Рибено масло в Зоната - Част 2

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот adelphia » Съб Дек 12, 2015 1:25 am

Katerinka написа:Рибеното масло фармацевтичен клас което Гого препоръча е с 20% надолу и излиза 10 лв за шишенце.



Това масло става ли за деца на 9, 10 години занимаващи се активно със спорт (двуразови тренировки).
adelphia
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Дек 12, 2015 1:21 am

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Съб Дек 12, 2015 7:20 am

adelphia написа:Това масло става ли за деца на 9, 10 години занимаващи се активно със спорт (двуразови тренировки).

Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels засега е най-качественото и достъпно високо концентрирано, фармацевтичен клас рибено масло с 5 звезди по IFOS, което може да се закупи от iHerb. В Warnings обаче пише:

Pregnant or lactating women, the chronically ill, elderly, individuals under the age of 18, those taking prescription medications should consult with a physician, pharmacist, naturopath or other qualified healthcare professional prior to taking dietary supplements.
.

Мисля си, че това е само предупреждение, колкото да си вържат гащите ;) . За мен това масло е много добро, да не кажа отлично. Ако все пак искаш рибено масло, на което да пише, че е за деца виж тези:

Carlson Labs, The Very Finest Fish Oil, For Kids, Orange, 6.7 fl oz (200 ml)
Carlson Labs, Kid's, The Very Finest Fish Oil, Natural Lemon Flavor, 6.7 fl oz (200 ml)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Съб Дек 12, 2015 7:23 am

negat1ve написа:
gogo написа: До седмица ще трябва да пристигне новата ми поръчка с 4 опаковки. Надявам се тайно да бъде в пощата.


Какво стана, мина ли между капките с тази пратка или ще се ходи по митници?

Негатив, дойде поръчката. И то в пощата. Много съм доволен. :smdance:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Съб Дек 12, 2015 8:40 am

adelphia написа:
Katerinka написа:Рибеното масло фармацевтичен клас което Гого препоръча е с 20% надолу и излиза 10 лв за шишенце.



Това масло става ли за деца на 9, 10 години занимаващи се активно със спорт (двуразови тренировки).


На въпрос към д-р Сиърс какво количество от неговото рибено масло (фармацевтичен клас с параметри на предлаганото тук) е препоръчително за деца, получих следния отговор.

I usually recommend about 1 grams of EPA and DHA to be added to solid food until age 2 and then increase to 2.5 grams of EPA and DHA per day after age 2.


Така че мисля, че можете спокойно да давате на активно спортуващото си дете 3 капсули дневно. Добре е да се приема с храна. Можете да ги давате три пъти по 1 капсула, или три капсули наведнъж.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Съб Дек 12, 2015 3:13 pm

gogo написа:
negat1ve написа:
gogo написа: До седмица ще трябва да пристигне новата ми поръчка с 4 опаковки. Надявам се тайно да бъде в пощата.


Какво стана, мина ли между капките с тази пратка или ще се ходи по митници?

Негатив, дойде поръчката. И то в пощата. Много съм доволен. :smdance:


И моята пристигна днес по пощата (поръчка от 24 ноември). Една идея по-бавно пътуват в момента, но вероятно е заради празниците.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Katerinka » Съб Дек 12, 2015 3:56 pm

Моя приятелка се объркака, и си поръчала масла за 70 лв и дойде в пуощата :lol:
Плюйте да не ни е уруки :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Съб Дек 12, 2015 4:03 pm

Katerinka написа:Моя приятелка се объркака, и си поръчала масла за 70 лв и дойде в пуощата :lol:
Плюйте да не ни е уруки :lol:


Това, което наблюдавам е, че когато грамажът на пратката позволява да пристигне с обикновена поща (Postal Service) винаги минава метър, дори да е за повечко пари. Надхвърлиш ли грамажа се налага да ползваш DHL и тогава няма мърдане - митническо освобождаване.
Много често, ако пакетчето не е обемисто, дори ми го носят в офиса с дневната поща. Ако е по-големичко, ми оставят бележка да се разходя до Колетна служба в Централна поща.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот negat1ve » Съб Дек 12, 2015 11:57 pm

Маня написа:
gogo написа:
negat1ve написа:Какво стана, мина ли между капките с тази пратка или ще се ходи по митници?

Негатив, дойде поръчката. И то в пощата. Много съм доволен. :smdance:


И моята пристигна днес по пощата (поръчка от 24 ноември). Една идея по-бавно пътуват в момента, но вероятно е заради празниците.


Мерси! Стискам палци и аз да мина между капките.

Моята още я няма. Поръчката е от 30.11, пише че е шипната на 01.12. Има ли смисъл да си пускам тия дни нова поръчка предвид очакваното забавяне във връзка с празниците? Дори и да получа настоящата скоро мога да започна да я пия по-късно и да направо да поръчвам догодина.
Аватар
negat1ve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Юли 10, 2015 12:01 am
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Нед Дек 13, 2015 2:14 am

negat1ve написа:Има ли смисъл да си пускам тия дни нова поръчка предвид очакваното забавяне във връзка с празниците? Дори и да получа настоящата скоро мога да започна да я пия по-късно и да направо да поръчвам догодина.

Негатив, наистина около Коледа и Нова Година се забелязва видимо забавяне на поръчките. Ако не си на зор ;) може би наистина е по-добре да изчакаш.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот adelphia » Пон Дек 14, 2015 3:01 pm

Маня написа:
adelphia написа:
Katerinka написа:Рибеното масло фармацевтичен клас което Гого препоръча е с 20% надолу и излиза 10 лв за шишенце.



Това масло става ли за деца на 9, 10 години занимаващи се активно със спорт (двуразови тренировки).


На въпрос към д-р Сиърс какво количество от неговото рибено масло (фармацевтичен клас с параметри на предлаганото тук) е препоръчително за деца, получих следния отговор.

I usually recommend about 1 grams of EPA and DHA to be added to solid food until age 2 and then increase to 2.5 grams of EPA and DHA per day after age 2.


Така че мисля, че можете спокойно да давате на активно спортуващото си дете 3 капсули дневно. Добре е да се приема с храна. Можете да ги давате три пъти по 1 капсула, или три капсули наведнъж.


Благодаря за отговорите
повече от година пиeше от тези:

http://www.iherb.com/Now-Foods-Ultra-Om ... tgels/8341 - по 2


http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3- ... gels/18104 - по 3

пиe ги с мултивитамини и много добре и влияят
adelphia
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Дек 12, 2015 1:21 am

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Пон Дек 14, 2015 3:17 pm

adelphia написа:пиe ги с мултивитамини и много добре и влияят

Новото предложение за рибено масло отговаря напълно на изискванията на д-р Бари Сиърс за прием на високи дози фармацевтичен клас рибено масло. Малката спортистка ще усети още по-добре въздействието му върху организма си. Така че горещо препоръчвам да минете на него.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот elinka_at » Сря Дек 16, 2015 5:12 pm

Извинявайте, това означава ли че това масло Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels, е подходящо и е по-добро за деца на 5 годинки. Защото аз поръчвам за детето ми от Carlson Labs, Kid's, The Very Finest Fish Oil, Natural Lemon Flavor, 6.7 fl oz (200 ml). Гого дали вече пробва другото омега 3, очаквам с нетърпение коментара и за него.
elinka_at
 
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 11:33 am

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Сря Дек 16, 2015 5:49 pm

elinka_at написа:Извинявайте, това означава ли че това масло Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels, е подходящо и е по-добро за деца на 5 годинки. Защото аз поръчвам за детето ми от Carlson Labs, Kid's, The Very Finest Fish Oil, Natural Lemon Flavor, 6.7 fl oz (200 ml). Гого дали вече пробва другото омега 3, очаквам с нетърпение коментара и за него.

Ако приемате отговора на д-р Сиърс за препоръчаните от него количества фармацевтичен клас рибено масло (каквото е това, предлагано лично от неговата лаборатория - както и това на Madre Labs) би трябвало без никакви колебания да го давате на детето си. Може да започнете с 1 капсула и постепенно в рамките на 2-3 месеца да достигнете до 3 капсули на ден (които осигуряват поддържащата доза от 2,5 g ЕРА+DHA). Аз лично не бих се колебала. Но бих пуснала преди това една кръвна картина на детенце - основно кръвна захар, триглицериди и HDL холестерол. И ако съотношението TG/HDL е ОК (между 1,5 и 3) бих поддържала тази доза. И бих проверявала тази параметри всеки 6 месеца. (Не само на детенце, но и собствените си.)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Katerinka » Сря Дек 16, 2015 6:48 pm

А ако не са наред ако са извън нормите?
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Сря Дек 16, 2015 6:58 pm

Katerinka написа:А ако не са наред ако са извън нормите?


Кейт, при по-високи стойности се спазва стриктна Зона и се увеличава фармацевтичния клас рибено масло. Ако има определени хронични заболявания, се прилагат различни високи дози. Скоро ще можете по-подробно да се запознаете с тях. В практиката си Бари е стигал до 40 g ЕРА+DHA на ден (при майка си). В Omega Rx Zone има споделени примери за тежки болестни състояния, при които се стига до 25 g ЕРА+DHA на ден. 2,5 g е задължителната поддържаща доза, като параметрите на кръвна захар, TG, HDL и АА/ЕРА (уви за това у нас няма тест и дори от Бари не може да си го поръчаш) се следят периодично, защото е както в храната е важен баланса, така и не трябва да се предозира рибеното масло, ако нещата са ОК.

Когато се ползва молекулярно пречистено рибено масло (по-ниския клас, различен от клас здравословни храни, който изобщо е добре да не се ползва) Бари препоръчва не повече от 2,5 g на ден с известни резерви.

Когато е писал книгата Omega Rx Zone (2002 г.) в САЩ се предлагат само 2 марки фармацевтичен клас рибено масло. Може да се допусне, че и молекулярно пречитените рибени масла са се подобрили оттогава, но всички знаем какъв е елементарния тест, който може да се направи с всяко рибено масло, който дава относителна сигурност, че е сравнително добре пречистено от вредните примеси (Бари нарича обикновените рибени масла "клоаката на морето").
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Съб Дек 19, 2015 9:01 pm

elinka_at написа:Гого дали вече пробва другото омега 3, очаквам с нетърпение коментара и за него.

Елинка, ако става дума за Life Extension, Super Omega-3, EPA/DHA with Sesame Lignans & Olive Fruit Extract, 120 Softgels щеше още да чака, че получих пратката с Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels. Щом толкова те интересува, го бухам ;) във фризера за проверка и утре ще имаме резултат. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron