Писаниците на Tony в зоната

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Вто Авг 19, 2014 6:38 pm

Направих си бонбоните на Карита, ама сложих и протеин на прах, че да са балансирани изцяло, ама сега като се замислих май трябваше да увелича ядките, че нали протеина е на прах? :hm:

То не че останаха - децата опитаха по 2, мъж ми хапна 3-4 и аз за мен останаха едва 5 блока /10 бонбончета/... :(
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Зоната
 

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Маня » Вто Авг 19, 2014 8:19 pm

Да, ядките трябва да се удвоят. Половината може да са ядки и другата половина да е тахан, някакво масло като сусамово, бадемово, от гроздови зърна, кайсиево, от макадамия, капка-две ментово за аромат. Аз ги доувкусявам с канела, джинджифил, карамфил, чили или листа от свежа мента (абе онова, което ми пасва към вкуса на шоколада). И малко водичка (внимателно), за да стане лесно за оформяне "тесто". Понякога смесвам ядки - бадем, орех, лешник и част от тях оставям за овалване. Изобщо "творя" всеки 9 дни. Това ми е следобедното блокче ПВМ вече 3-4 месеца.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Вто Авг 19, 2014 9:22 pm

То хубаво, ама се чудя къде да си ги крия! Не стига, че ядат едни ментови бонбони и от дъжд на вятър и шоколад моите, ами и моите бонбони набараха. :laugh1:

Вода и аз добавих, иначе нямаха шанс да станат - много сухо беше всичко, въпреки малкото течна стевия, която сложих. Чудесни предложения ми даваш, Маня - ще поекспериментирам и аз.

Моля те, да споделиш как ги съхраняваш, че моите за 3-4 часа така на стайна Т и позасъхнаха леко...ще ми се да не изсъхват така и да им пада овалването...
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Маня » Вто Авг 19, 2014 9:25 pm

В кутийка в хладилника - на най-скришното място от домочадието - или правиш много, че да има за всички.
Аз затова почнах да не ги овалвам. Невинаги имат много добър вид, но нали не са за гости. А за моето търбухче :laugh1:
Често стават по-влажни и малка част ми остава по ръцете, докато ги овалям (губи се мат'риал :laugh1: :laugh1: ) А и леко позалепват едно към друго в кутийката. Но това не е болка за умиране.

И си го увивам в алуминиево фолио като бонбонче, и си го нося всеки ден.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Вто Авг 19, 2014 10:14 pm

Аз за тях правя подобни, но не слагам протеини...някак не ми се иска от сега да започват с химически преработени храни толкова... Ама това не значи, че не нападат и моите бонбони. :)

В хладилника не знам дали ще се намери място за тях, но сега ще става студено, та ще може и в килера да стоят - там зимата е около 15 С, та дано устискват. Благодаря ти, Маня!
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Чет Авг 21, 2014 6:25 pm

Хора, имам проблем - дайте да нищим как да постъпя. :hm:

От 3 дни усещам, че ме гони луд глад следобедните часове след 3 блока обяд. Не знам какво ми става?! :( Аз дето в България почти не ядях, тук като се върнахме такъв глад ме е подгонил, че само се чудя какво да пия/ям, че да го притъпя. От 2 дни на следобедната закуска хапвам по 2 блока, вместо по 1 и сякаш е по-добре. Не ми се иска да увеличавам блоковете, че 10 ми се струват ОК, а от друга страна сякаш вечеряме една идея по-късно и после късната закуска понякога я пропускам... ТА

Как би било по-удачно да направя? Да мина временно на 11 блока, макар че се страхувам, че няма да устискам после пак да мина на 10, или вечерната закуска да я прибавя към следобедната, че и без това късно вечерям и много често заспивам с децата и не успявам да стана след тях, че да върша нещо друго и да ям, съответно. :th:

Не знам дали пак ежедневното каране на колело насам-натам дали не ме кара да ям повече, ама си е проблем и хем ми се яде, хем се стискам и гледам да не ям и не ми е гот...нещо май ми влияе това на психиката... :(
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Pipilota » Пет Авг 22, 2014 7:08 am

Тони, споко, и през това съм минала. Увеличи си блоковете за сега. И има вероятност да спреш да сваляш, не се шашкай, карай така 2-3 седмици. АКо продължаваш да сваляш, си оставаш на 11, ако задържаш, след 2-3 седмици пак намали блоковете на 10, но не пропускай вечерната закуска. Знаеш добре, че тези дни щом си гладна, значи нещо залиташ извън зоната..Споко, всичко е временно. :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Пет Авг 22, 2014 9:35 am

Благодаря, Пипи! Ще пробвам днес с 11 блока пък да видим - тайничко се надявам да са ми в повечко. :) То май причината ще се окаже прозаична - ПМС. От снощи съм в цикъл и съвсем по друг начин усещам нещата... сякаш олекнах, защото посещавах WC буквално през 20 мин и вероятно задържаните течности излязоха, а тази сутрин с 2 блока от обичайната ми закуска /46 гр котидж, 98 гр круша, 6 бадема и 180 мл мляко с кафе и лъжичка стевия/ съм като претъпкана. Ще видя как ще е следобяд и дали ще ям 2 блока тогава, или 1. ;) За обяд ще направя нещо по-засищащо, като риба на фурна и салата с плод, пък ще видим.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот gogo » Пет Авг 22, 2014 5:59 pm

Тони, може да е и от смяна на климата. При всички положения е по-добре да вдигнеш на първо време с 1 блок, отколкото да ти стърже корема. Храненето трябва да е балансирано, иначе няма Зона. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Съб Авг 23, 2014 1:05 pm

Възможно е, Гого, да.
Вчера на 11 блока ми беше по-добре. Боже, сега сигурно ще спра да свалям, ама пък снощи тичах бая в дъжда, докато децата караха колело, та може и да не е толкова зле. :) Ще трябва пак да си включа домашните упражнения, че с тези 11 блока ще се дебелее, вместо да се отслабва май. :hm: И ми се яде сладко. :doNotKnow: Та вчера с бонбоните на Кари с протеини си хапнах 2 блока на следобедна закуска и утолих глада за сладко поне до вечерта....ама нощната закуска пак от тях си взех 1 блок. :shy: Знам, че преди лягане не е добре, ама пусти глад за нещо сладичко... Сега ще гледам някой от сладкишите да си завъртя за следващите 3-4 дни и ще се моля да ми отмине по-скоро, че лошо. :th:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот gogo » Нед Авг 24, 2014 6:52 pm

Тони, не е толкова фатално ако временно задържаш килограми. По важното е да бъдеш в Зоната и да черпиш от нейните ползи. В крайна сметка отслабването е вторичен бонус. Най-важното е оптималното здраве, което ни дава следването на Зоната. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Пон Авг 25, 2014 10:20 am

М дам... от седмица и малко пак съм в зоната и се чувствам чудесно, факт е! Сега остава да дойде и вторичният ефект, че имам сумаси килограми да свалям...:(

Случвало ли ви се е вече на доказан продукт да му сменят етикета? Взех си любимия котидж, ама се загледах в етикета и съвсем доказано е с различни стойности. П пак са 46 гр., но са вдигнали съдържанието на мазнини и сега котиджа ми излиза да е мазнина...:( 1МБ от него се съдържа в 19 гр котидж. И сега съвсем се стъжниха нещата при мен...нямам си закуска, а така си бях свикнала да си закусвам от него с плод и ядки, кафе и мляко. :th:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот tanita68 » Пон Авг 25, 2014 10:47 am

Тони, да не би да има и нискомаслен от същия котидж и просто да си случила този с по-висока масленост? Аз веднъж в България от Пени така се прецаках - свикнала съм опаковките с нискомасления котидж в Лидл да са по-светло сини и от Пени си вземах по-светлите опаковки, а те да се окажат с по-голямата масленост. :) Следващия път вече четях етикетите. ;)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Авг 25, 2014 12:54 pm

Tony написа:Случвало ли ви се е вече на доказан продукт да му сменят етикета? Взех си любимия котидж, ама се загледах в етикета и съвсем доказано е с различни стойности. П пак са 46 гр., но са вдигнали съдържанието на мазнини и сега котиджа ми излиза да е мазнина...:( 1МБ от него се съдържа в 19 гр котидж. И сега съвсем се стъжниха нещата при мен...нямам си закуска, а така си бях свикнала да си закусвам от него с плод и ядки, кафе и мляко. :th:

Това звучи доста странно! :о
Да не би да има ниско маслен и високо маслен, и да са в еднакви опаковки? А отгоре не пише ли колко са мазнините, както обикновено отбелязват на млечните продукти? :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Пон Авг 25, 2014 4:42 pm

Не е такъв случаят, Танита, Хипо. Сменили са етикета - вече е и в друг цвят. Още по-странното е, че аз не намирам разлика във вкуса - и преди и сега ми се струва еднакво не/мазен. От този котидж има само в Карфур и той е единствен там - в голяма и малка опаковка. Днес специално ходих да гледам опаковките и писанията на малката и голяма кутия - еднакви са и двете са с нов етикет. Ще си доям кутията...и то мъж ми ми взел голяма...та ще ми стигне за седмица сигурно и няма да купувам повече от него. Тъпото е, че тук в Лидл няма котидж и ще трябва да обикалям един ден по другите магазини и да си търся нещо подходящо :( Има няколко вида каас, но той не ми е така вкусен, защото прилича на кисело мляко повече...няма ги топчетата на котиджа, но ще трябва да свиквам с него на закуска сигурно. :(
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот gogo » Пон Авг 25, 2014 9:31 pm

Има прецедент и тук в БГ. Изварата на Маджаров и смениха съдържанието на мазнините. Сега вече пише мазнини НЕ по-малко от Х(не помня точно) г., което ме принуди да се спра на изварата Домлян.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron