Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Crunk » Чет Фев 13, 2014 7:40 pm

:) :) :) така си е. Освен всичко при смилането се губят доста от полезните вещества :). Аз за рапицата съм чувал, че е яко модифицирана ... :hm:
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот fibar » Чет Фев 13, 2014 7:47 pm

Благодаря Мани за прекрасните думи! :rose4: Аз нещо много не се разбирам от компове и програми, но ако не ти е пробл. можеш да ми изпратиш тази таблица.Съпруга ми ще помага.Мерси, че така с лека ръка ми даваш нещо, над което вероятно си се трудила доста време да направиш, а аз като....търтей ще се възползвам :shy: Срам ме е, но много ти благодаря за помоща.Доктор Б.С.просто няма представа, как е успял да събере толкова много ЧОВЕЦИ само на ....1сайт.Благодарности :applaus:
Аватар
fibar
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 10:48 am
Сърбия

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот tanita68 » Чет Фев 13, 2014 7:51 pm

Започвай! Сега има форум и толкова отзивчиви хора тук, които ще ти помогнат при нужда. Аз имах информация само от книгата и всичко ми се виждаше страшно сложно. Сега съжалявам, че не съм започнала по-рано, а съм се мотала толкова време.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Чет Фев 13, 2014 8:57 pm

Само искам да споделя с вас, че тази вечер бях като летящия холандец из къщи. Вършех по три неща едновременно, включително и нагласих зонов обяд за мен и щерката. Заредих пералня, прострях, наготвих, направих една торта, че в събота сме на гости и всичко това от 18 до 20 часа. Така че искам да кажа на всички, които още се чудят - бързо при нас - наистина е страхотно :bigsm18:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот eleen » Чет Фев 13, 2014 11:53 pm

Здравейте! Няколко дни се разсеях и явно много съм изтървала.. колко много неща сте изписали. Аз все още правя тренировки. През деня всичко е наред... но вечер поизпускам храненето от контрол. Благодаря на всички !! Страхотни сте !! Явно трябва наистина да се взема в ръце ... Още се въздържам да си направя дневник. Но вече пазарувам мислейки за Зоната . А и имам толкова незонови продукти продукти, които се опитвам да изчистя от дома си... :) Но скоро ще вляза в час . ОБЕЩАВАМ !!! :)
eleen
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 10:27 am

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Хриси » Пет Фев 14, 2014 7:30 am

Пипи, видях, че си обърнала внимание, че в Котидж сиренето има въглехидрати доста. То и аз ги забелязах, но нали уж в протеините не се смятали въглехидратите, а в другите пък не се смятат протеините, та си помислих, че не важно. Обаче, сега като се замисля, ако котиджа се прави от прясно мляко (то няма как да е от трева де), може би е като смесените продукти - кисело и прясно мляко. Та, от там е възможно да се получат всъщност повече въглехидрати и да не е съвсем балансирано дадено меню.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Пет Фев 14, 2014 9:01 am

Ели не се притеснявай ще влезеш в ритъм. А незоновите продукти постепенно ще изчезнат от дома ти бъди сигурна :) Дори ще започнеш да мислиш зоново и ще преценяваш храната на другите :lol: Моята колежка например като си носи сандвич или пица за обяд аз веднага си мисля: "Леле колко въглехидрат поглъща - ами къде са и протеините" :lol:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Ина » Пет Фев 14, 2014 10:22 am

Пипи, благодаря за отговора, така и ще направя :bouquet: :)
Маня, много вдъхновяващи постове :yess: всички навлизащи имаме нужда :) благодаря :bouquet:
Ако не си стигнал там където си искал — не вини пътя, че бил крив.
Аватар
Ина
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:41 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот fibar » Пет Фев 14, 2014 10:46 am

Добро утро на всички-при мен е страхотен слънчев ден :happy-sunshine:,който сякаш не ми тръгна мн. добре.Имах тази сутрин неуспешен опит със овес(вероятно не съм купила този, който трябва),така, че го смених с нещо още по неподходящо CORN FLAKES,и то царевичен.Нямах друго :doNotKnow: под ръка.По етикет ми излезе 1БВ=11гр.Така, че.... :bigsm39: Е, сега ви моля за вашето мнение-би ли могло това да бъде зонова закуска, ест. в компанията на Б и М?Говоря за CORN FLAKES като продукт, поне има избор ....доста голям.Благодаря предварително!Весел и успешен последен работен ден за тази седмица :nervous:
Аватар
fibar
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 10:48 am
Сърбия

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Пет Фев 14, 2014 10:50 am

Фи, отначало, поне в първия месец се въздържай от "червените " храни. Нека старшиите да ти обяснят по-подробно :) Аз не съм толкова компетентна - още :)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот fibar » Пет Фев 14, 2014 11:21 am

Благодаря Стеф,знам , че „прегреших“...но признат грях, половин грях :monk: Не беше вкусна, но ...беше бърза закуска.Какво да се прави, като не може....ще отбягвам тази „мързелива“ храна.
Аватар
fibar
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 10:48 am
Сърбия

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Стеф » Пет Фев 14, 2014 1:46 pm

Фиб,пробвай първия месец да се придържаш стриктно към зелената част от таблицата - има достатъчно зелени въглехидрати, протеини и мазнини, така че можеш да си правиш разнообразно меню. Съвета ми е вечер (ако имаш време , разбира се) да си приготвяш закуската и обяда за другия ден и така ще видиш от какво имаш нужда и ще напазаруваш на следващия ден. Желая ти успех и чакаме първите резултати :yess:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Пет Фев 14, 2014 2:07 pm

Фиби, по-добре да си беше изяла овесените ядки, нищо че не са БАШ ядките, които ти трябват, отколкото това царевичното.
Но пък е и по-добре да хапнеш каквото и да е за закуска, отколкото да не хапнеш изобщо.
Щом си го сметнала по етикет и се е случило само веднъж, няма страшно.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Пет Фев 14, 2014 3:35 pm

Стеф написа:Само искам да споделя с вас, че тази вечер бях като летящия холандец из къщи. Вършех по три неща едновременно, включително и нагласих зонов обяд за мен и щерката. Заредих пералня, прострях, наготвих, направих една торта, че в събота сме на гости и всичко това от 18 до 20 часа. Така че искам да кажа на всички, които още се чудят - бързо при нас - наистина е страхотно :bigsm18:


:laugh1: Стеф, страшна си...направо виждам следи на реактивен самолет след теб...бравооооо на Зоновото момиче :hugs1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот fibar » Пет Фев 14, 2014 4:44 pm

Здравейте Добри Хора..... :bouquet: ....Мисля, че аз съм вашият бодлив трън, нещо съм много проблемна :think2: След неправилната закуска, дойде време за обяд. До 14ч. чувствах се добре.За обях хапнах:пилешка шунка-126гр.3БП,сурови гъби -180гр.1/2БВ+маруля250гр.1/2БВ,ч.домашно вино-230гр.2БВ и 1ч.л.зехтин.Едвам изядох всичко,но....след 30,40 мин. :bigsm35: ужас...........умирах от глад.Незнам какво става, дали защото не мога БЕЗ ХЛЯБ?Къде бъркам? :doNotKnow: Благодаря за вниманието.
Аватар
fibar
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 10:48 am
Сърбия

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Italiano » Пет Фев 14, 2014 4:59 pm

Червено вино с марула и сурови гъби ... знам ли. :stupid:
Не знам какъв пияч си, но човек, като си пийне повече (не знам дали за теб 230 гр. са повече), почва да му стърже на корема. Да не би да е от това?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron