Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот gogo » Вто Фев 04, 2014 9:54 pm

Пипи, и аз, и аз ...искам...
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Зоната
 

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Gazilot » Вто Фев 04, 2014 10:00 pm

pipilota написа: ... но определено има прострастеност към поемите на Газилот.... :hugs1:


Бел. прев. Прострастеност - от pip. - пристрастеност към простотии :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Pipilota » Сря Фев 05, 2014 1:46 am

Gazilot написа:
pipilota написа: ... но определено има прострастеност към поемите на Газилот.... :hugs1:


Бел. прев. Прострастеност - от pip. - пристрастеност към простотии :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Хехеее, ти май си видял коментара ми в клюкарника, дето се жалвах за коментара на онзи любезен :kavichki: господин Росен Димитров :stupid: :laugh1: относно правописните грешки в сайта :laugh:
Че сега и ти да не останеш на зад..... :laugh: :laugh1:

То шегата на страна, тук става весело с някоя случайна грешка, ама ако е в сайтааааа ...тогава скивташ ли кви коменти има из нета.... :stupid: :lol: Да ти кажа и аз вече почнах да се чудя как може в тоя сайт за Зоната да има такива неграмотници :msmile1: ...Срамота направо :bigsm37: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Gazilot » Сря Фев 05, 2014 2:03 am

Като гледам местните Зонбита, доста грамотност се шири по наш'то форум. Така че, всеки който види грешка ще я каже, защото сега като има карт-бланш е по-лесно. Сещаш се, преди да афишираш да търсим грешки, посочването на такава щеше да се тълкува като обида, а сега не. Така че, надявам се ловът на грешки да започне - СЕГА!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Хриси » Сря Фев 05, 2014 8:07 am

Gazilot написа:Като гледам местните Зонбита, доста грамотност се шири по наш'то форум. Така че, всеки който види грешка ще я каже, защото сега като има карт-бланш е по-лесно. Сещаш се, преди да афишираш да търсим грешки, посочването на такава щеше да се тълкува като обида, а сега не. Така че, надявам се ловът на грешки да започне - СЕГА!

Така де, полезното с приятното- хем да ядем здравословно, хем да пишем здравословно :laugh: .
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Gazilot » Сря Фев 05, 2014 5:16 pm

Тъйййй, днес чукнах 6 месечен Зонов юбилей.

Почвам с резултатите, размишленията после.
Начало 104.5, в момента 81.5!!! Разлика 23 Килограма. Уау.
Сантиметри не съм мерил, оставил съм го на околните. И ако не беше гадния декември и половината от свинския януари, не знам, сигурно щях да пиша от Олимп.


В общ план

Овладяванете на Зоната при мен е на етапи. Засега са три:

1-ви етап. (1-60 дена) Етапът на безопашатия ококорен гущер.
Отегчени, пробвали какво ли не, пробваме и Зоната. Единственият метод, даващ категорични резултати на третия ден. Стига да си стриктен, а не да ядеш тайно разни залци, лъжейки никого другиго, освен себе си. Зеленеем от зеленотабличната храна, която ядем. Килограмите се топят, кореми и паласки изчезват с минути. Както гущерът къса опашката си, така и ние махаме излишното, за да се спасим. Само че, дали ще порастне наново зависи изцяло и единствено от нас. Така че придържането към правилата на режима и зеленеето е това, което ни пази от нова опашка. Слабеем, чувстваме се подмладени, дори с целия патос на думата - преродени. Всичко се случва много бързо и започва ококорването. Не можем да повярваме, че това е било винаги около нас, а сме го подминавали. Ставаме пъргави. Летим. В края на периода сме летящи, ококорени и безопашати гущери.
Искаме да извикаме на света да къса опашката и да се ококорва.

2-ри етап. (60-120 дена) Етапът на копринената буба.
След еуфорията от трансформацията ни и неразбирането от повечето на които сме искали да подарим и споделим това щастие, започваме да се затваряме в себе си. Не асоциално, напротив. Живеца и приливите на енергия са ни такова ежедневно състояние, че вече го приемаме като даденост. Затварянето е в смисъл споделянето на Зоната. Отегчени сме от самоубийците. Пашкул. Рутина. Нов гардероб. Нови мечти и желания. Креативност и издържливост. Понякога сме буба, понякога сме Мара, понякога и двете.

3-ти етап. (120-180 дена) Етапът на пеперудата.
Летящият гущер вече се е превърнал в по-изящно създание. Пеперуда, пърхаща с крилца. Лека, ефирна, красива. Започва една луда самообич, доволство и гордост. От хора в този етап преди бях чул, че се опипвали и се подсмихвах. Е, в този етап съм и се опипвам. Не, не, не по онзи начин. Когато формата ти харесва, забележете колко често я опипваме. Допирът е сензор, допълващ възприятията. Не, не, далече сме от богове, но нищо не ни пречи да се чувстваме по подобен начин, без егоцентричността, разбира се. Няма по-щастливи хора от нас, защото сме на път, почти извървян, да сбъднем мечта. Летим и пърхаме. Опипваме се и целуваме огледала. Обичаме враговете си, преоткриваме приятели. Достигаме апогея на овладяване на АЗ-а - осъзнатата самообич.


В личен план.

Мда, 180 дена цифром и словом в Зоната. Промени бол

- Геоморфологичен характер.
Преди като легнех по гръб, платото Наска (корема ми) ми пречеше да виждам телевизора. Сега вече там е Марианската падина и мога да видя даже и стойката на телевизора, да не споменавам и какво друго в близък план.

- Петият закон на роботиката.
Станах кухненски робот - марка Spellbound. С прецизни движения като за кулинарно шоу, блоците (лол) се появяват в чинията ми и храната се приготвя за секунди, минути. Режа точно като самурай-дюнерджия! Наливам вино и течности с благоговение и прецизност като опитна гейша. Като Робот-магьосник съм в кухнята. Ще потърся Тупарев или Халваджиян да си продам идеята за шоу.

- Застраховка "Ресторант".
След като съм на "ти" с храни и грамажи, вече излизането на заведение не е проблем. Мозъкът, свикнал на карбо-протеинови съпоставки и сметки, безпогрешно определя кое с кое да се яде и пие. Понякога фактора пордотлък пречи на точността, но и за това намерих лек. Искам да ям много пилешки филенца? Ми ок. Пия и толкова количество вино :) или бира. Кеф на бучки! С поглед знам долу-горе колко има от всичко в манджата.

- Салатеното чудовище.
От човек, мразещ плодове и зеленчуци, сега съм унищожител на такива. Не насила, просто ми е сладко. Чудя се, какво още ще ми покаже Зоната, за да видя колко айнщайново тъп съм бил през по-голямата част от живота си. Хлябът не е хорошо? - Доматите на филии!!! Слънчогледа - тих убиец? - Няма проблем, чопля чесън, докато гледам филм.

- Азиатецът с перфектен английски и офталмоложки напредък.
Да, ако искате да ви се опънат очите и да си подобрите английският, пийте чай като мен. Лоча минимум по 2 литра на ден. От опъването на очите вече полезрението ми е не е 200 градуса, а се разшири на 280-300. Гледайки напред, в огледалото си виждам в ухото :). Пийте чай! Гледайте!

И най-накрая.

От 01.01. 14:14 2014 спрях цигарите. Мина месец и нещо, не си и помислям за такива. И както казва Кърт Вонегът " Бога да Ви поживи, мистър Сиърс". Зоната помага за преодоляването на този проблем и най-важното, ако спреш да пушиш и спазваш Зоната - няма опасност да се освиниш мощно. Ура!

Успехи и приятно Зонуване от мен!
Последна промяна Gazilot на Сря Фев 05, 2014 6:04 pm, променена общо 1 път
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Маня » Сря Фев 05, 2014 5:31 pm

:bigsm20: Повече от вдъхновяващо за прощъпулковците! Само можем да ти благодарим Гази, че ни светваш толкова усмихнато и забавно за онова, което ни очаква, ако следваме пътеката на Зоната. Бог да поживи и теб, Присмехулнико! С хора като теб е леко да се пътува в това ново за много от нас пространство - Зоната. Благодаря! :bigsm40:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот TanyaS » Сря Фев 05, 2014 5:32 pm

Ехей, Гази, поздравления за много неща:
1. Постигнати резултати;
2. Заразително приятен стил на писане;
3. Раздяла с цигарите - е това вече е гвоздеят на програмата;
4. Нов начин на хранене - нов човек! Честито!
5. Без теб този форум ще бъде по - скучен определено!
Аз бих добавила: да се гледа на приеманата храна ( вид, количество, качество и правилно съотношение ) като на медикаменти!
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот eldass » Сря Фев 05, 2014 6:11 pm

:yess: :jumpwow: :yess: :jumpwow: :yess: :jumpwow: :yess:


Поздравления и от мен за изминатия път и цигарите.

Аз ви казах тук хората са вдъхновяващи.... :applaus:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Italiano » Сря Фев 05, 2014 8:27 pm

HippoDel написа:Идеята е следната: след 1блок, не повече от 1,5-2 часа, трябва да ти е следващото хранене. След 2 блока, не повече от 3,5-4 часа, а след 3 блока, не повече от 5,5 максимум 6 часа.

Ехееее, къде отидохте чак на 6 часа?!?!
Недейте така! Барито е казал не повече от 5 часа разлика между храненията.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Italiano » Сря Фев 05, 2014 8:35 pm

Гази, пак си блестял! :bigsm26:
А аз го чета чак сега - пропилял съм 3 часа смях. :laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот gogo » Сря Фев 05, 2014 9:58 pm

Гази, Гази :applaus:

Ти си неповторим. Гледай да не изчезнеш съвсем. Определено ще бъде загуба за Зоната. Може би Пипи трябва да преведе това и да го прати на Барито - да се покефи малко, както се кефим и ние. :jumpwow: :jumpwow: :jumpwow:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 06, 2014 6:31 am

Охххх, бяха изпаднала в абстиненция от мълчанието на Гази...трябваше да си инжектирам поредната доза смях, иначе бях пред умиране :laugh1:
Гази, аз какво да ти кажа....освен че направо много те обичам.. (това е шушнене на ухо да знаеш) :laugh3:
gogo написа:...Може би Пипи трябва да преведе това и да го прати на Барито - да се покефи малко, както се кефим и ние. :jumpwow: :jumpwow: :jumpwow:

Да бе Гогич, даааа :laugh1: :laugh1: Аз до сега все превеждам от Барито на сам, сега да почна от сам на там :)) И особено с ненормалната игра на думи които бълва Газилот...ще ми трябват месеци само да измисля как да преведа някой от великите му фрази..


Като например:
Gazilot написа:.....Понякога сме буба, понякога сме Мара, понякога и двете.
:laugh3: или пък :
Gazilot написа:... Понякога фактора пордотлък пречи на точността, но и за това намерих лек.... Кеф на бучки!...
или пък това
Gazilot написа:Хлябът не е хорошо? - Доматите на филии!!! Слънчогледа - тих убиец? - Няма проблем, чопля чесън, докато гледам филм.


Малии, верно това всичко ако трябва да го превеждам...абсурд....мисията невъзможна....то фасона не е да дадеш синоним на думата "ЛОЧА" а да я преведеш буквално....а де....ама как :hm: :laugh3:
Gazilot написа:- Азиатецът с перфектен английски и офталмоложки напредък.
Да, ако искате да ви се опънат очите и да си подобрите английският, пийте чай като мен. Лоча минимум по 2 литра на ден. От опъването на очите вече полезрението ми е не е 200 градуса, а се разшири на 280-300. Гледайки напред, в огледалото си виждам в ухото :)....
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Italiano » Пет Фев 14, 2014 2:35 pm

Ооо, Гази, от 6 на 9!
Браво, браво!!!
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 15, 2014 6:40 am

Газиии, искам ода за "Тютюн FREE мъфин мен"...ииискам, иискаммм, иискааааамммм !!! Разкажи ко става там, как върви сбогуването с клечките, удържа ли на напъна, или пак се предаде....аз направих вече цели 5 месеца ;) :Megaf: Искам Одааааа, чу лиии ???
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Gazilot » Съб Фев 15, 2014 2:04 pm

Italiano написа:Ооо, Гази, от 6 на 9!
Браво, браво!!!
:yess:


Стараем се, гусин Стршна.
Call me Георги Зънов.

pipilota написа:Газиии, искам ода за "Тютюн FREE мъфин мен"...ииискам, иискаммм, иискааааамммм !!! Разкажи ко става там, как върви сбогуването с клечките, удържа ли на напъна, или пак се предаде....аз направих вече цели 5 месеца ;) :Megaf: Искам Одааааа, чу лиии ???


Пипс, продължавам и не съм се отказал. Със Зоната се научих, оцених и приех да не се отказвам от себе си повече.
А за одата, не знам, нямам муза по конкретната тема, ако ми щъкне нещо ще задращя някой и друг ред.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron