Писаниците на Tony в зоната

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Съб Апр 19, 2014 10:00 am

Благодаря, eldass! Светли празници и на теб! :bouquet:

Днес каката помага в месенето на козунаците - обожава да е оплескана с брашно и тесто. :)

Иначе почти измислих с какво ще пълнят великденските формички и нощес дори сметнах продуктите, само да видим като започна да ги правя, дали няма да се наложи да внеса някои промени.

Аз, противно на очакванията, след като закусих и започнах месене на козунаци, заедно с направата на палачинки за децата и едни зайчета от козуначено тесто - изобщо не се чувствам длъжна да опитам от нещата, които приготвям - чак не мога да повярвам. :yess: А до преди 2 седмици не можех да устискам и опитвах наред от приготвяните неща... отдавам го на привикналият ми организъм към зоновото хранене и съм СУПЕР-ДУПЕР доволна. Да живее ЗОНАТА! :yess: :laugh:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Зоната
 

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Чет Апр 24, 2014 11:02 am

Ето, най-накрая да успея да се добера и до тук.... то празници ли бяха, чудо ли....добре, че след Великден имахме 2 дни почивка, че да си починем от празниците и да се насладим на едно пътуване. :)

Първи опит за зонови хапки с формички за сладки се отчита като не много успешен, но пък за сметка на това вкусен и изяден преди козунаците. :)
Нямах достатъчно време и не успях да си поиграя с консистенцията и не успях да получа точно това, което си представях от тези хапки, но скоро ще мога да ги повторя и да видя как ще се получат. ;)
Неугледни станаха, но ще ги покажа :laugh:
Изображение
В крайна сметка сложих следните неща.
За основата:
овесени трици 28 гр - 2 В
ръжено брашно 14 гр - 1 В
яйце 1 бр - 1 П
щипка сол и малко бакпулвер, ама една идея само. Разстлах върху хартия за пекане и го изпекох, след което го нарязах, защото беше прекалено течно, че да го режа предварително както си мислих. :hm:
За пълнежа мислих да правя 2 вида - по-твърд и нещо течничко за отвътре, но така и не се получи този ми замисъл, затова просто забърках една бърканица, с която да напълня формичките. Понеже се получи доста редичка най-отвътре сложих по парченце пушено пуешко месо, че да го държи. :wow:

За същинската част:
рикота 124 гр - 4 П
нахут /по етикет/69 гр - 3 В
орехи 14 гр - 4 М
авокадо 20 гр - 2 М
добавих и пушено пуешко месо във всяка хапка за още 1 П - 42 гр
шарена сол и една сушена подправка на вкус.
Всичко това за 6 блока.

Станаха 30 хапки, което значи по 5 хапки за 1 блок. Е, успях да хапна едва 5 от тях, та поне част от обяда ми беше балансиран. :laugh:

Иначе го разбалансирах с едно парче ей от тези козунаци:
Изображение и кафе с мляко. :shy:

Разбира се, двата дни в път също не бяха от най-балансираните, в следствие на което сега ме е страх да се кача на кантара, но от днес влизам в крачка и до няколко дни се надявам да покрия щетите от празниците. :laugh1:

Отивам да правя обяда, че след малко ще се яде - отново пиле по китайски - любимо! :chef1:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот tanita68 » Чет Апр 24, 2014 12:38 pm

Тони, погледни това тук, става като идея и мисля, че може да се пригоди към зоната: предястие. Би трябвало да има и рецептата, само че е на руски.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Чет Апр 24, 2014 1:17 pm

Да, това с желатин би се получило чудесно - само дето аз виждам само снимка без линк към руската рецепта. Руският не ми е проблемен все още :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот tanita68 » Чет Апр 24, 2014 1:47 pm

Tony написа:Да, това с желатин би се получило чудесно - само дето аз виждам само снимка без линк към руската рецепта. Руският не ми е проблемен все още :)

Заливные яйца
Продукты на 10 порций:
10 скорлупок от яиц
2 стакана мясного соленого бульона
20 г желатина
1 свежий перец
1 маленькая банка кукурузы
300 г ветчины
зелень
Можно использовать любой наполнитель: рыбу, курицу, мясо.
Рецепт:
1. Подготовим скорлупу (ее можно заготовить заранее, по мере поглощения яиц). Для этого тщательно вымыть яйца, сделать отверстие с тупой стороны яйца, вылить содержимое (оно нам не понадобится для этого блюда), промыть внутри. Высушить заготовки.
2. Замочить желатин на 10 минут. Подогреть его до полного растворения (не кипятить), смешать с бульоном. Процедить. Нарезать кубиками перец, ветчину. Слить воду с кукурузы.
3. Уложить все слоями. Залить бульоном. Убрать в холод.
С застывших яиц очистить скорлупу как с вареных. Украсить, подать в качестве холодной закуски.

Добре че съм си я запаметила. :bigsm1: Уж мислех да си я преизчисля по зоната.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Чет Апр 24, 2014 1:54 pm

Супер си! Благодаря! Ще я преизчисля, че син ми става на 3 след 2 седмици и също ще трябва да има нещо подобно. ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот tanita68 » Чет Апр 24, 2014 2:10 pm

Tony написа:Супер си! Благодаря! Ще я преизчисля, че син ми става на 3 след 2 седмици и също ще трябва да има нещо подобно. ;)

Радвам се, че ще ти свърши работа! Аз я открих баш на Великден и не успях да се възползвам от идеята, просто щеше да стане в повече. Имам и още разни рецептички дето чакат да ми дойде музата да ги преизчисля, ама засега спирам с експериментите, че да вляза отново в крак със зоната. По празниците не успях да устоя на козунака, а и тутманик си направих и сега килцата да не казвам с колко са отново нагоре за три дни.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Чет Апр 24, 2014 3:39 pm

tanita68 написа:...ама засега спирам с експериментите, че да вляза отново в крак със зоната. По празниците не успях да устоя на козунака, а и тутманик си направих и сега килцата да не казвам с колко са отново нагоре за три дни.


То май всички сме така...е, аз - със сигурност. Не съм се качвала на кантара още...страх ме е. След нялоко дни ще го направя. :shy:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот tanita68 » Чет Апр 24, 2014 9:23 pm

Е, аз се качих, че да знам какво съм си причинила и вече да не го правя! :bigsm2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Чет Апр 24, 2014 10:46 pm

tanita68 написа:Е, аз се качих, че да знам какво съм си причинила и вече да не го правя! :bigsm2:


Брех! И това мотивира ли те? Аз по-скоро ще се отдам на шоколад, че да потопя мъката по качените кила....доколкото се познавам...:(
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот baci » Пет Апр 25, 2014 12:08 pm

Тони, харесаха ми хапките с овесени трици.
Дали яденето два пъти седмично на овес може да се замени със трици?
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Пет Апр 25, 2014 1:28 pm

baci написа:Тони, харесаха ми хапките с овесени трици.
Дали яденето два пъти седмично на овес може да се замени със трици?


Мисля, че не би следвало да не може. :peace1: Аз ги предпочитам пред овеса, защото ми действат добре на перисталтиката и ги ям сякаш по-често от 2 пъти седмично в мъфините обичайно, или в подложката за сандвичи, която си правя. :yess:

Днешният ни обяд - нещо средно между яйца по панагюрски и палачинка на омлет. :laugh: Снимах порцията на мъж ми за 5 блока, че моята палачинка се поразкъса тук-там и не беше много лицепирятна. :laugh:

Изображение

За 3 блока:
135 гр кисело мляко - 1 П+1В
2 белтъка и 1 яйце - 2 П
1 ч.л зехтин - 3 М
чесън, шарена сол и червен пипер за поръсване.
В добавка до 3 блока имам чаша 115 мл вино и 20 гр домашен ръжен хляб - общо 3 блока ВПМ
Последна промяна Tony на Съб Апр 26, 2014 9:17 am, променена общо 2 пъти
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Слонче » Пет Апр 25, 2014 2:45 pm

А докато мама смята и готви, малкото сладурче е ожадняло и огладняло :)
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Пет Апр 25, 2014 4:41 pm

Слонче написа:А докато мама смята и готви, малкото сладурче е ожадняло и огладняло :)


:lol: Опитва се да подпие баща си, но беше заловен на местопрестъплението...затова и гледах да щракна дори и без 3-те залъка хляб...щото после и това нямаше да мога да направя, за да опазя виното. :laugh1:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот tanita68 » Пет Апр 25, 2014 9:00 pm

Tony написа:Брех! И това мотивира ли те? Аз по-скоро ще се отдам на шоколад, че да потопя мъката по качените кила....доколкото се познавам...:(

Ами уж ме мотивира, но нещо още не мога да вляза в крак. Днес пак прегреших с малко шоколад - взехме на малкия шоколадов заек, та просто трябваше да се опита. Но утре вече съм плътно, няма мърдане!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: И Tony барабар с опитните ЗОНковци в Дневниците :)

Мнениеот Tony » Съб Апр 26, 2014 9:15 am

tanita68 написа:
Tony написа:Брех! И това мотивира ли те? Аз по-скоро ще се отдам на шоколад, че да потопя мъката по качените кила....доколкото се познавам...:(

Ами уж ме мотивира, но нещо още не мога да вляза в крак. Днес пак прегреших с малко шоколад - взехме на малкия шоколадов заек, та просто трябваше да се опита. Но утре вече съм плътно, няма мърдане!


Едно към едно с мен - дъщеря ми си поиска козунаци и след Великден - правих ѝ за училище следобяд вместо домашните бисквитки и познай...2 дни следобяд прегрешавам с по едно парче. :stupid: Голямо ми е изкушение. Иначе шоколад не купувам, само когато правя торти по повод, който ще имам след 2 седмици :(...но не ме изкушават толкова те, колкото тестените изделия, които им правя. :refuse:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron