Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Пет Ное 27, 2015 12:23 pm

Язък :lol:
Кажи ся за червеното цвекло колко беше за блок :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Ное 27, 2015 12:27 pm

Katerinka написа:Язък :lol:
Кажи ся за червеното цвекло колко беше за блок :)


Ами чети и предишни постове де :lol:

Аз си го мерих цвеклото с чашка сварено и настъргано - 1/2 чаша с 1 ябълка - 3 БВ. Отдавна не меря ябълката - купувам си ябълки с определена големина, която ми отговаря на приблизително 2 БВ. А иначе цвеклото съм го изчислила сурово 110 г за 1 БВ.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Пет Ное 27, 2015 1:02 pm

Нещо става или с нета ми или с таблета ми :mrgreen:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот NikoLinia » Съб Ное 28, 2015 9:36 pm

Маня, използваш ли нар и колко грама си приела за 1БВ от него? :th:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Ное 28, 2015 9:47 pm

60 грама, от които ползвам изцедения сок за добавка към смути или зрънцата към салата
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот NikoLinia » Нед Ное 29, 2015 2:05 pm

Благодаря ти! :bouquet:
Лека и успешна нова седмица от новия и последен месец на годината! :)
И внимавайте с банкетите! По-мако :chickrun: И повече :party:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Ное 30, 2015 8:01 pm

Нахутените ми хлебчета стават на разкошни печени филийки.
Вечерята тази вечер - 3 БПВМ

3 БП - 90 г пушена дъгова пъстърва (по етикет)
3 БВ - 3 нахутени хлебчета
малко бейби спанак за цвят е свежест, дресинг от лимон, зехтин (3 БМ) и черен пипер

Скрит текст:
Изображение


Мда, и имам нещо като компютър - скърцащо, хъркащо, бавно, но все пак с връзка със света :laugh1: От три бръкми се оформи една временна версия до първата фонансова възможност за пълно обновяване... в необозримото бъдеще :laugh1: Слава богу поне няма загубено инфо, но голяма част е недостъпно, ако не си отворя машината и не преместя някой кабел...
По цял ден пъшкам в офиса пред едно такова недоразумение, сега и у дома. Като съм си свикнала с машина светкавица, тези направо ми вдигат кортизола... Добре че Зоната и омега-3 помагат. :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Дек 04, 2015 11:00 pm

Кейт е включила в блога си едни много готини питета. Ама са 12 блока. И тъй като при мен ще станат зян толкова много, си преработих рецептата й за 6 блока

Рошави питки с печена тихва и нахут

6 БПВМ

6 БПВМ
1 БП - 1 цяло яйце
5 БП - 175 г извара Ведраре
1 БВ - 140 г печена тиква
4 БВ - 80 г брашно нахут (или 1 ч.ч. варен пасиран нахут)
1 БВ - 1 с.л. петмез от фурми
3 БМ - 3 ч.л. смлени бадеми
3 БМ - 6 половинки орех пекан

Набухвател - бакпулвер

Подправки: Канела, карамфил, джонджифил, индийско орехче, бахар

Разбърках всички съставки (без пекана). Оформих с лъжица на рошави питета в тавичка върху хартия за печене. Боднах по една ядка върху всеки и пекох 20 мин на 180 градуса с вентилатор.

Скрит текст:
Изображение


Гадният ми телефон прави отвратни снимки, ще го сменя някой ден с него по-добро... ама няма да е този Дядо Коледа инициатора на промяната :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Съб Дек 05, 2015 9:00 am

Трябва да ги пробвам, че много вкусно звучат :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Дек 05, 2015 10:29 pm

Е, герой съм! Приключих с преводите на The Omega Rx Zone и The Toxic Fat. Следва редакция и форматиране. Има известна надежда да ви направя коледно-новогодишен подарък. Е, може да е и след празниците, ама ще го водим за такъв. Много ми е натоварен месеца до 23 декември. После ме чака почивка до 4 януари. Така че ако не успея преди празниците, сигурно ще мога да отхвърля малко по празниците. Само трябва и Пипи след това да е на линия, за да ги качи в сайта.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Нед Дек 06, 2015 10:58 am

Браво Маня!!! Предварително тиблагодаря!!! Нямам търпение да ги прочета :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот NikoLinia » Пон Дек 07, 2015 8:24 am

Кои ти се струват най-важните неща в тези книги?
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Дек 07, 2015 8:46 am

Да не се приема Зоната като диета за отслабване. :laugh1:

ПП. Сега малко по-сериозно - всяка следваща книга е надграждане на основната концепция за Зоната. В Зоната Омега Rx много подробно е обяснено защо трябва да се приемат омега-3 мастни киселини и защо те е важно да са под формата на фармацевтичен клас рибено масло (а не доскоро препоръчваните и ползвани от повечето от нас дори чисто по икономически причини - Гого скоро включи в препоръките такъв вид рибено масло), особено когато става въпрос за използване на Зоната за лечение или облекчаване на определени здравословни състояния (един доста широк спектър от здравословни проблеми). Както сам Бари казва неговата основна трилогия са: Зоната, Зоната Омега Rx и Средиземноморската Зона. Другите му книги акцентират или върху рецепти, или върху хранене в Зоната на хора-вегетарианци, Зоната и забавяне процеса на стареене. Скоро Бари сподели, че предстои нова книга, посветена на Зоната и кожата (всъщност най-големия орган в човешкото тяло - не само външната, но и онази, която покрива всичко вътре в тялото).
Токсичните Мазнини много подборно обяснява какво ни е причинила цивилизацията с разработването на рафинираните растителни масла и трансмазнините. И че пълнотата (не говорим за наднормено тегло или затлъстяване) не винаги е проблем, а в много случаи е защитен механизъм на организма срещу токсичните мазнини и донякъде е генетично обусловена (т.нар. капан за мазнините).

И ми се струва, че стигнах до заключението, че е рисково да се приемат по-малко блокове от тези препоръчвани от Бари и изчислявани с неговия калкулатор именно заради опасността от токсичните мазнини. Но това е мое мнение. И мое решение да се придържам към 11, а не към 9 блока (особено ако целта е здраве, а не бързо отслабване - 9 блока са за бързо отслабване, или за жени миньончета - кинта и двайсе височина и с уж излишни килца :laugh4: ).

И че тегленето до грам е удобство за някои, но не е задължително. Важно е да се спазва вярното съотношение на макронутрирентите. И не трябва да се вманячава човек в милиграмите в плюс или минус от някой продукт, особено след като мине 1 месец строгата Зона.

Важно беше да се уверя за пореден път, че трябва да се сведе до минимум употребата на преработени храни (всякаквите видове консерви). И че храната трябва да се приготвя вкусно, но със щадящи готварски техники- варене, на пара, печене с минималното необходимо време. Това пържене, осоляване, препичане, превдаряване - забрави. Колкото по-просто, толкова по-добре.

Поне за мен е беше изживяване да прочета доста от книгите на Бари и да се опитам да преведа някои от тях, които поне аз считам, че са най-важните. Информацията в сайта и в издадените на български книги не е малко, но след всичко съм още по-убедена, че това е начинът. И съжалявам, че твърде късно съм открила Зоната. Но пък съм 100% убедена, че с нейна помощ ще подобря живота си през оставащите ми години.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Вто Дек 08, 2015 5:28 pm

Маня , ще правя салата от глава целина, в таблицата глава ли е или стъбла?
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Дек 08, 2015 5:32 pm

Стъбла. Главата е 130 г за блок
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Вто Дек 08, 2015 5:45 pm

Мерси много!
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта