Дневникът на Ваня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Radost » Чет Фев 20, 2014 10:31 am

Ванче ,не се притеснявай за кантара и при мен е така :bouquet: Исках да те питам ти каква лютеница хапваш да се разнообразя и аз малко :)

Получи ли си поръчката вече ,мойта е експедирана на 10.02 и аз чакам .
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Дневникът на Ваня

Зоната
 

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Чет Фев 20, 2014 11:14 am

Още не съм получила поръчката, но се надявам днес вече да дойде, относно лютеницата откакто съм в зоната само веднъж ядох лютеница, беше някаква измислена марка от Лидъла, не си спомням точно, по етикет я бях изчислила 50г за 1БВ - хапнах едни блок, беше ужасно сладка /а аз обичам сладко/, но тази ми беше все едно ям доматен конфитюр, от тогава не съм яла лютеница. Аз по принцип гледам да избягвам консервираните храни, колкото може по-рядко консерви /купешки имам предвид/.
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Radost » Чет Фев 20, 2014 1:32 pm

Преди Зоната и аз попадах само на сладки лютеници които не харесвам,обичам да ми е кисела ,значи ще се размина с хапването и :) поне докато се науча да си изчислявам по етикет ,че още не знам как .Имам домашна но като знам колко олио се слага е ъпсурд да става ,нищо ще хапваме доматки :)
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Чет Фев 20, 2014 2:56 pm

По етикет е много лесно, вземаш от етикета стойностите на въглехидратите, белтъчини и мазнини, в случая лютеницата ще е въглехидрат защото не "ходи" по земята а "расте" /протеините "ходят" :lol: /
формулата е 100/въгл *9 или деля 900 на въгл. Ако фибрите са посочени и пише, че са включени /например ако са под стойността на въгл навътре значи са включени, трябва да ги извадиш от количеството въглехидрати, за да получиш нетно/ не знам дали обясних добре, виж в дневника на Гого, прочети и там, той много добре го беше обяснил/

например ако въглех са по етикет на 100 г продукт са 20г въгл от тях 5 г фибри, значи нетно въгл са 15

Делиш 900/15 = 60 т.е 60г от продукта са ти 1ВБ

Ако е за протеин делиш 700 на протеините в 100г продукт.
за мазнините 150 делиш на мазнините в 100г продукт

каквото получиш като число - толкова грама трябва да изядеш да 1 блок от съотв
Взема се най-малкото число

Сега за упражнение виж етикета на който и да е продукт и сметни колко г трябва да изядеш за 1П, 1В и1М, ако не що се затрудниш питай, в началото и на мен не ми беше ясно докато свикна

Взема се най-малкото число.
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Ani » Чет Фев 20, 2014 3:54 pm

Здрасти ,Ваняяяя....

Добре дошла.... :)

И аз съм на тази височина и същите килограми,само дето по-млада :)

И аз започнах с 9 блока, но се чуствах гладна и сега минавам на 10 по съвет на ВЕЩИТЕ във форума.

Успех НИ желая и ще докладваме :hug:
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Karrita » Чет Фев 20, 2014 4:27 pm

Ani написа:И аз започнах с 9 блока, но се чуствах гладна и сега минавам на 10 по съвет на ВЕЩИЦИТЕ във форума.

Как звучи а? ;) :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Чет Фев 20, 2014 10:06 pm

УРА! УРА! УРА! Получих си рибеното масло днес! Изпих три вълшебни хапа след вечеря! :yess: :yess: :yess:
Най-после дойде, бях си поръчала и течна стевия и вече я пробвах. Направих си десерт от 1П извара с няколко лъжици мляко за разреждане и капнах само 3 капки стевия - стана толкова сладко, че се наложи да добавя още мляко. Другия път ще слагам по 1 капка.

Сега искам да си направя следващата поръчка, но не мога да видя къде да си въведа кода за отстъпка. Моля за помощ!
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот gogo » Чет Фев 20, 2014 10:11 pm

vanja написа:УРА! УРА! УРА! Получих си рибеното масло днес! Изпих три вълшебни хапа след вечеря! :yess: :yess: :yess:
Най-после дойде, бях си поръчала и течна стевия и вече я пробвах. Направих си десерт от 1П извара с няколко лъжици мляко за разреждане и капнах само 3 капки стевия - стана толкова сладко, че се наложи да добавя още мляко. Другия път ще слагам по 1 капка.

Сега искам да си направя следващата поръчка, но не мога да видя къде да си въведа кода за отстъпка. Моля за помощ!

Ванче, кода за отстъпка се ползва само веднъж и то само при първа поръчка.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Пет Фев 21, 2014 7:33 am

Сега това рибено масло и мъжо много го хареса и иска и той да пие, но той не се храни по зоната, все още не мога да го убедя, а как има нужда...Дори и да му сервирам нещо зоново, той като изяде половин хляб със зоновата вечеря и ...отиде коня. Та се чудя дали ще има някакъв ефект при него ако ги пие / в смисъл здравословен, то е ясно че няма как да отслабне/, все пак тези таблетки ги купуват и хора, които не спазват зоната, предполагам. Аз пия сега по три сутрин и три вечер. На него много му се видяха и понеже не закусва сутрин каза, че само вечер ще пие по три. Дали ще има смисъл? :doNotKnow:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Karrita » Пет Фев 21, 2014 11:57 am

Да, Ваня, ще има смисъл! Рибеното масло действа на всеки, без значение дали е в Зоната. Просто трябва да се взима постоянно и редовно.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Radost » Пет Фев 21, 2014 12:39 pm

Ванче бе ти ме изтормози :lol: откъде дойде сега 700 и 900 :hm: ще погледна в дневника на Гого да видя дали ще ми дойде просветлението .

Значи дойде поръчката ,браво ,точно 15 дни при теб нали,ако не се лъжа на 05.02 беше екпедирана ,значи и мойта към 25 ще пристигне .
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Italiano » Пет Фев 21, 2014 1:25 pm

Това е кратък начин за изчисляване. За да не правиш 100 : Х = У и после У х 7 (или 9), направо делиш 700 (и съответно 900) на Х.
Но това е по-лесно приложимо като имаш калкулатор. Ние, от старата школа, действаме на ум и караме със 100-чката.
:mrgreen:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Съб Фев 22, 2014 2:17 pm

Да ви кажа, днес пробвах да си направя гхи :cheff: . И сега не знам дали е станало. :think2: Купих масло от лидъла, немско Пилос - не знам дали беше подходящо, ама с него реших да е този път. Стопих 500г масло на бавен огън и го оставих да ври на най-ниска степен 30-40 мин /както беше по указания/. Пяната я обирах от време на време и си я отделих в една чашка. Претопеното масло го прецедих през марля на няколко ката, но то нямаше много за изхвърляне - съвсем малко твърди частици имаше, иначе на дъното на тенджерата имаше от същото залепнало, ама беше много тъмно - и сега не знам дали не съм го прегорила. маслото, което прецедих в буркан още не е изстинало и стои много тъмно - като тъмен мед е. Оставих го на терасата да изстине по-бързо . Сега не днам дали не съм го изгорила, може би трябваше по-рано да го сваля от котлона, ма нали пише да покъкри 30-40 мин. Направо не знам, ще изчакам да изстине да видя дали ще изсветлее...Вие колко време го варите гхи то? Утре освен пак да опитам отново, а това ако си остане тъмно да го изхвърлям ли? :doNotKnow:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Karrita » Съб Фев 22, 2014 3:36 pm

Ваня, аз моето ГХИ го варя докато се покаже дъното и свалям от котлона. Прецеждам и наливам в буркан и оставям една вечер буркана без капак. Първото ми ГХИ стана малко тъмно, но като престоя една нощ, на другият ден се беше просветлило ( като мед), но при мен беше заради газовия котлон, и на минимално пак е силен. Второто обаче го правих на електрически котлон и си стана от самото начало светло. И аз нямах много какво да хвърлям от марлята и по дъното останаха по-тъмни зрънца. Не го хвърляй, изчакай да видиш дали ще просветлее, то и така може да се яде, просто структурата му няма да е същата. Но иначе е страхотно на вкус, аз вече само с него готвя и много ми харесва.
Някъде из Гоговия дневник бяхме сложили снимки на нашите масла, сравни ги с твоето ако искаш.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Маня » Съб Фев 22, 2014 3:49 pm

vanja написа: Утре освен пак да опитам отново, а това ако си остане тъмно да го изхвърлям ли? :doNotKnow:


Ваня, вероятно си го попрегорила, щом са били много тъмни частиците по дъното. Това не му пречи. Изобщо не го изхвърляй, а си го ползвай. Просто ще е малко по-тъмничко на цвят. И на мен ми се е случвало да го забравя и сваля по-късно.

При следващия опит просто внимавай цвета му в тенджерата да е горе долу като цвят на олио и млечните трохички по дъното да не потъмняват, само да не са съвсем бели.

Ако постоянно си го отпенвала е нормално в марлята да остане много малко твърда консистенция. Количеството зависи и от самото масло. Ако е мандраджийско отделя повече пяна и твърдата консистенция е повече, защото то не е пречиствано като "фабричните" масла, каквото ти си ползвала. При тях технологията ги пречиства от млечните остатъци и им добавят стабилизатори, за да не влютява и издържа по-дълго. Ако е с масленост над 80% е вероятно почти да няма какво да чистиш. Просто се променя вида на мазнините - от наситени стават ненаситени.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Съб Фев 22, 2014 9:51 pm

А-а, добре, малко се успокоих, няма да го хвърлям. Той сега като изстина малко изсветля, като мед е, но е като по-тъмен мед, явно малко попрегоря,но го бях оставила с капачка отгоре, а защо трябва да е без капачка? Сега я махнах капачката, да пренощува така, аз вече го опитах, беше вкусно, даже май попрехвърлих блоковете мазнини за вечеря - виновна съм :shy:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта