Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Чет Ное 19, 2015 10:24 pm

Морковите вече в зелената група ли са?
Тука са си в червената :hm:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Ное 20, 2015 8:38 am

Katerinka написа:Морковите вече в зелената група ли са?
Тука са си в червената :hm:


Кейт, аз честичко си сверявам данните с таблицата от стрницата на Бари. Появяват се разлики отвреме навреме. Обяснението е, че с натрупване на нови данни от различни изследвания, се променя вероятно мнението за даден хранителен продукт. Ако сравниш таблицата в "Зоната" и "Токсичните мазнини" има някои разлики. А и в сайта също се откриват сравнени с първите му таблици. Не че е фатално. Но поне аз за себе си се опитвам да съм "в крак" с най-новите му публикации (доколкото мога да ги следя и осмисля). А когато имам някакво съмнение, питам първоизточника. Отговаря ми или той, или някой от сътрудниците му.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Пет Ное 20, 2015 9:56 am

Моля те дай ми линк към таблицата, че не мога да я намеря,
Смятам да правя маринована хамсия, тя седи 24часа в саламура, после в оцет , и после само ще й капна малко зехтин, какво мислиш, като пушена или сурова да я смятам?
И още нещо да те питам, може ли да качвам твои идеи в блога си, че много лесни и вкусни идейки имаш ?
Имам четири приятелки които почнаха да се хранят по зоната, или поне се стараят, обаче по различно време , и понеже все ме ръчкат да им казвам какво ям, пък те нямат време да се ровят, и аз почнах да качвам в блога си каквото се сетя, и така едновременно и на четирите помагам :lol:
Намерих таблицата :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Ное 20, 2015 10:09 am

А ааа и аз искам линк към блога :lol: Иначе няма линк :laugh1: Естествено, че може да споделяш идеи за хапване. Още не съм ги патентовала :laugh1:

http://www.zonediet.com/resources/food-blocks/ - вероятно ще ти поиска да се регистрираш в сайта и за да стигнеш до Ресурсите често се налага да си пишеш мейлчето.

Тая хамсия да не стане много солена! иначе аз бих си я броила като сурова щото не минава през топлинна обработка. Единственото, което ме притеснява е солта - не знам каква саламура й правиш, не отбирам от рибешки туршии :laugh1: , ти си морското рибарско чадо. Но щом чуя саламура ми идва наум мноооооого сол.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Пет Ное 20, 2015 3:38 pm

Соленка е да, ама с мъфинче е супер, и да речем един блок, не да се наплющиш :laugh1:
Всъщност, заради солта се колебаех как да я определя, не знам пушека ли , или солта е определяща за протеина, пушената сьомга също е сурова, ама е 28 гр за блок :hm:
Е как няма да ти дам линк, самоимай предвид че е много млад, само на десетина дни, и още се чудя как е най добре да го оформя, а и нямам чак толкова свободно време :lol:

http://www.ozonka.blogspot.bg
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Нед Ное 22, 2015 1:11 pm

Маня как си? Държиш ли фронта срещу изедниците цигари?
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Ное 22, 2015 1:23 pm

Без проблем! И ми е много гот! Само малко ми се иска да похапна нещо много, ама много сладко. Задоволявам го сутрин с 1 ч.л. мед-имуностимулант, мед забърлан с всички пчелни продукти - млечице, прашец, прополис, восък.
Но снощи ми гръмна компа и това писане през телефона е кошмарно. Чаак може да му се допуши на човек :lol:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Нед Ное 22, 2015 2:51 pm

Ууу БРАВООО!!!!!
Ти си наща гордост :yess: :bigsm20:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Чет Ное 26, 2015 9:05 pm

Маня получи ли рекламно писмо за черния петък на Бариту в сайта? :lol: че аз получих ама половината не го разбрах :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Ное 27, 2015 11:37 am

Katerinka написа:Маня получи ли рекламно писмо за черния петък на Бариту в сайта? :lol: че аз получих ама половината не го разбрах :laugh1:
Получих го и аз, но не съм го разглеждала, че не мога да мисля точно за поръчки при него сега (дори да е с намаление за Black Friday). Компчето ми се оказа много болно и ще му трябва сериозна финансова инжекция, за да мога да продължа да превеждам книжките на Бари в домашна обстановка. :bigsm12: А нещо не се очертава това да може да стане скоро поради други финансови инжекции дето се наложиха във връзка с евентуалното ми пенсиониране. :bigsm32: :bigsm36: :bigsm35: :bigsm12:
Мрачна картинка, ама ще се справя някак. Ще ми трябва малко време.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Пет Ное 27, 2015 11:37 am

Манче колко е червеното цвекло варено за блок, искам да направя от твойта салата с ябълките, но не мога да я намеря, и що не я записах веднага, много ме е яс така :laugh4:
Майка ми направила нахутени кексчета от сварен нахут , все едно ядеш картофи със сирене :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Ное 27, 2015 11:45 am

Аз си го мерих цвеклото с чашка сварено и настъргано - 1/2 чаша с 1 ябълка - 3 БВ. Отдавна не меря ябълката - купувам си ябълки с определена големина, която ми отговаря на приблизително 2 БВ. А иначе цвеклото съм го изчислила сурово 110 г за 1 БВ.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Пет Ное 27, 2015 11:46 am

Обърни внимание горните два комента в колко часа са пуснати :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Ное 27, 2015 11:55 am

Katerinka написа:Обърни внимание горните два комента в колко часа са пуснати :laugh1:

Нещо не схванах :th:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Katerinka » Пет Ное 27, 2015 12:00 pm

Пиша ти за червеното цвекло, пускам го и виждам комента ти за бари, който преди да почна да пиша го е нямало,
Писали сме едновременно :laugh4:
Тва се нарича телепатия Манче :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Ное 27, 2015 12:07 pm

Първо - зависи кога ми е пристигнал мейл, че имам комент в дневника си, второ - имам ли пред себе си комп, трето - дори да имам, може да не мога да реагирам, защото бачкам нещо спешно и не мога да отделя време на Зоната :) . Така че не е телепатия, а техника и време.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта