Kristal в Зоната на здрача

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пон Юли 21, 2014 3:16 pm

Привет, народе! Да споделя добра новина :yess: днес ходих на профилактични прегледи, всичко ми е перфе. Имам и едни кисти в гърдите, които ми ги следят и на всяки преглед бяха все по-големи. Днес обаче доктора не повярва на очите си - намалели наполовина. Едната от почти 20 мм станала 10 мм, другата от 18 се смалила до 8, а останалите по-малки или хич ги няма или са станали толкова миниатюрни, че не си струва да се мерят въобще :) Зоната в действие :yess:
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Зоната
 

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Tonkata » Пон Юли 21, 2014 7:58 pm

Прекрасна новина!!! :bigsm20: :bigsm21:
Продължавай Зонуването и всичко ще е по-лесно! :)
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пон Юли 21, 2014 8:32 pm

Toni написа:Прекрасна новина!!! :bigsm20: :bigsm21:
Продължавай Зонуването и всичко ще е по-лесно! :)

:) дам, в Зоната си ми е комфортно, макар и в повечето случаи да практикувам метода "на око" :)
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Вто Юли 22, 2014 8:05 pm

Да се оплача, моето рибено масло още го няма, поръчах го на 1-ви, днес вече сме 22-ри, надявам се да пристигне скоро.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Melkat » Сря Юли 23, 2014 9:23 pm

Здравей, Kristal :)
Току-що дочетох дневника ти. Четох го много внимателно, защото и аз съм висока 158 см. Но първо: чудесна новина от контролния ти преглед. Радвам се за теб :)
Мисля, че не трябва да се притесняваш за килограмите си. Преди седмица, когато стартирах Зоната, аз бях 62 кг, а ти си била 65 кг. Моите обиколки обаче бяха с няколко сантиметра повече от твоите, което ще рече, че ти си стегната и съм сигурна, че изглеждаш много добре, защото и аз не изглеждам зле ;)
По отношение на кръвното налягане е супер, че седмица след влизането ти в зоната си го нормализирала. Аз продължавам да си вземам хапчетата, нищо, че стойностите ми са между 110/70 и 130/80
Приятно зонуване и успех :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Чет Юли 24, 2014 11:37 am

Melkat написа:Здравей, Kristal :)
Току-що дочетох дневника ти. Четох го много внимателно, защото и аз съм висока 158 см. Но първо: чудесна новина от контролния ти преглед. Радвам се за теб :)
Мисля, че не трябва да се притесняваш за килограмите си. Преди седмица, когато стартирах Зоната, аз бях 62 кг, а ти си била 65 кг. Моите обиколки обаче бяха с няколко сантиметра повече от твоите, което ще рече, че ти си стегната и съм сигурна, че изглеждаш много добре, защото и аз не изглеждам зле ;)
По отношение на кръвното налягане е супер, че седмица след влизането ти в зоната си го нормализирала. Аз продължавам да си вземам хапчетата, нищо, че стойностите ми са между 110/70 и 130/80
Приятно зонуване и успех :)

Привет, може би трябва малко повечко да пиша в дневника, но от друга страна гледам да не го разводнявам много. Ами за визията няма причина на де притеснявам, обаче колкото повече се изчистват мазнините от тялото ми, толкова по-добре се чувствам. Искам да намаля още от обиколката на талията и затова експериментирам с храните, но засега без успех. Почти всеки ден ходя на фитнес, предимно велоергометър, защото ставите ми не позволяват натоварвания. Сега се застопорих на едни и същи килограми и обиколки и няма мърдане, а трябва още малко да сваля. Червената зона на таблицата гледам да я избягвам.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Melkat » Чет Юли 24, 2014 1:04 pm

... Почти всеки ден ходя на фитнес, предимно велоергометър, защото ставите ми не позволяват натоварвания. Сега се застопорих на едни и същи килограми и обиколки и няма мърдане, а трябва още малко да сваля. Червената зона на таблицата гледам да я избягвам.


Почти ежедневното ти спортуване си е казало думата. Килограмите ти вероятно са мускулна маса, а не мазнини, но ти си знаеш най-добре. Аз от две години почти ежедневно играя йога, но въпреки това натрупах мазнинки. Вярно е, че това е следствие от малко по-дългата ми трапеза през тези 2 години, защото годинките ми пораснаха и реших, че е "По-добре на д...то, отколкото на лицето" :laugh:, но малко прекалих
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Чет Юли 24, 2014 5:50 pm

Ами то и моите годинки не са малко - 49, но пет-шест години работих много усилено, почти нямах време за себе си, нямах и време за ядене по време на работа и често ядях по един шоколад или някакви намазани филии, вечно уморена, почти никакво движение и като резултат се сдобих с шкембе, целулит, високо кръвно, нарушен цикъл, подпухнало лице и какво ли още не, обаче сега бавно и славно пораженията се оправят. Кръвното, цикъла и лицето влязоха в пътя, сега остана да ликвидирам остатъците от шкембето и целулита. След един месец заминавам за Глазгоу, там ще ходя в спортна зала в която има всичко. Ще плувам почти всеки ден, надявам се тогава вече да се отърва от досадните сланинки на корема...
Не мога още да се похваля с устойчива енергия. Има моменти, в които просто нямам физически сили да свърша нещо, даже имам подозрение, че подобно на баща ми, бог да го прости и аз съм получила някакъв микроинсулт без да разбера, все пак доста хипертонични кризи имах. Докторите казват, че нищо ми няма, но аз усещам, че съм станала по-бавна, по-тромава, по-несръчна. Все на нещо трябва да се дължи това, но каквото и да е, надявам се Зоната да ме спаси, то се видя че от доктори файда няма.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Melkat » Пет Юли 25, 2014 1:01 pm

Кристал, горе главата и мисли позитивно и не допускай лоши мисли в главата си. Никъде не е казано, че каквото се е случило на родителите ни, задължително ще се случи и на нас. Тези 5-6 години на усилена работа са били много стресови във всяко едно отношение. Сигурно и високото ти кръвно е било резултат от този стрес. Чудесно е, че се нармализирало толкова бързо.
Аз забелязвам, че всяка следваща година ставам все по-мързелива и все по-малко ми се работи ( и все повече ми се седи пред компютъра) :laugh: :laugh1:
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Пет Юли 25, 2014 3:40 pm

То и аз така, обаче сега намалих драстично работата, сутрин на фитнес, вечер обикалям околните баири, но много трудно се връща времето назад. Трябваше аз по-навреме да се усетя и да се спра, ама нейсе, никога не е късно да си обърнеш внимание на здравето.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Съб Авг 09, 2014 10:31 am

Върнах се от морето отпочинала и с три килограма по-малко :) По отношение на храненето си го карах спокойно по метода "на око", а иначе имах много движение - поне по 10 км ходене на ден :)
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Tatyana » Съб Авг 09, 2014 10:37 am

Браво, Кристал :yess:. Явно и на почивка могат да се свалят кг :)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот mahona » Съб Авг 09, 2014 11:03 am

Криси твоя пост е моята надежда да оцелея по време на едноседмичната ни почивка.Сподели моля те как се храни,за да опитам и аз да преценя какво да си приготвя или да избирам от менюта тук и там. :pray:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Съб Авг 09, 2014 1:08 pm

mahona написа:Криси твоя пост е моята надежда да оцелея по време на едноседмичната ни почивка.Сподели моля те как се храни,за да опитам и аз да преценя какво да си приготвя или да избирам от менюта тук и там. :pray:

Лесно е, имахме хладилник в квартирата, вътре си имах винаги подходящи нещица за закуски, така сутрин, следобед и вечер преди лягане си имах ядене. Обяда и вечерята навън - ходехме в някое заведение и си избирах кога пилешко шишче, кога риба, за гарнитура зеленчуци и така. Няколко пъти ядох супа, в нея си има и месо и зеленчуци, може да не е балансирано, обаче се получава, чувствам се добре - една супа без хляб и напитки и това е. Веднъж хапнах сладолед и веднъж сина ме изнуди да ядем гофрети, обаче гофретата я поисках със сирене и пак се получи въглехидрат и протеин, макар и небалансирани.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот mahona » Съб Авг 09, 2014 2:20 pm

Така си го представях и аз,но се оказа,че в офертата ни влиза закуска и вечеря,а денем ще правим обиколка из Родопите...и с тези техни специалитети,които може да опита човек само там ще ми е голяма каша зонуването . :cheff: :cheff2: :wine: :bigsm31: Ити ще има да ми се точи цяла седмица как да ме вкара в изолатора :bigsm24: :bigsm31:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Kristal в Зоната на здрача

Мнениеот Kristal » Съб Авг 09, 2014 4:16 pm

mahona написа:Така си го представях и аз,но се оказа,че в офертата ни влиза закуска и вечеря,а денем ще правим обиколка из Родопите...и с тези техни специалитети,които може да опита човек само там ще ми е голяма каша зонуването . :cheff: :cheff2: :wine: :bigsm31: Ити ще има да ми се точи цяла седмица как да ме вкара в изолатора :bigsm24: :bigsm31:

Сега, то си е направо грехота да откажеш специалитетите, затова хапвай си, пък изкарвай калориите с ходене :) Като се прибереш ще си влезеш в ритъма с храненето, а от драпане по баирите няма да ти се лепне нито грам в повече :)
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта