Дневникът на _belladonna_

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Чет Яну 22, 2015 4:16 pm

Да се отчета, че си зонувам кротко без да се тегля. Не се учудвайте :) Нямам много време да пиша, обаче чета редовно. Много искам до пролетта да вляза във форма, за целта съм почти само на зелени храни с малки изключения. Млякото ми е 2%, някоя и друга лъжичка мед с изварата сутрин и от време навреме мъфини за следобедна закуска, че ми писва от мляко. Нямам време и да готвя вечер напоследък и минавам през някоя топла витрина- риба, пиле, и останалото вкъщи-набързо салата и чаша вино. Донякъде така ми е по лесно даже. Не съм постоянно на печката. Макар че не пиша редовно, не ме отписвайте, старая се да съм зонова.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Зоната
 

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Melkat » Чет Яну 22, 2015 4:31 pm

Важното е да си зонова и най вече да се чувстваш добре, Белла :) Писането и четенето е в графа "Социални контакти" ;)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот GODzillata » Пет Яну 23, 2015 8:13 am

Все пак споделяй от време на време прегрешенията си поне. ;) :mrgreen:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пон Яну 26, 2015 9:08 am

Почти нямам прегрешения този месец. И в компания гледам да съм зонова, че идва пролетта. :) Очаквам 3-4 кг надолу началото на февруари...да видим. Снощи например сина ми искаше спагети. Направих за тях, а аз ядох кюфтета от мляна кайма 84 гр за 3 блока, чаша вино и 1 портокал. Напоследък ме домързява да правя салати :lol: и съм на път да се пропия. Вместо салата- вино. През живота си не съм пила толкова-всяка вечер чаша, две. :lol:
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Пон Яну 26, 2015 9:12 am

Това почва да намирисва на "битов алкохолизъм" :laugh1: :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пон Яну 26, 2015 9:58 am

Manya написа:Това почва да намирисва на "битов алкохолизъм" :laugh1: :laugh1:

Да, взе да ми харесва, вместо да се мъча да ям една купа със салата... Поомръзна ми, зеле, цвекло, моркови, ряпа, зелена, но от нея трябва един казан да изям. Домати и краставици по това време не ям. Понеже не обичам да стържа на ръчно ренде, ползвам робот. Изпоплесквам сума ти посуда, пък тъй цапам една чаша само. Маня, ти имаш известна заслуга за това, нали било полезно, полифеноли това, онова. :lol:
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Пон Яну 26, 2015 10:06 am

"Прекален светец и Богу не е драг" - препжръката е за 1 чаша, а не и 2-та или 3-те въглехидратни блока да са вински :laugh1: Важно е виното да е червено. И ако може да е без добавена захар при производството. Ама знае ли човек какво има в купешките вина.
Между другото, цената не е определяща за качеството. В повечето случаи високата цена е само рекламен трик заради етикета. Добрите български вина са в ценовата гама от 7 до 12-13 лв.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Italiano » Пон Яну 26, 2015 2:00 pm

_belladonna_ написа:Снощи например сина ми искаше спагети. Направих за тях, а аз ядох кюфтета от мляна кайма 84 гр за 3 блока, чаша вино и 1 портокал.

А така. Другите ядат тесто, а ти - будалата, ядеш чисто месо. Нека ти е ! :laugh:

Иначе и аз напоследък с виното ... често вечер по 2 блока винце си праскам. ;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пон Яну 26, 2015 3:26 pm

Manya написа:"Прекален светец и Богу не е драг" - препжръката е за 1 чаша, а не и 2-та или 3-те въглехидратни блока да са вински :laugh1: Важно е виното да е червено. И ако може да е без добавена захар при производството. Ама знае ли човек какво има в купешките вина.
Между другото, цената не е определяща за качеството. В повечето случаи високата цена е само рекламен трик заради етикета. Добрите български вина са в ценовата гама от 7 до 12-13 лв.

А сега...как една чаша...не така с лошо :laugh1: За сега се спирам до втората, а пък струва ми се станат ли три ще ми е все едно има ли захар, няма ли и каква му е цената. :lol: Ама представям си порция, в която се мъдри примерно 84 грама месо и 3 чаши вино. :lol: И да я сложа във фейсбук. :laugh1:
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пон Яну 26, 2015 3:30 pm

Italiano написа:
_belladonna_ написа:Снощи например сина ми искаше спагети. Направих за тях, а аз ядох кюфтета от мляна кайма 84 гр за 3 блока, чаша вино и 1 портокал.

А така. Другите ядат тесто, а ти - будалата, ядеш чисто месо. Нека ти е ! :laugh:

Иначе и аз напоследък с виното ... често вечер по 2 блока винце си праскам. ;)

Ити, те така искаха... а и на мен не ми беше лесно на една маса и всеки с менюто си :) . Ние май си падаме по италианска кухня- лазаня, спагети...ех спомени, спомени. Но да си призная не ми коства кой знае какви усилия да ги пропускам. Целта оправдава средствата!
Новата визия на сайта е много хубава!
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Italiano » Пон Яну 26, 2015 3:43 pm

Аз лаф да става.
Иначе как обичам пастааа ...
:thcook1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Маня » Пон Яну 26, 2015 3:48 pm

Замесваш си тесто за лазаня/паста от овес и яйце. Из моя дневник имаше пропорция за талятели. Разточваш на кора за лазаня или оформяш на свежа паста и си готова. Или си поръчваш от сайта на Бари зонова паста фусили или орсо :laugh1: Всичко друго към пастата може да се върже зоново.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пон Яну 26, 2015 4:17 pm

О зонова паста..това съм го пропуснала, но и е прекалено предизвикателство за мен. Да меся, точа и т.н. по добре да не ям :lol:
Обаче Маня, пусна ми мухата нищо чудно и да размисля. Аз съм така -влезе ли ми нещо в акъла, докато не го направя не мирясвам.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот Italiano » Пон Яну 26, 2015 4:24 pm

Рецептата я цитирах в дневника на Маня. Можеш да я намериш сред последните постове.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот GODzillata » Пон Яну 26, 2015 7:17 pm

_belladonna_ написа:... и съм на път да се пропия. ...


Познато! :lol: :laugh1:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на _belladonna_

Мнениеот _belladonna_ » Пет Фев 06, 2015 8:52 am

Време за отчет! Второ начало :) -05.01.2015г. с тегло 62.6, днес 1 месец по късно килограмите са 59.1. Общо свалени 3.5 кг. :smdance: Това е моето темпо долу-горе, много съм доволна. Чувството, че се оформям и слабея вече е осезателно.
А от същинското начало, на 01.10.2014 г. когато започнах с 66 кг, разликата е 6.9 кг.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron