Дневникът на _belladonna_

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот gogo » Чет Сеп 10, 2015 11:34 pm

_belladonna_ написа:Може ли човек, който не спазва Зоната да пие по 3 гр рибено масло? Питам за приятелка, която иска да пие за коса, нокти. Аз и препоръчах да пие по 3 гр, но реших да питам и вас. Поръча от нашето масло. Препоръчителната доза на опаковката е 2 капсули дневно.

Може напълно спокойно да пробва дозите препоръчани от д-р Сиърс(виж тук въпрос 55). Предозирането, ако приемеш дозата наведнъж, най-много може да те доведе до :obscene-tolietpush: , но ползите от приемането на такива дози са несъмнени.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на _belladonna_

Зоната
 

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пет Сеп 11, 2015 8:12 am

Витамин Е винаги когато се приема рибено масло ли се пие? Защото и аз не пия...
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Пет Сеп 11, 2015 9:59 am

В "Omega Rx" Бари е написал:
Въпреки че не е доказано, че витамин Е намалява вероятността от сърдечно-съдови болести, той осигурява много евтина застрахователна полица, защото подпомага поддържането на адекватни нива антиоксиданти в тялото в присъствието на високи дози рибено масло.

Препоръчаните от него дози са от 100 до 400 IU на ден.
Аз лично периодично в рамките на месец ползвам по 200 IU - купила съм си такава разфасовка и си я пийвам заедно с рибеното масло вечер и комбинирам с поливитамини на Alive.

Бари препоръчва да се използва и с цел намаляване на някои евентуални странични ефекти от употребата на рибено масло.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Сря Сеп 30, 2015 9:16 am

Като гледам повечето сме се изпокрили, дано да е за добро. :lol: При мен нищо ново-все същите килограми и вече губя надежда че ще падна под 54 кг. Но...здраве да е. :) Дано да не ме демотивира това, засега се държа.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот GODzillata » Пет Окт 02, 2015 11:02 am

_belladonna_ написа:... вече губя надежда че ще падна под 54 кг. ....


Недей да губиш надежда, изгуби някой блок и ще паднеш под 54кг.
...даже ако прекалиш, може и под 45кг. да паднеш. ;)

@Маня, какъв вит. Е пиеш, дай линк, pls.
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пет Окт 02, 2015 11:49 am

GODzillata написа:
_belladonna_ написа:... вече губя надежда че ще падна под 54 кг. ....


Недей да губиш надежда, изгуби някой блок и ще паднеш под 54кг.
...даже ако прекалиш, може и под 45кг. да паднеш. ;)

@Маня, какъв вит. Е пиеш, дай линк, pls.

Вече пробвах с по-малко блокове. Издържах 1 седмица и се върнах на 10 блока. То си е чист глад с по-малко от това. По скоро трябва да вдигна физическата активност, но трудно ще стане. Ти слабееш ли?
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Italiano » Сря Окт 07, 2015 1:59 pm

_belladonna_ написа:Като гледам повечето сме се изпокрили, дано да е за добро. :lol: При мен нищо ново-все същите килограми и вече губя надежда че ще падна под 54 кг. Но...здраве да е. :) Дано да не ме демотивира това, засега се държа.

Нали си знаеш, че Зоната не е диета за отслабване, а за оптимално здраве, като се регулира и оптимално тегло?!
Може би това е оптималното и здравословно тегло за организма ти, колкото и да искаш да го свалиш още надолу.
;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Чет Окт 08, 2015 9:59 am

Знам си аз, но едва ли това е оптималното ми тегло. Няма как да се съглася на тези заоблени форми. За оптимално тегло приемам 45 кг, но и на 50 съм съгласна вече. Здравето ми не се е подобрило кой знае колко. Запека си го имам и другите да не ги изреждам. Мисля, че Зоната повлиява добре теглото и кръвното. Аз с кръвното нямам проблеми за сега.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Чет Окт 08, 2015 12:24 pm

Бела, това че все още не си решила проблема със запека със сигурност говори, че не си постигнала баланс на "добри" и "лоши" айкозаноиди и със сигурност все още произвеждаш повече "лоши". Не трябва да се прекалява с овеса (Бари препоръчва да се изяждат максимум две овесени закуски - 3 блока за жените) на седмица. Важен е приемът на рибено масло - тук става въпрос вече за качеството на рибеното масло, което можем да си разрешим и аз доста се замислям, че май е по-добре без него, отколкото с такова, което не е фармацевтичен клас - iHerb-ското не е такъв клас, то е само молекулярно пречистено. Трябва напълно да се изключат зърнени храни (хляб и тестени, дори да са пълнозърнени). Това, че все още ти се хапва сладичко (скоро май говори за стевия, че без сладки храни нещо не ти достига) също говори, че не е постигнат точния баланс на айкозаноидите. Опитай за две седмици да се върнеш изцяло към зелената зона и доколкото ти е възможно въглехидратите да са минимално топлинно обработени.
А колко за теб е оптимално, и колко е оптимално за организма ти - има огромна разлика - защото човек си мисли и мечтае едно, а природата и организмът имат доста по-различен план. :) . А в първия си пост в дневника си си мечтала за 54 кг. И май си ги постигнала :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Чет Окт 08, 2015 12:41 pm

Маня, постигнах първоначалната цел, но веднага се появи нова-50 кг. :) В началото ми се струваше, че 12 кг трудно ще ги сваля затова 54 кг ми се струваха разумна цел. Запека точно от диети си го докарах и вече години се боря с него. И сега си карам предимно на зелени храни, изключение правя с някой зонов сладкиш и филийка Бонус отвреме навреме. А от сладкишите не искам да се отказвам. Носят ми удоволствие и да ги приготвям, и да ги консумирам. Това е и една от причините да правя точно Зоната, а не някой друг режим. Ако зоната не ми даваше такава свобода в храненето щях да се откажа.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Katerinka » Пет Окт 09, 2015 9:42 am

Бела пиенето на вода половин час преди ядене не ти ли помага, аз съм много доволна от тази тактика :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пет Окт 09, 2015 2:55 pm

Не Кате, не помага. Аз съм на по тежки методи. :)
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Katerinka » Пет Окт 09, 2015 4:11 pm

Има една билка, синя жлъчка се казва, на времето имах такъв проблем, много сериозен, и тя ме оправи. Тя не е разхлабително, а лекува перисталтиката. Ефекта не е бърз, но досега който я е пробвал е доволен. Пие се една чаша чай сутрин на гладно. Аз я пиех и през деня за по бърз ефект, и се пие най малко 40 дни. На билките им трябва повече време да подействат.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пон Окт 12, 2015 8:02 am

Мерси Кате, ще я потърся. Точно лечение ми трябва на мен, а не медикаменти за еднократно действие.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пон Окт 12, 2015 12:00 pm

Купих Синя жлъчка, започвам да я пия от днес. Смятам сутрин и вечер по 1 чаша чай. Какво ли не съм пила и това да пробвам. :) Благодаря ти Кате!
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Italiano » Пон Окт 12, 2015 12:15 pm

45 килограма ... ти си се познаваш най-добре, но дали целите ти не отиват към крайност?!
Казваш, че става и 50, ама като ги стигнеш, пак ще искаш 45.
Та ти ще се стопиш! :mrgreen:

Може би правиш сравнения с предишен период от живота ти, когато си била 45 кг. и си се чувствала страхотно, но не забравяй, че някои промени в организма са безвъзвратни.
Костите например стават по-плътни и това не можеш го върна. Което означава, че 45 кг. сега, няма да са 45 кг. от младежките ти години, а нещо по-нездравословно.

Но аз си правя разсъждения по принцип - ти си знаеш какъв е случаят при теб.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта