Дневникът на mahona

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Съб Авг 09, 2014 5:45 pm

Изображение
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Зоната
 

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Съб Авг 09, 2014 5:47 pm

Изображение
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Съб Авг 09, 2014 6:12 pm

Това сътворих днес и исках да споделя с вас.Експериментирах с кексчета,които да облекчават закуските ми и мисля ,че се получи .И така продуктите за моите ЗОНОВИ КЕКСЧЕТА : Овесени трици : 8 БВ X 14 гр = 112 гр
Овесено брашно : 6 БВ X 18 гр = 108 гр
Извара "Мероне" : 5 БП X 56 гр = 280 гр
Кисело мляко : 1БВ + 1БП = 220 гр
Свежо сирене
"Хелиос" : 6БП X 70 гр = 420 гр
Яйца : 3 БП = 3 бр
сода бикарбонат 1 пълна чаена лъжица
сол на вкус
ГХИ : 5 ч. л = 15 БМ
Накиснах в киселото мляко овесените трици за около 20-30 мин,разбих яйцата и забърках всичко,като свежото сирене оставих на парченца ,колкото кубче шоколад ,за да се усеща при хапването.Намазах с ГХИ формите ,разпределих сместа и останалото ГХИ разпределих върху кексчетата.Сложих в студена фурна и пекох около 45 мин.Първите 30 мин на 180 градуса ,а след това намалих на 150 градуса.Кексчетата са 15 блока.В моите форми се събраха 12 бр и сметнах ,че за закуска от 2БПВМ трябва да хапваме 2,5 кексчета.Опитахме ги вече....мисля ,че утре пак ще ме накарат да направя :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот jade » Съб Авг 09, 2014 10:47 pm

ммммм :shock:
намерих аз в кой дневник да надничам...
солени кексчета......с малко мармаладчееееееее........... :bigsm39:
:bigsm49: само ще им се радвам виртуално......
Изображение
Аватар
jade
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 08, 2014 10:58 pm
Варна

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот venci68 » Нед Авг 10, 2014 6:18 am

Тези кексчета, май и с биричка може да ги хапваш :yess: :bigsm41:
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Нед Авг 10, 2014 6:33 am

:bigsm17: Може и с биричка,може и с мармаладче ,че и с кисело млекце са върховни....ама ако ги направиш и си ги скриеш .Иначе ставаш сутринта и си мислиш,че имаш закуска...а нея вече я няма . :bigsm12: :gunshot:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Kristal » Нед Авг 10, 2014 9:05 am

Страхотно изглеждат :) За съжаление и с моите подобни произведения се случва същото - почти веднага след изпичането извънзоновите нашественици ми ги отмъкват и за следващия ден си оставам пак без нищо :hm:
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Нед Авг 10, 2014 11:28 am

Забърках нова доза и вече я поставих под специално наблюдение :curious: Отново се получиха и то доста добре.Усещат се парченцата "Хелиос",аромата на масълце от ГХИ ,но този път добавих и самардала - подправка ,която в нашия дом е на почит за подобни произведения.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Tatyana » Нед Авг 10, 2014 11:56 am

Кексчетата изглеждат много апетитно и със сигурност са вкусни, щом първите са изчезнали толкова бързо :ok:. Щом взема сирене "Хелиос", веднага ще ги пробвам.
Моля те, сложи ги и в готварската тема, защото там по-лесно ще се намират и повече хора ще ги видят :).
А за самардалата, бабата от която я взех ми каза, че не се подлагала на топлинна обработка. Има ли нещо вярно в това и ти в сместа преди печенето ли я сложи :th: ?
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Нед Авг 10, 2014 12:06 pm

Самардалата е трева,която се суши като чубрицата и после се смила и смесва със сол.Нямам идея дали не се подлага на топлинна обработка - аз винаги съм я слагала в тестени изделия,ако ми дойде музата :th:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Melkat » Пон Авг 11, 2014 8:57 am

Махона, направих кексчетата с малка модификация и се получиха чудесни. За самардалата не се сетих, иначе и в моята кухня тя е на голяма почит - ръся в салати, манджи...
Хубав ден на всички :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Пон Авг 11, 2014 9:23 am

Кексчетата търпят модификации като например -сиренето да е нормално,зехтин вместо ГХИ или пък разместване на пропорциите трици-брашно...но пак стават вкусни.Радвам се ,че и при теб са се получили.При мен и 2-та пъти станаха супер! :chef1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Сря Авг 13, 2014 9:10 am

Итиии отваряй източното крило и прави място и за мен до Годзи :lol: Ако си малко по добронамерен ,може да ми се размине да си правим компания в "иТилатора" :laugh1: Видях на пазара смокини и като невидяла купих 1 кг.Реших ,че няколко дни ще замествам въглехидратите на работа с тях,че лесно се носят и много ги обичам!Да..ама не. :refuse: Прибрах се в нас и гледам..нещастните смокинки били в оранжево и на всичко отгоре само по 1 бр за блок.Направо ми се прирева гледайки ги измити,свежи с капчици вода по тях и тооолкова недостъпни в същото време. :think2: Заобикалях ги почти целия ден и накрая на вечерята не им устоях...излапах 6 бр и балансирах смело с пилешко филе,ама не 6 Б,че ми се видяха дребнички. :lol: Гризнах и 6 бр кашу и вече не ги забелязвах в кухнята.До тук супер,ама сутринта като станах и погледнах овеса в хладилника и смокините в купата..отново не им устоях и си взех 3 бр,решавайки ,че са 2БВ и добавих пуешко на пикок и отново кашу.Тръгвайки на работа наръчах като се върна вечерта да не ги виждам вече тези изкусителки,но се усетих ,че в нас никой друг не ги яде освен мен.И като ми се посмяха ,реших да ги взема с мен на работа и да раздам на колежките та да се свърши това чудо!Речено- сторено!Вече нямам смокини ,начесах си крастата и хапнах за тази година и сега разчитам на благоразположението ти :pray: :bambam:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Tonkata » Сря Авг 13, 2014 9:32 am

mahona написа:..................Вече нямам смокини ,начесах си крастата и хапнах за тази година и сега разчитам на благоразположението ти :pray: :bambam:

Признат грях - половин грях ! ;)
Това е малко прегрешение и си мисля дали само мъмрене няма да е достатъчно? :th:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Сря Авг 13, 2014 10:01 am

Благодаря Тони!Всяко лобиране за намаляване на срока и вида наказание ми е добре дошло. :bigsm27:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот gogo » Сря Авг 13, 2014 10:02 am

Махона, кексчетата ти изглеждат страхотно. :bigsm39: Поздравления. :bouquet:
Що се отнася до смокините по данни от ббтеам 1БВ = 55 гр. , така че вероятно се пада повече от 1 смокиня. То от смокиня до смокиня има разлика. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта