Зонуването на Тонkата

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Маня » Нед Ное 09, 2014 10:27 pm

Няма да споря :laugh1: дали на Мел или на мен отговаряш :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зонуването на Тонkата

Зоната
 

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Нед Ное 09, 2014 10:35 pm

За да сме коректни, Този отговор е за теб

Tonkata написа:Хубаво е че има кой да те поправи. Благодаря! :)

А това беше за Мел
Tonkata написа:Елдас,
разбира се че бяха две, ама от невнимание и бързане щях да те заблудя. :pray:


Добре че "бързах" та да си попишем :comp1: т.e. поразговорим. :bgargue: :sadconv:
Последна промяна Tonkata на Пон Ное 10, 2014 12:13 am, променена общо 2 пъти
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Маня » Нед Ное 09, 2014 10:43 pm

Изображение
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Нед Ное 09, 2014 11:00 pm

О-о-о-о, Маня, страхотна е !

:bigsm22:
Да се връщам при дъската за гладене, че ризата да не запуши :iron:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Пет Ное 14, 2014 10:09 pm

Тази вечер бях на вечеря в Японското посолство и нагледно видях,защо тези хора са толкова фини и доста по-здрави от нас европейците - еле от нас балканците. :but:
Ами то порцийките им бяха по-малки и от количеството което ние слагаме за опитване ! :notagree: Ама пък бяха подредени в изящни чинийки и купички - украсени, цветово подбрани - съвършенство. Майстор - готвачът като представяше ястията често казваше - Храната е не толкова да те засити, а да радва сетивата и да е в хармония със сезона през който е приготвена.
Е-е - е не всичко което поднесоха беше по моя вкус, но имаше едни "панирани" зеленчуци - аспержи, зелен фасул от дългия и някакъв техен зеленчук на който не запомних името му и скариди в тяхната традиционна панировка ТЕМПУРА, които просто бяха великолепни. Поднесоха и техен традиционен десет с пасиран червен фасул във формичка от оризово брашно с топчица сладолед и саке в много фин порцелан. И накрая естествено чай ! :)
Много се старах да съм в Зоната, ама пусто любопитство или по-скоро лакомия .......... ! :shy:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Melkat » Съб Ное 15, 2014 9:14 am

От любознателност ще да е било, Тони :) Все пак не всеки ден опитваш оригинални японски ястия. И няма от какво да се притесняваш щом порцийките са били миниатюрни. А и дебели японци има ли?
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот gogo » Съб Ное 15, 2014 7:58 pm

Melkat написа: А и дебели японци има ли?

Има, има - виж им сумистите. :lol:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Melkat » Съб Ное 15, 2014 8:33 pm

gogo написа:
Melkat написа: А и дебели японци има ли?

Има, има - виж им сумистите. :lol:

А, Гого, те са на специален режим на хранене ( угояване) :) В никакъв случай не ядат порции gourmet :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Съб Ное 15, 2014 9:16 pm

Да си дебел в Япония явно е предимство !
За мен беше особено приятно, когато един господин от японската делегация каза, че България за японците е известна с две неща - киселото мляко и Калоян Махлянов - Котоошу. :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Pipilota » Сря Ное 19, 2014 5:01 am

Охх, аз обожавам тези скариди темпура, при всеки удобен случай ги изяждам с кеф...и в такива случай всичко е на око, мога да кажа почти балансирано, но винаги е по-голямо количество блокове. Умирам си да ям техните "извращения" както се казва :laugh1: И изобщо всико, което не съм опитвала.

Аз както съм споменавала и преди някъде тук май из форума- едно единствено нещо ми се е зациклило в мозъка, което не знам къде да го поръчам, или как са приготвя, но и неговия ред ще дойде....тук в Китайските-Японските-Азиатски магазини...аз им викам "дръпнатите магазини" продават едни медузи, големи колкото джанти на кола, които стоят в някаква марината в едни лонди, и все ги гледам, и все се ослушвам някой да посегне да си напълни голямата торба с една бройка, че да го зарина с въпроси как се яде това и как се приготвя...ама пусто му все нямам късмет... :laugh4: Че така де, всичко искам да опитам, и съм голям фен на "необикновените" (за нашата култура) неща за ядене.

А, и другото, което чакам да ми падне шанс- може би като отида в Мексико- да ям пържени скакалци...всички мои мексиканци казват, че били много вкусни. Не е гаранция, че ще ми хареса, но с удоволствие искам да опитам. А и на първо място за моите вкусови рецептори и мозъчни гънки си остава Мексиканската кухня... :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Сря Ное 19, 2014 10:50 pm

pipilota написа:Охх, аз обожавам тези скариди темпура, при всеки удобен случай ги изяждам с кеф.....................
Аз както съм споменавала и преди някъде тук май из форума- едно единствено нещо ми се е зациклило в мозъка, което не знам къде да го поръчам, или как са приготвя, но и неговия ред ще дойде....тук в Китайските-Японските-Азиатски магазини...аз им викам "дръпнатите магазини" продават едни медузи, големи колкото джанти на кола, които стоят в някаква марината в едни лонди.............


Пипи, това със скаридите добре - вкусни са, хрупкави са и са ароматни, ама това дето ти се е зациклило в мозъка ти, нещо не мога да си го представя като как ще го преглътна :notagree: За мен това е много смела, ама мно-о-го смела мечта ! :but:
Доколкото до скакалците и аз бих опитала. Мой близък беше в Камбоджа и е споделял, че пържените са много вкусни, хрупкави и обикновено се ядяли със лютив сос.
Колко му е да зонираме някоя рецептичка за пържени скакалци ! :laugh:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Pipilota » Нед Ное 23, 2014 7:02 am

Хех, Тони разсмя ме, обаче наистина ми са дерт тия медузи...но сега ми светна, че по моите обяснения си представяш буквално лигавата медуза, но тия се по-скоро изсушени, поне така изглеждат, и после цопнати в тази станна марината...не вярвам да е вода, но е чиста течност. Като отида пак в този магазин ще щракна една снимка да видиш за какво става въпрос ;)
И обаче сега се замислих, дали това е протеин, или въглехидрат или мазнина... :doNotKnow: :laugh: представям си физиономията на някой от инструкторите ако им задам този въпрос :))
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Нед Ное 23, 2014 3:27 pm

pipilota написа:Хех, Тони разсмя ме, обаче наистина ми са дерт тия медузи...но сега ми светна, че по моите обяснения си представяш буквално лигавата медуза, но тия се по-скоро изсушени, поне така изглеждат, и после цопнати в тази станна марината...не вярвам да е вода, но е чиста течност. Като отида пак в този магазин ще щракна една снимка да видиш за какво става въпрос ;)
И обаче сега се замислих, дали това е протеин, или въглехидрат или мазнина... :doNotKnow: :laugh: представям си физиономията на някой от инструкторите ако им задам този въпрос :))

Пипи,
не създавай стерсова ситуация на инструктурите на Барито :о :о . Пощади ги, моля те ! :notagree:
Доколкото до снимка на това странно "нещо" ще ми е интерсна, макар че като се замисля и със снимка и без снимка :refuse: , май не е от моите мечтани манджи - ама знае ли човек ??? !!! :hm:
Доколкото до това дали е мазнина, въглехидрат или протеин, аз залагам на протеина ! :but:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Нед Ное 23, 2014 4:12 pm

Отдавна не бях снемала анамнезата на моето тяло изразена в сантиметри. Сравнена с предишното измерване се забелязват малки промени, ама мно-о-о-го малки.
днес: ............. 02 септември:........за 8 месеца:
тегло - 86 кг.......86.8 кг ................. 11 кг
талия - 95 см......93 см ....................14 см
ханш - 111 см....111 см.....................19 см
Че имах доста падания от колелото имах - признавала съм си без бой :shy: , ама последния месец съм много стриктна, пък резултати нЕма :notagree: .
Моля ви, помагайте ! :pray:
Къде греша ? :bored1:
Нещо в карбуратора ли да "бръкна", ама какво точно ? :think2:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Pipilota » Нед Ное 23, 2014 10:52 pm

Ееее, Тони, нали си старо куче, знаеш за периодите на задържане ;) Трай и стискай зъби, и ще дойде времето когато кантара пак ще проговори отново....търпение му е майката ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Пон Дек 01, 2014 10:08 pm

pipilota написа:...............кантара пак ще проговори отново....търпение му е майката ;)

Кантарът проговори, е малко"пелтечи" ама ще се оправи ! :yess: Днес отмери 85,5 кг !!! :bigsm16:
Бавно, но славно се приближавам към изпълнение на програма минимум - 85 кг до Нова година ! Мога да се похваля и с доста енергия и добро настроение ! А бе, доволна съм !!! :smdance:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron