Зонуването на Тонkата

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Сря Окт 01, 2014 6:11 pm

За моя най-голяма радост дойде денят в който почти "изтрих" качените килограми. ;) Остават ми още 400 гр, но по-важното е че колелото се завъртя. :yess:
Отивам на танци, като се върна и ако имам сили ще пиша, че имам въпроси. :)
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Зоната
 

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Чет Окт 02, 2014 9:05 pm

Снощи бях доста изморена и не ми се сядаше пред компютъра, та сега ви пиша моя въпрос:
От известно време обмислям :th: какви нови продукти да включа в менюто си та да е по-разнообразно и да е такова, че да не се налага да се губи много време за приготвянето му. Едно от нещата които мисля да включа е маринована риба - от витрината на Кауфланд. Преди време бях яла такава с кромид лук и лимонов сок и ми хареса, но сега като съм в Зоната ме притеснява факта че маринатата е с раст. мазнина, най- вероятно олио и количеството сол е завишено. Чудя се дали този ми избор е добър и как би се отразила мазнината от маринатата, защото сами разбирате че продуктите от витрина нямат етикет с хранителна стойност.най-често рибата е херинга или сельодка.
Моля ви помагайте. :pray:
Последна промяна Tonkata на Съб Окт 04, 2014 9:40 pm, променена общо 1 път
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Italiano » Пет Окт 03, 2014 9:50 am

Според мен не е полезна маринованата риба с растително масло.
Попива мазнините, а те са си доста и не са от полезните.
Дори и рибата тон в консерва се препоръчва да е в собствен сос, а не в растително масло.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот eldass » Пет Окт 03, 2014 9:54 am

И аз не бих купила полуфабрикат, количеството и качеството на мазнините в тези маринати е съмнително.
Ако можеш сама да си правиш такава риба...имам приятел, който така си я маринова - сам я лови, чисти и овкусява с подправки - само бяло филе в стъклени буркани с всякакви аромати, но мина вече това време за мен. :lol:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот _belladonna_ » Пет Окт 03, 2014 10:05 am

Toni написа:Снощи бях доста изморена и не и се сядаше пред компютъра, та сега ви пиша моя въпрос:
От известно време обмислям :th: какви нови продукти да включа в менюто си та да е по-разнообразно и да е такова, че да не се налага да се губи много време за приготвянето му. Едно от нещата които мисля да включа е маринована риба - от витрината на Кауфланд. Преди време бях яла такава с кромид лук и лимонов сок и ми хареса, но сега като съм в Зоната ме притеснява факта че маринатата е с раст. мазнина, най- вероятно олио и количеството сол е завишено. Чудя се дали този ми избор е добър и как би се отразила мазнината от маринатата, защото сами разбирате че продуктите от витрина нямат етикет с хранителна стойност.най-често рибата е херинга или сельодка.
Моля ви помагайте. :pray:

Тони, аз съм купувала пушена и веяна скумрия, нямат мазнина, но пък са си соленички. В Пени има една маринована херинга в буркани, също съм я ползвала за разнообразие на някой и друг блок. Маринатата и е по скоро солена саламура.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Съб Окт 04, 2014 9:06 pm

Да ви се похваля - днес сготвих чудна мусака с тиквички, ечемик и овес -по равно. За основа използвах рецептата от сайта ама си я понатаманих, че нямах пилешко месо. Протеините допълнително ги сервирах към порцията като извара и пуешко филе. Домочадието за първи път яде зоновата ми манджа и за мое "нещастие" я и хареса. :refuse:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот gogo » Съб Окт 04, 2014 11:29 pm

E, сега ще готвиш зоново за всички. :chef1: :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Чет Окт 09, 2014 9:05 pm

Ох, доволна съм че утре е петък - края на тая "откачена седмица" ! :bigsm24:
Нямах време за нищо друго освен за работа и ядове с хора дето не знаят какво искат, но го искат веднага. :msmile1:
Иначе си зонувам според кантара успешно, защото най-коректно днес ми регистрира намаляване на килограмите. Към днешна дата тежа 87,1 кг или за статистиката - с 10 кг по-малко !!! :bigsm16:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Пет Окт 10, 2014 9:18 pm

Е-е-е най-накрая тази седмица свърши ! И сега мога на спокойствие да прегледам зоновите новини. :bigsm24:
Имам и едно питане :
Бях споменала, че ходя на народни танци и до преди две седмици заниманията ни бяха от 18.30 до 19.30ч. и всичко си беше ОК- прибирам се, бърз душ и вечерям, но от началото на октомври ги изместиха да започват от 20.30ч. И този час ми създаде дискомфорт - свършваме в 21.30 и докато се прибера и оправя станало 22.30 - да вечерям ли, или да ям късната си закуска :th: ?
Единия път вечерях към 19.30 и отидох на танци, но ми тежеше стомаха и ми беше дискомфортно, а следващия път около 19.30 хапнах само 1 блок и като се върнах още 2 блока и заспах. Да ама спането ми беше само до към 1.00 часа щото се събудих от глад и докато не се нахраних сън не ме хвана :notagree:
Та питането ми е - какъв съвет бихте ми дали за тази ситуация ? Как да си разместя храненията та "вълкът да е сит и агнето цяло" ? :think2:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот gogo » Пет Окт 10, 2014 9:36 pm

Тони, при всички положения трябва да си изяждаш блоковете. Не разбирам много добре проблема ти. :hm: В първия случай, когато танците са от 18.30 казваш всичко е ОК след като вечеряш. А колко блока вечеряше? Във втория случай пак вечеряш(по късно от първия случай), но след това се събуждаш след полунощ и си гладна. Тук пишеш, че вечерята ти е 2 блока. Единственото разумно обяснение е, че тези 2 блока не ти стигат. Тогава пробвай да ги увеличиш с 1.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Пет Окт 10, 2014 10:05 pm

gogo написа:Тони, при всички положения трябва да си изяждаш блоковете. Не разбирам много добре проблема ти. :hm: В първия случай, когато танците са от 18.30 казваш всичко е ОК след като вечеряш. А колко блока вечеряше? Във втория случай пак вечеряш(по късно от първия случай), но след това се събуждаш след полунощ и си гладна. Тук пишеш, че вечерята ти е 2 блока. Единственото разумно обяснение е, че тези 2 блока не ти стигат. Тогава пробвай да ги увеличиш с 1.

Гого,
в първия случай преди да отида ям към 18.30ч. 1 блок и като се върна вечерям 3 блока и късната ми закуска е от 1 блок преди лягане.
Докато във втория случай, за да не ми е тежко около 19.30 изяждам 1 блок и като се върна още 2 блока /към 22.30ч./ За късната закуска не мога да чакам до 00.30ч.
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Съб Окт 11, 2014 7:02 pm

Много харесвам есента хем топличко, ама не жарко, изобилие от цветове и нюанси, плодове и зеленчуци - абе красота !
Да, ама като започнат да падат листата :esen: идва ред на една много, ама мно-о-о-о-го досадна домашна дейност - прибиране на летните дрехи и вадене на по-дебелите ! И днес цял следобед точно това правя, вече съм изплезила език :bigsm46: от досада и по-страшното е че не му се вижда края. Навсякъде зеещи гардероби, отворени чекмеджета и дрехи, дрхехи-и-и-и ............. ужас :bigsm36:.
Мал-и-и-й край нямат ! :bigsm50:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Чет Окт 23, 2014 9:33 pm

От доста време нямах възможност да преглеждам сайта и да споделям впечатления. :refuse: Струпаха ми се доста пътувания и отсъствия от вкъщи, а последствията са кръжене около Зоната и никакъв резултат достоен за записване ! :notagree: Tъкмо залича предишно провинение и си кажа "пълен напред" и хоп пак се сгромолясам от колелото - раните вече са една върху друга :scare: и все по-трудно зарастват. Даже, ако трябва да съм коректна равносметката показва + 1,1кг. :shy: И тъй като последните почти три месеца прегрешенията ми са повече от допустимите без много подканяне отивам на определеното за такива случаи място :prison1:
Sorry ! :bored1:

Забелязах че имаме нови попълнения, което е много радващо !
Добре дошли на всички :bigsm22: !
Желая ви зоново здраве и постоянство. Успехите няма да закъснеят и повярвайте - ще ви изненадат !!! :bigsm18:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Пет Окт 24, 2014 4:59 pm

Из записките на един не много стриктен Зонуващ:
От многото "влизания" и "излизания" в Зоната установих някои интересни факти за здравословното състояние на моята особа :but:
Направи ми впечатление, че когато съм около Зоната или съм го дала "през просото" съм доста разсеяна, сънливо ми е, а бе общо взето мързи си ме с всички екстри за това състояние.
Друго интересно наблюдение, когато нещо не съм спазила или съм нарушила баланса е че не ми се пие вода. :msmile11: Ако нормалното дневно количество вода, което изпивам спазвайки Зоната е около 3.5л , то когато не съм стриктна със зор изпивам около 1,5л.
Е-е-е има и нещо което е в плюс и се чудя дали да го споменавам :th: ама нали трябва да сме коректни - През периодите когато не съм Зонова или кръжа около Зоната съм много редовно в WC :laugh: /разбирайте освобождаване от айказаноиди :laugh: /, което общо взето не е от лесните неща иначе.
Питам се, някой от вас имал ли е такива наблюдения и констатации ? :think2:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tony » Съб Окт 25, 2014 1:10 pm

Ох, адаш, адаш.... с тези залитания - дали не идват от името? ;) И аз с бол ангажименти не винаги успявам да съм в зоната, но тази седмица съм си вкъщи и стриктно ще съм в нея, а и имам доста да уча и се надявам това да ми помогне в помненето, че първата седмица на ноември се очертава да е тежка отново. :(
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Pipilota » Нед Окт 26, 2014 5:06 am

ох, колко ми е боза с вас двете Тонита...чета чета после си мисля кой от двете тонита беше, на кого исках да пиша и става боза....направете нещо по въпроса, защото сигурно не съм само аз. Аватарчето помага, ама до някъде...знам, че едното ни Тони е белгийско, другото от столицата, ама най-добре нещо в никовете да поправите :lol: Само предлагам де, вие си решавате иначе :smdance:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron