Писаниците на Tony в зоната

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот mahona » Пон Юни 30, 2014 9:55 am

Тониии,насладете се на българските вкусотийки ,които са ви липсвали толкова време ,кръжейки около зоната и се забавлявайте през тия дни!Не бъдете стриктни,а след няколко дни мисля,че просто ще изпитате нужда да влезете в зоната отново.Но в никакъв случай не пропускайте нищо изкушително и мило и родно..
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Писаниците на Tony в зоната

Зоната
 

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Italiano » Пон Юни 30, 2014 12:32 pm

Тони, кажи на Джиков да почне да прави зонови пици - хем вие доволни, хем той ще си обогати менюто.
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Пон Юни 30, 2014 9:42 pm

mahona, тъй ще да е - от днес с везната ходя на гости :) Накарах свекър ми да направи пилешките пържоли без сметани и т.н. и да нареже повече салата, та добре сме днес :) От утре сме при моите родители в Пловдив и не само, че ще си поддържаме зоната, ами и тях мисля да им наложа този тип на хранене, защото искам да са здрави още дълги години. А, дано! :)

Ити, това е идея, ама едва ли ще се навие на съвсем зонови пици, макар че тези са ужасно тънички и с адски много неща отгоре, та горе-долу наподобяват горе-долу на зонови с толкоз месца, сирена и кашкавали :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Italiano » Вто Юли 01, 2014 1:27 pm

Повече материал и по-малко тесто ... бая ще му се оскъпи пицата - няма да се навие. :lol:

Вие ходите на гости с кантарче, а ще го взимам с мен по балкана, като започнем пикниците.
:angel:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Пет Юли 04, 2014 11:49 am

Много са тънички пиците на Джиков, аз такива пици и в Неапол не съм яла, а там са най-готините и тънички пици в цяла Италия. ;) Та вярвам, че не съм била съвсем извън зоната още тогава :)

Днес ще ви покажа задушен заек - страхотен става. Само да го снимам и ще покажа и рецептата. Днес всички - 4ма възрастни и 2 деца ще са в зоната. :laugh:

Иначе почти на всяко хранене съм в зоната, дори си правих и разни мъфини и добруджанки за междинните хранения и почивката минава учудващо добре зоново, макар и не 100 %, че някои неща ги хапвам на око...но пък се чувствам добре, та си мисля, че се справям добре. :think2:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Пет Юли 11, 2014 10:00 am

Голяма почивка, голямо нещо! Даже почивка и от форума :) Поне зонувам горе-долу....около зоната, че не всеки път успявам да си отмеря точно порциите и карам на око повечето, ама то защото и се готви в огромни количества...та ми е трудно. ;)

Намерих си обаче ечемик и сега ще се ровя да търся как да си го приготвям. :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот mahona » Пет Юли 11, 2014 10:49 am

Приготвяла съм ечемик...метода с 2-те завирания става и за него.Само че ,докато при овеса аз лично само го оставям да заври и изключвам...то при ечемика поне 5-10 мин варя на слаб огън и без капак и след това изключвам и захлюпвам докато изстине и повторя процедурата.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Пет Юли 11, 2014 10:12 pm

Благодаря, mahona, ще опитам така да го направя утре...ще взема да наваря за 10-12 блока пък да видим. :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Пон Юли 14, 2014 3:58 pm

Ще ми прашаса дневника, ама какво да пиша...няма с какво да се похвала с това хапване "около зоната" :hm: Поне не качвам кг...ми горе-долу задържам...дано като удари рекапитулацията накрая на ваканция да не се озова там откъдето тръгнах, че лошо....съвсем ще ми спадне ентусиазма. :(

Иначе меря уж - почти всичко, ама нито часовете на хранене спазвам, нито пък 5 хранения..кога през 3 часа ям, кога през 6. :oh: вчера пък смогнах да ям 2 пъти по 3 блока. Абе тежко е да си в почивка. :bored1:
Последна промяна Tony на Пон Юли 14, 2014 4:57 pm, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот ginette » Пон Юли 14, 2014 4:14 pm

Tony ,зареди се с кисело мляко ,през лятото така съм се спасявала .А ти си във ваканция ,така че не се чувствай виновна ,след нея пак ще скочиш в зоната :yess:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Пон Юли 14, 2014 4:59 pm

Да, това ям и аз поне 3 пъти дневно...ама само на мляко трудно издържам. Изкушавам се зловещо от плодовете тук, защото миришат умопомръчително и за божествено вкусни. А и имаме домашни, които са си био - без никакви препарати за напръскване и без обработки и торене... случва се да прегреша с някоя праскова, или летни круши. Абе ще видим.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tonkata » Вто Юли 15, 2014 8:37 am

Tony написа:Да, това ям и аз поне 3 пъти дневно...ама само на мляко трудно издържам. Изкушавам се зловещо от плодовете тук, защото миришат умопомръчително и за божествено вкусни. А и имаме домашни, които са си био - без никакви препарати за напръскване и без обработки и торене... случва се да прегреша с някоя праскова, или летни круши. Абе ще видим.

Адаш, да си в Зоната значи да си удовлетворен, сит и в настроение. Според мен, ако някое от тези три изисквания не са на лице то и Зоната не е налице. За това "не гледай", а си достави удоволствие ! ;) :forkknife: :pregn:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Сря Юли 16, 2014 5:52 pm

Аааа, мерси! Днес я закачих зоната на закачалката....цял ден глад, после 5 круши и 2 праскови и преди малко 3-4 хапки гръцка халва с бадеми..ми тъй де, поне е с бадеми. :) Пък то срамота да си у гръцко и да не хапнеш халва. :laugh1: Ще го мислим пак след морето и те така. :bored1:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот mahona » Сря Юли 16, 2014 6:27 pm

Тони сега ,ако му удариш и едно Узо с млечна салата и си центрирана в Зоната :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Пон Юли 21, 2014 2:50 pm

Абе аз не знам дали съм я зазонила зоната, ама и узо от любимото ми 12 си пийваме през вечер-две. А днессе изглезих и с голямо Мухито на плажа...изобщо... :bored1: Ще се зонува пак, ама след почивката. :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Сря Авг 13, 2014 10:38 am

Олеле, дневничето ми прашало...даже не го открих в първите 3 страници... ми, тъй е, като го забравих за месеци половина по почивки и родни места.

От 2 дни сме си вкъщи вече и се опитвам да навлизам отново в Зоната, та добре ми се получават нещата за сега. :)

Противно на очакванията не съм качила кг от едномесечният престой на родна земя и похапването на каквотосесетя, че нали да опитаме, щото после цяла година няма да е с същия вкус. :laugh1:

Е, позаредихме се с емоции, починахме си...децата полудяха от игри, срещи с приятели и големи забави. Сега бавно и полека навлизаме в познатото ежедневие и Зоната ме зове. :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта