Дневникът на _belladonna_

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пет Авг 14, 2015 4:10 pm

Маня, да живее климатика. :lol:Ако не готвя цяло лято ще ме линчуват публично на площада. :laugh1:
Махонче, благодаря!
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Зоната
 

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Katerinka » Пон Авг 17, 2015 8:59 pm

Аз си купувам овес и ечемик по нета от ет тит теньо тенев, има белен, взех си и овесено брашно, станаха супер крекери, и е на добра цена :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Вто Авг 18, 2015 8:07 am

Благодаря Кате, цената наистина е добра. От там ще поръчам. :bouquet:
Направих промени в блоковете. Намалих ги с 2 за деня-1-2-1-3-1. От 10 станаха 8. Това е с цел по бързо да стигна 50 кг, че цяло лято стоя 54-55кг. Знам, че не е добър подход, но за мен е удачно, защото сутрин не ми се яде 2 блока. Винаги насила закусвам. А сега половин кофичка кисело мляко спокойно ми стига до обяд. На обяд пък 2 блока защото да имам време да се разходя, че 3 блока ги ям половин час. Ще пробвам известно време така. Пък нищо не пречи да се върна към старата схема в един момент. Наумих си 50 кг и това е. :)
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Вто Авг 18, 2015 8:45 am

Бела, това не е добро решение. Ако все пак искаш да ги намалиш, не ги сваляй под 9 блока. Отслабването в Зоната не се постига с глад, а с ядене. Рискуваш с това намалено количество организмът ти да започне да се самоизяжда. Ефектът просто няма да е здравословен. А в Зоната сме преди всичко за здраве, а свалените килограми са бонус. Освен това всеки организъм отслабва по-различен начин. Въпрос на гени.
Върни се към сайта и прочети това интервю на Бари. А скоро и цялата книга за токсичните мазнини.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Вто Авг 18, 2015 9:17 am

Знам това Маня, но закуската от 1 блок ми идва идеално. Аз съм от хората, които предпочитат да не закусват. Но правилата са такива, че трябва. Обяда от 2 блока също, реално глад няма, но допускам че ще сваля мускулна маса с 8 блока. Временно да раздвижа нещата, после ще прибавя към обяда 1 блок.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Katerinka » Вто Авг 18, 2015 10:34 am

Велико интервю :applaus:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Вто Авг 18, 2015 10:41 am

Да, а аз едва сега го прочетох.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Вто Авг 18, 2015 11:44 am

Абе четете бе, хора! :laugh1: И препрочитайте! За кого Пипи е положила толкова труд. :pray:
Експерименти със здравето си човек не трябва да прави. Трябва с мисъл и разум да подхожда към всяка стъпка на промяна.
Не е достатъчно да се прочете само ЗОНАТА. Не е достатъчно дори да се прочете само инфото в сайта, въпреки че то е събрало всичко най-важно систематизирано и сдъвкано. Това е изключително добро начало. Но е много важно да се осмисли, че Зоната не е диета за отслабване, а начин на живот за цял живот. Аз за 'кво съм се захванала да превеждам основните книги на Барито :laugh4:

:msmile7: :bks: :book2: :book1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Katerinka » Пет Авг 21, 2015 2:54 pm

Как за какво, ами за нас разбирасе :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пон Авг 24, 2015 8:33 am

Една седмица ми трябваше да разбера, че 8 блока са ми малко и пак се връщам на 10. Първите дни беше добре, но после огладнявах до обяд. В крайна сметка резултата е минус 600 гр. С две думи не правете това у дома си. :lol:
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Вто Сеп 01, 2015 12:10 pm

Стевията от Ихерб никак не подслажда. Нещо не ми допада. То не че съм се скъсала да правя нещо тия дни, но на киселото мляко слагам и то доста за да стане сладко. Мъфини правих онзи ден никак не се подсладиха, а сипах щедро от шишето. Крем карамела долу горе бива, щото там има и лъжичка карамел. Но като цяло не подслажда качествено.
Да си призная един грях. Имам колежка на разделно хранене от доста време и като гледам порциите ориз и картофи, които яде има моменти и завиждам. :) И защото аз също съм била на това хранене 3 години, няколко пъти имах някакви сантиментални спомени. Но пък Зоната ми харесва много повече като режим. Смесвам храните пийвам си и винце и отслабвам. Вече съм прежалила ориза и картофите, но готвенето ми идва в повече. И това носене на храна...дотежава понякога. Но...няма начин.
На килограми съм си все около 54-55 надявам се още малко да сваля, но така като гледам трудно ще стане.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Вто Сеп 01, 2015 1:35 pm

_belladonna_ написа:Стевията от Ихерб никак не подслажда. Нещо не ми допада.
Май те е подгонил глад за сладко :laugh1: На чаша кисело мляко слагам 1 капка и ми е в повече. А преди Зоната умирах за сладки неща - особено тежки плодови сладка, крем карамел ама с много карамел (чак да нагарча от карамел), всякакви измишльотини със сметана и бишкоти/бисквити. Зоната ме "изчанчи" - ама никакво желание за сладко. Колкото има в някой плод - като изобщо не налитам на сладки плодове. И най-сладкото нещо е тахан халвата, която си правя с петмез от фурми или сок от агаве (те са си блокче въглехидрат). Затова последната стевия, която взех от херба (и то голяма опаковка) си седи, а течната българска поизползвах малко като добавих по 1/8 ч.л. към малки бурканчета компотчета от боровинки, къпини, арония, дренки - просто да не е без хич.

Колкото до готвенето - вече споделих, че в жегите съм го забравила, ама при теб явно не става заради фамилията. А иначе носенето - да тегаво е понякога. Затова все гледам това, което ще е за носене (а при мен са три хранения винаги) да е с по-малък обем. Големите обеми остат за вечерното хранене.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Вто Сеп 01, 2015 2:46 pm

Маня незнам как капка стевия ще я усетя въобще, да не говорим да е в повече. Обичам сладко да, не ям купени неща, но често бъркам вкъщи и искам да е сладко. Мъфините не станаха сладки въобще. Предната стевия купена от Бг подслаждаше повече ,но не я купувам, защото не е чист екстракт, а само 15% съдържание на стевия.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Чет Сеп 10, 2015 9:26 am

Може ли човек, който не спазва Зоната да пие по 3 гр рибено масло? Питам за приятелка, която иска да пие за коса, нокти. Аз и препоръчах да пие по 3 гр, но реших да питам и вас. Поръча от нашето масло. Препоръчителната доза на опаковката е 2 капсули дневно.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Katerinka » Чет Сеп 10, 2015 1:53 pm

Не пречи да пие, даже е добре, трябва да пие и витамин е с маслото.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Чет Сеп 10, 2015 10:02 pm

И аз мисля, че въпреки че не спазва Зоната рибеното масло няма да й навреди, а ще й се отрази добре. И дозата си е супер.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron