Дневникът на Танита

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Маня » Пон Май 05, 2014 8:55 pm

Hippo написа:
Manya написа:Калкулатора на Бари изчислява все 11 блока. Тук в сайта е осъвременен и затова има разлика. Но тъй като принципа на Зоната е "Яжте, за да слабеете", ако при 9 блока изпитваш глад между храненията, пробваш и ги увеличаваш на 10 или 11 - според това как се чувстваш. Аз си карам на 11, въпреки че калкулаторът в сайта ми показва 9, защото с 9 чувствам глад.

Маня, по скоро е обратното, в Сайта на Бари е актуалният калкулатор. :)


Някъде из форума четох обяснение от Пипи във връзка с калкулатора, но не мога да го открия. Обясняваше се, че тъй като Бари бил използвал някакви данни от 1983 г за неговия калкулатор, тук в сайта калкулатора е преработен с по-съвременни данни, и затова се получават разлики между данните при Бари и тези с този калкулатор. Така че кой е актуален, вече и аз не знам. Аз се водя от този на Бари, защото по този в сайта трябва да консумирам 9 блока, с които гладът се появяваше постоянно. На 11 съм си ОК.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Танита

Зоната
 

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Пон Май 05, 2014 10:24 pm

От това, което попрепточетох в сайта, за да си припомня, разликата м/у двата калкулатора е, че при този на сайта, минимумът за жени е 9 блока, а на този на Бари е 11 блока. В книгите на Бари минимумът, който той препоръчва е 8 блока, независимо, колко показват изчисленията, но сега го е променил на 11 блока. Но Пипи смята, че за някои жени 11 блока е твърде много, тя съветва минимумът да е 10, но на калкулатора е оставен, като минимум 9.
И за мъжете е нещо подобно, но не знам точно колко блока е разликата. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот GODzillata » Вто Май 06, 2014 5:56 am

Трябва да се заеме категорична позиция по въпроса, защото всеки си ги тълкува тия калкулатори както си иска, т.е. набляга се на повечето блокове :lol: - та нека Пипи пак да обясни кой от двата е най-актуален и кой да се ползва.
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Вто Май 06, 2014 8:17 am

GODzillata написа:Трябва да се заеме категорична позиция по въпроса, защото всеки си ги тълкува тия калкулатори както си иска, т.е. набляга се на повечето блокове :lol: - та нека Пипи пак да обясни кой от двата е най-актуален и кой да се ползва.

Годзи, Пипи винаги е казвала, че калкулатора на Бари Сиърс е направен за американките, които са си по-едри жени, но и винаги е препоръчвала да видим с колко блока ще се чувстваме най-добре и да се придържаме към тях. А аз лично си хапвам 13 не заради друг калкулатор, а заради препоръката кърмещи жени да ядат не по-малко от 13 блока. От това, което съм изчела из форума забелязвам, че повечето започват на 9 блока, колкото им е изчислил калкулатора в сайта и постепенно стигат до 10 или 11 блока, на които се чувстват добре и не изпитват глад. И Пипи и Карита постоянно повтарят, че в Зоната не трябва да изпитваш глад и за да се слабее трябва да се яде. Така че аз лично не виждам проблем кой калкулатор ще се ползва. Накрая повечето стигат до минималните 11 блока от калкулатора на Сиърс.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот GODzillata » Вто Май 06, 2014 8:34 am

Добре де, ама аз пък съм пред дилема - 11 или 12 блока... :doNotKnow:

Досега бях на 11 според vzonata, ама пък щом Барито отпуска още един блок :mrgreen: - защо пък да не, а? :th: :lol:
Може би прекалено бързо свалих 12 кг., ако бях от самото начало на 12, сигурно нямаше да е така... :hm: ..., ама пък от друга страна, с 11 блока си се чувствам ок, няма глад. :think2:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Вто Май 06, 2014 8:44 am

GODzillata написа:Добре де, ама аз пък съм пред дилема - 11 или 12 блока... :doNotKnow:

Досега бях на 11 според vzonata, ама пък щом Барито отпуска още един блок :mrgreen: - защо пък да не, а? :th: :lol:
Може би прекалено бързо свалих 12 кг., ако бях от самото начало на 12, сигурно нямаше да е така... :hm: ..., ама пък от друга страна, с 11 блока си се чувствам ок, няма глад. :think2:

Ето ти отговора! :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот GODzillata » Вто Май 06, 2014 9:07 am

Но от друга страна, Барито вика, че не е хубаво бързо да се сваля... :hm:
Добре де, ще импровизирам с по 11,5 блока. :)
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Вто Май 06, 2014 9:38 am

Соломоновско решение! :lol:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Съб Май 17, 2014 7:09 pm

Лелеееееееееее, дневника ми съвсем прашасал! Ама така е като чета по други теми! Зачетох се в темичките в бгмама. Направи ми впечатление, че бая грешни представи имат някои хора за зоната, а и много грешки в храненето. Аз се стремя да съм в зоната, по принцип успявам, но понякога надвишавам блоковете за деня. Не знам защо така след Великден нещо не успявам да се вместя в 13 блока, а това не е никак малко. Може би ми се отразяват нервите, които изразходвам в последно време покрай големия ми син. И последните два дни нещо се усещам, че нямам желание да ям салати(абе поне не тия дето ги ям сега - прясно зеле или тиквички). Ще взема да си купя някоя краставица и да си направя таратор.
Иначе тия дни правих бонбоните на Карита - страхотни са, малкия човек също ги хареса.
А тая вечер какво ще ям изобщо не ми се мисли. Чудя се какво да е..... Май ще карам на мляко, не ми се яде нищо друго.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Tatyana » Съб Май 17, 2014 11:25 pm

Адаш, влизай по-честичко в дневничето да поизтупваш :typalka:. А за блоковете и аз в последно време ги надвишавам и малко ми омръзнаха тези салати. Тази вечер хапнах 2 блока печени картофки и не ми е съвсем камфортно. Май ми е по-добре като добавям винце към протеините :bigsm40: .
Бонбоните на Кари и аз ги правих днес, но с петмез от фурми и понеже трудно се разбиваха с блендера добавих малко вода. Но прекалих с водата и никакви топчета не можах да направя. Сега отлежават във фризера, пък утре ще видим какво съм направила :)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Нед Май 18, 2014 10:36 am

О, и аз им добавих малко вода, то иначе не може да станат на топчета, става сухо. Чудих се дали да им добавя протеин, но накрая реших, че искам да им усетя оригиналния вкус, а не да ми бият на тоя грахов протеин. Картофки нямам желание да хапвам, но днес май ще си измисля някаква манджичка. Вчера вечерта карах на йогурт със стевия и кокосови стърготини, тази сутрин си измайсторих палачинки и ги намазах с извара, смесена с 1БВ сладко от малини и кокосови стърготини, стана добре. Трябва да си направя и някакъв сладкиш или мъфини за следобедната закуска, че вчера ми свърши ябълковия сладкиш. Ядеше ми се риба, но нещо не ми хареса тая на магазина, днес ще вземем да идем до там за прясно мляко, може да погледна и за риба. А днес ще ходим да си наберем малко коприва ако успея да изкарам моя мъж на разходка, че той има сенна хрема и сега е най-гадния период - тука цъфтят дърветата и е пълно с прашец.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Karrita » Пон Май 19, 2014 6:46 am

Момичета, относно бонбоните, стават и без вода, но иска доста месене на тестото. Но щом с вода е по-лесно, става и така, аз лично не съм пробвала :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Сря Май 21, 2014 7:52 pm

Karrita написа:Момичета, относно бонбоните, стават и без вода, но иска доста месене на тестото. Но щом с вода е по-лесно, става и така, аз лично не съм пробвала :)

Кари, при мен едва ли щяха да станат без вода - фурмите ми са без костилки, пресовани(тоест много сухи).
Вечерята тази вечер:
Изображение
това е тавата преди да бъде мушната във фурната,
а това са въглехидратите за тази вечер:
Изображение
голяма салата от зеле, морков и червена чушка, а за десерт 1,5 блока ябълка и 0,5 ананас,
а ето я и рибката опечена
Изображение
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот tanita68 » Чет Май 22, 2014 9:36 am

Тази сутрин си спретнах за закуска страхотна вкусотийка. Е, то стана по случайност, но по-важното е, че беше вкусно. Та историята е такава - бях забравила, че ми се свършиха бадемите. В къщи имаше само печени фъстъци и кокосови стърготини. Е, нали казах, че ще избягвам кокосовите стърготини и бях в чуденка какво да взема за мазнини към закуската.... Накрая ми дойде наум да си добавя една чаена лъжичка гхи към овеса с котидж. Стана страшно вкусно! :bigsm39:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот Pipilota » Пет Май 23, 2014 5:01 am

Аааа, малко със закъснение, ама чак сега видях, че пак става въпрос за тия прословути калкулатори. Някой от вас смптал ли си е по колко блока му се полагат от книгата Зоната на Сиърс ? Представете си, че няма интернет, няма калкулатори, и трябва да си смятате по формулите които Сиърс е дал . Сметнете си по колко блока ще ви покаже книгата, и после елате да дискутираме така интересното нещо. Аз съм тук и ще чакам ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Танита

Мнениеот HippoDel » Пет Май 23, 2014 9:43 am

Пипи, не разбирам какво имаш предвид, но ми е интересно.
На мен, по изчисленията от книгата, ми излиза, че трябва да ям по 9 блока, по калкулатора на сайта също 9, а по калкулатора на сайта на Сиърс - 11. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта