Дневникът на Татяна

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Съб Юли 19, 2014 4:58 pm

Хипо, значи чакаме ти и Гого да се приберете и ще се уговорим за ден и час, който е удобен на всички. Аз нямам фиксирано работно време и само трябва да знам ден-два предварително, за да не поемам някакви ангажименти тогава. Доскоро и да се заредите с нови сили на морето :swimm:, а после ще разказвате ;)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Зоната
 

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Съб Юли 19, 2014 5:02 pm

Italiano написа:Пътуваш, пътуваш, а до Благоевград не можеш да стигнеш.
Нещо среща със състуденти няма ли да правите?

Оххх, Ити - само ако знаеш колко много ми се идва там, да си припомня хубавите студентски години... Засега нищо не се очертава в този район, но обикновено август съм по-свободна, та може и да те изненадам :bigsm1:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Italiano » Нед Юли 20, 2014 12:25 pm

Само да не те изненадам аз, ако не съм в града. :laugh:
Че през август има рожден ден на бебока, а и кръщене мислим да правим, та и за море може да пробваме да се вместим ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tonkata » Пон Юли 21, 2014 10:17 am

Tatyana написа:Хипо, значи чакаме ти и Гого да се приберете и ще се уговорим за ден и час, който е удобен на всички. Аз нямам фиксирано работно време и само трябва да знам ден-два предварително, за да не поемам някакви ангажименти тогава. Доскоро и да се заредите с нови сили на морето :swimm:, а после ще разказвате ;)

Таня, когато насрочите датата пишете. Ще се радвам, ако е преди 1 август :). Има вероятност и ние да направим малка почивка на "голямата вода" :msmile8:
Много ще ми е приятно да се срещна с по- опитни и доста по-успели Зонбита !!!
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Чет Авг 14, 2014 1:32 pm

Я да поизчистя малко тук :swipping: :mop: , че отдавна не съм писала. Не, че има някаква осезаема промяна в последно време. Поддържам около 58 кг, а другите засега не щат да мърдат. Ама няма и да мръднат скоро, щото не съм от най-стриктните като съм извън къщи :shy:. А докато свършат дините - никакъв шанс да се придържам точно :refuse:. Ама все някога ще паднат и последните - важното е, че се чувствам добре, въпреки задържането ;)

Повода да поизтупам праха :typalka: тук е една вкусотия, които тези дни балансирах по Зоната. Сетих се, че при неуспешния ми опит да стана дюканка (слава Богу, че се поддадох на това изващение само за кратко :pray: и бързо осъзнах какво мога да си причиня :oh:) правех едно "сирене" от извара. Ето какво се получи при експеримента:

Сирене от извара - първи вариант - 8 БП

295 г извара (49,16 по етикет) - 6 БП
220 г прясно мляко - 1 БП + 1 БВ
1 пак. желатин - 1 БП
сол, малко лимонов сок, риган
Приготвяне: Изварата и прясното мляко се пасират. Добавя се предварително разтворения на водна баня желатин, солта и подправките. Въглехидратите от млякото в случая не ги броя, както и лимоновия сок, който е само за вкус. Слага се в хладилника, докато стегне желатина. От силиконови форми се вади без проблем.
Скрит текст:
Изображение


Сирене от извара - втори вариант - 12 БП + 4 БВ + 4 БМ

345 г извара (по етикет) - 7 БП
440 г кисело мляко - 2 БП + 2 БВ
220 мл прясно мляко - 1 БП + 1 БВ
сока от 1 лимон - 1 БВ
2 желатина - 2 БП
12 маслини - 4 БМ
сол, босилек, риган
Скрит текст:
Изображение

Скрит текст:
Изображение


Всеки може да си сложи каквите подправки предпочита. Във втория вариант аз наблегнах на босилека и маслините. Предполагам и с чесън на прах ще се получи интересен вкус. А блоковете търпят всякакви вариации, само желатина да е достатъчно за продуктите - 1 пакетче на 400-450 г продукти. Да ви е сладко :bigsm39: .
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот tanita68 » Чет Авг 14, 2014 1:45 pm

Това е интересно! Може и да се пробва в скоро време! :bigsm18: :bigsm1: :bigsm2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот HippoDel » Чет Авг 14, 2014 2:18 pm

Tatyana, исках специално да ти благодяря, че ме открехна за закваската на Елби, киселото ми мляко стана страхотно! :rose4: :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот gogo » Чет Авг 14, 2014 2:34 pm

Татянче, страхотно сиренце. Обезателно ще се пробва.
Хипо, догодина като си идваш да донесеш от млекцето за проба. :lol:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот eldass » Чет Авг 14, 2014 3:06 pm

Таня, изглежда превъзходно сиренето във всичките му варианти.....мммм. :chef1: А от каква извара го правиш?
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Чет Авг 14, 2014 3:41 pm

Хипо, няма защо :hug:. Нали затова Пипи е създала този сайт и форум - всеки да помага на другите с каквото може. Затова аз на нея искам да благодаря, че иначе как щях да се запозная с толкова страхотни хора :yess: ?
Пипи, това е за теб по горния повод :potfl: :hooo:

А иначе "сиренцето" наистина е много вкусно и спокойно се реже с нож като се извади от хладилника. И въху филийка може да се намаже като топено сирене и поне съм сигурна, че няма хидрогенирани растителни мазнини и кой знае още какво, като в онези готовите :gunshot:. За съжаление като постои на топло става като кремче - явно желатина не го държи твърдо дълго време, след като се извади от хладилника.

Горното го правих с извара на "Мизия Милк", защото намерих стъклен буркан с етикет за хранителна стойност. Излиза 49,16 за блок, а мазнините са 1,7 г на 100 г. Много е вкусна изварата, но идва малко скъпичка така. В Халите имат фирмен щанд, та другия път ще взема насипна от там, която е на половин цена от буркана. Иначе ще стане с всякаква извара, стига да е качествена и вкусна.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tonkata » Чет Авг 14, 2014 4:12 pm

Tatyana написа:Я да поизчистя малко тук :swipping: :mop: , че отдавна не съм писала. Не, че има някаква осезаема промяна в последно време. Поддържам около 58 кг, а другите засега не щат да мърдат. Ама няма и да мръднат скоро, щото не съм от най-стриктните като съм извън къщи :shy:. А докато свършат дините - никакъв шанс да се придържам точно :refuse:. Ама все някога ще паднат и последните - важното е, че се чувствам добре, въпреки задържането ;)

Повода да поизтупам праха :typalka: тук е една вкусотия, които тези дни балансирах по Зоната. Сетих се, че при неуспешния ми опит да стана дюканка (слава Богу, че се поддадох на това изващение само за кратко :pray: и бързо осъзнах какво мога да си причиня :oh:) правех едно "сирене" от извара. Ето какво се получи при експеримента:

Сирене от извара - първи вариант - 8 БП
..................................................... .

Мале-е-е каква чистофайница била Танчето! ;) , па и уфатна. Какви вкусотии е предложила ! :ok: Задължително ще ги пробвам!
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот vanja » Пет Авг 15, 2014 12:39 pm

О-о, задължително ще се пробва това сиренце и в двата му варианта :chef1: /нямам емотиконче за облизване :( / :lol: :lol: Изглежда страхотно и вече си го представям как ще се мъдри в моите силиконови формички - сърчица :)
Татянче, а от къде си купуваш тази закваска, от някой магазин директно или може и по интернет да се поръча? Аз понякога си подквасвам, когато ми донесат домашно мляко, но все си купувам от магазина кисело за закваска и понеже не съм сигурна от кое ще хване / защото нали не всички стават/ и вземам по две млека различни, за да сложа от всяко по малко...та ще е добре ако си имам на прах и да слагам по мъничко :th:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Пет Авг 15, 2014 2:52 pm

Ванче, закваската я взимам от едно малко магазинче за подправки на женския пазар в София. Поръчва се 1 ден предварително. На Ел Би Булгарикум е. На пакетчето има тел. за връзка 02/9367409 и e-mail: sofiapc@lbbulgaricum.bg Сайта им е http://www.lbbulgaricum.bg
Нямам идея дали по интернет може да се поръча :th:. Пробвай да им се обадиш, а ако не стане - тогава ще измислим някакъв друг вариант. Скоро един познат ми каза, че фирмата в която работи, също предлага закваска, но не съм я пробвала. Даже мисля, че често пътува до Бургас. Като се свържа с него ще ти дам повече информация :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот tanita68 » Пет Авг 15, 2014 4:26 pm

Адаш, може ли малко повече информация - колко струва пакетчето например. Да знаех по-рано за това може би щях да намеря начин да си взема от България. Сега за сега карам на купешки йогурт или на квасено мляко като ползвам за подкваса едно българско кисело мляко, което продават тук по магазините(произведено тук с българска подкваса). Порових се из сайта им, но не намерих информация за цени и дали може да се поръча по интернет. А и сигурно за чужбина ще бъде проблематично изпращането. Вероятно другото лято като си дойдем ще търся начин да се снабдя с такава закваска.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот Tatyana » Пет Авг 15, 2014 5:40 pm

Закваската е за 100 литра мляко, а цената е 16 лв. доколкото си спомням. Пакетчето не е голямо и се слага на върха на ножа за няколко литра. Моето вече е отворено, но Хипо го беше премерила и е било 19 г цялото. Държа го във фризера, защото пише, че се съхранява при температура -18 градуса. Аз с едно пакетче карам цяла година.
Жалко, че по-рано не стана въпрос за тази закваска, за да си вземеш сега.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Татяна

Мнениеот tanita68 » Пет Авг 15, 2014 5:59 pm

А във фризера се държи след отваряне на пакетчето ли?
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron