Дневникът на Стеф

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Съб Фев 22, 2014 8:58 am

Karrita написа:
Italiano написа:Няма сърдене в този Форум - само шеги и закачки!
:yess:

Пък евентуално ако се разсърди, може и да я изтрие :bigsm14:


Дааа, може, има право. Ама кажете ми как да си направя снимките приятни за окото като размер, че бесовете ме хващат вечe..... :angry:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Зоната
 

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 22, 2014 9:08 pm

Стефффф, нашата мила Маня току що пусна тема тук във форума по твоя въпрос :text-link:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Нед Фев 23, 2014 6:08 pm

Благодаря!!! :bouquet:

Днес се върнах от село. Бях при мама и познайте ... :( Въпреки че си носех и кухненската везна и въпреки че я използвах....майка ми като започна - леле колко си отслабнала, нямаш вече бузки....я си хапни и спри с тази диета...и такива подобни...две хранения издържах, но днес наобяд като сложи една тортичка на масата.... предадох се с почти цяло парче :sad: И след около минута вече съжалявах - толкова тежко ми стана, че трябваше да обиколя къщата и двора няколко пъти... Повече сладко - НИКОГА!!!!!
Няма да стъпвам на кантара цяла седмица - страх ме е какво ще видя. Не трябваше да се предавам :refuse:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот gogo » Нед Фев 23, 2014 6:34 pm

Стеф написа:Благодаря!!! :bouquet:

Днес се върнах от село. Бях при мама и познайте ... :( Въпреки че си носех и кухненската везна и въпреки че я използвах....майка ми като започна - леле колко си отслабнала, нямаш вече бузки....я си хапни и спри с тази диета...и такива подобни...две хранения издържах, но днес наобяд като сложи една тортичка на масата.... предадох се с почти цяло парче :sad: И след около минута вече съжалявах - толкова тежко ми стана, че трябваше да обиколя къщата и двора няколко пъти... Повече сладко - НИКОГА!!!!!
Няма да стъпвам на кантара цяла седмица - страх ме е какво ще видя. Не трябваше да се предавам :refuse:


Стеф, човешко е да се греши. ;) Слязла си от колелото и пак ще се качиш. Нищо фатално не е станало. Просто гледай да караш колелото, а не да ходиш пеша. :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот amaZONka » Нед Фев 23, 2014 7:37 pm

Леле и при мен стана нещо такова днес. Вчера правих първите си мъфини, които трябваше да са сладки. Реших да пасирам банани и да сложа във всеки мъфин 1/2 блокче черен шоколад и да не добавям никакъв подсладител (уж по полезно) и...ами не станах никак сладки :lol: Днес майка ми реши и тя да пробва да направи за баща ми, но вече с брашно, мазнина и сладко от дюли .. почти ме изнуди да изям един за да съм видела какво било мъфин и ..и аз се педадох.. Да си призная, не съм яла домашен сладкиш, който така да ми хареса :о За втори път имам прегрешение с тесто, и двата пъти се старах някак да компенсирам с протеин, но сякаш нещо започва да ми стяга главата и да усещам, че ми се доспива изведнъж. :notagree: Иначе ми се хапва още сладичко :)) Ако обаче хапна черен шоколад 1 бар и лешници, се чувствам така сякаш съм се хранила балансирано :doNotKnow:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Нед Фев 23, 2014 9:54 pm

gogo написа:

Стеф, човешко е да се греши. ;) Слязла си от колелото и пак ще се качиш. Нищо фатално не е станало. Просто гледай да караш колелото, а не да ходиш пеша. :laugh4:


Знам, Гого, веднъж вече като съм се качила на колелото, дори и да падна пак се качвам (по-добре на колело отколкото пеша :lol: ) И друг път съм падала и пак съм се качвала, но мисълта ми е, че ми стана направо лошо - не очаквах, че от малко сладко ще се почувствам така, но явно за месец организма ми е свикнал вече със зоновото хранене и това му дойде като гръм от ясно небе :laugh:
Както и да е, дори и да прегрешавам в бъдеще определено няма да е с торта :noo:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Нед Фев 23, 2014 9:58 pm

amaZONka написа:Леле и при мен стана нещо такова днес. Вчера правих първите си мъфини, които трябваше да са сладки. Реших да пасирам банани и да сложа във всеки мъфин 1/2 блокче черен шоколад и да не добавям никакъв подсладител (уж по полезно) и...ами не станах никак сладки :lol: Днес майка ми реши и тя да пробва да направи за баща ми, но вече с брашно, мазнина и сладко от дюли .. почти ме изнуди да изям един за да съм видела какво било мъфин и ..и аз се педадох.. Да си призная, не съм яла домашен сладкиш, който така да ми хареса :о За втори път имам прегрешение с тесто, и двата пъти се старах някак да компенсирам с протеин, но сякаш нещо започва да ми стяга главата и да усещам, че ми се доспива изведнъж. :notagree: Иначе ми се хапва още сладичко :)) Ако обаче хапна черен шоколад 1 бар и лешници, се чувствам така сякаш съм се хранила балансирано :doNotKnow:


Според мен може да си позволяваш по парче черен шоколад, ако ти се яде сладичко - все пак зоната не е мъчение, а вид балансирано хранене. А щом ти се доспива - прекалила си с въглехидратите.
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пон Фев 24, 2014 12:22 pm

Сега след като хапнах, седя и си мисля какво да готвя довечера - двама мъже и две Зонки :lol:
Имам две опции пилешко с грах или миш-маш. Само като вметка да кажа че дъщеря ми не яде и двете :stupid:
Но като че ли на грах по-малко се чумери. Та реших да сваря граха и да го запържа с малко мазнинка и червен пипер и брашно, да отделя за нас пилешко месо 6 блока и останалото да го сложа в тенджерата за мъжете. (които между другото също се чумерят на грах, ама...сори). Така - вечерята е готова - сега ми трябват два зонови обяда - отивам по магазините през обедната почивка.
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пон Фев 24, 2014 9:10 pm

Ами граха се отложи за утре вечер. Половинката ми купила месо и ходил да прави суджук и останала кайма с подправки и пекох кюфтета тази вечер. Така че вечерята мина, а утре обяда ще е пак на сухо - много ме е яд че не мога да си нося нещо готвено и за обяд, но работя с хора и хапвам направо за няколко минути.
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот vanja » Пон Фев 24, 2014 10:23 pm

И какво си риготвяш за обяд, то като е на крак много трудна работа. Аз по време на следобедната закуска съм в движение повечето пъти и си нося кисело мляко, разклащам го и пийвам половината - за един блок става, но ако ядеш на обяд 3 блока какво си носиш?
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Вто Фев 25, 2014 10:21 am

Ами за обяд приготвям обикновено някакво месо - 3 БП, три ореха за щерката а за мен 9 маслини - 3 БМ и въглехидратите всеки ден са различни, но задължително имаме по една ябълка - мънички са около 110 гр.
Но ми се иска да не ядем всеки обед суха храна - иска ми се да си носим готвено, но няма начин - тя е на училище, а аз ям когато няма хора при мен. Не ни е спокоен обяда - да седнем като бели хора да хапнем. Събота и неделя наваксваме обаче като си идем на село, но там изкушенията са много....
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Вто Фев 25, 2014 12:59 pm

Божее, днес осъзнах нещо. Преди месец като минех покрай някоя закусвалня и ми замиришеше на топли закуски ми се прияждаше и почти винаги влизах и нагъвах една мазна баница :stupid: А днес минах покрай заведението, замириса ми на топла закуска, но не почувствах нищо - нито ми се прияде, нито влязох вътре - дори само от миризмата ми стана тежко :yess: - бях обядвала вече зоново :lol:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот HippoDel » Вто Фев 25, 2014 1:08 pm

Стеф написа:Божее, днес осъзнах нещо. Преди месец като минех покрай някоя закусвалня и ми замиришеше на топли закуски ми се прияждаше и почти винаги влизах и нагъвах една мазна баница :stupid: А днес минах покрай заведението, замириса ми на топла закуска, но не почувствах нищо - нито ми се прияде, нито влязох вътре - дори само от миризмата ми стана тежко :yess: - бях обядвала вече зоново :lol:

:yess: Стеф, в Зоната си!
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Вто Фев 25, 2014 1:12 pm

:bow: :applaus: Приемам аплодисменти :laugh3:
Имам чувството че цял живот съм мерила и теглила храната си - направо ми е вече навик като вляза в кухнята да включа ел. везна :lol:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Сря Фев 26, 2014 2:54 pm

Днес се чувствам страхотно!!! :smdance: В службата имаме много работа - умствена най-вече и се усетих, че без проблем свършвам по две или три неща едновременно, докато колежката така се изнерви че....
Иначе съм в застой тази седмица - не са мръднали грамовете :lol: Но не ми пука особено - важното е че зоната ми дава крилааа :bigsm16:
А вчера една позната като взела да ми хвали диетата на Дюкан...че колко добре и действала, че разни глупости още.... леле как щях да я фрасна (сори за израза ама много ме ядоса). Викам и ти прочете ли противопоказанията на въпросната диета - нямало такива казва :angry: Не исках да се разправям с нея повече. Абе тия хора как могат да причиняват такива неща на тялото си!!!
Както и да е - все още се чудя за довечера какво да е - имам замразена скумрия, разни филета и извара, та още се чудя дали да размразявам рибата или да освободя хладилника от присъствието на филето и изварата. А мъжката част - ще се мъчи на грах и ще мърмори.. :lol:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 27, 2014 5:52 am

:stupid: Все съм се чудела, и още и още не ми го побира акъла...колко са невежи тия дюкянки :stupid:

Една наистина глупава диета от Франция
от Бари Сиърс
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта