Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пон Мар 17, 2014 9:10 pm

tonyduve написа:gogo,
И тук се намъквам , да питам . Нали това

http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3- ... gels/18104

е препоръчаното омега - 3 ? Днес го видях за 35 лв./200 капсули в " Дрога " . Да не объркам нещо , че това за което ти говореше беше 120 капсули...
И , Господ здраве да ти дава , благодарение на теб днес имах желание и сили след работа да избягам чевръсто пак 6 км . Значи послушно си спретнах копанята с извара , домати и 1/2 фил . хляб + 100 гр ябълка . Е...не е истина колко ми е добре :smdance:

Тони,
Както Хипо вече е написала не е това рибено масло. Това рибено масло, което цитираш пак е на NOW, молекулярно пречистено е, но НЕ Е концентрирано за разлика от Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels, което аз приемам ежедневно.
Последна промяна gogo на Съб Сеп 20, 2014 10:51 pm, променена общо 1 път
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Зоната
 

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот tonyduve » Пон Мар 17, 2014 9:20 pm

:bigsm36:
Жалко .
Аватар
tonyduve
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 8:20 am
Варна

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пон Мар 17, 2014 9:26 pm

tonyduve написа::bigsm36:
Жалко .

Тони,
Ако си купила рибеното масло да не вземеш да го хвърлиш. :refuse: Изпий си го, в края на карищата пари си дала. А пък после ще вземеш от правилното рибено масло :hug:
Последна промяна gogo на Съб Сеп 20, 2014 10:51 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот tonyduve » Вто Мар 18, 2014 6:17 pm

gogo,
благодаря за търпението , естествено ще си изсърбам попарата . И ще послушам съвета ти .
Послушах те за сухата храна и ето - тегля и меря и не мога да седя на едно място - енергия за трима ! И се будя не от сърбел по небцето и кихавици а от наспиване . И с добро настроение , а не в очакване на гадости .
Впрочем днес доста се двоумих дали изобщо да пия зиртек Д (това е комбинация от антихистамин и съдосвиващ препарат) ...но ме достраша. И взех Соломоново решение - изпих 1/2 таблетка .
Щастлива съм и не ми се е случвало от 100 години .
Благодарности ! :bouquet:
(Представи си че това не е китка , а наръч от вярното Омега 3) .
Аватар
tonyduve
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 8:20 am
Варна

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Pipilota » Чет Мар 20, 2014 4:27 am

tonyduve написа:.... днес доста се двоумих дали изобщо да пия зиртек Д (това е комбинация от антихистамин и съдосвиващ препарат) ...но ме достраша. И взех Соломоново решение - изпих 1/2 таблетка .
Щастлива съм и не ми се е случвало от 100 години .
Благодарности ! :bouquet:
(Представи си че това не е китка , а наръч от вярното Омега 3) .

Тони, това лекарство за какво е? Това че се налага да приемаш съдосвиващи лекарства не е добра комбинация с рибеното масло, което разширява кръвоносните съдове....Но ако продължаваш стриктно със зоната, скоро няма да имаш нужда и от тези лекарства :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот tonyduve » Чет Мар 20, 2014 6:48 am

Pipilota,
имам алергичен ринит от повече от година . Много мъчителен и доста ми пречи на работата . При ринит ( изобщо ) в комбинациите в капки и лекарства се поставя и някакъв съдосвиващ препарат...той намалява и капилярния пермебилитет...т.е възможността за секреция ( ей от това идат сополите:) Антихистамините...общо взето потискат мастоцитната дегранулация и ей ти на ефекта :) Все едно пия капки за нос :)
Колкото до съдоразширяващия ефект на рибеното масло...
Много може да се говори за това и не знам колко хора имат правото да го направят :) Аз не се наемам . Единственото което мога да кажа е че не водят до статистически значима промяна в равновесието . Въздържам се да кажа коагулация...Защото това е доста отговорно изявление и тутакси трябва да се подкрепи с цифри , т.е трябва да е измеримо .
Трябва да се уточни за какво точно иде реч и какво точно да се изследва . Дали за антикоагулантен ефект...дали за антитромботичен ефект...дали за антиагрегантен ефект...
И къде да го търсим ?
При директните антикоагуланти...при индиректните...или при антиагрегантите ?
Моето лично мнение е че става дума за антиагрегантен ефект , далеч несъизмерим с този на аспирина . Просто равновесието в организма и възможността за реакция при мужда се запазват , но излишъкът от фактори , подпомагащи съсирването е премахнат .
gogo, ей на туй му се вика нахалство - да се намъкна в стаята ти и да говоря....говоря...
Последна промяна tonyduve на Нед Мар 23, 2014 8:08 am, променена общо 1 път
Аватар
tonyduve
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 8:20 am
Варна

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот baci » Чет Мар 20, 2014 9:47 am

gogo написа:
Ani написа: :chef1: Здрааасти, Гого :) ;)
Какво би ме посъветвал за изчислението на авокадото?П колко?

Ани,авокадото го има в таблицата. То е зелена мазнина. 1БМ е 1с.л. авокадо.

Здравейте!
Искам да попитам, какво означава 1 супена лъжица авокадо. Моето е на плод. Трябва ли да го пюрирам?
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот HippoDel » Чет Мар 20, 2014 10:57 am

baci написа:
gogo написа:
Ani написа: :chef1: Здрааасти, Гого :) ;)
Какво би ме посъветвал за изчислението на авокадото?П колко?

Ани,авокадото го има в таблицата. То е зелена мазнина. 1БМ е 1с.л. авокадо.

Здравейте!
Искам да попитам, какво означава 1 супена лъжица авокадо. Моето е на плод. Трябва ли да го пюрирам?

Да плод е, но е доста мек и можеш да си гребнеш 1 с.л., но аз съм го измерила и 1с.л. авокадо ми излиза 17г. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Pipilota » Чет Мар 20, 2014 2:53 pm

tonyduve мерси за отговора, ама разбрах само дна трета от всичките езикопреплитащи съчетания от букви :glaugh: Но както и да е, аз това за рибеното масло го казвам само като предпазна мярка, защото навсякъде се тръби колко трябва да се внимава с рибеното масло относно кръвотечението и разширяването на съдовете. Барито обаче изпбщо не е съгласен с тези твърдения. Правил е много опити с големи групи хора и всичко е наред. Трябва да го намеря този абзац от книгата му за Омега RX, и да го вмъкна в статията за рибеното масло.

Но тук във форума все пак гледам да съм предпазлива, защото пък не се знае кой какво масло взима....предпазна мярка ;)
И всъщност този разговор би трябвало да го водим в темата за рибеното масло :) Добре че не се е появил Ити да ни помете с метлата :laugh4: :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот baci » Чет Мар 20, 2014 3:37 pm

HippoDel Благодаря! :bouquet:
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Мар 20, 2014 10:32 pm

tonyduve написа:Pipilota,
gogo, ей на туй му се вика нахалство - да се намъкна в стаята ти и да говоря....говоря...


А, Тони - говори си, говори си...(кой ли те слуша(майтап)) :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот kazakova » Нед Мар 23, 2014 10:58 am

http://www.iherb.com/Carlson-Labs-Super ... -Gels/2799
Gogo ,коментирано ли е това рибено масло-рейтинга му е висок
Аватар
kazakova
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Фев 02, 2014 7:18 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Нед Мар 23, 2014 11:46 am

kazakova написа:http://www.iherb.com/Carlson-Labs-Super-Omega-3-Gems-Fish-Oil-Concentrate-1000-mg-100-Soft-Gels-30-Free-Soft-Gels/2799
Gogo ,коментирано ли е това рибено масло-рейтинга му е висок


Казакова, не е коментирано досега. За твой късмет мога сега да дам подробна информация защото бях направил поръчка за него неотдавна в търсене на алтернатива на Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels, въпреки че Carlson Labs, Super Omega·3 Gems, Fish Oil Concentrate, 1000 mg, 100 Soft Gels + 30 Free Soft Gels се явява с по-малка концентрация(в 1 капсула от 1000 мг има 500 мг EPA+DHA за разлика от маслото на NOW където в капсула пак от 1000 мг. има 600 мг. EPA+DHA). В ценово отношение 1гр EPA+DHA на NOW излиза 19 цента(без доставката), докато на Carlson-Labs 1 грам EPA+DHA излиза 26 цента(без доставката). И накрая за съжаление теста със фризера не мина успешно при маслото на Carlson-Labs. Е, аз ще си го изпия, но втори път няма да го поръчвам.
Последна промяна gogo на Съб Сеп 20, 2014 10:54 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот baci » Нед Мар 23, 2014 2:06 pm

Аз съм поръчала ето това:
https://www.amway.ro/en/product/4298,nutrilite-omega-3-complex#.Uy7NjKKadqc
70 лв за 90 таблетки.
Май излиза скъпо :th:
Тест ще има, когато го взема.
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот GODzillata » Нед Мар 23, 2014 7:45 pm

Я, как благо си лафите тук за рибено масло........Гого, няк'ва препоръка за дъ бест масълце в наливно състояние?
Предпочитам да си го капя с пипетка, отколкото да лапам ония големи дражета.
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Нед Мар 23, 2014 8:53 pm

baci написа:Аз съм поръчала ето това:
https://www.amway.ro/en/product/4298,nutrilite-omega-3-complex#.Uy7NjKKadqc
70 лв за 90 таблетки.
Май излиза скъпо :th:
Тест ще има, когато го взема.


Бачи,

Гoляма грешка с това рибено масло. :refuse: Тук успях да намеря данни за него, понеже на дадения линк подробни данни не успях да открия. Оказва се, че това си е най-обикновено рибено масло(т.е не е концентрирано), като в 1 капсула от 1000 мг рибено масло има едва 300 мг EPA+DHA. Това значи, че в цялата доза от него има едва 27 гр EPA+DHA. И тогава 1гр. EPA+DHA ти излиза цели 2,59 лв. Истинско финансово харакири. Да не говорим, че не пише да е молекулярно пречистено.А Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels излиза 1 гр. EPA+DHA само 0,19 цента(без доставката), молекулярно пречистено е и мина теста с фризера.
Последна промяна gogo на Съб Сеп 20, 2014 10:55 pm, променена общо 1 път
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта