Дневникът на mahona

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот gogo » Вто Сеп 02, 2014 12:51 pm

Махона, не го мисли, а продължавай в същия дух нататък. :lol:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на mahona

Зоната
 

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Karrita » Сря Сеп 03, 2014 12:00 pm

Manya написа:Марудникът е много по-вкусен. Става пухкав. Намазан с хубаво домашно масло, сирене или кашкавал от родопски овце, няма такъв вкус... А и поднесен с мед или сладко от горски плодове... Нищо общо със Зоната :laugh1: :laugh1: Само невероятен вкус... за забежки....

Ммммммм, мда, мнооооого го любя!
Обичам Родопите, с красивите месности, хубави хора и вкусни гозби!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Сря Сеп 03, 2014 12:11 pm

Това което най много ме впечатли там бяха няколко неща: чистотата по крайпътните заслони и множеството чешми,които са изградени от най различни хора като дар - няма ни хартийка ни бутилка.Другото което ме впечатли беше начина по който си намерихме място за спане ....видяхме непознат мъж..попитахме за нощуване,а той ни каза..ей там има 2 бунгала,ако ви харесат се настанете ,ама понеже аз имам работа в града и не знам кога ще се върна утре сутрин оставете парите на нощните шкафчета.Попитахме за ключове,а той се засмя и каза..на вратата ще ги намерите и там ги оставете.И така ние си нощувахме ,оставихме си парите сутринта и си тръгнахме оставяйки ключовете пак на вратите без да видим пак този мъж.А бунгалата ..насред селото в една китна градина с много цветя,люлки,пейки,маси,дървета....с ТВ и кабелна и доста съвременно обзавеждане.Останахме доста впечатлени от обиколката си и си починахме страхотно!
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Tonkata » Сря Сеп 03, 2014 2:32 pm

mahona написа:Това което най много ме впечатли там бяха няколко неща: чистотата по крайпътните заслони и множеството чешми,които са изградени от най различни хора като дар - няма ни хартийка ни бутилка.Другото което ме впечатли беше начина по който си намерихме място за спане ....видяхме непознат мъж..попитахме за нощуване,а той ни каза..ей там има 2 бунгала,ако ви харесат се настанете ,ама понеже аз имам работа в града и не знам кога ще се върна утре сутрин оставете парите на нощните шкафчета.Попитахме за ключове,а той се засмя и каза..на вратата ще ги намерите и там ги оставете.И така ние си нощувахме ,оставихме си парите сутринта и си тръгнахме оставяйки ключовете пак на вратите без да видим пак този мъж.А бунгалата ..насред селото в една китна градина с много цветя,люлки,пейки,маси,дървета....с ТВ и кабелна и доста съвременно обзавеждане.Останахме доста впечатлени от обиколката си и си починахме страхотно!

И това е България !!! Такава каквато на мен харесва ! :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Сря Сеп 10, 2014 2:31 pm

10 дни в Зоната и вече всички последици от отпуската са заличени и отново надолу в мерки и теглилки :smdance: Лекота,спокойствие,усмивка...това е Зоната!Другата седмица ми е време за 3 месечния отчет и мисля да го посрещна с вдигната глава!Хванах се за зелено и с леки прегрешения с диня и понякога лъжичка мед със сусама се държа в зеления сектор и се наслаждавам на изобилието на есента.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот venci68 » Чет Сеп 11, 2014 7:22 pm

:curious: :bigsm41:
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Чет Сеп 11, 2014 7:53 pm

Я... Венци надничал през прозорчето...не така бе Венци..влизай смело през вратата и дори ти препоръчвам да я отвориш с крак,а ръцете ти да са заети с ..биричка. :laugh1: Ити е станал един добричъък..никого не прибира в източното крило.Ако и Стеф привикаме със суджука,а в Дунав се появи по голям рибок ...купона ще е пълен..и почти зонов :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Стеф » Пет Сеп 12, 2014 7:43 am

Само чакам знак....кога къде и в колко часа :cheff2:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот venci68 » Пон Сеп 15, 2014 9:43 am

:beer: , нося да се почерпим по случай първия учебен ден, че като накупим учебници и тетрадки, няма да остате за бира :)
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Пон Сеп 15, 2014 11:16 am

Време ми е за 3- месечен отчет вече...Резултатът от престоя ми в зоната е - 12 кг за 3 месеца от които почти 3 седмици по метода на око по време на отпуската и държа да отбележа ,че през това време не съм била само в зелената и оранжева зона.Невероятно добре се чувствам!Махнах от списъка с лекарства ,които вземам вече 2 броя ,защото просто не са ми нужни.Самочувствието и настроението ми са на ниво,наспивам се ( за ужас на съседите и близките ми много бързо- особено в събота и неделя :laugh1: ) Не достигам нужното количество вода на ден според калкулатора все още,краката ми не са отичали от 2 месеца категорично.Продължавам до следващата си цел - още 10 кг до началото на новата година изключително в зеления сектор след отпуската.Майка ми ,която прекара инфаркт през април започна да се храни в зоната и на 2-рата седмица нямаше отоци по краката,има много енергия и настроение и минава по 3-4 км на ден без усилие( за разлика от мен - аз не се движа много,което отчитам като грешка,но като посваля още малко и това ще стане).Майка ми за около 40 дни свали 4 кг,но понеже тя няма много за сваляне просто се радва на здравословния и пречистващ ефект на зоната.Общо взето близките ми в началото като ме гледаха колко много неща изяждам на ден бяха готови да се хванат на бас ,че ще разбиват касата на вратата ,за да минавам през нея :laugh: ,а сега гледат с все по голямо възхищение и уважение чинийките ми и кутийките ми :laugh1: .Прекрасно нещо е зоната!Но още по прекрасни са хората ,които са я направили достъпна за мен в този сайт и всички останали на чието рамо се облягам всеки път ,когато имам нужда от съвет или подкрепа!Благодаря ви мили мои. Продължавам да си връщам живота благодарение на вас! :bigsm22: :rose4:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Tatyana » Пон Сеп 15, 2014 11:36 am

Браво, Махона :bigsm20:. Резултатите ти са страхотни и то не само що се отнася до кг - важното е, че си връщаш здравето и се чувстваш все по-добре.
Много се радвам като чета такива хубави неща и си мисля, че те стимулират още повече тези, които се колебаят или само надничат тук :sneaky3:
Наслаждавай се на постигнатото, защото твоята упоритост е основната причина за този позитивен и вдъхновяващ отчет. Успех със следващата цел :bigsm18:.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Пон Сеп 15, 2014 11:45 am

Благодаря Танче!На тези ,които се колебаят и лутат в зоната и извън нея гладувайки или хранейки се по какви ли не системи бих казала:Най голямото удовлетворение ,което бихте изпитали от Зоната е това ,че ежедневно,ежеминутно се грижите за себе си!Чувството е невероятно и за вас и за близките ви ,за които вероятно няма по хубаво нещо на света освен да ви виждат енергични,доволни,усмихнати,спокойни и загрижени и за себе си ,а не само за тях!
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот ginette » Пон Сеп 15, 2014 1:02 pm

Супер резултати ,Махона ! :jumpwow: Е как няма да си горда и радостна ! Тя Зоната ни направи и дисциплинирани ,колкото и да излизаме от нея ,все пак ,се замисляме не само за позволените храни ,но и за количеството ,което ще погълнем .И затова се чувстваме щастливи ,не само от резултатите ,но и енергията с която се зареждаме .Успешно зонуване :hug:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Italiano » Пон Сеп 15, 2014 3:45 pm

E, винаги се кефя, като видя такива резултати!
Браво, Махона!
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Пон Сеп 15, 2014 3:51 pm

Ами аз обичам да готвя и да ям :shy: ...в зоната това се прави..значи тя е моя начин на хранене :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Karrita » Вто Сеп 16, 2014 4:53 pm

Само така Махонче! Браво!!! :bouquet:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта

cron