Дневникът на _belladonna_

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 07, 2015 6:58 am

Беладончеее, страшна си..още малко и ще изченеш :hug: Браво, и продължавай в същия дух :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Зоната
 

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пон Фев 09, 2015 9:05 am

Благодаря Пипи! Смятам да продължавам не само като изчезна :lol: , а и след това.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот GODzillata » Вто Фев 10, 2015 8:53 pm

_belladonna_ написа:Смятам да продължавам не само като изчезна :lol: , а и след това.


Анорексичка такава! :mrgreen: ;) :yess:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Сря Фев 11, 2015 9:15 am

:mrgreen: Говори ми говори, няма по голям комплимент за една дебела жена от това да чуе, че е анорексичка :lol:
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пон Мар 02, 2015 7:29 pm

Малко по рано този месец ще напиша отчета си- Вече съм 58 кг! Само с 1 кг по-лека от предния месец, но пък станаха общо 8 свалени от началото. Вече определено ми личи . Даже визуално изглеждам все едно съм свалила повече от последния отчет.Учудих се, че е само килограм. Някак изведнъж се вталих. Започнах да включвам по някой друг червен продукт. Стремежа ми разбира се е зелените да преобладават, но хапвам отвреме навреме 1 блок шоколад, изчислен по етикет, почивните дни си направих мъфини, ей такива неща. Също си позволих и чаша кола Зиро, която е с подсладител и пише 0 процента въглехидрати. Нямаше как да я броя за блок. Знам, че само по себе си това е предпоставка за повишаване на инсулина, но приемам че е инцидентно и не ме е извадило от Зоната.
Миналата седмица се видях с приятелка и беше впечатлена от промяната. Каза нещо, което много ме разсмя и не звучи като комплимент, но аз го приех за такъв-останала си очи и зъби, хахаха. Казано от жена все пак...ако беше мъж едва ли щеше да се изрази така. На всички около мен препоръчвам книгата, но като чуят че трябва да четат, реакцията е- ооо нямам време, ти ми кажи какво да ям :) Това при мен. Чувствам се добре. И няма никакъв глад. Страхотно е да ядеш 5 пъти на ден и да отслабваш. Понякога като дойде време за хранене, особена следобедната и вечерната закуска не съм гладна изобщо. Добре, че са само леки закуски. Тия дни препрочитам Овладяване на Зоната и мисля да направя някое от плодовите желета, които Бари предлага в менютата. Най добре ми се струва с ягоди и киви. Даже още утре ще е вероятно. Трябва да ви кажа, когато се случи да изляза на заведение и да не съм в Зоната чакам с нетърпение следващата сутрин да закуся зоново. Чувството на лекота, ситост и комфорт е незаменимо.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Сря Апр 01, 2015 3:16 pm

Време за отчет-вече съм 57 кг. Ама как става така, че все на кръгли кг се отчитам. Днес кантара закова на 57.00. :) Изключително доволна съм. Последните 2 месеца свалям по килограм, но важното е, че тенденцията надолу се запазва. Аз не бързам. До тук за 6 месеца в Зоната общо свалени 9 кг. Мисля никак не е малко! На фона на моето леко лежерно Зонуване! Ако бях само на зелени продукти до сега да съм станала манекенка. :lol:
С изключение на леки здравословни проблеми, които имах се чувствам прекрасно. Не се лишавам от нищо, което ми се яде. Но интересно е, че ми се ядат неща, които мога да зонирам. Отказала съм почти напълно картофите, но ориз си позволявам, даже и по 2 блока на порция. Шоколад също си хапвам за десерт. Старая се обаче след ориза да има плод, а преди щоколада - зеленчук, ей такива неща. Да не са само неблагоприятни въглехидрати на 1 хранене. Правя си и мъфини редовно. По 2 дози на седмица, че всички ги ядем. Правя и "нормални" както казва сина ми мъфини и кексове разни, но не ми се яде от тях. С две думи мъжа ми и сина ми си ги ядат сами, а Зоновите ги ядем всички.
Правих и желирано мляко по идея на Бари от Овладяване на Зоната:
2 желатина 2БП
2 бр киви 2ВБ
1 кисело мляко 2ПВ
ядки за мазнини, чаша вода
Желатина разтварям на водна баня, към млякото добавям ванилия, чаша вода и обеленото и нарязано киви. Подслаждам със стевия. Добавям желатина и в 4 купички, всяка по 1 блок. Отгоре поръсих с канела. На вид прилича на мляко с ориз. По този повод останалите вкъщи ги зарадвах точно с това. :)
Има и неприятна новина- всички дрехи ми стоят ужасно. Широки и увиснали. Та си поръчах дрешки от сайтове разни. Особено летните ми панталони съвсем не стават за носене. Но...това да е проблема. Ще правим шопинг терапия. Много ми е бавен нета и приключвам, дано да не загубя написаното :pray:
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Italiano » Сря Апр 01, 2015 4:27 pm

И, викаш, сега положението е :bigsm15:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Tatyana » Чет Апр 02, 2015 1:53 am

Браво :bigsm20:. Възхищавам се на упорити и постоянни хора като теб :applaus: :bigsm22:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Чет Апр 02, 2015 12:25 pm

Italiano написа:И, викаш, сега положението е :bigsm15:

Мда, в душата е такова.
Татянче, благодаря ти! С помощта и на рецептите, които си събрала успявам да си подготвям вкусни неща за хапване.
Днес реших да си направя Зонова попара :lol: и много вкусна се получи. Доста червенее, но ще я споделя, за да видят хората, които сега започват или още се колебаят, че не ядем само извара, риба и пилешко филе ;)
Зонова попара
2 филийки хляб Вита 3ВБ(2 защото едната беше от крайчето на хляба, а той е двойно по дебел и излезе 2 блока филийката)
56 гр. сирене 2 БП
56 Грама извара 1 БП
1/3 ч.л. масло 1БМ заради сиренето
Малко подсладител(пуста любов към сладкото)
Това залято с гореща вода стана една голяма купа и много ми хареса.
Довечера съм на фирмено парти и лееко ще изляза от релси...вероятно, но от утре пак. :)
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот FLORA » Чет Апр 02, 2015 3:14 pm

Ах попарка, как ми липсва сега, окуражително е , че ще дойде време отново да си попаря ....с мащерка или липа :smdance:
FLORA
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 14, 2015 9:20 pm
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Сря Апр 08, 2015 9:07 am

Айде да си напиша мерките , най-вече да ги имам на сигурно място. Наложи ми се да се измеря със сантиметър, защото си поръчвам дрехи онлайн, нямам време за магазини. То от работа и готвене не остава. :lol: Началните см не ги знам, но към момента са:
Килограми 56.8
Талия 87 см.
Ханш 96 см.
Гръдна обиколка 92 см.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Нед Апр 12, 2015 9:14 am

Христос Воскресе мили съфорумци! Светлина в душите и сърцето ви пожелавям, вяра и сила и разбира се здраве!
Аз до днес успях да бъда в Зоната, като се има пред вид, че друга година седмица преди Великден се почва с козунаците. :) Тази сутрин реших да измеря 2 блока козунак с две яйца и ядки...обаче после трябваше да отрежа парче за майка ми от нов козунак и викам да го опитам :lol: и отиде цяло парче. Е, поне беше тънко :lol: . Та така...днес сме на гости, утре аз ще имам гости и май от вторник пак в любимата зона. Но ще опитам да не са целодневни излизанията. За едно хранене е по поносимо. Светли празници ви желая. :bouquet:
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пон Май 04, 2015 8:50 am

Чудех се да давам ли отчет този месец...но все пак реших да пиша :) Както вече подозирате резултатите не са много за хвалене и незнам защо стана така. В момента 57.9 кг, т.е. с 0.9 кг повече от предния месец. То вярно, че великденски празници, но аз изкарах много гаден вирус и той ме стопи до 55.8 кг. Такива килограми обаче не се задържат. Явно само свалените със Зоната кг. са реални. Е, успокоена, че въпреки празниците съм доста олекнала се върнах към обичайния си Зонов ритъм и в един момент опа...57.9 Усещането не е приятно...ама никак :) Плановете ми до лятото да съм 53 кг взеха да стават мираж.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Нед Май 10, 2015 7:33 pm

При мен нещата се пооправиха-днес кантара показа 56.5 кг. Цяла седмица изкарах на ягоди с извара, извара с домати и краставици, пиле или риба със салата. Никакви мъфини или други зонови глезотии, които си позволявам обикновено.
Дадоха ми насипен бял боб и не мога да му видя въглехидратите. По данни от интернет - на 100 гр боб-60.1 въглехидрати, от които 24.9 фибри. Мисля да го ползвам с тези данни.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пон Май 18, 2015 8:26 am

Не мога да не се похваля-55.9 кг- до тук 10 свалени кг за долу горе 8 месеца и половина. По този повод да почерпя :birthd: Лека седмица на всички.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Italiano » Пон Май 18, 2015 2:27 pm

А так, а така! Бравос! :yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron