Писаниците на Tony в зоната

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Melkat » Вто Авг 26, 2014 8:51 am

Доколкото съм запозната, има нови изисквания за етикетите и производителите са длъжни да се съобразят с тях, което налага и смяната им. А съдържанието на животинските продуктите за всяка партида е различно. Анализите са скъпи и едва ли всяка малка фирма има лаборатория, за да ги прави непрекъснато.
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Зоната
 

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот eldass » Вто Авг 26, 2014 9:23 am

Има промяна и в котиджа от Лидъл 2,4%. В началото като започнах да ям от него имаше белтъчини 14 г, сега е 11 г. и един БП е 63 гр.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Вто Авг 26, 2014 9:59 am

E, значи ме разбирате...дилемата си е сериозна. :(

Гого, да, знам за изварата на Маджаров - нали и аз се интресувах докато бяхме в България и тогава опитах тази на Домлян... все си мислих, че като съм си намерила нещо подходящо ще си е чудесно, ама очевидно ще трябва всеки път като купувам нещо да го преизчислявам, за да не се случват подобни неща. То добре, че се загледах, защото етикета ми се стори различен, иначе не бих забелязла.

Интересно е, че всички споменаваме само млечните продкути. :hm: Очевидно при месото сякаш не е толкова динамично положението. :th:

Вчера си убих 2 часа време да обиколя 3-4 магазина и да си търся подходящ заместващ продукт на котиджа и не си намерих. :( Има още 2 магазина от големите вериги тук и в тях ми е надеждата - дано си намеря нещо, че иначе ще трябва да си карам на домашно обезмаслената извара, която си приготвям от сертифицираното мляко от ферма, или да карам на обезмалсен каас, но той обичайно е смесен продукт - П и В, или П и М, та пак си е проблем. :notagree:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Авг 26, 2014 5:36 pm

Много странно защо в Lidl нямате котидж, след като и в България, и в Дания, и във Финландия го има. :doNotKnow: Ако не пазаруваш често от там, според мен е най-добре да попиташ дали предлатат котидж, защото на мен ми се случи, два пъти, да няма никакъв котидж в Lidl в България и ако не знаех, можех да си помисля, че не въобще не предлагат.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Вто Авг 26, 2014 7:02 pm

Хипо, поне 2 пъти седмично пазарувам в Лидл, защото е един от евтините магазини тук - просто котидж не предлагат. Иначе имат рикота, която аз си купувам с кеф, защото не е толкова мазна и е на прилична цена от 0.85 € да кутия от 250 гр. Има всякакви сирена и кашкавали, дори гръцка фета 3-4 вида и маскарпоне и каквото се сетиш, но котидж няма. Всичките им сирена съм ги изчела до последната буква, но не са обезмаслени и не стават за консумация. На мен затова и ми е толкова трудно с млечните, защото не успявам да си намеря подходящо нещо за протеин за закуска, а в 99% от случаите са смесени продукти, а ми се иска да хапвам и плод и ядки към него.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Авг 26, 2014 9:45 pm

Ясно! :th:
Все пак е много странно, защо не предлагат котидж! :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот gogo » Сря Авг 27, 2014 5:29 am

Явно трябва да се обръща по-сериозно внимание на тези етикети. :hm:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Вто Сеп 02, 2014 8:00 pm

Тъй, не съм писала доста време, ама покрай първият учебен ден и истериите на моите хубостници с това пусто училище не ми остава време да пиша.
Скрит текст:
Изображение
От 2 дни се опитваме да влезем в ритъм, ама много е трудно това ранно ставане, бе... :notagree: Иначе доволни си откарват по цял ден там, ама няма и друг начин, че и аз започвам ускорен курс и вече ходя и по интервюта за работа, та програма ми доста се натовари.

Опитвам да балансирам между 100 дневни задачи, ама е трудничко. Имам и няколко прегрешения и дано Ити не чете, че току виж ме заточил и мен в източното крило. :laugh: Правя почти през 2-3 дни разни бисквитки за децата за следобедна закуска в училище и опитвам по 1 да видя как стават..не за друго :laugh1: е, балансирам я с нещо винаги, ама последните бяха маслени бисквити с орехи и канела...и изобщо не знаех как мога да я балансирам, та хапнах 1 блок извара. :laugh2:

Сега обаче, покрай толкова ангажименти ще готвя предимно за тях, а за себе си някакви по-сухи неща и дано не ми се отрази зле и да ми се върнат някои неприятни стомашно-чревни проблеми. :refuse:

Днес дори направих една измислена пилешка кавърма от 9 блока, та хапнахме ние в мъж ми по 3 блока, а останалите 3 децата си ги поделиха, така че може и нещо такова да го мисля...ще видим, но тези 2-3 седмици ще трябва да навикваме на нов ритъм и дано успеем да го натаманим. :oh:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот gogo » Вто Сеп 02, 2014 8:09 pm

Тони, страхотни дечица. Да са ти живи и здрави. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Вто Сеп 02, 2014 8:25 pm

Благодаря, Гого! :applaus: Да ти се връщат хубавите пожелания!
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Italiano » Вто Сеп 02, 2014 11:31 pm

Tony написа:Имам и няколко прегрешения и дано Ити не чете, че току виж ме заточил и мен в източното крило.

Чете, чете ... ама, айде - сега ти е тегаво покрай фърфалаците, та ще минеш през комисия.
Която хич не е корумпирана. Особено на готови зонови храни.
:bigsm24:

п.с. Верно са големи сладури дечурлигата ти!
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Вто Сеп 02, 2014 11:46 pm

А, щом отървах източното крило вече съм съвсем зонова, стриктно! :)

Ити, благодаря ти - на майка си приличат :laugh1: само не и по кг последните 3-4 години, преди това и тя беше готина :lol:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tatyana » Вто Сеп 02, 2014 11:50 pm

Тя и сега майка им си е готина (че как иначе ще се метнат на нея тези сладури ;) ), пък за килограмите Зоната си знае работата :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот gogo » Сря Сеп 03, 2014 6:24 am

Така, така. Всичко с времето си. Зоната може да забавя, но не забравя. ;) Брей, аз ли го измислих това. :th: Явно Зоната действа и при мен. :lol:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот eldass » Сря Сеп 03, 2014 9:51 am

Тони, ще чакам да споделяш какво приготвяш за тези сладури, защото и мен ме чака същото за училище и също се чудя как ще се справям... :stupid:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Сря Сеп 03, 2014 10:17 am

Танче, Гого, така е! Дала съм си срок до следващият юни да съм на кг от преди двете бременности... да видим. ;)

Тъй, сега да си запиша двете рецепти дето правих вчера и онзи ден, че ще ги загубя, пък тук са ми на едно място, та ще са ми под ръка. :)

Тиквени кюфтета - 9 ПВМ блока

Тиквички - 360 гр - 1, 1/2 В
пресен лук - 40 гр - 1/2 В
овесени трици 78 гр - 6 В /по етикет/
2 белтъка - 1П
1 яйце - 1П
каас 190 гр - 2 П и 1 В /по етикет/, може да се замени с кисело мляко и да се преизчисли грамажа
извара 240 гр - 4 П
рикота 52 гр - 1 П
гхи - 1 ч.л. 9 М
сол, куркума, една идея къри, кимион и черен пипер

Настъргах тиквичките и ги посолих леко. Отмерих овесените трици и изстисках сока от тиквичките върху тях. /Да е жива и здрава Маня, за тази идея от нейното руло от тиквички - чедно се получава всеки път, в това число и за кюфтенцата става супер/. Наситних лука и добавих останалите продукти към вече понакиснатите трици и тиквички. С лъжица наслагах върху хартия за печене и изпекох на 200 С за около 15-18 мин.
Станаха 18 бр кюфтета, за общо 9 блока. За 1 блок се падат по 3 бр кюфтенца.

Ето една примерна лека вечеря от 3 блока: 6 кюфтета, 135 гр кисело мляко - 1 П+1В и 3 маслинки. ;)
Изображение
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron