Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Ani » Пет Фев 21, 2014 8:01 pm

Браво, Гъзи :hug:
Вашите писания ме мотивират и вдъхновяват все повече...като имам време все чета по-нещо, за да се убедя и си казвам: Боже, човек, реално е и на теб може да се случи! :pray: :pray:

Надявам се и аз да се похваля :) :) :) :)
Иначе съм решила-кантарът само НЕРВИ с него, зарязвам го засега и си ям. :angel:
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Зоната
 

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Italiano » Пет Фев 21, 2014 11:13 pm

Ani написа:Браво, Гъзи :hug:

:laugh2:
Гъзи

Гъзи :laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот vanja » Съб Фев 22, 2014 2:49 pm

:laugh1: :laugh1: :laugh1: :lol: :lol:

Ох, направо със сълзи се смях!

Гази, трябва Ани да ти купи нова риза, че ти е кръстница вече :laugh3: :laugh3:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот HippoDel » Съб Фев 22, 2014 6:37 pm

vanja написа: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :lol: :lol:

Ох, направо със сълзи се смях!

Гази, трябва Ани да ти купи нова риза, че ти е кръстница вече :laugh3: :laugh3:

Е, Гази се уреди с нова ризка. :yess: Че и без това го е закъсал, ;) дрехите му стоят като харизани от някой дебел роднина. :bigsm27:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Tatyana » Нед Фев 23, 2014 2:05 am

Скришом пак ти дойдох на гости :mix4: . За трети път ти чета дневника и продължавам да се хиля като тиква посред нощ – надявам се, че комшиите дълбоко спят и не ме чуват…иначе сериозно ще се усъмнят в психическото ми здраве (голям майтап - психология е едното ми образование :laugh4: ), но вече не ми пука – зонбирах се и аз вероятно, а и подобна музика сме слушали на младини, та те чувствам още по-близък :music-rockout:
У-НИ-КА-ЛЕН екзмпляр си – невероятен колорит и дух струят от писанията ти. Не е четка, а констатация. Само не знам как да преведа всичко това на руски (защото на места не подлежи на превод) и да вкарам и моето слънце руснак в света на Зоната, а той има сериозна нужда - 105 кг при ръст 175 см и то бивш спортист бойни спортове на 52 г. Първата стъпка я направих и понеже съм много убедителна, вече си имам електронна везна и във Варна – крада ти ноухау-то (да се обграждам съм зоНбита) и го убедих, но засега съм дотам.
Моля те, продължавай да пишеш тук (когато имаш муза естествено), защото дневника ти вдъхновява, разсмива и в същото време вкарва човек в дълбоки размисли.
p.s. А на Руслан Мъйнов му имах телефона и ме е яд, че го загубих, защото щеше да се зарадва, ако научи колко хора са приели "правата вяра - Зоната" след изявите му по телевизията и на колко хора е променил живота към добро.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 23, 2014 7:34 am

Хехех, то май добре че беше Русланчо, да разгласи малко, че иначе щях сама да си говоря с моето ехо в този форум... :glaugh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Gazilot » Пон Фев 24, 2014 5:55 pm

Гледах няколко филма напоследък, които ми направиха доста силно впечатление и ме вкараха в размисли.
Препоръчвам ги на всеки, който иска да научи какво яде и какво го лъжат, че яде :

1. Food Matters - Медицината лекува или убива, витамините вредни ли са и много други интересни нещица.
2. Sugar- the Bitter Truth - е тука направо ми се спря тока. Всичко е "таааааашак" в наши дни.
3. Super Size me - един пич направи невероятен експеримент. 1 месец яде само МакДоналдс (сутрин, обед и вечер)
- Какво му се случи, не е истина.
4. Food Inc. - за съвременните начини на производство на храна, обслужващи бързото хранене. Ужас.

Всичките ги има на Замунда в Документални, както и на колибка.

Приятно гледане, ако има такова!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Italiano » Пон Фев 24, 2014 9:17 pm

Само първия не съм го гледал.
Много истини разкриват тези филми.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Gazilot » Пон Фев 24, 2014 9:40 pm

Точно първият най-много ме впечатли. Дърпай :)

Цитат, който още кънти в главата ми: "Съвременната медицина лекува симптомите, а не причините"
И другото показателно е, че филма почва с хипократовата фраза „ И нека храната бъде твое лекарство”.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Italiano » Пон Фев 24, 2014 9:53 pm

Готово! :peace1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 25, 2014 3:11 am

Gazilot написа:Точно първият най-много ме впечатли. Дърпай :)
Цитат, който още кънти в главата ми: "Съвременната медицина лекува симптомите, а не причините"
И другото показателно е, че филма почва с хипократовата фраза „ И нека храната бъде твое лекарство”.


И аз не съм гледала първия филм, ама от тук не мога да отварям замундата.. :notagree:

Гази, за това Сиърс използва фразата на Хипократ за храната в книгите си. А относно изречението "Съвременната медицина лекува симптомите, а не причините"...Сиърс говори за това в книгата си Токсични мазнини. И се сетих, че споменавах подобно изречение в статията за Арахидоновата киселина в абзаца за класическото и тихото възпаление...където Барито говори за това, колко е страшно тихото възпаление (за съжаление на малко хора им пука за това, докато не опре ножа до кокала) и тогава Брито казва, че вече е твърде късно....т.е след дъжд качулка да се сетите да ядете здравословно...и тогава ..."най-доброто, което вашият лекар може да направи, е да ви предпише лекарства за лечение на симптомите на хронично заболяване, и нищо което да лекува основната причина."
Много е просто...никой фармацефтичен магнат няма интерес да лекува причината..
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Gazilot » Вто Фев 25, 2014 6:56 pm

Пипс, иди на kolibka.com
На search - food
Имаш две опции като го намериш
1. Да си го гледаш онлайн (аз ползвам VLC Player)
2. Или да дадеш Save Link As и да си го дръпнеш
----
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Tatyana » Вто Фев 25, 2014 9:48 pm

Благодаря за полезната информация. И аз не съм гледала 2 от тях, но ще наваксам пропуска.
В тази връзка препоръчвам на всички книгата на Тай Болинджър "ракът - да оцелееш извън матрицата", издадена 2013 г. в България. Шокирах се от лъжите, пропагандата и фалшифицираните "официални" данни от медицинската мафия. А всички нетоксични и ефективни методи се крият, дори откривателите им са преследвани, умишлено фалирани и заплашвани физически. И всичко е за пари - направо бях потресена.
Една от главите е "Храненето е жизненоважно", а в друга се описват доста подробно "Фантастични храни и страхотни хранителни добавки". Има още за ваксините, живак, аспартам и т.н. Около 500 страници е, но си струва времето да бъде прочетена. Мисля, че не е нужно да стигаме дотам, за да разберем как можем сами да се грижим за здравето си.
Извинявай Гази, че тук я пиша, но ако модераторите преценят, да я преместят в темата за здраве или където е подходящо. Просто я вързах с горната тема. А и скоро загубих близък човек от тази болест, та исках повече хора да имат и другата гледна точка, а не само на официалната медицина.
По-здрави на всички и по-малко при чичо доктор :msmile6:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Gazilot » Вто Фев 25, 2014 10:09 pm

O, Татяна, няма нищо, добре си ми дошла в тефтера :)
И мерси за хубавите думи по-горе. Що се отнася до инфото, много ме е страх да не се оплета в СК-то (световната конспирация), защото имам познати, които например вярват, че като мине свръхзвуков самолет, следите не са нищо друго, а обгазяващи и манипулиращи хората съединения. Трябва златната среда. И Zeitgeist е много хубав филм, и трите серии, но не предлага алтернатива, а утопия. А както знаем, хомо сапиенс не е създаден да се развива и живее в такива.
Ще потърся книгата, мерси.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Маня » Вто Фев 25, 2014 10:29 pm

Gazilot написа:Ще потърся книгата, мерси.

По всички онлайн книжарници е изчертана. Но може да се прочете тук
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Italiano » Сря Фев 26, 2014 4:59 pm

Gazilot написа:O, Татяна, няма нищо, добре си ми дошла в тефтера :)
И мерси за хубавите думи по-горе. Що се отнася до инфото, много ме е страх да не се оплета в СК-то (световната конспирация), защото имам познати, които например вярват, че като мине свръхзвуков самолет, следите не са нищо друго, а обгазяващи и манипулиращи хората съединения. Трябва златната среда. И Zeitgeist е много хубав филм, и трите серии, но не предлага алтернатива, а утопия. А както знаем, хомо сапиенс не е създаден да се развива и живее в такива.
Ще потърся книгата, мерси.

Мдааа, проектът Венера е хубав и ... нереализируем.
А за следите от самолетите, който се интересува, да прочете "Въздушна клопка" на Майкъл Крайтън.
То не че трябва цяла книга за елементарен извод, ама пък книгата е хубава. :mrgreen:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron