня искал да свали 5 килограма, ама за 3 седмици свалил само 1, и ужас - Зоната не работи, Зоната не е неговият режим.
Друг не харесвал режима, щото му причинявал здравословни проблеми (Иванов стайл) - а същият от 30 поста в 16 споменава, че изпуска часове, прегрешава постоянно, яде червени храни като бик от корида.
Не, не искам да звуча грубо, хора всякакви, всеки прави грешки, не всички сме еднакви и бля бля бля.

Хора, Зоната се почва след като направите едно простичко нещо. А то е - RTFB*!!! Наизуст и с четене на форума, четене на чужд опит, разхвърлен по теми и реплаи се получава доста често объркване. Една книжка, едно малко зелено книжле ще ви избави от сума ти грешки, които водят до обезкуражаващи резултати. Създайте си базата, осветлете си нещата от редовете на книгата и тогава прекрачвайте в Зоната.
13 лева - Зоната - на Бари Сиърс. Има я, просто я прочетете, преди да започнете.
След това има няколко правила. Златните са споменати от Барито, но на някои има особени акценти,като например :

-Не изпускайте часовете, разстоянията между храненията, настъпи ли 4-тия, или при закуските 2-ия час, ТРЯБВА да ядете, изпросете си храна ако трябва, но ЯЖТЕ!!!

-Баланс до грам, на килограм е срам! Визирам, че 243 грама домат за блок няма да Ви убият на място!

-В първите месец, месец и половина, два, че три - ОГРАНИЧЕТЕ червени храни! Ако искате резултат, който да Ви вдъхнови, устискайте. Няма забранени храни, а препоръчителни.

-И ако прегрешавате - дали сте посветен на Зоната и решени да я спазвате, ще разберете по следният начин :
1.Ако след и по време на прегрешението Ви е едно такова гузно или гузничко, дори малко да е - посветени сте и има Зона за Вас.
2. Ако прегрешението за Вас е удоволствие, че сте се отървали за момент от "гадният, забраняващ всичко и грамотеглещ начин на хранене" - то Вие не сте убедили себе си в това с което сте се захванали. По-добре поговорете пред огледалото с това отсреща "То би ор нот то би"

- Ограничете хляба, ръжен мръжен, пълнозърнест-вълнозърнест! Хлябът е една от основните причини докарали Ви до тук, запомнете!

- Не си мислете, че като не сте стриктен в храненето с тренировки ще наваксате непостоянството си. Това не е идеята на Зоната, по-добре си търсете фитнес инструктор! Аз не спортувам, даже мога да кажа, че водя застоял начин на живот, който ще променя като се стопли, но дори и така, аз слабея (27-28 кг за 7 месеца и половина).

- Повтаряйте си какво Ви е довело дотук - да се интересувате за здравето си, да четете този форум. Мотивирайте се именно с това.

- Бъдете стриктни, убедете се в ползите и тогава споделете и съветвайте, а не още на първия свален килограм да си мислите, че всичко е под контрол и "сте в нещата".

- 5 пъти на ден предимно зелени храни, в точното време, обилно поляти с вода и гарнирани с рибено масло - Това е квинтесенция на Зоната! Нищо повече !

Успех

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
RTFB - Read The Fuckun' Book
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Pipilota » Пон Мар 17, 2014 6:32 am

Гази, както винаги единствен и неповторим на земята :yess: Само докато забележа, че си творил пак нещо дневника ти :writing1: , и ще си счупя краката :runfun: да бързам на нахълтам вътре и ООооо кефффф, дойде време да чета на сър гЪзи, опсс, сър Гази размишленията :hug:

Това с цигарите...все едно чета себе си :) Аз в живота си чай бях пила около 7-8 пъти за моите 38 години :)) И като спрях цигарите, викам айде паралелно с това и кафето....и за заместител се обърнах към чайчетата. В началото ми беше супер сртанно да пия някаква оцветена вода само, но се сега вече усещам различните вкусове, мога да кажа кой чай какъв е. Изобщо от както не пуша вкусовите ми рецептори много са се засилили.

И всъщност, трябваше да започна с "Поздравления" за това, че все още си никотин фрии мен :hugs1: Само дето ме предаде в началото, и ме остави сама да страдам :laugh4: но сега съм много щастлива, че имам последовател.
Ако успеем да примамим още някой да спре цигарите, и ще съм много горда. Един да се закачи, все ще е файда :applaus:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот GODzillata » Сря Мар 19, 2014 8:15 pm

Gazilot написа:... още не съм за възхищение, защото не намирам силата да спра пустите му цигари. Намалил съм ги, НО нямам право изобщо да ги пуша ...


Привет!

Изчетох ти първия пост в дневника - на един дъх, защото все едно четях за себе си! :mrgreen:
Докато другите хора ядат, за да живеят, аз живеех - за да ям! :lol:

Докато не попаднах на Зоната преди седмица.........и сега мирогледът ми се промени отвсякъде, от кулинар - чревоугодник, се превърнах в математик - творец. :)

Сега по твоя проблем - аз пушех 30 години, най-редовно, между кутия и две на ден, понякога и три........през тези 30 години все се опитвах да ги спра, пробвах всичко - лепенки, Табекс, Анти-таб, електронна цигара и т.н., е не и не - все си пушех, докато не попаднах на Алън Кар.........кой е той ли? :hm:

За отказване на цигарите Алън Кар е това, което е Бари Сиърс за отслабването!

Това е ---> КНИГАТА, която си търсил през по-голямата част от живота си!!!

Милиони хора по света са отказали цигарите с помощта на тази книга, аз съм един от тях, присъедини се и ТИ! :yess:

Пожелавам ти успех, отърви се от гадния плевел и се надявам скоро да си бивш пушач!
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Pipilota » Чет Мар 20, 2014 4:05 am

GODzillata Добре си дошъл в къщата на Газилот ;) Само че май си огледал само външната мазилка, и не си се разходил навътре в стаите....последното подобрение от доста време вече, е че Сър Газилот не пуши....Зоната ни отказа и от цигарите и се справихме и без книги :peace1: . Благодарим все пак за информацията, може да се окаже полезна на другите димящи зоНбенца тук ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron