Писаниците на Tony в зоната

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Сря Юни 18, 2014 2:20 pm

Отдавна не бях правила едни чушки с яйца и сирене за децата и днес им направих, та реших да се поглезя и аз. ;)
Направих за себе си обяд от 2 блока, че сутринта станах рано и след 2 блока закуска: извара с круша, бадеми и кафето с мляко огладнях след 3 ч и хапнах 1 блок от добруджанките, които си направих вчера.

Чушки с извара и яйце - 2 ПВМБ

56 гр чушки на кръгчета - 23 % от 1 В
1 яйце - 1 П
56 гр изваря - 1 П

За гарнитурата:
240 Гр домати - 1 В
24 гр от останалата чушка -10 % от 1 В
и за да се допълни вторият ВБ си изчислих, че ми трябват 67% нектарина за десерт - това са 65 гр. ;)

И имам един бърз и вкусен обяд от 2 блока :)

Изображение
Последна промяна Tony на Чет Юни 19, 2014 9:29 am, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Зоната
 

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот ginette » Сря Юни 18, 2014 7:02 pm

Това ще го направя непременно . :chef1: Срахоотно...Голяма вкусотия ,а и лесно :yess:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Сря Юни 18, 2014 8:44 pm

ginette написа:Това ще го направя непременно . :chef1: Срахоотно...Голяма вкусотия ,а и лесно :yess:


Съгласна! Много е вкусно и свежо, а и изглежда добре. ;) Моите дечковци много ги харесват - правя им ги като цветенца в чиниите, със стебла от краставички на ивички, листа от марулка, или айсберг и доматчета им слагам имитирайки земя/почва, в която расте цветето и много им се радват :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Вто Юни 24, 2014 5:45 pm

Не мога да стигна тези дни до нета и това е. Каката ни се оварицели, точно 2 седмици след дребното, багажи приготвям, че след 3 дни потегляме на дългото пътуване и нямам никакво време да седна като хората и да напиша 2 реда. :noo:

Иначе гледам да съм в зоната, ама от 2 дни попрекалявам с диня. :refuse: Ям с извара, ама определено е повечко блокове от полагащите ми се 3 на основно ядене. :( Ама много обичам и ако ям от нея после почти не ми се яде нищо, особено като добавя извара и бадеми.

Да видим от стрес и прекаляване с диня утре какво ще покаже кантара. :stupid: Дано не е прекалено много нагоре, а поне да задържам...
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Сря Юни 25, 2014 8:46 am

Макар и гузна от преяждането с диня, поне съм доволна, че не съм качила кг, а съм ги задържала. :shy:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот tanita68 » Сря Юни 25, 2014 3:04 pm

Тони, и ние потегляме на 27. Затова тази седмица гледам да свърша всичко в хладилника и фризера, че като ни няма един месец да можем да ги изключим. Уж се стремя да е зоново, но влизат и някои продукти от оранжевата и червената зона. Почти привърших прословутите червени боровинки. Останаха още около 8 блока, но мъжката половина каза, че ще ги унищожи.
Приятно пътуване и дано каката бързо да се оправя. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Сря Юни 25, 2014 3:21 pm

Лек път и на вас, Танита!
И ние изпразваме хладилника, че фризера няма да успеем за моя радост, че поне някакво месо да остане в него - има 3-4 кг пилешки гърди и половин пакет спанак, та поне кат осе върнем и докато отидем на пазар да има какво да направя. ;) Хладилника не го изключвам, защото остават разни соеви сосове и 1 буркан неотворена горчица - там ще сложа и зехтина и гхи-то. Ама поне ще го измия и ще го намаля на 1, или 2 , да речем.

Аз почти събрах багажа и още се чудя къде ще го натаманим и горкото пежо как ще ни откара...за 5-ти път му спретваме такъв преход и дано ни издържи. :pray:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот tanita68 » Сря Юни 25, 2014 3:36 pm

Тя неотворената горчица може и извън хладилника. Оф, и на мен ми се иска да не изключваме фризера, че имам в него целина и пащърнак нарязани на ситно за супичка, но явно ще трябва да ги изхвърля. Имам и портокалови и лимонови кори смлени с чопъра - слагам ги на сладкишите и на мъфините за овкусяване, а понякога и на киселото мляко си добавям по малко(много обичам вкуса им). Но с мъжката половина не може да се спори - като е казал, че трябва да се изпразнят и изключат ще трябва да изпълнявам. И аз имам една тубичка горчица и ще си я взема, дано да издържи пътя(моята е отворена). Дъщерята обича горчица и ще си я хапне, аз не смея да я употребявам много в зоната. Имам и едно течно рибено масло в хладилника, но аз не го пия, гадно ми е. Уж моя щеше да го пие, но той все забравя и май ще си го вземаме и него на разходка до България. Утре вечер трябва да направя един сладкиш с последните червени боровинки(отделих си колкото за него) и смятам да си го взема за из път - поне първите дни ще има нещо за хапване. А утре сме на последно пазаруване в Лидл - ще си взема някоя кофичка котидж, че лесно се мери, няма нужда от кантарче. Честно казано в България ще карам повече на око, там нямам електронен кантар(кухненски). Надявам се да няма много поражения.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Сря Юни 25, 2014 5:00 pm

Добре, че моят мъж ме оставя аз да решавам какво е нужно в кухнята, или не. ;) Не изключваме нищо ние - дори в София апартамента ни стои празен и там хладилника и фризера работят - той е комбиниран, де. И там има нещо във фризера останало, ама не помня какво беше. :hm: Сега като си отидем ще видя. :stupid:

Ние понеже ще пътуваме 2 дни, та в петък ще направя някои неща за из път, че да има за всички ни. Абе само в нашия Лидл няма котидж, аз си го купувам от Карфур, или от Делейзе - само там намирам обезмаслен. :hm:

А аз без домакинската везна не тръгвам този път. :laugh4: Миналото лято не я носих, макар че там ми трябваше - правих 2 торти, а и сега вероятно ще ми се наложи, че искаме да кръстим дребното. Сега на 2-те къщи в България имам, ама на третата - не, та ще си нося тази. ;) Пък и в Гърция ще си я нося с мен, та поне да си меря плодовете и зеленчуците. ;) Абе да видим как ще оцелеем този месец и половина. :laugh1: Дано няма големи поражения, щото едва ли ще съм в зоната 24/7 за месец и половина. :th:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот baci » Сря Юни 25, 2014 5:46 pm

Трудно е с това разхвърляне на две места. И аз съм замислила да си купя втора везна.
Утре ще готвя чушки с извара, но мисля да са цели.
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Сря Юни 25, 2014 7:16 pm

То да бяха 2... всъщност основните са 2, ама реално са 4, та...голяма разносвация ще пада.

Ти като ги направиш тези чушки с извара да не забравиш да ги покажеш ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот baci » Сря Юни 25, 2014 8:56 pm

;) Добре :)
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Пет Юни 27, 2014 7:51 am

Айде, след няколко часа и ние потегляме. "Пътя дълъг - коня гладен" - както казваше дядо ми....и 2 дни път с камили и ние... през телефона няма да пиша, че ме хваща съклета. Ако не ме домързи, имам клавиатура на таблета, може през него, но живи и здрави в понеделник ще ви чета и пиша. Поне нета вече вкъщи, в София е пуснат, та оправдание няма да имам. :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот mahona » Пет Юни 27, 2014 8:19 am

Лек път Тони и приятна отпуска!Забавлявайте се много!
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Italiano » Пет Юни 27, 2014 11:47 am

Айде, Тони, пътуването да мине леко, неусетно и безпроблемно!
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Писаниците на Tony в зоната

Мнениеот Tony » Пон Юни 30, 2014 6:55 am

Благодаря ви, Ити и mahona! Пристигнахме живи и здрави и децата са герои! :) Как изкараха толкоз път, милите без мрънканици и ядове и аз не знам. Тук си откриха новите /забравени стари играчки/ и е голяма веселба.

Пътя откъм хранене мина учудващо добре - хапвахме с мъж ми предимно зонова храна, въпреки че аз "умно" забравих 2-та пакета бадеми, но пък бях направила тиквени кюфтенца, тиквено руло, едни сладки кексчета, имаше кисело мляко и разни местни хапки, които бях направила по 1 блок и успяхме да се справим. Дори мъж ми, който обича ужасно много сладко и особено по време на път, когато шофира, си хапва доволни количества + кафе и кола, за да се държи в кондиция, този път изяде само няколко шоколадови бонбона и изпи 3-4 кафета. Дори той забеля, че от тази храна е свеж и концентриран, та съм много доволна.

Е, снощи вечерята ни бе изцяло извън зонова, но то пък остава да имаш пицария "Джиков" в блока и да не си поръчаш пица и от домашната му торта... :laugh1: Та вечеряхме с пица, но пък сега отивам да магазина да си потърся котидж/извара и да взема от домашите банички за децата. :laugh4:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта