Дневникът на _belladonna_

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Вто Юли 21, 2015 10:25 am

На работа съм, няма как. И въпреки климатиците съм непрекъснато с ветрило в ръка :laugh1: Дишам дълбоко, пия като щура вода (сигурно ми се събират по 5-6 литра тия дни) и търча през половин час до WC. Замаяно ми е и ми се иска да си прилегна :) Но от сутринта въпреки всичко съм свършила бая работа, че и попреведох между другото 2 страници от ОмегаRX зоната в паузите между служебните задачки :laugh1: Отвреме-навреме си отварям очичките с намокрена в ледена вода кърпа. Разтривам челото, врата и малко ми просветва. Пия зелен чай на корем и не повече от 1-2 кафета на ден. А и девойките около мен, че и младежите (те са дечурлига всичките), изглеждат като припикани мушката от жегата и май всички сме понижили доста кръвното.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Зоната
 

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Вто Юли 21, 2015 10:36 am

Точно така се чувствам и аз- замаяно и ми се спи. Ще пробвам с мокрите кърпи. Благодаря ти! :bouquet:
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Чет Авг 13, 2015 9:10 am

Дойде ми последната пратка на рибено масло и стевия на стойност 61.43 и то в пощата. :smdance: Много се зарадвах. Явно митницата имат много работа и по дребните пратки ги пращат в пощата. Пристигна за 10 дни. Ще има пак зонови сладкиши :)
На килограми не съм мърдала много време- въртя се между 54.2 и 55.2. Имам и някое нарушение с диня най вече. Лятото определено ми е трудно да съм стриктна. Но се опитвам :)
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот GODzillata » Чет Авг 13, 2015 9:58 am

_belladonna_ написа:Дойде ми последната пратка на рибено масло и стевия на стойност 61.43 и то в пощата. :smdance: Много се зарадвах. Явно митницата имат много работа и по дребните пратки ги пращат в пощата.


По принцип с пратки под 2 кг. и с малка стойност - не се занимават. ;)
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Katerinka » Чет Авг 13, 2015 1:20 pm

Каква стевия си поръчваш?
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Melkat » Чет Авг 13, 2015 1:28 pm

GODzillata написа:
_belladonna_ написа:Дойде ми последната пратка на рибено масло и стевия на стойност 61.43 и то в пощата. :smdance: Много се зарадвах. Явно митницата имат много работа и по дребните пратки ги пращат в пощата.


По принцип с пратки под 2 кг. и с малка стойност - не се занимават. ;)

Да, ама не! Занимават се и още как. Моето беше на стойност 51 лв и някакви стотинки и ме пратиха в митницата. Сложиха му ДДС и някаква пощенска такса всичко 15 лв, та ми излезе 66 лв рибеното масло ( няма да споменавам пътните разходи, че в моя градец няма митница). Дали няма да ми е по-евтино ако си го купувам от БГ?! :th:
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Чет Авг 13, 2015 2:00 pm

Melkat написа:
GODzillata написа:
_belladonna_ написа:Дойде ми последната пратка на рибено масло и стевия на стойност 61.43 и то в пощата. :smdance: Много се зарадвах. Явно митницата имат много работа и по дребните пратки ги пращат в пощата.


По принцип с пратки под 2 кг. и с малка стойност - не се занимават. ;)

Да, ама не! Занимават се и още как. Моето беше на стойност 51 лв и някакви стотинки и ме пратиха в митницата. Сложиха му ДДС и някаква пощенска такса всичко 15 лв, та ми излезе 66 лв рибеното масло ( няма да споменавам пътните разходи, че в моя градец няма митница). Дали няма да ми е по-евтино ако си го купувам от БГ?! :th:


Няма да ти е по-евтино. А и точно това не се предлага в БГ. Може да се намери само Ultra Omega-3 на Now Foods, но то определено е с по-лоши показатели.
90 капсули - 55 лв., 180 капсули - 100 лв. ЕРА+DHA в капсула - 750 mg, за поддържаща доза от 2,5 g трябва да се приемат 4 капсули, защото 3 не я достигат.

А е възможно поръчката ти да е попаднала в графата "анализ на риска" и затова да си минала и през митница. Случва се понякога.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Чет Авг 13, 2015 3:58 pm

Katerinka написа:Каква стевия си поръчваш?

Тази
http://www.iherb.com/Now-Foods-Better-S ... -60-ml/862
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Чет Авг 13, 2015 4:02 pm

Melkat, можеш да си поръчваш рибеното масло, което е в опаковка от 120 капсули. То със сигурност идва в пощата. Аз първия път си поръчах от него, но сега исках и стевия, затова викам така и така има риск да ме пратят на митница, поне да поръчам голямата опаковка от 240 капсули. Но пак в пощата дойде :lol:
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пет Авг 14, 2015 1:01 pm

Хвърлих око на този овес и мисля със следващата поръчка да го взема. Става ли според вас? Излиза 13 гр за блок, виждам, че е цяло зърно и май е белен, т.е няма люспа като този за покълване, който не става за варене.
http://www.iherb.com/Bob-s-Red-Mill-Org ... 22-g/35706
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Пет Авг 14, 2015 1:06 pm

Така трябва да изглежда. Пробвала съм го. Но предпочитам да си купувам от БГ, излиза по-евтино все пак. А и да си призная, нещо много им нямам доверие на американците с тяхното субсидирано земеделие. :laugh1: Като чета Бари по тези теми..
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пет Авг 14, 2015 1:27 pm

Аз намирам само в магазин Берьозка в кутии по 250 гр, но цената не я помня.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Пет Авг 14, 2015 1:30 pm

Аз в София си купувам насипно на килограм от магазини Слънце и луна по 6.50 килото с произход Германия. На немците по им вярвам, че предлагат биопродукт. :) И си го смятам по 14 г както е в таблицата. През мрежата може да се поръча и от продуктите на "Био свят", които се предлагат в почти всички магазини за здравословни хранин. Той също е супер. Но май излизаше малко по-скъпо, че е в опаковки по 0,5 кг, но цена не помня. Предлагат и ечемик. Аз си ги смесвам и така ми е най-вкусно. :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пет Авг 14, 2015 2:12 pm

Мерси Маня! :bouquet: Аз съм на вълна пълнени чушки и ометох де що има овес вкъщи :lol: Наистина от био свят излиза по евтино.Утре щото нямам овес, ще правя пълнени чушки с нахут и кайма.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Пет Авг 14, 2015 3:13 pm

Боже, как ти се готви в тия жеги :laugh4: . Единственото включване на печката у нас сега е да пекна някоя чушка, че много ги обичам печени. А и стават с по-малък обем за носене като обед. Изобщо не мога да си помисля да готвя. Всичко сурово или киснато. И отвреме навреме кутийка риба тон, че да не са само млечни протеини. :) Или през Билла за едно парче печено пилешко филе.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот mahona » Пет Авг 14, 2015 3:37 pm

В Берьозка има и овес на пакети по 700 гр мека опаковка..онзи в кутиите е малко и излиза по скъпо.Питай за него .
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта