Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Чет Яну 14, 2016 1:48 pm

Точно така става. Ако го притиснеш 2-3 часа преди да го извадиш от торбичката с нещо тежко (аз си имам един камък за целта, като го поставям заедно с торбичката в гевгира), можеш да го оформиш на питчица, от която да си го режеш като сиренце. Можеш леко да го посолиш преди цеденето и дори да му добавиш някоя подправка зеленийка.
Рядко го правя, защото най-често го ползвам в смутита после с доливане на малко водица или за гарнитура протеин на задушени зеленчуци. Но става много приятно, особено със свежи мента, мащерка, магданоз и босилек.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Чет Яну 14, 2016 2:22 pm

Ползвам го за снежанка, и със малини и ягоди, боровинки, вчера си купих от лидъла смес горски плод 5.50 за колограм, замразени, сега ще ги разбъркам с кисело млекце :)
Имам и замразени смокини ( маме смокиня в двора ) , ще пробвам и със смокиня :bigsm39:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Яну 15, 2016 6:02 pm

Аман от януарски празници. Днес сме на индийско. Люто и вкусно. И супер лесно за зониране. Че и с масала за у дома се уредих.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот roksi » Пет Яну 15, 2016 8:00 pm

:lol: друго си е да хапеш, индийско( обичам пикантно) а даже и армаган да получиш :lol: аз утре ще
се мъча на японско.........(.много обичам ....особенно салата от водорасли) :laugh:ще зонирам с рибка
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Яну 15, 2016 8:19 pm

Изображение

Салата бомбай и Чесново пиле , малко ориз басмати, по мъничко от още няколко вида салати (тандури, имли с пиле, и 2 чаши вино. Що годе го балансирах. Следващото хранене ще да е късната вечерна закуска, ако не заспя дотогава :laugh1:

И всичкото неизядено пиле в кутийка за вкъщи :laugh1: Имам пиле по индийски поне за 5 зонови хранения. Остава гарнитурата към него.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Съб Яну 16, 2016 10:39 pm

Ей сега се сетих, че айхерб ми подариха комплект мерителни лъжици, и има четвърт чаша :lol: птремерих си лещата, излиза 40 гр. за блок, но мисля да продължа да я правя 30 гр. :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Яну 16, 2016 10:47 pm

Katerinka написа:Ей сега се сетих, че айхерб ми подариха комплект мерителни лъжици, и има четвърт чаша :lol: птремерих си лещата, излиза 40 гр. за блок, но мисля да продължа да я правя 30 гр. :lol:
А уж я обичаш и не можеш да се откажеш от нея :laugh1: . Аз просто бих продължила да си я меря с чашката, да не моря кантара, да му хабя батерията :laugh1:

А при превръщане на унции в грамове в определени случаи закръгляването (поне според мен) трябва да е нагоре, ако си спомням математическото правило. :laugh1: Така че 2 блока би трябвало да са 57 грама, а 3 блока 85 грама. А всичко останало, което мерим като луди Бари го мери с чаши. И е определено по-лесно. Особено когато си си подготвил "полуфабрикати" за няколко дни.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Нед Яну 17, 2016 10:15 am

Манче аз съм свикнала с кантара, 15 години съм била ресторантьор, виж сладкарите са свикнали да мерят на чаши, аз обаче направо блокирам пред меренето с чаша :laugh1: обаче съм си поръчала комплект мерителни чашки да ми донесат от Европа :lol: ще се тренирам :laugh1: :laugh1: :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Нед Яну 17, 2016 10:18 am

И гледай какъв кеф, цял форум, само за нас двете :laugh1: :laugh3: :bigsm5: :bigsm38:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Яну 17, 2016 1:30 pm

Katerinka написа:И гледай какъв кеф, цял форум, само за нас двете :laugh1: :laugh3: :bigsm5: :bigsm38:


И забавно, но и много много тъжно и ... тревожно... Дано умълчалите се да не са се отказали от Зоната, а просто да са прекалено ангажирани. Или просто са проявили егоизма си - пазят си личните постижения и опит за себе си.

А може и да са на ски ... я къв хубав тежък мокър сняг натрупа :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Яну 20, 2016 8:22 pm

Лека вкусна вечеря и обед

3 БП пилешки гърди, нарязани на ивички, мариновани и запечени на плоча
1 БВ комбинация от замразени есенес чушки нарязани на ивички и зелен фасул
2 БВ настъргана ябълка с канела
3 БМ смлени бадеми върху ябълката

Маринатата за пилешките гърди: (маринатата е за 500 г пилешко, става и за телешко крехко месенце)
Паста Мисо - 1 с.л.
Соев сос - 1 с.л.
Терияки сос - 1 с.л.
Сос уорчестър - 1 с.л.
Сок от нар - 1 с.л.
Бяло вино - 1/2 чаша
Гарам масала - 1 ч.л.

Достатъчно е пилешките гърди да престоят половин час в маринатата, за да поемат всички вкусове. После се оцеждат и пекат върху плоча или в тиган с незалепващо покритие. От подправките се получава приятен загар, като да е с коричка. Леко се карамелизират. Но вътре остават сочни и крехки. Процесът на печене е не повече от 5 минути с обръщане. Ако са цели парчета, пак ще станат, но трябва първо леко да се начукат. И печенето естествено ще е поне 10 минути.
Замразения зеленчук се задушава на пара. Овкусява се със сол и черен пипер.

ПП. Маринатата отива в канализацията :laugh1:
Последна промяна Маня на Сря Яну 20, 2016 10:50 pm, променена общо 4 пъти
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Сря Яну 20, 2016 10:05 pm

Ехаааа, само като го четох огладнях :yess: Ама нямам половината съставки за соса, а е лед навън, и скоро няма да ходя в Бургас :notagree: Обаче ще кача рецептата в блога, хем после по лесно ще я намеря :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Сря Яну 20, 2016 10:31 pm

Не може ли да се мариноват повече блокове, да има и за обяд , и за вечеря ?
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Сря Яну 20, 2016 10:48 pm

О, аз мариновам с това една опаковка пилешки гърди без кожа или бон филета (каквото има от DUC - щото само това ям от пилето поначало, не мож ме накара да ям крълца или кълки, да не говорим за разни други части, а за кожата забрави, кожа не ям и на риба :laugh1: - абе щом е от нещо с крака или плува, трябва да няма кожа, кокали, тлъсто). Прибирам в хладилника. После в зависимост от програмата - пека или цялото количество, или си пека само за едно хапване. По-дългия престой в маринатата го прави още по-крехко и вкусно. По принцип една опаковка от около половин кило ям цяла седмица.

Допълних рецептата, че маринатата е за по-голямо количество, а не само за 3 блока :laugh1: :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Сря Яну 20, 2016 10:58 pm

Скъсах се да го актуализирам тоя блог :laugh1: :laugh1: :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Сря Яну 20, 2016 11:02 pm

Манче виж ми статистиката на аудиторията за седмицата :

България
505
Германия
24
Съединени щати
17
Обединеното кралство
15
Русия
6
Швейцария
3
Белгия
1
Испания
1
Ирландия
1
Мексико
1

колко заблудени хора са се чудили :
какви странни рецепти :hm: какви са тия блокове :th: какви са тия протеини :notagree: къде съм попаднал :doNotKnow:

:laugh1: :laugh4: :laugh3:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron